Search Results for: "palmių aliejus"

Sausainiai – žmonių išnaudojimo ir planetos naikinimo simbolis

Sausainiai – žmonių išnaudojimo ir planetos naikinimo simbolis

Dažnas mūsų save palepina sausainiais, ir ne tik švenčių metu. Tačiau šie saldumynai pagardinti itin sprangiais priedais, apie kuriuos težino retas. Žmogaus teisių stebėtojų tyrimai atskleidžia, kad jų gamyboje naudojama kakava, cukrus ir palmių aliejus už savęs palieka milijonų žmonių kančių ir nuniokotos gamtos kelią.

Gerieji riebalai – paslauga mūsų kūnui

Gerieji riebalai – paslauga mūsų kūnui

Kelis dešimtmečius žmonės manė, kad riebalai – blogis, kuris užkemša arterijas, kelia cholesterolio lygį kraujyje ir baugina nutukimu. Šiandien ši karinga nuostata slopsta, bet mitybos specialistai pripažįsta, kad žmonės, domėdamiesi sveika mityba, vis dar pasimeta tarp daugybės prieštaringos informacijos.

Perkame sviestą

Perkame sviestą, bet valgome margariną? Kaip neapsigauti

Nesumeluosiu sakydamas, kad pieno produktus vartojame nuo kūdikystės.Todėl toliau nagrinėjant temą apie maisto priedus ir pramoninio maisto gamintojų gudrybes, pieno produktų negalime pamiršti. Juolab, kad pieno produktai, ypač brangesni, dažnai falsifikuojami, jais lengviausia apsinuodyti. Būtent pieno perdirbimo technologijos maisto pramoninkų yra geriausiai ištobulintos, todėl kartais, nusipirkę kokį nors pieno produktą, net nenutuokiame, jog pieno jame – nė lašelio.

Norintiems maitintis sveikai

Norintiems maitintis sveikai

Neįmanoma pervertinti sveikos mitybos svarbos. Pasaulio sveikatos organizacija konstatavo, kad dvi pagrindinės sveikatos sutrikimų priežastys Europoje ir JAV yra pasyvus gyvenimo būdas ir netinkama mityba. Tai kas gi žinotina norint sveikai maitintis?

Kaip išvengti „riebalų žudikų“?

Kaip išvengti „riebalų žudikų“?

Transriebalai, hidrinti riebalai, riebalai žudikai. Šiuos terminus girdime, skaitome produktų etiketėse, bet ar tikrai žinome, kokie tai riebalai? Kaip atpažinti sveikatai nepalankius produktus ir nepasiklysti parduotuvių lentynose?

10 maisto produktų

10 maisto produktų, kurie atrodo sveikai, bet tokie nėra

Turbūt nereikia nė sakyti, kad visi mėgstame skaniai pavalgyti. Deja, bet ne vienas mėgstame ir nesveiką maistą. Tuomet, bandydami pataisyti organizmui daromą žalą mes prisivalgome tokių patiekalų, kurie, kaip teigiama, yra sveiki. Šiame sąraše aptarsime keletą tokių ingredientų ir patiekalų, kurie tik iš pirmo žvilgsnio atrodo sveiki ar bent jau nežalingi.

Iš gamtos – muilo gaminimas namuose

Iš gamtos – muilo gaminimas namuose

Natūralumui pirmenybę teikianti Valentina metus laiko rinko informaciją apie namie gaminamą muilą ir jau kaip pusmetis tuo užsiima. Prieš pasidalindama sukauptomis žiniomis mergina įspėja, kad tai atsakingas procesas, tad reikia laikytis visų straipsnyje nurodytų atsargumo priemonių.

Valentina demonstruos muilo gaminimą šaltuoju būdu, kuris, beje, yra paprastesnis už karštąjį. Mergina neišduoda savojo recepto, tačiau įvairiausių variantų galima rasti internete. Čia išsamiai pateikiamas pats procesas su itin naudingais patarimais.

