Search Results for: "sutrikimai"

Sveikatos sutrikimai vasarą gali ne tik sugadinti atostogas

Sveikatos sutrikimai vasarą gali ne tik sugadinti atostogas, bet ir paploninti piniginę

Vasarą visiems norisi mėgautis šiltojo metų laiko teikiamomis galimybėmis, planuoti išvykas, keliones, poilsį gamtoje ir tikrai nesukti galvos dėl sveikatos. Tačiau specialistai perspėja, kad ignoruodami netikėtai užklupusius sveikatos sutrikimus, rizikuojate ne tik prisišaukti rimtesnes bėdas, bet ir kaip reikiant paploninti piniginę.

Kabliai odoje – ekstremalūs iššūkiai ar psichiniai sutrikimai? (interviu

Kabliai odoje – ekstremalūs iššūkiai ar psichiniai sutrikimai? (interviu, foto)

Vartojimo ir supanašėjimo amžiuje vis daugiau žmonių nori išskirti savo unikalumu. Vieni rengiasi ryškiais drabužiais, kiti darosi įmantrias šukuosenas, treti puošia kūną tatuiruotėmis ar auskarais. Tačiau ne vien išorinė išvaizda gali jus padaryti kitokiais. Patirti tai savo kailiu galite prisijungę prie „Body suspension“ veiklos, kurią įvardyti galima kaip žmogaus pakėlimą į orą, jo svorį laikant tik kablių odoje pagalba. Išgąsdino? Galbūt perskaitę interviu su Tomu Garšva – auskarų vėrimo specialistu ir „Body suspension“ įgyvendintoju – pakeisite nuomonę.

Europiečių miego sutrikimai žalinga įtaka jau vejasi rūkymą

Europiečių miego sutrikimai žalinga įtaka jau vejasi rūkymą

Kas penktas europietis sunkiai užmiega, galų gale užmigęs dažnai pabunda ir visą naktį lovoje daugiau kankinasi nei užmerkęs akis ilsisi. Didžioji dalis tokių žmonių į tai nekreipia dėmesio ir galvoja, kad šie sutrikimai – visiškai normalu. Tačiau gydytojai įspėja – tai pirmieji lėtinės nemigos požymiai.

Pusryčiams – elektros lemputė

Pusryčiams – elektros lemputė, pietums – gniužulėlis plaukų… 5 keisti valgymo sutrikimai

Turbūt daugelis, išgirdę žodžių junginį „valgymo sutrikimas“, pagalvojame apie dažniausiai tarp jaunų merginių paplitusią bulimiją ir anoreksiją. Šįkart norime supažindinti su mažiau žinomais ir ne taip gausiai paplitusiais valgymo sutrikimais, kuomet užkandžiaujama labai jau keistais „skanėstais“. Mokslininkai keletą iš jų priskiria „picai“ – sutrikimų grupei, kuomet jaučiama nenumaldoma trauka nevalgomiems objektams. Visgi čia smaližiaujama visai ne itališkos virtuvės šedevrais…

Virškinimo sutrikimai – šių dienų prakeiksmas?

Virškinimo sutrikimai – šių dienų prakeiksmas?

Virškinimo sutrikimai – šių dienų prakeiksmas?

Šiuolaikiniam žmogui, gyvenančiam įtemptu ritmu, virškinimo sutrikimai yra puikiai pažįstamas palydovas. Tai nestebina, kadangi daugelis mūsų neturi laiko rūpintis sveika gyvensena, pakankamu fiziniu aktyvumu ar subalansuota mityba. Ryte į darbą skubame automobiliu, kad tik greičiau kantriai prisėstume prie kompiuterių ekranų, o pietums skirtą valandą dažnai paaukojame darbiniams rezultatams gerinti. Prie to paties ekrano suvartoję prekybos centre įsigytą sumuštinį bei užgėrę jį n-tuoju puodeliu kavos, neišvengiamai susidursime su organizmo protestu, pareikalausiančiu kuriam laikui pamiršti visus darbus ir trokštamus rezultatus.

