Search Results for: "tenisas"

Jaunėjančios sąnarių ligos: kaip jų išvengti?

Jaunėjančios sąnarių ligos: kaip jų išvengti?

Įprasta manyti, kad sąnarių ligos vargina tik vyresnio amžiaus žmones. Visgi ši nuostata klaidinga. Dėl nejudraus gyvenimo būdo ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvaus sportinio krūvio, netinkamai atliekamų pratimų, prastos mitybos, žalingų įpročių, pavyzdžiui, rūkymo, ar nekontroliuojamo viršsvorio uždegiminės sąnarių ligos jaunesnio amžiaus žmones užklumpa net dažniau nei senjorus, pastebi specialistai.

Atsikračiau antsvorio. Ką daryti

Atsikračiau antsvorio. Ką daryti, kad svoris negrįžtų?

Kol savamoksliai „ekspertai“ internete dalina patarimus, kaip atsikratyti pusės savo svorio vos per 10 dienų, egzistuoja ir kita medalio pusė – deja, ne tokia saldi. Net ir po nuoseklaus darbo ištirpę kilogramai netrunka sugrįžti su kaupu, o juos numesti kaskart tik sunkiau. Tuo tarpu sveikatingumo specialistai pastebi, kad stodamas į kovą su nepageidaujamais kilogramais, retas kuris susimąsto apie tai, kaip reikės gyventi tada, kai tikslas bus pasiektas.

Penkios priežastys

Penkios priežastys, neleisiančios pamiršti sportuoti vasarą

Vasarą šalies sporto klubai negali pasigirti tokiu gausiu lankytojų skaičiumi kaip įprastai. Dažnas mūsų šaltuoju sezonu palaikydamas savo fizinę formą bei ištvermę spoto salėje, vasarą šiam užsiėmimui įprastai paskirtu laiku mieliau užsiima kita, nesportine veikla. Pasirodo, be reikalo.

Kinijoje vaikai nuo 4 metų alinančiomis treniruotėmis ruošiami Olimpiadai (foto)

Kinijoje vaikai nuo 4 metų alinančiomis treniruotėmis ruošiami Olimpiadai (foto)

Būsimasis Kinijos sporto elitas ugdomas gana žiauriomis priemonėmis – vaikai grūdinami būti nugalėtojais nuo pat ankstyvos vaikystės, sulaukus vos keturių metukų. Tokiose elitinėse sporto mokyklose bei stovyklose vaikai nuo pat mažens grūdinami prie didelių fizinių apkrovų, kiekvieną dieną jie valandų valandas treniruojasi. Vis tik, tai nėra vienintelis jų užsiėmimas, kaip ir paprasti vaikai, prieš ar po treniruočių jie lanko įprastas pamokas.

Draugiškam savaitgaliui su muzika trečiąkart kviečia festivalis PKSTVL

Draugiškam savaitgaliui su muzika trečiąkart kviečia festivalis PKSTVL

Praėjusiais metais beveik pusę tūkstančio interesantų sutraukęs muzikos ir draugų festivalis PKSTVL jau šį savaitgalį dienomis kviečia praleisti skambų ir jaukų savaitgalį kartu netoli Panevėžio esančiose Raguvos apylinkėse.

Festivalis PKSTVL draugiškam savaitgaliui su muzika kviečia trečiąkart

Festivalis PKSTVL draugiškam savaitgaliui su muzika kviečia trečiąkart

Praėjusiais metais beveik pusę tūkstančio interesantų sutraukęs muzikos ir draugų festivalis PKSTVL rugpjūčio 3-5 dienomis kviečia praleisti skambų ir jaukų savaitgalį kartu netoli Panevėžio esančiose Raguvos apylinkėse.

Tarpukario sportas: pirmieji žingsniai aikštelėse (I dalis)

Tarpukario sportas: pirmieji žingsniai aikštelėse (I dalis)

Po Pirmojo pasaulinio karo nepriklausomybę paskelbusioje Lietuvoje porto nebuvo. Reikėjo mokytojų, kurie užaugintų naują šalies sportininkų kartą. Reikėjo ir mecenatų, valstybės paramos. Nebuvo nei stadionų, nei baseinų, nei kitų sporto propagavimui tinkamų vietų.

Dovanų konsultantai. 7 pramogų idėjos tiems

Dovanų konsultantai. 7 pramogų idėjos tiems, kurie turi tik 50 litų

Dažnai norite nuveikti daugiau nei turite galimybių? O patrauklios reklamos nuolat erzina kviesdamos išbandyti nepamirštamas pramogas?