Taigi pradedam alyvuogių aliejaus bekvapio muilo gaminimą:

1.Pasiruošiame visas darbui reikalingas priemones. Jums reikės: svarstyklių, indo (tik ne aliuminio), kuriame bus tirpdomi aliejai, didesnio indo, kuris bus naudojamas kaip vandens vonelė, aukšto matavimo indo, šaukšto, termometro (rodančio iki 100 laipsių), guminių pirštinių, prijuostės, apsauginių akinių, respiratoriaus, blenderio, formos, į kurią bus supilamas pagamintas muilas. Gaminimui reikalingi produktai: skystieji (alyvuogių, migdolų, avokadų ir kt.) ir kietieji (kokoso, palmių, sviestmedžio, kakavos ir kt.) aliejai, šarmas, distiliuotas vanduo, actas (neutralizuoti šarmui). Papildai priklauso nuo pasirinkto recepto: molis, eteriniai aliejai, įvairios žolelės. Pavyzdžiui, muilui-kūno šveitikliui naudojama – jūros druska, smulkinti avižų dribsniai, malta kava, aguonos. Spalvai išgauti galima įpilti morkų ar burokėlių sulčių.

2.Apsiginkluojame visa išvardyta amunicija ir pasveriame reikiamą kiekį šarmo. Tai geriausia daryti atviroje patalpoje, pavyzdžiui, balkone. Šarmą galima sverti, kad ir paprastame indelyje nuo jogurto. Vandenį taip pat sveriame. Vietoj jo galima naudoti pasigamintą žolelių nuovirą. Valentina naudojo ramunėlių. Nuovirą būtina atvėsinti.

3.Šarmą beriame į vandenį (jokiu būdu ne atvirkščiai) ir greitai maišome šaukštu, kol jis ištirps. Jeigu naudojamas vanduo, jis turi tapti skaidrus. Masė labai greitai įkais iki aukštos temperatūros. Mišinį atvėsiname iki 35–50 laipsnių.

4.Kol mišinys vėsta, tirpdome ant ugnies kietuosius aliejus puode, kuris yra įdėtas į kitą puodą su vandeniu. Ištraukiame iš vandens vonelės puodą su ištirpusiais kietaisiais aliejais ir supilame pasirinktus skystuosius aliejus, kurie atvėsins masę. Šiuo atveju naudotas skystasis alyvuogių aliejus.

5.Kai vandens-šarmo mišinio ir aliejų mišinio temperatūros bus vienodos, juos tarpusavyje sumaišome. Lėtai pildami vandens-šarmo mišinį į aliejus maišome šaukštu. Geriausia pilti per sietelį, kuriame liks neištirpę šarmo likučiai.

6.Įjungiame blenderį ir su pertraukomis maišome po 20–30 sekundžių. Pamažu masė ima tirštėti. Kai ji tampa tokia tiršta, kad užrašius ką nors, užrašas išlieka, sustojame.

7.Sudedame visus norimus papildus.

8.Supilame masę į formą. Išlyginame nelygumus. Uždengiame šiltai ir paliekame 1–2 paroms sustingti. Šiluma reikalinga gelio fazei, t .y. šarmo ir aliejaus transformacijai į muilą, muilo brendimo procesui.
9.Po 1–2 parų supjaustome muilą į gabalėlius ir paliekame juos apdžiūti. Sudedame į kokią nors dėžę taip, kad muilo gabaliukai gautų oro. Laikome kokias 4–6 savaites. Anksčiau pradėjus naudoti muilą, jis gali pakenkti odai. Jeigu prausiantis, jaučiamas dilgčiojimas, reiškia – muilą reikia dar palaikyti. Turi nesijausti jokio diskomfortą.

Svarbu. Viso proceso metu nenusiimame pirštinių ir akinių, saugomės, kad neužtikštų šarmas. Kai muilas jau formoje, sutvarkome darbo vietą ir tik tada nusiimame apsaugines priemone. Gaminant muilą, svarbu, kad toje pačioje patalpoje nebūtų vaikų ir gyvūnų.

Valentina pagamino 800 gramų muilo, kuriam sunaudojo medžiagų už 30 litų. Tačiau čia pateikiamas paprasčiausias variantas. Kaina priklauso nuo pasirinkto recepto. Brangiausiai kainuoja eteriniai aliejai.

Valentinos gaminto muilo gabaliuką galima įsigyti už 5–10 litų. Susidomėjusieji ar šiaip turintys klausimų, galite su mergina susisiekti el. p. [email protected]

Parengė Dovilė Raustytė
Nuotr. Valentinos ir Photos.com