Šiandien plačiai paplitusi netinkama mityba – riebaus, kepto, rūkyto, „greito“ maisto vartojimas, valgymas nesilaikant paros režimo ir per dideliais kiekiais – yra viena pagrindinių virškinimo sutrikimų priežasčių. Taip pat virškinimo sistemai neigiamą įtaką daro patiriamas stresas, alkoholio vartojimas, rūkymas, nepakankamas fizinis aktyvumas, neteisingi su valgymu susiję įpročiai, pavyzdžiui, nepakankamai sukramtomas maistas.

Nors virškinimo ligos gali būti paveldėtos bei kilti dėl įvairių kitų priežasčių, neretai jų būtų galima išvengti pakoregavus gyvenimo būdą. Tačiau net ir sveikos mitybos taisyklių besilaikančius, pakankamai judančius ir sėkmingai su stresu susidoroti gebančius žmones kartais kamuoja nemalonūs sutrikusio virškinimo pojūčiai. Todėl nemažiau svarbu žinoti, kaip sau padėti sunegalavus virškinimui.

Sutrikusio virškinimo simptomus, tokius kaip pavalgius juntamas pilnumas, spaudimas skrandžio srityje, dujų kaupimasis padeda veiksmingai šalinti kompleksinis preparatas virškinimo problemoms spręsti VERDIN Gastro Complexx. Produktas normaliai virškinimo sistemos veiklai palaikyti gaminamas natūraliu augaliniu pagrindu. Jame esantys artišokų, rozmarinų, ciberžolių bei pipirmėčių ekstraktai palaiko normalią tulžies gamybą, padeda reguliuoti kepenų ir žarnyno veiklą.

Norint išvengti virškinimo sutrikimų ateityje, būtina įvertinti šiandien propaguojamą gyvenimo būdą, laiku susirūpinti ir pastebėti daromas klaidas, ilgainiui galinčias lemti rimtų virškinimo organų ligų atsiradimą.

Miego sutrikimai sutinkami vis dažniau

Miego sutrikimai sutinkami vis dažniau

Pasak VUL SK neurologės dr. Rūtos Mameniškienės miegodamas žmogus praleidžia iki 1/3 savo gyvenimo. „Miegas yra vienas iš esminių geros sveikatos faktorių. Jo pagrindinė funkcija – sureguliuoti, atgaivinti smegenų veiklą.

Mūsų žiniomis, kas 7-as asmuo turi miego-būdravimo sutrikimų, apie 30 proc. bendros populiacijos patiria bent vieną nemigos epizodą per metus. Neišsimiegojęs žmogus būna mieguistas dienos metu, o visuomenė padidintą mieguistumą linkusi vertinti kaip tinginystę”,- pasakoja R. Mameniškienė. Miego sutrikimo rūšių yra labai daug – aprašoma apie 84. Neurologė išskiria 5 pagrindinius miego sutrikimus: nemiga; neramių kojų sindromas; periodinių kojų judesių sutrikimas; narkolepsija; miego apnėjos.
Pasak VUL SK neurologės dr. Rūtos Mameniškienės miegodamas žmogus praleidžia iki 1/3 savo gyvenimo. „Miegas yra vienas iš esminių geros sveikatos faktorių. Jo pagrindinė funkcija – sureguliuoti, atgaivinti smegenų veiklą. Mūsų žiniomis, kas 7-as asmuo turi miego-būdravimo sutrikimų, apie 30 proc. bendros populiacijos patiria bent vieną nemigos epizodą per metus. Neišsimiegojęs žmogus būna mieguistas dienos metu, o visuomenė padidintą mieguistumą linkusi vertinti kaip tinginystę”,- pasakoja R. Mameniškienė. Miego sutrikimo rūšių yra labai daug – aprašoma apie 84. Neurologė išskiria 5 pagrindinius miego sutrikimus: nemiga; neramių kojų sindromas; periodinių kojų judesių sutrikimas; narkolepsija; miego apnėjos.

Nemiga diagnozuojama, kai neužmiegama 30 min. nuo atsigulimo, kai prabundama naktį ir vėl sunku užmigti, kai prabundama anksti ryte, o bendra miego trukmė būna mažiau nei 6 valandos. Nemigos gali trukti keletą dienų (atsitiktinė), nuo kelių dienų iki 3 savaičių (trumpalaikė) arba trunkanti ilgiau nei 3 savaites (ilgalaikė)

Neramių kojų sindromas tai toks sutrikimas, kuriam būdingas intensyvus ir nenumaldomas poreikis judinti galūnes dėl nemalonių ir skausmingų jutimų ramybėje bei užmiegant.

