Search Results for: "stiklinė tara"

„Ištrūkęs Džango“: 10 įdomybių apie naujausio Quentino Tarantino filmo gimimą

„Ištrūkęs Džango“: 10 įdomybių apie naujausio Quentino Tarantino filmo gimimą

Penkiems „Oskarams“ nominuotas naujasis Quentino Tarantino kūrinys „Ištrūkęs Džango“ (angl. „Django Unchained“) pagaliau pasiekė Lietuvos kino teatrus. JAV daugybę diskusijų apie vergovę ir jos vaizdavimą sukėlusi juosta neabejotinai sulaukė didžiulio pasisekimo – tą byloja gausybė apdovanojimų ir nominacijų bei itin aukštas, net 8,7 balų iš 10-ies vertinimas didžiausioje interneto kino bazėje Imdb.com bei solidus 81 proc. iš 100 vertinimas kino profesionalų gerbiamoje svetainėje Metacritic.com.

Uždrausta realizuoti „Smetonišką“  girą (Gamintojo komentaras)

Uždrausta realizuoti „Smetonišką“ girą (Gamintojo komentaras)

Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai uždraudė AB „Volfas Engelman“ realizuoti rinkoje 6 670 l giros „Smetoniška“ (kilmės šalis – Baltarusija, OAO „Lidskoe pivo“, tinkamumo vartoti terminas iki 2011-08-28).
Realizuoti girą uždrausta po to, kai ištyrus mėginius Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, giros sudėtyje nustatytas saldiklis acesulfamas K (36,9±1,5 mg/l).

Pažymėtina, kad vadovaujantis Nealkoholinių gėrimų ir giros apibūdinimo, gamybos ir prekinio pateikimo techninio reglamento nuostatomis, giros gamyboje neturi būti naudojami saldikliai (įskaitant ir saldiklį acesulfamą K).

Šiuo metu „Smetoniška“ gira (13 340 vnt. po 0,5 l, stikliniuose buteliuose) sulaikyta ir saugoma AB „Volfas Engelman“ (Kaunakiemio g. 2, Kaunas) sandėliuose. Įmonei uždrausta girą tiekti į rinką ir nurodyta minėtą partiją skubiai surinkti iš rinkos.

„Borjomi“ atnaujinamas pirmąkart per pusšimtį metų

„Borjomi“ atnaujinamas pirmąkart per pusšimtį metų

Stambiausi Gruzijoje mineralinio vandens gamintojai „IDS Borjomi Georgia“ žengia į naują etapą ir keičia beveik pusšimtį metų ženklesnių pakitimų neturėjusio „Borjomi“ buteliuko dizainą. Gruzijos įmonės investicijos į atnaujinimą viršijo vieną milijoną eurų. Įmonės teigimu, pernykščiai „Borjomi“ pardavimai buvo geriausi per visą 120 metų šio mineralinio vandens istoriją.

Produktai

Produktai, įveikiantys nemigą

Gydytojai teigia, kad pas juos apsilanko vis daugiau pacientų, kurie dėl pašėlusio gyvenimo ritmo skundžiasi miego trūkumu. Vaistų nemigai įveikti daug, liaudies medicina taip pat turi, ką patarti, dietologai irgi neatsilieka.

Už miego kokybę atsako hormonas melatoninas. Nemiga kamuoti ima ir tuomet, kai organizme trūksta vienos esminių aminorūgščių – triptofano. Tiesa, šių medžiagų kiekį organizme, jei reikia, galima papildyti valgant tam tikrus produktus. Ypač jų rekomenduojama vartoti prieš miegą.

Produktai su melatoninu
Bananai. Kartais specialistų šie vaisiai pavadinami migdomaisiais žievelėje. Bananai stimuliuoja serotonino ir melatonino gamybą, juose gausu kalio ir magnio, stabilizuojančio nuotaiką, atpalaiduojančio raumenis.
Vyšnios ir trešnės. Šiose uogose taip pat gausu melatonino. Gydytojai rekomenduoja prieš miegą suvalgyti jų saują. Jei norite išsimiegoti lėktuve ar traukinyje, taip pat nepamirškite jų pasiimti į kelionę.
Pienas. Tinkamas triptofano ir kalcio, padedančio smegenims įsisavinti šią aminorūgštį, derinys. Daugeliui vaikų stiklinė pieno su medumi – idealūs migdomieji.

