Search Results for: "specialybė"

Specialybės

Specialybės, kurios greitai išnyks

Svajojantiems apie ateities profesijas, dažnai kyla klausimas, kokią gi profesiją pasirinkti. Pasauliui tobulėjant ir tampant vis modernesniu, pamažu vienas profesijas išstumia kitos, todėl kai kurios specialybės tiesiog tampa nebereikalingos. Negalima sakyti, jog tam tikros profesijos nebus reikalingos, tačiau jos bus pakoreguotos, modernizuotos, gali būti, jog kai kurių profesijų atstovus tiesiog pakeis robotai. Geras darbas, greiti pinigai (hurtige penge), puikus uždarbis, visa tai turėtų išlikti, tačiau kai kam gali tekti pakeisti savo darbo profilį ir tiesiog persikvalifikuoti, norint išsaugoti darbo vietą. Tai, kad kai kurios profesijos bus užmirštos, nereiškia, kad žmonės nebebus reikalingi, tobulėjant pasauliui, jis tampa vis modernesnis, o dėl to, kuriasi naujos darbo vietos ir reikia vis naujų profesijų atstovų.

Studentė Aida Staputytė: „Norint nesuklysti renkantis specialybę

Studentė Aida Staputytė: „Norint nesuklysti renkantis specialybę, reikia skirti laiko savianalizei“

„Kartą mama man patikėjo ištaisyti jos mokinių darbus, tai padarė man didelį įspūdį, jaučiausi kaip devintame danguje“, – prisimena ji. Šiandien A. Staputytė svarsto, jog, matydama mokytojus savo artimoje aplinkoje, tikėtina, ir pati save tapatindavo su mokyklos bendruomene, troško būti viena iš jos narių. Mergina įsitikinusi, kad mokytojo indėlis į visuomenės gerovę yra toks pat didelis kaip ir gydytojo ar dvasininko, todėl labai svarbu susigrąžinti šios profesijos prestižą.

Interviu apie barmeno

Interviu apie barmeno, kaip gero psichologo ir analitiko, specialybę

Nors barmeno specialybė vis dar nelaikoma rimta profesija Lietuvoje, požiūris pamažu keičiasi. Barmenus pasitempti verčia svečiai: važinėdami po pasaulį susipažįsta su naujomis tendencijomis, pamato, kokie yra užsienio barmenai ir kažko panašaus pradeda tikėtis Lietuvoje. Galbūt ir čia netrukus turėsime tokių, kurie dėl barmeno garbės kodekso atsisakytų filmuotis Holivudo kino juostoje apie slaptą agentą, kaip Maestro Salvatore Calabrese?

Skaičiuojami pirmojo etapo stojimų rezultatai – „žemiškos“ specialybės vėl tampa paklausiomis

Skaičiuojami pirmojo etapo stojimų rezultatai – „žemiškos“ specialybės vėl tampa paklausiomis

Liepos 23 dieną baigėsi beveik du mėnesius trukęs prašymų priimti studijuoti į universitetus ir kolegijas registravimas. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos duomenimis, bendras stojančiųjų skaičius, pernai siekęs 43 921, šiemet sumažėjo 3 000-ais. Tai nesutrukdė Aleksandro Stulginskio universitetui sulaukti didesnio susidomėjimo. Universiteto rektoriaus Antano Maziliausko manymu, „žemiškosios“ specialybės netik atgauna savo pozicijas, vėl tampa paklausiomis, bet ir lenkia anksčiau lyderiavusias.

Greičiausiai JAV nykstančios specialybės

Greičiausiai JAV nykstančios specialybės

Nuo pramonės perversmo laikų technologijos nuolat įneša pokyčių darbo rinkoje – mažėja mechaninio rankų darbo, daugėja vietų aptarnavimo srityje. Nuo XX a. pradžios darbo neteko milijonai gamyklų darbuotojų vien todėl, kad jų darbą pakeitė mašinos, robotai ir kompiuteriai. Žinoma, pasaulio pabaiga tai negrėsė, mat atsirado naujų specialybių poreikis. Panašios tendencijos stebimos ir dabar.