Periodiniai kojų judesiai gali būti kaip neramių kojų sindromo tąsa arba kaip savarankiškas vienetas. Kaip teigia medikė R.Mameniškienė, simptomai sutrikdo miegą, sukelia poilsio stoką, mažina darbingumą, didina nerimo, depresijos sutrikimų ir somatinių ligų riziką, blogina gyvenimo kokybę, fizinę ir psichinę sveikatą.

Seniausiai aprašytas miego sutrikimas (1880 m.) yra narkolepsija. Ji gali pasireikšti 1 iš 2000, dažniausiai paauglystėje, nors gali būti bet kuriame amžiuje (net nuo 2 m.). Būdingiausi narkolepsijos simptomai yra mieguistumas dieną, katapleksija (staigus kūno raumenų tonuso išnykimas patiriant netikėtas emocijas), miego paralyžiai ir užmigimo bei prabudimo haliucinacijos.

Dar vienas, dažniausiai pasitaikantis miego sutrikimas yra miego apnėjos sindromas. Jam būdingi daugkartiniai kvėpavimo sustojimai (10-200 kartų per valandą) miego metu. Smegenys į šiuos epizodus atsako prabudimais. Obstrukcinės miego apnėjos dažniau gali pasireikšti žmonėms turintiems nutukimą, storą kaklą, siaurus kvėpavimo takus, siaurą ir aukštą gomurį, didelį liežuvį. Dažniausi miego apnėjos simptomai yra šie: triukšmingas knarkimas, lydimas sutrikusio kvėpavimo, neramaus miego, naktinio dusulio nakties metu, taip pat padidėjęs mieguistumas ar net mieguistumo priepuoliai dieną, kurį lydi rytiniai galvos skausmai, sutrikusi dėmesio koncentracija ir atmintis, gali būti pastebimi intelekto pakitimai ar sumažėjęs lytinis potraukis. Laikui bėgant, vystosi depresija ir kitos ligos komplikacijos – širdies ir kraujagyslių sistemos nepakankamumas, širdies ritmo sutrikimai, širdies ir smegenų infarktai, plautinė ir arterinė hipertenzija.

Kokosų pienas - sveikatai ir originaliems patiekalams (receptai)

Kokosų pienas – sveikatai ir originaliems patiekalams (receptai)

Dar visai neseniai kokosų pienas parduotuvių lentynose visiems atrodė egzotika – prabangos dalykas, kuris neaišku, kam skirtas ir kur bei kaip naudojamas. Šiuolaikinės šeimininkės jau gali drąsiai eksperimentuoti virtuvėje su netradiciniais produktais, išgaudamos vis naujus patiekalų derinius. Kartais užtenka vieno ingrediento, kad dienos meniu būtų kitoks nei įprastai – jo didenybė kokosų pienas.

„Kompiuterininko riešas“: ką reikia žinoti?

„Kompiuterininko riešas“: ką reikia žinoti?

Tie, kurių pagrindinė darbo priemonė yra kompiuteris, tikriausiai yra patyrę riešo ir plaštakos maudimą ar net skausmą, kai ilgai ir intensyviai tenka spaudyti kompiuterio pelę ir darbuotis klaviatūra.

Arbatos pagal Zodiako ženklą (II dalis)

Arbatos pagal Zodiako ženklą (II dalis)

Kokybišką arbatą galima atskirti pagal stiprumą, spalvą, skonį, aromatą ir plutelę, užsidedančią ant paviršiaus, kai užpilate žoleles. Kuo kokybiškesnė žaliava, tuo daugiau „plutelės“ plaukios paviršiuje.
Geriausia laikyti arbatą užpylus 4–5 minutes, ne daugiau.

Dažniausi mitai apie sveiką mitybą: pasitikrinkime

Dažniausi mitai apie sveiką mitybą: pasitikrinkime, ar nesame jų valdomi

Sveikas gyvenimo būdas neįsivaizduojamas be tinkamos mitybos. Tačiau dėl to, kas yra sveika mityba, vis dar laužomos ietys ir intensyviai diskutuojama net tarp ekspertų. Žmonės vis dažniau raginami įdėmiau įsižiūrėti į savo lėkščių turinį bei mitybos įpročius, o esant būtinybei – juos koreguoti.