Search Results for: "sparnai"

Skaitytojo pusryčiai. Gyvenimo sparnai. Kai negali pakilti (fotoistorija)

Skaitytojo pusryčiai. Gyvenimo sparnai. Kai negali pakilti (fotoistorija)

Pastarieji pusę metų – tai buvo vienas iš sunkiausių mano gyvenimo etapų. Vasara buvo kupina vienatvės, liūdesio ir didelio nuovargio. Padėjus tašką šios nemalonios istorijos pabaigoje, susidūriau su man artimų žmonių skausmu, praradimais ir gyvenimiškomis abejonėmis – momentais, kai ,atrodo, nebegalėsi pakilti iš bedugnės. Tai buvo dar sunkiau – stebėti draugo ašaras, kurias nežinai kaip sustabdyti.

„Vardas tamsoje“ filmavimo užkulisiai ir frazės

„Vardas tamsoje“ filmavimo užkulisiai ir frazės, kurioms išauga sparnai

Naujas Agnės Marcinkevičiūtės filmas „Vardas tamsoje“, sukurtas pagal to paties pavadinimo Renatos Šerelytės romaną, jau rodomas Lietuvos kino teatruose. Daugelį filmą mačiusių žiūrovų maloniai nuteikė ironija, kuria nuspalvinti daugelis filmo personažų ir neretai sarkastiškas požiūris į filme rodomą laikotarpį. O kai kurių veikėjų pasakytos frazės sukėlė ypač didelį juoką ir pretenduoja tapti „skrajojančiomis“.

40-oji Mocarto simfonija: sparnai sielai

40-oji Mocarto simfonija: sparnai sielai

V. A. Mocartas, šis įstabusis kūrėjas, gyveno neramiai; dėl besaikio pinigų švaistymo, kaprizingų užgaidų, masonų ložės užkulisinių intrigų ir audringos santuokos, genijaus gyvenimo kelias buvo kupinas tiek džiaugsmo, tiek nuosmukių. Jo gale, vis labiau skursdamas, prarasdamas įgytą populiarumą, irstant santuokai, V. A. Mocartas savo laiškuose rašė: „Juodos mintys…dažnai mane aplanko. Mintys, kurias tik didžiausių pastangų dėka, stumiu tolyn…” Manoma, jog savo išgyvenimus ir tas „juodas mintis” kompozitorius išliejo simfonijoje g-moll, nr. 40.
Galbūt visa ši istorija – tik pramanas, siekiant minėtai simfonijai suteikti paslaptingumo, tačiau reto grožio kūrinys žavi klausytojus visame pasaulyje. Deja, Lietuvoje šis kompozitoriaus šedevras skamba nedažnai. Tikriausiai dėl to renginiai, kuriuose jis atliekamas, sulaukia išskirtinio susidomėjimo. Ne išimtis ir gegužės 6 dieną vyksiantis koncertas „Muzika sielai“.
Atskleisti 40-osios simfonijos grožį ryžosi pasaulinio garso žvaigždė – David Geringas. Violončelininkas ir dirigentas, koncertuojantis su Čikagos, Londono, Tokijo, Vienos bei kitais tarptautinę šlovę pelniusiais simfoniniais orkestrais, laikomas vienu tituluočiausių ir geriausių šių laikų muzikų. Jo talentą taikliai apibūdina vieno iš gerbėjų žodžiai: „Kai klausai David … užmiršti, kad gyvenime egzistuoja tokie dalykai kaip problemos. Supranti, kad tai, ką girdi, yra tikrai gražu.“
Kartu su muziku atvyksta jo mokinė iš Pietų Korėjos Seungmin Kang. Nors ji dar neturi tokios solidžios koncertavimo patirties, kokią sukaupęs mokytojas, muzikos pasaulio užkulisiuose šnabždamasi, kad jaunoji atlikėja yra viena realiausių kandidačių į prestižinio P. Čaikovskio konkurso laurus.
40-ąją simfoniją diriguojant D. Geringui, atliks Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Itin stiprus ir darnus kolektyvas jau ne pirmus metus džiugina Lietuvos ir užsienio šalių auditorijas, atlikdamas įvairių žanrų muzikos perlus.
Tarptautinį pripažinimą sulaukusių žvaigždžių, galinčių išpildyti aukštos klasės rimtosios muzikos kūrinius, lietuviai sulaukia ne itin dažnai. Todėl gegužės 6 dieną būtina apsilankyti Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje vyksiančiame koncerte „Muzika sielai“. O įvairiausiuose pasaulio kampeliuose koncertuojantis, tačiau savo lietuviškų šaknų nepamirštantis D. Geringas prasitaria, kad kiekvienas sugrįžimas į tėvynę – proga surengti įspūdingą ir nepakartojamą šventę ne tik sau, bet ir klausytojams.

