Search Results for: "profesijos"

Nuo higieninių tamponų testuotojo iki pažastų kvapo vertintojos – keisčiausios žmonių profesijos (foto)

Nuo higieninių tamponų testuotojo iki pažastų kvapo vertintojos – keisčiausios žmonių profesijos (foto)

Fotografė Nancy Rica Schiff keliauja po pasaulį fotografuodama keisčiausių profesijų atstovus ar itin specifinius darbus atliekančius žmones. Jos nuotraukų kolekcijoje ir barbių suknelių dizainerė, ir bulvių traškučių degustuotoja, ir žmogus, visą gyvenimą praleidęs blizgindamas monetas.

Kodėl nesirinkti astronauto profesijos? (foto)

Kodėl nesirinkti astronauto profesijos? (foto)

Jei vis dar svajojate būti astronautais, fotografas Hunteris Freemanas siunčia jums liūdna žinią – viskas yra ne taip gražu, kaip norėtųsi. Pasak šių darbų autoriaus, astronautai dažniau leidžia laiką vieni, nei mėgaujasi įspūdingais kosminiais žygiais.

Aplink pasaulį: skirtingų šalių vaikai ir jų svajonių profesijos (foto)

Aplink pasaulį: skirtingų šalių vaikai ir jų svajonių profesijos (foto)

Belgų fotografė Sofie Knijff paskutiniuosius trejus metus keliavo po pasaulį fotografuodama vietinius vaikus ir klausdama jų vieno klausimo: „Kuo nori būti, kai užaugsi?“. Neišsemiama vaikų fantazija vaikams leido išradingai apsirengti „savimi ateityje“, tuo tarpu menininkė juos fiksuodavo modeliams dabar įprastoje aplinkoje. Nuotraukose – vaikai iš Pietų Afrikos Respublikos, Indijos, Malio, Brazilijos, Islandijos, Grenlandijos. Kviečiame peržvelgti keletą šio projekto, pavadinimu „Translations“, darbų!

Faktų pusryčiai. Kurios profesijos atstovai dažniausiai tampa psichopatais?

Faktų pusryčiai. Kurios profesijos atstovai dažniausiai tampa psichopatais?

Šiandien jums paruošėmė kiek kitokius „Faktų pusryčius“: pristatysime ne keletą galbūt dar negirdėtų faktų apie kokį nors reiškinį, daiktą ar žmogų, o gana įdomų sąrašą. Tiksliau – dažniausiai ir rečiausiai pasitaikančias profesijas, kurių atstovai tampa psichopatais.

Profesijos

Profesijos, kurios kenkia vyrų libido

Mančesterio (D.Britanija) universiteto ekspertai įvardijo 5 profesijas, kurios vyrams gali sukelti intymaus gyvenimo problemų.

Iš areštinės archyvų: seniausios profesijos atstovės (foto)

Iš areštinės archyvų: seniausios profesijos atstovės (foto)

Kitas laikmetis, kitos mados, o darbas toks pats. Prostitucija ne veltui vadinama seniausiai profesija – šių darbininkių paklausa ir pasiūla egzistuoja jau nuo senų laikų. Antras pagal dydį Kanados miestas Monrealis XX amžiaus pradžioje garsėjo kaip Šiaurės Amerikos sekso turizmo sostinė, tad šiandien atskleidžiame keletą šios perkamos meilės industrijos veidų. Nuotraukose – už vertimąsi prostitucija areštinėn pakliuvusios moterys ir merginos.

Kokios profesijos bus populiarios ateityje?

Kokios profesijos bus populiarios ateityje?

Bėgant metams ir pasauliui žengiant į priekį, kai kurios profesijos nyksta, kitos – kuriasi. Turbūt jau niekas nepažįstame audėjų, telefono stočių operatorių ar pėdkelnių adytojų – o juk šios profesijos buvo tikrai populiarios sovietmečiu! Futurologijos (mokslo apie ateities prognozavimą) specialistai spėja, kad ateityje, maždaug 2030-aisiais, paklausios ir gerai apmokamos specialybės bus kiek kitokios nei šiandien…

Seniausios pasaulyje profesijos atstovės...labai seniai (foto)

Seniausios pasaulyje profesijos atstovės…labai seniai (foto)

Jei niekada turistiniais ar kitais tikslais ir neteko lankytis raudonųjų žibintų kvartele, vis tiek daugelis bent jau įsivaizduojame, kaip atrodo šiuolaikinės seniausios pasaulyje profesijos atstovės. O jei nukeliavus šimtmečiu atgal?