Darbo paieškos internetinis tinklalapis jobs.aol.com analizuodamas darbų pasiūlos skelbimus nustatė tam tikras tendencijas, pagal kurias sudarė potencialiai nykstančių specialybių sąrašą. Kaip ir seniau, prie jų nykimo labai daug prisideda bendras technologijų tobulėjimas. Toliau – specialybės ir profesijos, kurios žada išnykti greičiausiai.

7. Laikrodžių taisytojai

Visoje milžiniškoje JAV valstybėje 2008 metais tebuvo 3200 laikrodžių taisytojų. Po dešimties metų jų šalyje turėtų likti vos 400. Kodėl taip yra? Viena vertus, mažėja pačių laikrodžių – išpopuliarėjus mobiliesiems telefonams, laikrodžiai tampa daugiau įvaizdžio dalimi, nei būtinu aksesuaru. O dar įvertinus ir neįtikėtinai mažas kiniškų laikrodžių kainas, remontas tampa tiesiog ekonomiškai nebenaudingas. – paprasčiau, pigiau ir greičiau tiesiog įsigyti naują laikrodį.

6. Tapetuotojai

Kalbant apie tapetuotojus, tinklapis omenyje turi ne tik darbininkus, atliekančius būtų ir namų apdailos remontus, bet ir klijuojančius skelbimus bei plakatus gatvėse. Šie žmonės dažniausiai turi savo smulkius verslus. Spėjama, kad šių darbuotojų paklausa mažės, nes tapetus kaip apdailą dažniausiai renkasi mažesnes pajamas gaunantys gyventojai, kurie paprastai linkę patys klijuoti tapetus. O klijuojama reklama užleidžia vietą internetui bei skaitmeninės rinkodaros galimybėms.

5. Fotoaparatų taisytojai

Kompaktinės klasės pigūs skaitmeniniai fotoaparatai aukštyn kojomis apvertė ir fotoaparatų meistrų gyvenimus. JAV kiniškų fotoaparatų kainos santykinai tiek mažos, kad jų remontuoti niekas nenori, kaip ir laikrodžių. O brangi ir profesionali fotografijos įranga reikalinga tik palyginti nedideliai gyventojų grupei. Tuo labiau, jog technologijų progresas toks spartus, kad po kelių metų savaime norisi įsigyti tobulesnį produktą, tad senojo modelio gedimas būna malonus pretekstas naujam pirkiniui.

4. Kompiuterių operatoriai

Nors be kompiuterio jau neįsivaizduojama jokia įmonė, tačiau ir ne visoms su IT susijusioms specialybėms šviečiasi graži ateitis. JAV pavojus iškilo taip vadinamiems kompiuterių operatoriams – tai kompiuterių priežiūros specialistai, kurie yra atsakingi už kompiuterinių sistemų palaikymą, reikiamų programų diegimą, personalo konsultavimą, priežiūrą nuo virusų. Dabartinės tendencijos rodo, jog tokių žmonių poreikis nuolat mažėja. Ar tai rodo, jog šiuos darbus gali savarankiškai atlikti kiekvienas įmonės darbuotojas? Kartais gal ir taip, tačiau turbūt pagrindinė mažėjančio poreikio priežastis – kitoks požiūris į IT ūkio valdymą. Kompiuterių aptarnavimą dažnai perima specializuotos įmonės, dirbančios nuotoliniu būdu, be to, populiarėja debesų kompiuterija, kurios atveju įmonės personalui dėl nieko nebereikia rūpintis. Pastebima tendencija, jog mažėjant kompiuterių operatorių paklausai, sparčiai didėja programuotojų paklausa.

3. Maketuotojai

Per pastaruosius metus tikriausiai labiausiai „nukraujavo“ leidybos sektorius. Maketuotojai yra atsakingi už medžiagos paruošimą fiziniam spausdinimui. Nors maketuotojai dažniausiai dirba su žiniasklaidos priemonėmis, jie darbo randa ir kitose sferose, kur reikalinga paruošti leidinius spausdinti. Tačiau vis daugiau maketuotojų praranda darbus ir užsakymus, nes nemažai įmonių pačios apmoko savo darbuotojus atlikti maketavimo užduotis, o ir tokių užduočių mažėja – vis labiau karaliauja skaitmeniniai informacijos sklaidos būdai.