Produktai su triptofanu
Sumuštinis. Jei skundžiatės miego kokybe, vakarienei naudinga suvalgyti sumuštinį su kalakutiena ir neskaldytų grūdų duonos riekele. Nedidelis kiekis gliukozės (medus arba uogienė) padės neutralizuoti hormoną oreksiną, trukdantį mums užmigti. Tik nepiktnaudžiaukite! Per didelis kiekis saldumynų – signalas smegenims pradėti naują būdravimo ciklą.
Ramunėlių arbata. Ramunėlės puikia padeda atsipalaiduoti ir kūnui, ir sielai, veikia raminamai.
Keptos bulvės. Nedidelis kiekis keptų bulvių sugers rūgštis, trukdančias gamintis triptofanui. Norint sustiprinti raminamąjį poveikį bulves galima sutrinti su šaukštu šilto pieno.
Piene virta avižų košė su medumi. Numalšins alkį, veiks raminamai. Galima į košę įdėti du šaukštelius linų sėmenų, kuriuose gausu omega 3 riebalų rūgščių, teigiamai veikiančių nuotaiką.

Produktai, kurių prieš miegą vertėtų atsisakyti
Konservuota ir rūkyta mėsa. Vėlyvą vakarą sumuštinis su kumpiu – netikusi idėja. Taip pat kaip ir dešrelės, šoninė, kiti rūkyti gaminiai, nes juose gausu tiamino – aminorūgšties, kuri verčia smegenis gaminti norepinefriną – hormoną, stimuliuojantį smegenų veiklą.
Šokoladas. Pagyvenusiems žmonėms kofeino poveikis paprastai yra stipresnis. Todėl net ledai su šokolado drožlėmis, suvalgyti prieš miegą, jiems gali sukelti nemigą. Šokolade yra aminorūgščių, veikiančių stimuliuojamai.
Kečupas, čili piprai ar aštrus maistas yra sunkiai virškinami, todėl nieko nuostabaus, kad kenkia ir miegui.
Komentarai
Įrašyti naują Ieškoti RSS

10 faktų apie sapnus

10 faktų apie sapnus

Sapnai — vienas įdomiausių reiškinių, nuo seno audrinusių žmonių vaizduotę. Ką jie reiškia? Kas vyksta sapnų metu? Atsakymus padės rasti šie intriguojantys faktai.

5 gudrybės

5 gudrybės, padedančios greičiau išsiristi iš lovos

Trumpėjant dienoms ir artėjant šaltajam metų laikotarpiui, atsikelti ryte darosi vis sunkiau. Ką jau kalbėti apie žmones – pelėdas iš prigimties. Tiems, kuriuos lova rytais traukia tarsi magnetas, pateikiame keletą patarimų, kaip iš ryto atsikelti laiku ir jaustis išsimiegojus.

Veganiška mityba ne tik madinga

Veganiška mityba ne tik madinga, bet ir naudinga

Ar žinote, kad lapkričio 1-oji – tai ne tik Visų šventųjų, o kartu ir pasaulinė veganų diena? Jau 22 metus minima sveikos gyvensenos ir gyvūninės kilmės maisto produktų atsisakymo diena, kasmet švenčiama visame pasaulyje, pritraukia milijonus žmonių. O visi tie, kurie kasdien mėgsta suvalgyti po kepsnį, kviečiami bent šią dieną metuose susilaikyti ir išmėgintų kitokį gyvenimo būdą.

9 kvapai

9 kvapai, kurių negali pakęsti uodai

Poilsį gamtoje neretai apkartina įkyrūs uodai. Kaip nuo jų apsiginti? Štai 9 receptai.

Vokiečiai sulčių ieško vaistinėse

Vokiečiai sulčių ieško vaistinėse

Sultys dažniausiai mums asocijuojasi su pilnomis prekybos centro lentynomis, nukrautomis įvairiausiais sulčių gėrimais iš koncentrato, nektarais. Nors iš išorės jie panašūs, skirtumai tarp to, kas yra pakelio viduje (taigi ir jūsų stiklinėje) nemaži. Todėl vienas sultis galima rasti tik maisto prekių parduotuvėje, o kitas – ir vaistinėse.

Manų kruopos – iš naujo atrastas ingredientas (+receptai)

Manų kruopos – iš naujo atrastas ingredientas (+receptai)

Vieno didžiausių Lietuvos prekybos centrų atlikta apklausa parodė, kad 49 proc. tautiečių į savo mitybą įtraukia grūdinius produktus ir pusryčiams dažnai renkasi košes (27,3 proc.). Dietologai taip pat rekomenduoja košes valgyti ryte, nes jose esantys lėtai įsisavinami angliavandeniai ilgai palaiko reikiamą gliukozės kiekį kraujyje ir išsaugo darbingumą. Viena iš populiariausių rytinių košių – manų košė. Išnagrinėjus užsienio literatūrą, apie manų kruopas galima sužinoti daug naujų netikėtų faktų. Turbūt retas iš mūsų žino, iš kur atsirado manų kruopos, kas pirmieji pradėjo jas naudoti? Taip pat, kad manų kruopose gausu vitaminų, mineralų ir jos turi gydomųjų savybių.