Nenusiminkite, dabar ir Jūs galite laisvalaikį praleisti taip, kad įspūdžiai išliktų visą gyvenimą! Laikas.lt dovanų konsultantai Justina ir Tadas siūlo dovanų idėjas tiems, kurie turi tik 50 litų.
„Drift Taxi“

Norintiems patirti kažką naujo būtina išbandyti „Drift Taxi“. Pats slydimas – „driftas“ – truks tik kelias minutes, bet to pakaks, kad pajustumėte šio sporto greitį, adrenaliną, o iš bolido išliptumėte kupinas įspūdžių.
Ekskursija po socializmo muziejų

Aplankykite vienintelį pasaulyje požeminį socializmo muziejų, kuris sugrąžins Jus į autentišką 1984-ųjų SSRS. 25 kilometrai už Vilniaus po žeme esančiame bunkeryje slypi „įkalintas“ dingęs pasaulis, vieno iš JAV prezidentų vadintas „blogio imperija“. 3000 kvadratinių metrų požeminiame bunkeryje galėsite pamatyti ir nufotografuoti tai, ko nebėra niekur kitur, o yra buvę 1984-ųjų SSSR. Ekskursijos pabaigoje, skambant devintojo dešimtmečio sovietinės muzikos šlageriams, Jūsų laukia sovietinė užkandėlė.
Stalo tenisas

Ieškantiems naujo hobio reikėtų išmokti žaisti stalo tenisą. Padedami profesionalaus trenerio susipažinsite su išties azartišku žaidimu, taigi lietingą dieną tikrai nebereikės svarstyti, ką nuveikti. Treniruotės metu treneris dirba su kiekvienu žmogumi individualiai. Taisyklingi judesiai ir taisyklingas stovėjimas prie teniso stalo pasirodys daug reikšmingesni, nei Jums atrodė.
Šaudymas iš lanko

Dabar adrenalino kupiną šaudymą iš 4 skirtingų kovinių ginklų jau galite išbandyti vos už 35 litus. Šaudymo metu išbandysite: 9mm pistoletą „Makarov“ (1953 m.); galingiausią pistoletą – „TT” (Tokarev Tula, 1952 m.); karabiną „Mosin – Nagant“ (1943 m.) ir automatą „Kalashnikov“. Legendiniai koviniai ginklai, parako kvapas ir profesionalūs patarimai – viskas ko reikia ekstremaliai pramogai.
Vyno degustacija

Norintiems atrasti dar nepažinto vyno skonį ir įvairiausių užkandžių derinius būtina sudalyvauti vieno subtiliausių gėrimų – vyno degustacijoje. Unikalios pažintinės degustacijos metu paragausite 4 skirtingų regionų vynus, prie kurių bus pritaikyti įvairiausio skonio sūrių bei alyvuogių užkandžiai. Degustacija vyks pagal visas vyno degustavimo taisykles – vyną vertinsite akimis, nosimi, burna, daugiau sužinosite apie vynuogių rūšis, regionų ypatybes bei kerintį vynų pasaulį.
Krepšinis

Dabar, kai visa Lietuva skanduoja „Mes už krepšinį!“, būtina prisiminti, ką reiškia pačiam būti krepšinio aikštelėje. Sekmadieniais ir darbo dienomis vakarais skirtingose krepšinio aikštelėse Vilniuje vykstančiose treniruotėse laukiamas kiekvienas. Treniruočių metu bendrą tvarką prižiūri ir kiekvieno žaidėjo statistiką veda patyrę statistai, todėl visi komandos nariai praleidžia tiek pat laiko aikštelėje.
Jogos užsiėmimai

Daugeliui žmonių joga pirmiausia yra būdas išlaikyti sveiką ir lankstų kūną, į kurį būtų malonu pasižiūrėti ir kuriame būtų patogu gyventi. Norėdami suprasti, kas iš tikrųjų yra joga – turite tai išmėginti patys! Žmonės į jogą ateina vedami skirtingų tikslų. Vieni ateina pasisemti ramybės, kiti ieškodami pagalbos arba tikėdamiesi išspręsti iškilusias problemas. Bet kuri priežastis, paskatinusi Jus susidomėti joga, gali būti priemonė ir instrumentas suteikiantis neribotas galimybes tobulėti ir gauti iš gyvenimo daugiau nei visiems rūpi. Vidinės ramybės, kūno ir sielos harmonijos kupinas užsiėmimas taps neatsiejama Jūsų gyvenimo dalimi.

Daugiau dovanų idėjų galite rasti ČIA!

Sporto aistruolių kultūra: nuo pagarbos varžovui iki nežaboto smurto

Sporto aistruolių kultūra: nuo pagarbos varžovui iki nežaboto smurto

Krepšinio šalyje Lietuvoje daugeliui jau turbūt į kraują įaugo bruožas nuolat burtis su draugais ir palaikyti šios sporto šakos nacionalinę rinktinę arba mėgiamą klubą. Kai kuriems tai laisvalaikis, kitiems gi – gyvenimo būdas.