2. Pašto rūšiuotojai

Internetas turėjo ypač didelę įtaką pašto paslaugų sferai. Kritęs fizinių laiškų siuntimas be darbo paliko milijonus pasaulio gyventojų. Kalbama, kad artimiausiu laiku JAV apskritai nebeliks laiškų rūšiuotojų, nes yra įdiegiama automatinė sistema šiam darbui atlikti.

1. Mikroschemų surinkėjai

Nors mikroschemų surinkėjai – gana nauja specialybė, spėjama, kad jos taip pat labai greitai nebeliks. Mat naujausios technologijos mikroschemų gamybą išvystė taip, kad jų detalės tampa tokios mažos, jog jų neįmanoma valdyti žmogui ir vienintelė surinkimo galimybė – naudoti robotus.

Psichologo patarimai. Kaip išmokti džiaugtis gyvenimu?

Psichologo patarimai. Kaip išmokti džiaugtis gyvenimu?

Nemoku džiaugtis gyvenimu, o labai norėčiau mokėti, nes žinau, jog tada būčiau labai laiminga. Suvokiu, kad gyvenime man visapusiškai viskas klojasi gerai: negaliu skūstis išvaizda, dar esu jauna 20 metų, turiu neblogą darbą, mokausi man patinkančią specialybę, jau turiu šalia mylimą žmogų,su kuriuo noriu praleisti gyvenimą, turiu tėvus, giminę, seserį, keleta draugių. Mėgstu rūpintis namais, gaminti, dažnai ką nors įdomaus veikiame su antrąją puse ir draugais, kai turiu laiko užsiimu sportu, tapau, skaitau.

10 mitų apie karjeros pasirinkimą

10 mitų apie karjeros pasirinkimą

Ar manai, kad viską žinai apie karjeros pasirinkimą? Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo kur kas paprasčiau, nei yra iš tiesų. Daugelis, pasidavę pasroviui vėliau atsiduria padėtyje, kada pasirinkta profesija nekelia pasitenkinimo, o priešingai – gyvenimo kasdienybė tampa vis pilkesnė ir teikia mažiau džiaugsmo.

Darbo pokalbis. Ar tikrai visko paklausėte?

Darbo pokalbis. Ar tikrai visko paklausėte?

Pokalbis dėl darbo dažnam sukelia nemažai streso. Kur žiūrėti? Kaip laikyti rankas? Kaip pasiruošti atsakyti į vienokį ar kitokį klausimą? Patarimų, kaip sužavėti darbdavį, kiekvienas esame girdėję ne kartą. Tačiau įdarbinimo specialistai pažymi, kad darbo pokalbio metu ne tik įmonė renkasi darbuotoją, bet ir kandidatas renkasi būsimą darbo vietą. Todėl bijoti klausimą užduoti patiems – neverta.

Stilisto patarimai. Plaukų spalvos pasirinkimo ABC

Stilisto patarimai. Plaukų spalvos pasirinkimo ABC

Plaukai. Į juos pirmiausiai krypsta daugumos vyrų akys, pamačius dailią moterį. Ir tai sakau ne dėl to, kad esu plaukų specialistas, ( o gal būtent dėl to pasirinkau šią specialybę?) Išties tai yra sritis, kurioje galima nuolat keistis, taip išreiškiant save, savo nuotaiką, gyvenimo būdą ir socialinį statusą.

Sėdimas darbas ir sveikatos problemos: kaip išvengti papildomų kilogramų?

Sėdimas darbas ir sveikatos problemos: kaip išvengti papildomų kilogramų?

Biuras ir kompiuteris – tai įprasta daugumos šiuolaikinių žmonių darbo aplinka. Net jei esate kūrybinės specialybės atstovas, tikėtina, kad vis tiek didžiąją dalį laiko praleidžiate prie kompiuterio. Dar daugiau, kompiuteris tapo pagrindiniu ne tik darbo, bet ir pramogų įrankiu, todėl dalis žmonių prie jo praleidžia kone ištisą dieną. Tuo tarpu mokslininkai ir sveikatos specialistai jau senokai skambina pavojaus varpais – ilgas sėdėjimas ne ką mažiau pavojingas sveikatai nei rūkymas ir jis ne tik augina papildomus kilogramus, bet ir trumpina gyvenimo trukmę.