Įdomu: ko apie meilę mus gali išmokyti pingvinai?

Įdomu: ko apie meilę mus gali išmokyti pingvinai?

Mintis, mokytis svarbiausių santykių dėsnių iš pingvinų, iš pirmo žvilgsnio atrodo beprotiška. Tačiau iš tiesų žmonės ir pingvinai kurdami santykius elgiasi kur kas panašiau nei manėte. Taigi ko apie santykius mus gali išmokyti šie žavingi Pietų pusrutulio gyventojai?

Kalėdų Senelis

Kalėdų Senelis, jo rogės ir dovanos – moksliškai

Žinoma, Kalėdų Senelis dovanas pristato visiems geriems pasaulio vaikams. Bet kaip? Ir kodėl? Pažvelkime į Kalėdų dovanų logistikos galimybes moksliškai.
Kokiu greičiu reikia „traukti“ roges?

Darydami prielaidą, kad Kalėdų Senelis Kūčių naktį turi įveikti 510 milijonų kilometrų, ir tokiai kelionei gali skirti visas 32 valandas, tai dovanų maišus jis turėtų gabenti 10,7 milijono km/val. (2,7 tūkstančių km/sek.) greičiu ištisą naktį, ir tik tokiu atveju, kad jis niekada nesustos.

Specialiai pritaikytose rogėse įmontuota dovanų iššovimo sistema, pataikanti tiesiai į kaminą net nesustojant. Skrydžio orientavimosi sistema turėtų būti ganėtinai įspūdinga. Juk būtų nesmagu dovanų besitikinčiųjų atveju, jei atsitiktinai jomis Kalėdų Senelis imtų ir apipiltų Afganistano vestuvinių puotų dalyvius. Kelionei jis turėtų pasiruošti ir fiziškai – „trumpam reikaliukui“ palikti roges net nebūtų kada.

Į NASA išvykstančių studentų tikslas – užmegzti ilgalaikę partnerystę

Į NASA išvykstančių studentų tikslas – užmegzti ilgalaikę partnerystę

Kelionė, kuri gali atverti naujų perspektyvų duris. Šansas, kurį gauna toli gražu ne kiekvienas. Taip arba panašiai galima apibūdinti Lietuvos studentams atsivėrusią galimybę įžengti į prestižines Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) laboratorijas. Mokslo inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) paskelbė, jog šiais metais galimybę stažuotis NASA Ames tyrimų centre laimėjo šeši lietuviai. Net keturi konkurso nugalėtojai studijuoja Kauno technologijos universitete (KTU) ir nekantrauja leistis į vieną svarbiausių gyvenimo nuotykių.

Atidaroma gyvų tropinių drugių paroda

Atidaroma gyvų tropinių drugių paroda

VDU Kauno botanikos sodas, sklaidydami tamsiausią ir niūriausią metų laiką, visus visus kviečia į vasaros šiluma ir tropikais dvelkiančią Tropinių drugių parodą.

Pusryčių konkurse: Noelia Blanco „Malūno slėnis“

Pusryčių konkurse: Noelia Blanco „Malūno slėnis“

Jautri ir meniška paveikslėlių knyga apie amžinąsias vertybes skirta ne tik vaikams.

Šv. Valentino diena: 5 romantiškiausi miestai

Šv. Valentino diena: 5 romantiškiausi miestai

Artėjant šv. Valentino dienai imame galvoti, kaip nustebinti savo antrąją pusę? Sunku būtų nuginčyti, kad geriausia dovana – savaitgalio kelionė į vieną iš romantiškiausių Europos arba Azijos miestų. Juolab kad vasario 14-oji šiemet – kaip tik sekmadienį. Kas gali būti geriau nei leistis į neilgą nuotykį ir, pabėgus nuo rutinos bei rūpesčių, kokybiškai pasimėgauti vienas kito draugija, beklaidžiojant nepažįstamo miesto gatvėmis?..

Turiningas savaitgalis: ką verta aplankyti Vakarų Lietuvoje?

Turiningas savaitgalis: ką verta aplankyti Vakarų Lietuvoje?

Paklausus Lietuvos gyventojų, su kuo dažniausiai asocijuojasi vasaros atostogos, turbūt neretai būtų galima išgirsti atsakymą – su Lietuvos pajūriu, ramiu poilsiu Nidoje ar pramogomis Palangoje. Tačiau Vakarų Lietuva – ne vien Baltijos pajūris, tai ir įspūdingi dvarai, istorinio ir kultūrinio paveldo objektai bei unikalios gamtos vietos.