Tačiau kaip lietuviai išreiškia savo palaikymą kitose sporto šakose? Ar esame linkę į atvirą agresiją, kaip lenkų ir anglų futbolo chuliganai? Kaip susijęs patriotiškumas ir kietų daiktų svaidymas į aikštelę?

Su triukšmingomis, agresyviomis sporto šakomis ir jų palaikytojais kontrastuoja šalyje šiokį tokį pakilimą išgyvenantis tenisas. Ričardo Berankio, Lauryno Grigelio ir kitų sportininkų sėkmė teniso kortuose lėmė ir šios itin kultūringos sporto šakos populiarėjimą tarp tautiečių. Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas sako, kad specifinis sirgalių palaikymas yra sena tradicija: „Jis pakankamai skiriasi nuo kitų sporto šakų, jau vien reikalavimu žaidimo metu laikytis tylos. Jokiame kitame sporte tokio dalyko nepastebėsi. Tai seniai įsigalėjusios tradicijos, tačiau šiek tiek skiriasi priklausomai nuo turnyro: tarkim, Deviso taurės metu į tai žiūrima kiek liberaliau nei klasika laikomame Vimbldono turnyre“.

Kultūringo sporto kultūringi sirgaliai

Kamuoliukui lakstant iš vienos pusės į kitą, teniso aikštėje privalo stoti mirtina tyla, sirgaliai skatinami gerbti varžovus ir vieni kitus, netriukšmauti, elgtis kultūringai. Lietuvoje, pasak R. Grušo, teniso sirgaliai šių taisyklių paiso, tačiau už teniso kortų tokia kultūra dar nenukeliavo: „Būkim biedni, bet teisingi: didžiojo teniso Lietuvoje turime labai mažai, taigi ir tradicijų. Bet šių taisyklių laikomės, jos globalios, universalios. Tik gal dėl nepatyrimo ar dėl to, kad didžiojo teniso matome retai, dažniau paspygaujam, patriukšmaujam viešose vietose“. Tačiau, nors ir pripratę prie audringo palaikymo stebėdami tenisą draugų būryje kažkur bare, mes dar neprilygstame pietiečiams: „Portugalų teisėjas neseniai pasakojo, kad antai Pietų Amerikoje Deviso taurės susitikimai visai kitokie, čia daugiau pietietiško karščio: prie svečių komandos viešbučio naktį būriuojasi sirgaliai, dainuoja dainas, neleidžia miegoti. Atvirajame Australijos turnyre prieš keletą metų įvyko didelės muštynės, berods tarp serbų ir bosnių. Taigi, emocijų pasitaiko ir tenise, tik už kortų ribų“, – pasakojo Lietuvos teniso sąjungos prezidentas.

Galbūt tai kažkiek lemia ir teniso, kaip pačios sporto šakos, kultūringumas? Juk stebime ne vienas kitą stumdančių ar kitaip fiziškai „skriaudžiančių“ sportininkų minią, o tik du kamuoliuką mušinėjančius žaidėjus. O tai, kad nemaža dalis žaidimo vyksta visiškoje tyloje, turbūt paverčia reginį dar ypatingesniu. Juk neimsi tokioje aplinkoje šokinėti ir rėkauti. Tačiau ir toks palaikymas gali būti šiltas – svetur titulus skinantys šalies tenisininkai sirgalių dėmesio nestokoja: „Kiek teko girdėti, bent didžiųjų turnyru metu žaidžiant R. Berankiui, pavyzdžiui pernai Vimbldone ir šįmet atvirajame Australijos čempionate, palaikymas buvo juntamas, buvo ir vėliavos spalvomis išsidažiusių žmonių. Remigijus Balžekas (Lietuvos rinktinės vyr. treneris ir R. Berankio mokytojas, – aut. past.) man sakydavo, kad tie dalykai jiems visada svarbūs ir labai padeda“, – sakė R. Grušas. Pasiektus rezultatus žinome – taigi, gal Lietuvos sirgaliai jau kažkiek pasitarnauja ir tenisininkams. Aišku, iki tikrai ištikimo palaikymo čia mums dar toli.

