Search Results for: "piktybiniai navikai"

Visuomenės sveikatos specialistai ragina saule džiaugtis atsakingai

Visuomenės sveikatos specialistai ragina saule džiaugtis atsakingai

Artėjant karštam ir saulėtam ilgajam savaitgaliui, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina gyventojus saulės teikiamais malonumais mėgautis atsakingai. Per ilgas ir per dažnas buvimas saulėje gali tapti rimtų sveikatos problemų priežastimi.

Gripo virusas į ligos patalą paguldo staiga

Gripo virusas į ligos patalą paguldo staiga

Susirgo ir kosti bei čiaudi kolegos ar šeimos nariai, o jūs tikitės neužsikrėsti? Ar žinote, kad čiaudint oras skrieja greičiau nei greitkeliu lekia automobiliai, todėl virusui jus pasivyti – vieni niekai? Sunkios ligos išvengti pavyks, jei esate pasiskiepiję nuo gripo. Nors sergamumas gripu ir peršalimo ligomis visoje Lietuvoje dabar auga, skiepytis dar nevėlu, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai.

Apgamai – kada reikia sunerimti?

Apgamai – kada reikia sunerimti?

Kiekvienas žmogus turi apgamų – tamsių dėmelių, marginančių odą. Tačiau apgamai gali ne tik puošti mūsų kūną, bet ir signalizuoti apie rimtas sveikatos problemas. Kada verta sunerimti, kokie yra piktybinių apgamų požymiai ir kada derėtų pagalvoti apie apgamų šalinimo procedūrą?

Mylėk odą

Mylėk odą, kurioje gyveni, arba kaip apsisaugoti nuo saulės

Rytoj į duris pasibels kalendorinė vasara. Sinoptikai prognozuoja tropinius karščius. O mes, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai, primename, kad saule reikia mėgautis saugiai.

Ką verta žinoti vasarą: kada saulė tampa žudike?

Ką verta žinoti vasarą: kada saulė tampa žudike?

Jau 4,5 milijardo metų saulė mus šildo, teikia šilumą ir energiją. Nors dėl Saulės Žemėje egzistuoja gyvybė, tuo pačiu ji gali būti ir labai pavojinga, juk jos branduolyje temperatūra siekia 5,5 milijonus °C. Tai daugybė šilumos, kuri, nesisaugant, gali padaryti daug žalos. Vos keletą minučių žiūrėdamas tiesiai į saulę, žmogus gali apakti. Ir tai tik viena iš nedaugelio grėsmių.

Pirmoji šių metų gripo auka - 27 metų vyras

Pirmoji šių metų gripo auka – 27 metų vyras

Lietuvoje nustatytas pirmas šį sezoną mirties nuo gripo atvejis. Sausio 5 d. apie tai Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui (ULAC) pranešė teritorinis – Vilniaus visuomenės sveikatos centras.

Mirė 27 metų vyras, kuris susirgo 2010 m. gruodžio 20 d. bei gruodžio 26 d. buvo paguldytas į ligoninę ne dėl gripo, o dėl kitų lėtinių ligų. Gruodžio 31 d. ligoniui laboratoriškai nustatytas gripo A(H1N1) virusas, tačiau tą pačią dieną ligonis mirė nuo gripo sukeltų komplikacijų.

Tyrimas dėl gripo A(H1N1) viruso atliktas Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regioninis biuras informuoja, kad šį gripo sezoną pasaulyje cirkuliuoja trys sezoninio gripo virusai, tarp jų – ir pandeminis A (H1N1). Pabrėžiama, jog visi trys virusai įeina į 2010-2011 m. Šiaurės pusrutuliui rekomenduojamos sezoninės gripo vakcinos sudėtį. Todėl Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja šalims didinti sezoninės vakcinacijos apimtis rizikos grupių asmenims – ypač raginama atkreipti dėmesį į nėščiųjų bei lėtinėmis ligomis sergančiųjų asmenų vakcinaciją nuo gripo.

ULAC duomenimis, praėjusių metų pabaigoje iš 100 tūkst. už valstybės lėšas įsigytų vakcinų skiepijimui nuo gripo dozių, buvo panaudota beveik 90 proc., t.y. pasiskiepijo net 88 tūkst. žmonių, priklausančių rizikos grupėms: asmenys, sergantys lėtinėmis širdies-kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais, gyvenantieji socialinės slaugos ir globos įstaigose, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, vyresni nei 65 m. amžiaus žmonės.

Savo lėšomis Lietuvoje per praėjusių metų spalio, lapkričio mėnesius nuo gripo pasiskiepijo 83 365 asmenys. Pasak ULAC Skiepų kabineto gydytojos Jolantos Dieninienės, dažniausiai skiepijasi jauni, darbingo amžiaus žmonės, tačiau, kaip taisyklė, tai tie patys asmenys, besirūpinantys savo sveikata, kurie skiepijasi kasmet.

ULAC duomenimis, sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje auga. Paskutiniąją praėjusių metų savaitę 10 tūkst. gyventojų teko 47,9 susirgimai gripu ir ŪVKTI.