Baleto šokėjas E. Bielinis apie savo profesijos kolegas – vyrus (Interviu

Baleto šokėjas E. Bielinis apie savo profesijos kolegas – vyrus (Interviu, Foto)

Nors Lietuvoje ir visame pasaulyje baleto spektakliai sutraukia pilnas sales žiūrovų, bet baleto artisto profesija yra neįprasta, paslaptinga. Ypač mažai žinome apie baletą šokančius vyrus. Baleto šokėjas Evaldas Bielinis (27) pasakoja apie šią egzotika tapusią specialybę tiek iš scenos, tiek iš užkulisių pusės.

Papasakok, kaip tapai šios retos profesijos atstovu – baleto šokėju.
Nuo mažumės lankiau gimnastiką, vėliau pramoginius šokius. Deja, pastarasis užsiėmimas reikalavo labai daug finansinių išlaidų, todėl, kai baigiau pradinę mokyklą, tėvai nuvedė į M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto atranką. Išlaikęs stojamąjį egzaminą, ten baigiau ir vidurinio ugdymo mokymosi programą, ir baleto klasę.

Kaip atsidūrei Suomijos nacionaliniame operos ir baleto teatre?
Taip jau susiklostė, kad buvau pradėjęs šokti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, bet nusprendžiau išbandyti savo jėgas Helsinkyje. Pabandžiau ir mane ten paliko. Suomijos operos ir baleto teatre jau šoku 8-ąjį sezoną.

Tavęs paklausius atrodo, kad labai lengvai tapai baleto šokėju: be didelių sunkumų pabaigei M. K. Čiurlionio menų mokyklą, jau daug metų dirbi profesionaliu baleto artistu Suomijos nacionaliniame teatre. Deja, dažnai tenka girdėti, kad daugeliui baletas lieka tik neišsipildžiusi svajonė…
Kiekvienais metais Lietuvoje baleto klasę baigia iki 10 žmonių, iš jų berniukų 1–2. Iš tų 10 šokėjų pagal profesiją šoka vos vienas kitas. Dažniausiai iš baleto išeinama savo noru. Vieni supranta pasirinkę ne tą gyvenimo kelią ir puikiai save realizuoja kitose srityse. Kiti per daug nenutolsta nuo šokio: mokina šokti vaikus, šoka įvairiose trupėse ir pan. Dar kiti profesionaliais šokėjais negali būti dėl silpnos sveikatos.

Ar sunku rasti darbą baleto šokėjui – vyrui? Turbūt konkurencija tarp moterų yra didesnė?
Užsienio šalyse konkurencija yra labai didelė tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų. Nors mūsų M. K. Čiurlionio menų mokykla paruošia stiprius šokėjus, bet tėvai nenoriai leidžia vaikus, o ypač berniukus, į baletą. Kitose šalyse menų mokyklas baigia gerokai daugiau šokėjų, tarp jų ir vyrų.

Matyt, viena iš daugelio priežasčių kodėl tėvai nenoriai leidžia savo vaikus į baletą yra ta, kad Lietuvoje menininkai, tarp jų ir baleto šokėjai, mažai uždirba. Kaip baleto šokėjai uždirba Suomijoje? Beje, ar balete skiriasi vyrų ir moterų atlyginimai?
Suomijoje baleto šokėjų algos nėra ypatingai didelės, gauname vidutinį atlyginimą. Jį gaunant galima normaliai gyventi: ir paišlaidauti, ir pasitaupyti. Moterų ir vyrų algos yra vienodos, bet kuo ilgiau teatre dirbama, kuo aukštesnis šokėjo statusas (t. y. solistai, demisolistai uždirba daugiausiai), tuo ir alga didesnė. Taip pat gauname priedus už spektaklius – kuo daugiau spektaklių per mėnesį sušoki, tuo didesnį priedą gauni.

Kokios reakcijos sulauki, kai nepažįstamiems žmonėms pasakai savo profesiją? Ar skiriasi lietuvių ir suomių požiūris į vyrus, šokančius baletą?
Lietuvoje nepažįstamiems žmonėms, užsiminus apie tai kuo užsiimu gyvenime, dažnas lieka abejingas arba priešingai – pasimeta, nebeturi ką pasakyti. Daugelis nėra matę baleto spektaklių, todėl lietuviai ne retai paklausia, ar nėra sunku šokti ant pirštų galų. Tenka atsakyti, kad tik moterys šoka ant pirštų galų, o vyrai ant puspirščių. Suomio reakcija būna kitokia – dažniausiai ima visko klausinėti, pasigiria, kad matė vieną ar kitą spektaklį. Galima įdomiai padiskutuoti apie baletą.

