Search Results for: "piligrimai"

Graffiti piligrimai Lietuvoje

Graffiti piligrimai Lietuvoje

Lietuvos miestai lėtai, bet vis dėlto – tampa stotele, kurioje apsistoja pasaulinės gatvės meno tendencijos. Skverbiamės į pasaulinį graffiti žemėlapį, ir tai rodo ne tik išskirtiniai vietinių graffiti meistrų darbai, bet ir pasitaikantys tarptautinių gatvės žvaigždžių (Above, Os Gêmeos ir netgi… Banksy!) vizitai ramiose mūsų miestų gatvėse.

Neherojiški poelgiai

Neherojiški poelgiai, patekę į istoriją

Žmonių atmintyje lieka istorijos ne tik apie drąsius herojus, bet ir apie bailius. Ko tik nepadaroma iš baimės… O pasimokyti yra ko ir iš vienų, ir iš kitų.

Kerintis ruduo Gruzijoje: 10 lankytinų objektų

Kerintis ruduo Gruzijoje: 10 lankytinų objektų

Nespėjusiems paatostogauti vasarą ar tiesiog besidairantiems, kur pasprukti nuo darganoto rudens, viena iš atostogų krypčių galėtų tapti Gruzija. Rudenėjant vienuolynų, kalnų ir draustinių įvairove bei įspūdingais peizažais pasižyminti Gruzija dar labiau paperka savo spalvingumu.

„Kai skausmas peržengia visas ribas

„Kai skausmas peržengia visas ribas, jis tampa vaistu“, arba savižalos religijose fenomenas

Praėjusiais metais turbūt viso pasaulio gyventojus nustebino plačiai pasklidusi vieno induistų šventiko istorija. Nežinia, kaip Sadhui Amar Bharati sekasi dabar, bet prieš metus jis teigė jau 38 metus nenuleidžiantis dievybės Šivos garbei iškeltos rankos. Tai ne tik titaniškų valios pastangų reikalaujantis veiksmas – skausmas, kurį jis savanoriškai patyrė, daugeliui mūsų turbūt tiesiog neįsivaizduojamas.

Kražiuose - didieji šv. Roko atlaidai

Kražiuose – didieji šv. Roko atlaidai

Kražiuose rugpjūčio 19-21 d. vyks kasmetiniai šv. Roko atlaidai, jau kelis šimtmečius sutraukiantys ne tik po visą pasaulį pasklidusius kražiečius, bet ir itin daug tikinčiųjų iš visos Lietuvos.

Šiais metais piligrimai turės progos pasidžiaugti itin matomai atgimstančiu Kražių paveldu. LR Kultūros paveldo departamento bei parapijos rūpesčiu toliau yra restauruojama ir Žemaitijos krikšto 600 metų jubiliejui rengiama švč. Nekaltojo Prasidėjimo Mergelės Marijos bažnyčia. Lygiagrečiai su atlaidais vykstantis Kražių festivalis primena apie čia šimtmečiais klestėjusią barokinę kultūrą.

Šv. Roko, stebuklingojo ligonių globėjo, atlaidai – seniausia ir giliausias tradicijas turinti Kražių parapijos šventė, liudijanti iškiliausias Žemaitijos dvasines tradicijas. Šv. Rokas yra vienas iš garsiausių šventųjų Lietuvoje ir Bažnyčios yra pagerbiamas kaip visų ligonių globėjas. Šventojo gyvenimo istorija byloja, kad, išdalijęs savo turtą, jis pasišventė ligonių ir mirštančiųjų žmonių tarnystei. Per amžius iš lūpų į lūpas sklido pasakojimai , kaip šv. Roko užtarimas nutolino nelaimes ir išgydo net visai beviltiškus ligonius.

Penktadienį rugpjūčio 19 d. 18 val. šv. Mišiomis atlaidus pradės Šiaulių vyskupas Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis. Jų metu vyskupas suteiks Sutvirtinimo sakramentą.

Šeštadienį rugpjūčio 20 d.:
9.00 – šv. Mišios šv. Roko koplyčioje
12.30 – Suma. Dalyvauja Jotvingių Kryžiaus Riteriai.
18.00 – šv. Mišios šv. Roko koplyčioje

Sekmadienį rugpjūčio 21 d.:
9.00 – šv. Mišios šv. Roko koplyčioje
10.30 – votyva. Po šv Mišių – Švč. Sakramento adoracija
12.30 – iškilmingos šv. Mišios – Suma ir procesija

Šeštadienį rugpjūčio 20 d. 19 val. piligrimus pradžiugins koncertas „Barokas dabar“.

Tytuvėnų vienuolyno ansamblis atgimsta visu grožiu (Foto)

Tytuvėnų vienuolyno ansamblis atgimsta visu grožiu (Foto)

Baigiamas restauruoti Tytuvėnų bernardinų vienuolyno ansamblis plačiajai visuomenei duris atvers jau birželio mėnesį. Statybininkai viename gražiausių Šiaurės Europoje Tytuvėnų bernardinų vienuolyno ansamblyje dėlioja paskutinius štrichus – baigiamos dažyti sienos, valomos patalpos. Restauratoriai atvėrė unikalią ir gausią sienų puošybą bei atkūrė dalį freskų, informuoja LTV „Panorama”.

