Search Results for: "savižudybės"

Emigraciją ir savižudybes lietuviai suvokia kaip lygiavertes alternatyvas

Emigraciją ir savižudybes lietuviai suvokia kaip lygiavertes alternatyvas

Emigraciją ir savižudybes žmonės Lietuvoje suvokia ne kaip priešingas, bet kaip lygiavertes alternatyvas išeiti iš socialinės situacijos, kuri jų netenkina. Vienoje iš atliktų studijų konstatuota, kad savižudybių ir emigracijos lygis Lietuvoje per aštuonerių metų laikotarpį yra susijęs, bet kinta priešingomis kryptimis: didėjant emigracijai savivaldybėse mažėja savižudybių. Šis dėsningumas, kaip teigiama, greičiausiai žymi dramatišką dilemą: kaip pasitraukti iš individo netenkinančios socialinės situacijos – emigruoti ar nusižudyti.

Demi Moore per Twitter išgelbėjo žmogų nuo savižudybės

Demi Moore per Twitter išgelbėjo žmogų nuo savižudybės

Socialinio tinklo Twitter vartotojai, tarp kurių buvo aktorės Demi Moore bei Nia Vardalos, perkalbėjo žmogų iš Floridos nuo mėginimo nusižudyti, rašo tinklalapis „Tonic”.

Depresijos gydymas tik vaistais – tai pasodinimas į valtį be irklų: žmogus bus saugus iki pirmos „audros“

Depresijos gydymas tik vaistais – tai pasodinimas į valtį be irklų: žmogus bus saugus iki pirmos „audros“

Praeitais metais klinikiniai psichologai Aušra ir Antanas Mockai įkūrė „Depresijos gydymo centrą“. Per eilę veiklos metų skaitant paskaitas, konsultuojant privačiai, savanoriaujant „Jaunimo linijoje“ sutuoktiniai suprato, jog trūksta paslaugų išgyvenantiems lengvą ar vidutinę depresiją, juolab neieškoma būdų padėti jiems be vaistų.

Augalų komunikacija: ar augalai yra protingi?

Augalų komunikacija: ar augalai yra protingi?

Kaip kietis gali užmušti antilopę, arba pupelės ūglis tikslingai ieško atramos, kaip į garsą reaguoja augalų lapai ir šaknys, arba dideli medžiai maitina mažesniuosius – į šiuos ir daug kitų užburiančių mokslo tyrimais pagrįstų klausimų buvo atsakyta susirinkusiems į VDU Kauno botanikos sodą. Nemokamas Vytauto Didžiojo universiteto profesorės Vidos Mildažienės seminaras sulaukė didžiulio susidomėjimo: visi norintieji išklausyti apie augalų komunikaciją vos tilpo į konferencijų salę.

Dešimtmetį besitęsianti problema − Lietuva kas dvi dienas praranda po jauną žmogų

Dešimtmetį besitęsianti problema − Lietuva kas dvi dienas praranda po jauną žmogų

2014 metais iš gyvenimo pasitraukė 156 jauni žmonės arba, kitaip tariant, šešios vidutinio dydžio mokinių klasės. „Lietuva kas dvi dienas prarado po vieną jauną žmogų“, – tokie kraupūs faktai nuskambėjo spalį vykusioje Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Asamblėjoje, kurioje buvo patvirtinta pozicija dėl jaunimo psichinės sveikatos.

Top 10: žiauriausios pasaulio žmonos

Top 10: žiauriausios pasaulio žmonos

Oddee.com sudarė žiauriausių žmonų dešimtuką.

Į kino ekraną sugrįžta Martino Scorsese „Taksistas“

Į kino ekraną sugrįžta Martino Scorsese „Taksistas“

Su saksofono garsais iš Martino Scorsese „Taksisto“ (Taxi Driver, 1976) į „Skalviją“ sugrįžta pripažinti kino meistrų darbai. Jau šį sekmadienį „Taksistas“ pradedamas rodyti Kino klasikos vakaruose . Pirmąjį seansą pristatys kino kritikė Izolda Keidošiūtė. Filmą taip pat bus galima pamatyti rugpjūčio sekmadieniais.

Tai vyko realybėje: neįtikėtinos dvynių istorijos (foto)

Tai vyko realybėje: neįtikėtinos dvynių istorijos (foto)

„Matai tą merginą su džinsiniu švarkeliu? Jaučiuosi kaip žiūrėdama į veidrodį“, – visai neseniai į prie gretimo staliuko sėdėjusią kavinės lankytoją dėmesį atkreipė draugė. „Na, gal kažkiek ir primena tave, bet tikrai neatrodo it dvynė,“ – atsakiau įvertinus, mano akimis, neitin stulbinamą panašumą. Visgi, mokslininkai teigia, jog kiekvienas iš mūsų žemėje turime apie dvidešimt (!) antrininkų, gyvenančių nedideliu spinduliu nuo mūsų. Istorijoje gausu faktų apie svarbių asmenybių antrininkus, kurie buvo naudojami įvairiais politiniais bei asmeninio saugumo tikslais (teigiama, jog, sakykime, Hitleris ar Stalinas jų turėjo net ne vieną dešimtį), o turbūt daugelis iš draugų ar pažįstamų bent kartą esame girdėję, jog jie gatvėje matė labai į tave panašų žmogų. Ir visgi, kai kam likimas iškrečia pokštą ir leidžia savo antrininką matyti kone kasdien. Taip, kalbu apie dvynius. Šiuo atveju galime šnekėti ne tik apie išorinį, bet ir vidinį, dažnai – netgi likimų panašumą, kuris lyg ir neturėtų būti įrašytas genuose. Nepaprastą dvynių ryšį patvirtina daugybė tikrų istorijų, turinčių fatastikos ar netgi siaubo filmo elementų. Pristatysiu keletą jų.

Rekomenduojamų „Kino pavasario“ filmų penkioliktukas

Rekomenduojamų „Kino pavasario“ filmų penkioliktukas, kuris turėjo būti dešimtuku

Festivalis „Kino pavasaris“ jau ant nosies – ketvirtadienį įvyks jo atidarymas. Programoje 247 filmai, tad pasiklysti joje ne taip ir sunku. Išnaršiau ją ir skersai, ir išilgai, tiksliau – stengiausi pažiūrėti kuo daugiau būsimo festivalio filmų, o kurių nespėjau, dėl vienokių ar kitokių priežasčių įtraukiau į must see sąrašą. Labiausiai kol kas sužavėjo programa „Baltijos žvilgsnis“: į kurį filmą dūriau, į tą pataikiau. Tačiau šį penkioliktuką, kuris turėjo būti dešimtuku, sudariau prieinamesnį masėms. Žinoma, kiek apskritai toks renginys kaip „Kino pavasaris“ gali būti orientuotas į masinį skonį.

Kurto Cobaino biografija – pataikavimas Courtney Love? (Recenzija)

Kurto Cobaino biografija – pataikavimas Courtney Love? (Recenzija)

Charles R. Cross parašytos roko muzikos dievuko Kurto Cobaino biografijos „Sunkiau nei dangus“ išleidimas lietuviškai – išties džiugus įvykis mūsų knygų leidybos padangėje. Knygų apie K. Cobainą ir „Nirvaną“ išleista ne viena ir ne dvi, tad norisi pasakyti, kad su pasirinkimu leidėjai neprašovė – šis bestseleris 2002 m. laimėjo prestižinį JAV kompozitorių, autorių ir leidėjų asociacijos įsteigtą ASCAP Timothy White Award prizą už „išskirtinę biografiją“.