Gatvėje vyrą, kuris yra baleto šokėjas, galima atpažinti iš grakščios eisenos, atletiško kūno sudėjimo. O ką gali pasakyti apie baleto šokėjų būdo savybes?
Labai svarbu būti ištvermingam, valingam ir užsispyrusiam. Dirbant būtina jausti saiką, kad nepersitemptum, nes to pasekmė – įvairios traumos. Baleto šokėjui ne mažiau svarbus yra ir komunikabilumas, mokėjimas elgtis kritinėse situacijoje. Mūsų kolektyvą sudaro šokėjai iš viso pasaulio nuo 18 iki 44 metų, todėl dėl kultūrinių skirtumų, nevienodos patirties lengvai gali kilti nesutarimų, konfliktų. Visgi su kolegomis ne tik dirbame, bet dažniausiai kartu praleidžiame ir laisvalaikį.

Kad ir kaip būtų, visuomenę valdo stereotipai. Vienas iš jų, kad baletas nevyriška profesija. Ką apie tai manai tu? Ar po darbo prireikus imiesi kokių nors fizinės jėgos reikalaujančių darbų?
Tą patį galima pasakyti ir apie vyrus, nuo ryto iki vakaro sėdinčius biure prie kompiuterio ekrano (juokiasi). Į baletą galima žiūrėti ne tik iš meninės, bet ir iš sportinės pusės. Žiūrovai, matydami spektaklį, dažnai neįsivaizduoja kiek reikia įdėti fizinių jėgų, pastangų norint pasiekti scenoje matomą rezultatą. Sutinku, kad baleto šokėjams griežtai draudžiamas ekstremalus sportas, patariama nenešioti didelių svorių, netgi namų apyvokos darbus reikia daryti labai atsargiai arba išvis jų vengti. Kita vertus, daug kas priklauso nuo šokėjo būdo savybių. Juk negali sėdėti rankas sudėjus ir laukti kol kažkas perstumdys baldus, nupjaus žolę ar išplaus grindis. Kaip jau minėjau, viską reikia daryti su saiku, žinoti savo galimybes.

O kaip meilės reikalai? Susidaro įspūdis, kad moteriai draugauti su baleto šokėju nėra lengva. Jau vien dėl to, kad vyrui turėtų būti sunku kovoti su savo prigimtimi kiekvieną dieną matant krūvą dailių, pusnuogių moterų.
Kitos profesijos vyrui, atėjusiam į repeticiją, gali kilti tokių minčių, bet tai mūsų darbo kasdienybė. Darbo metu galvoji, kaip geriau sušokti, bandai įsiminti vieną ar kitą judesį. Į moterį žiūri tik kaip į šokio partnerę. Visgi dažnai šokant poroje su tuo pačiu partneriu, matant jį kiekvieną dieną, kartais užsimezga romantiški santykiai. Suomijos teatre iš 75 baleto trupėje esančių žmonių yra apie 10 porų. Kita vertus, gyvenimo partnerį matyti 24 val. per parą ir dirbti vienodą darbą kai kuriems tampa per dideliu išbandymu. Todėl didžioji dalis šokėjų drauges susiranda ne iš baleto pasaulio.

Pabaigai norėčiau paklausti: žiūrovas per baleto spektaklį scenoje mato tobulą vaizdą, nukeliantį į nežemišką judesių, mimikos ir muzikos pasaulį, bet ar per spektaklius nenutinka kokių nors gyvenimiškų kuriozinių situacijų, kurių žiūrovas nepamato?
Stengiamės, kad taip nenutiktų, bet būna visko. Tarkim sumaišai ar pamiršti kokį judesį ir pradedi šokti nesąmones. Tokiu atveju šalia šokantiems šokėjams pradeda imti juokas ir būna sunku neparodyti savo emocijų. Arba nutinka, jog ne ten atsistoji. Žiūrovai to nepastebi, bet mes patys ir spektaklius stebintys baletmeisteriai visada pastebime tokias klaidas. Yra buvę, kad orkestras pradėjo groti greičiau, o mes nespėjome šokti pagal muziką. Man yra buvę, jog nespėjau į spektaklį, nes Vilniuje atšaukė mano skrydį dėl prastų oro sąlygų. Taip pat esu šokęs, sirgdamas Roto virusu.

Aušra Trasauskaitė

Tikrosios politikų profesijos

Tikrosios politikų profesijos

Artėjant dabar jau pasibaigusiems savivaldybių rinkimams, politikai vis garsiau ir įkyriau priminė apie save. Tai paskatino prisiminti, jog jie labai dažnai gali pasigirti itin margomis profesijomis, neturinčiomis nieko bendra su dabartiniu užsiėmimu… O gal visgi jų įgytas išsilavinimas kažkaip atsispindi sprendimuose valdžioje? Pažvelkime į keletą Lietuvos politinėje padangėje ryškiau žibančių profesijų.