Marijos keliu. Armadillo

Marijos keliu. Armadillo

MARIJOS KELIU Anne Milne 2009 16’ Škotija/Ispanija Pakelėje, už stalo  sėdi pagyvenusi moteris,  geranoriškos ir rūpestingos veido išraiškos. Ji vardu…

Trakų ir Olštyno muziejai pristato bendrą monetų parodą

Trakų ir Olštyno muziejai pristato bendrą monetų parodą

Trakų istorijos muziejus, bendradarbiaudamas su Olštyno Varmijos ir Mozūrų muziejumi Lenkijoje, š. m. spalio 4 d. atidarys parodą „Žalgirio mūšio laikmečio monetos“, kurioje – per 1500 eksponatų, datuojamų XIII–XV a. Paroda, vykstanti jubiliejiniais Žalgirio mūšio metais, pristatoma kaip metinis Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos renginys.

„Pirmą kartą visuomenei pristatysime tokią didelę ir vertingą monetų kolekciją, – sako Virgilijus Poviliūnas, Trakų istorijos muziejaus direktorius. – Lankytojai pamatys Lietuvoje dar neeksponuotą unikalų XIII–XIV a. lietuviškų sidabrinių lydinių Ešerinės lobį.“

Anot V. Poviliūno, ekspozicijoje bus rodomos Lenkijos valdovų monetos, tarp jų ir vienos seniausių – Kazimiero Didžiojo pusgrašis bei karalienės Jadvygos denarai. Lankytojai galės susipažinti su LDK sidabro monetėlėmis, prūsų, Lietuvos, Rusios, Naugarduko, Kijevo sidabriniais lydiniais, grivinomis ir totoriškais somais, apžiūrėti Vytauto Didžiojo 17 denarų lobį, 1956 m. rastą Trakų salos pilyje.

Didelę parodos dalį sudaro Kryžiuočių ordino monetos, kaldintos Torūnės, Elblongo, Gdansko, Malborko kalyklose, ir keturių XIV–XV a. lobių – Sušo, Domkovo, Dorotovo bei Penenžno –šilingai. Parodos lankytojai išvys ir daugelio kitų Europos valstybių monetas, tarp jų vertingiausias – aukso florinų lobis, rastas Lenkijoje, Zaleve. Atskirai eksponuojamos monetos, kurias Žalgirio mūšio laukuose paliko ten lankęsi piligrimai.

Be monetų, parodoje bus eksponuojami medaliai, medalionai bei skirtingoms Žalgirio mūšio metinėms sukurtos plaketės.

Šių metų birželį paroda buvo pristatyta Olštyno muziejuje. Eksponatus parodai paskolino Varšuvos nacionalinis, Torūnės apskrities, Bydgoščiaus apskrities Leono Vyčolkovskio, Chožuvo muziejai, Malborko pilis-muziejus ir kolekcininkas Stasys Žukauskas.

Projektas-paroda „Žalgirio mūšio laikmečio monetos“ vykdomas pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą, skirtą skatinti tvarų Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionų vystymąsi didinant ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą. Projektą iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas (ERPF).

„Trakų ir Olštyno muziejų projektas – vienas sėkmingiausių bendradarbiavimo pavyzdžių kultūros srityje, – sako Ieva Junevičienė, Europos teritorinio bendradarbiavimo programos atstovė ryšiams su visuomene. – Minint Žalgirio mūšio jubiliejų, pagrindinė projekto idėja aktuali abiem šalims.“

I. Junevičienės teigimu, kultūros projektai kol kas sudaro labai nedidelę dalį visų Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną projektų. Smulkiesiems bendradarbiavimo projektams gali būti skiriama ES parama nuo 5 tūkst. iki 100 tūkst. eurų.

Nuo 2008 m. 31 d. atvirojo kvietimo projektui skirta apie 52 mln. eurų ERPF paramos siekiant spręsti Lietuvos ir Lenkijos teritorijų problemas bei prisidėti prie viso regiono plėtros.

Trakų istorijos muziejus jau 13 metų bendradarbiauja su Varmijos ir Mozūrų muziejumi Olštyne. Tarp kitų muziejaus bendradarbių Lenkijoje – Bialystoko Palenkės istorijos muziejus, Brodnicos muziejus ir Malborko pilis-muziejus.

Oficialus parodos atidarymas – š. m. spalio 4 d. 16 val.

KP: Lurdas

KP: Lurdas

Pirėnų kalnuose Prancūzijoje esantis Lurdas garsėja stebuklais. Kiekvieną dieną čia atvyksta piligrimai iš viso pasaulio. Vos 15 tūkst. gyventojų turintis…