Search Results for: "piešiniai ant sienos"

Į sostinę tapyti dar vieno savo šedevro ant pastato sienos atvyksta ispanas Aryz (foto)

Į sostinę tapyti dar vieno savo šedevro ant pastato sienos atvyksta ispanas Aryz (foto)

Antrasis tarptautinis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“ sulauks vieno garsiausių gatvės menininkų pasaulyje – ispano Aryz. Festivalio organizatoriai džiaugiasi galimybe naują šio menininko kūrinį pamatyti Vilniuje. Rugsėjo 5–12 d. Aryz pieš ant Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro pastato sienos Dainavos g. 5, kuri gerai nužvelgiama važiuojant judria Jasinskio gatve. Šiuo metu derinami paskutiniai leidimai piešiniui įgyvendinti.

Ar A.Kuzmickaitės kūrybos simboliu tapusį drugelį pakeis spalvingas meškutis?

Ar A.Kuzmickaitės kūrybos simboliu tapusį drugelį pakeis spalvingas meškutis?

Kaip reaguojate netikėtai išvydę vaiko keverzonę ant sienos, aptikę po stalu priklijuotą plastelino gniužulą, ant kilimo pabirusius saldainius ar lipduką ant naujos odinės sofos?

Gatvės menas: šlapia menininkės Paulės Bocullaitės siena (interviu

Gatvės menas: šlapia menininkės Paulės Bocullaitės siena (interviu, foto)

Rugsėjo 5–13 d. vyks antrasis tarptautinis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“. Šiemet organizatoriai pakvietė menininkus siūlyti savo idėjas festivaliui: bendradarbiaujant su Vilniaus universitetu, suteikusiu erdvę kūrybai, buvo sulaukta nemažai pasiūlymų Saulėtekio alėjoje esančiam pastatui pagyvinti. Iš jų atrinkti trys eskizai, kurie pateikiami visuomenės vertinimui – daugiausiai balsų sulaukusio kūrinio autoriui bus sudarytos galimybės jį įgyvendinti.

Grafičių pogrindis: gaujos

Grafičių pogrindis: gaujos, jų kovos ir priemonės tikslui pasiekti

„Jei pogrindį smarkiai nušvies, jo nebeliks. Be to, dauguma veiklų yra nelegalios. Nebūtina pažinoti piešėjų ar jų gaujų, kad suprastum jų piešinius, istoriją ir evoliuciją. Viskas yra ant sienos, bet tam reikia akylumo ir pastabumo“, – tai priežastis, kodėl apie graffiti subkultūrą žinome nedaug, išsakyta vieno jos atstovų.

Sienų keliami konfliktai: grafičių piešėjai prieš architektūros tyrinėtojus

Sienų keliami konfliktai: grafičių piešėjai prieš architektūros tyrinėtojus

Grafičių subkultūra kelia ne vieną konfliktą visuomenėje. Patys grafičių piešėjai konkuruoja tarpusavyje, nuolat „kariauja“ su teisėsauga ir, dažnai, su užrašus ant sienų keikiančiais miestų gyventojais. Vis dėlto grafičių subkultūra pykdo ir kuria temas diskusijoms dar vienai grupei žmonių – architektūros tyrinėtojams.

Kodėl miestuose atsiranda grafičiai?

Kodėl miestuose atsiranda grafičiai?

Nors pirmaisiais grafičiais galima laikyti ir piešinius urvuose, šios subkultūros judėjimo pradžią akivaizdžiausiai žymi pirmosios jos apraiškos JAV. 8 dešimtmetyje čia grafičiai prasidėjo nuo politinių aktyvistų užrašų ant sienų ir tokių gaujų kaip „Savage Skulls“ (liet. „Laukinės kaukolės“), „La Familia“ (liet. „Šeima“) ir „Savage Nomads“ (liet. „Laukiniai klajokliai“) teritorijų žymėjimo. Vėliau palaipsniui tai išsivystė į šiandieninį grafitį – įvairiakryptį, daugiatikslį ir skirtingą. Ne visada susimąstome, kodėl grafičiai atsiranda, kas juos piešia, dažniau vertiname, grožimės ar burnojame. O užkulisiai labai įdomūs ir juos analizuojantys sociologai pateikia ypatingų įžvalgų.

Aprašinėtų „Lietuvos“ rankų autorius apie slidžią ribą tarp „legalu“ ir „nelegalu“ (interviu)

Aprašinėtų „Lietuvos“ rankų autorius apie slidžią ribą tarp „legalu“ ir „nelegalu“ (interviu)

Su Ernestu Zacharevičiumi susitikome simboliškoje vietoje – Šiuolaikinio meno centro kavinėje. Ernestas – gatvės menininkas iš Lietuvos, šiuo metu gyvenantis Malaizijoje ir žinomas visoje Europoje bei Pietų Azijoje. Šiomis dienomis jis daug keliauja dalyvaudamas gatvės meno festivaliuose. Neaplenkė ir Lietuvos. Čia jis užtruko vos porą savaičių, o kaip priminimą apie save paliko piešinį ant buvusio kino teatro „Lietuva“ sienos, atidariusį ir pirmąjį Vilniaus gatvės meno festivalį.

„Talentų banke“ – bitė darbininkė Aistė ir jos kūryba (foto)

„Talentų banke“ – bitė darbininkė Aistė ir jos kūryba (foto)

Yra žmonių kurie stengiasi susikoncentruoti ties vienu dalyku ir padaryti tobulai, yra tokių, kuriems reikia išbandyti viską. Ne tik išbandyti, bet viską daryti kuo geriau. Antrajai kategorijai galime priskirti ir Aistę Černiauskaitę, kuriai apsiriboti tik piešimu ar drabužių kūrimu tikriausiai būtų neįmanoma. Ir tai visai nekeista, nes ieškoti savyje meninės gyslelės ji pradėjo dar penktoje klasėje ir tęsia veiklą iki šiol (nuo 2012 metų studijuoja drabužių dizainą).

„Talentų bankas“. „Apuka“ – merginos

„Talentų bankas“. „Apuka“ – merginos, „dažančios“ sienas (foto)

Vieni, žiūrėdami į tuščią sieną, mato tiesiog tuščią sieną. Tačiau Elenai Streckytei ir Uršulei Kavaliauskaitei ji – neužpildyta kūrybinė erdvė. Ne, merginos tikrai dėl nelegalių graffiti nuo policijos nebėgioja: įgyvendindamos savo idėjas, jos piešiniais dekoruoja klientų sienas, o didžiausiais savo konkurentais laiko… tapetų fabrikus.

Vilniaus knygų mugė 2012. Programa

Vilniaus knygų mugė 2012. Programa

Kaip ir kiekvienais metais, knygų mylėtojai vėl renkasi į Vilniaus knygų mugę, kuri startuoja jau šiandien ir visiems žada daug gerų renginių. O mes siūlome pasižvalgyti po mugės programą ir išsirinkti sau tinkamus renginius.