Oranžinio kamuolio mėgėjai – Lietuvos talismanas

Artėjant Europos čempionatui Lietuvoje, krepšinio sirgaliai dabar pastebimiausi. Kamuolio varymas per visą Lietuvą, krepšinio aitvaro laidymas ir kitos akcijos rodo, kad žmonės domisi ir laukia įspūdingų kovų arenose. Nors pavienių smurto protrūkių tarp aršių krepšinio sirgalių pasitaiko, lietuviai šioje sporto šakoje negarsėja agresyvumu: „Sirgalius sirgaliui nelygu, bet nemanau, kad Europos kontekste Lietuvos sirgaliai aršūs ar agresyvūs. Mūsų mentalitetas ramesnis nei pietiečių, pavyzdžiui, graikų, kurių „Panathinaikos“ ir „Olympiacos“ fanai kariauja tiesiogine to žodžio prasme“, – dėstė savo nuomonę ištikimas krepšinio gerbėjas Vytautas Alminas.

Tie žmonės, kurie ateina į rungtynes kelti muštynių, nelaikomi tikrais sirgaliais. „Jie ateina ne komandos palaikyti, o ieškoti konfliktų su kitos komandos gerbėjais. Toks elgesys nepuošia nei sporto renginio, nei kelia komandos, kurią jie neva palaiko, prestižą“, – pasakojo V. Alminas. Kaip bebūtų, džiugu pripažinti, jog krepšinio fanai iš Lietuvos geriau pažįstami dėl įspūdingų būgnų, žymiojo Sėklos barzdos ir aistringo palaikymo, o ne dėl noro laidyti raketas į aikštę ar smogti varžovų atributika pasidabinusiam žmogui. Džiugu, kad geltonai žaliai raudona armija tribūnose užsieniečiams dažniausiai kelia pavydą, o ne pasibjaurėjimą – ištikimai rinktinę lydintys sirgaliai yra savotiškas mūsų šalies talismanas ar prekinis ženklas: „Lietuvos krepšinio sirgaliai yra vieni geriausių pasaulyje, tokiais save laikome ne tik mes, bet ir kitos valstybės, kuriose krepšinis nėra paskutinėje vietoje“, – sakė aistruolis.

Futbolo tribūnose – chuliganų mūšio laukas

Atsigręžkime į futbolą, kurio vadinamieji chuliganai yra it atskira subkultūra su savais džiunglių įstatymais, garsėjanti žvėriškais susirėmimais. Be galo arši Lenkijos klubo „Legia“ gerbėjų armija, stadionuose kelianti neregėtas smurto bangas, prisidėjo prie besiformuojančios nuomonės, jog jų tautiečiai jau lenkia tokių fanų agresyvumo tradicijomis garsėjančią futbolo tėvynę Angliją.

Lietuvoje gi sportinis chuliganizmas, paskanintas rasizmu ir fanatišku nacionalizmu, dar nėra tiek pažengęs: „Palyginus su Vakarų Europa ar Rytų Europos bei Balkanų šalimis, Lietuvos fanai yra labai ramūs“, – sakė vienas tinklapio Patriotai.lt lankytojas. Išties, pas mus tokių masinių muštynių, kokios nieko nestebina Serbijoje, Anglijoje ar kitose šalyse, stadionuose pasitaiko nedažnai.

Paklaustas apie minėtame tinklapyje besiburiančių skinų (skustagalvių) vaidmenį smurto protrūkiuose tribūnose, anonimu panorėjęs likti Patriotai.lt lankytojas ėmėsi juos ginti: „Tai stereotipas, sumaišantis į vieną eilinius treninginius chuliganus, futbolo ultras ir skinus. Kadangi Lietuvos visuomenėje labiau žinomas skinų judėjimas, negu futbolo ultrų, dažniausiai visi neigiami dalykai surašomi jiems“. Futbolo ultros – visame pasaulyje paplitęs fenomenas, fanatiškų sirgalių judėjimai, žinomi dėl savo agresyvumo, politinių ar rasistinių polinkių. Išties, perdėm patogu suversti kaltę konkrečiai žmonių grupei, nors iš tiesų nebūna aišku, ar prasikaltusieji išvis priklauso kokiam nors judėjimui. Kaip bebūtų, incidentų būta įvairiausių – rasistiniai plakatai, užgaulus elgesys jau pelnė Lietuvos futbolo federacijai nemenkas baudas.

Peršasi paprasta išvada: sirgaliai, kaip ir visi žmonės, paklūsta įvairiausiai įtakai – tiek bendram savo aplinkos (šalies, miesto, šeimos) kultūriniam klimatui, tiek sporto šakos palaikyme įsigalėjusioms, dažnai ir nerašytoms, taisyklėms. Ne paskutinis čia ir bandos sindromas arba bent noras nelikti balta varna. Žinoma, viskam yra ribos, ir, jei jau nusprendėte mesti plytą, tai Jūsų pačių, o ne visų sirgalių, kultūros lygio atspindys.

Martynas Gedvila