Search Results for: "the clash"

Penktadienio DJ: Dūzgėms pasirengę didžėjai dalijasi asmeniniais „The Chemical Brothers“ favoritais

Penktadienio DJ: Dūzgėms pasirengę didžėjai dalijasi asmeniniais „The Chemical Brothers“ favoritais

Jau rytoj Vilnių sudrebins didžiausias šios vasaros klubinės kultūros įvykis. Pirmojo legendinio elektroninės muzikos dueto „The Chemical Brothers“ koncerto mūsų šalyje laukia ne tik kelios reiverių kartos, bet žinomi šalies didžėjai. Keturi iš jų iškart po koncerto kvies į „Studio 9“ šokių salione vyksiančias dūzges, kuriose aptarti kq tik patirtų įspūdžių rinksis toksinių broliukų gerbėjai. Afterparty grosiantys Pakas, Anna Hanna, St. Stereo ir LSAR turi asmeninius „The Chemical Brothers“ diskografijos favoritus, kuriais mielai sutiko pasidalinti.

„Clash“ naujienų redaktorius: Jei esi pakankamai geras

„Clash“ naujienų redaktorius: Jei esi pakankamai geras, gali dainuoti ir lietuviškai“ (interviu)

Si Hawkinso vizito Vilniuje metu, trumpai su juo pasikalbėjome apie tai, ką Lietuvos muzikantams reikėtų daryti, kad jie būtų pastebėti užsienyje.

Aktualios muzikos gidas (10): Pussy Riot

Aktualios muzikos gidas (10): Pussy Riot, The Darkness, Jessie Ware ir kt.

Jau 10-ajame aktualios muzikos gide didžiausias dėmesys skiriamas grupei, kurios muzikos beveik niekas nėra girdėjęs, nors visos pasaulio akys dabar atsisukę būtent į ją.

Žvaigždžių fotografo parodoje nematytos muzikos legendų nuotraukos  (Foto)

Žvaigždžių fotografo parodoje nematytos muzikos legendų nuotraukos (Foto)

Justinas Thomas koncertus fotografuoja jau 35 metus, bet parodą musprendė rengti tik dabar – pažiūrėkit į „The Clash“, „Led Zeppelin“, „The Rollings Stones“, „Blur“, „Nirvana“, taip pat ir Michael Jackson, Stevie Wonder bei daugelio kitų nuotraukas.

Trys priežastys

Trys priežastys, kodėl Jums gali nepatikti naujas A.Kaurismaki filmas

Šių metų Kanų kino festivalyje pagrindiniu Tarptautinės kino kritikų federacijos prizu (FIPRESCI 2011) apdovanota komiška drama ,,Havras“ lapkričio 18 dieną startuoja Lietuvos kino teatruose.

Filmo herojus Marselis Marksas (akt. André Wilms), anksčiau gyvenęs bohemišką rašytojo gyvenimą, nesugebėjo išgyventi iš kūrybos, todėl atsisakė literatūrinių ambicijų ir persikėlė gyventi į Prancūzijos uostamiestį Havrą. Nuo šiol vyras gyvena įprastą gyvenimą, kuriame svarbiausi dalykai – žmona Arletė (akt. Kati Outinen), dažnai lankomas baras ir ne itin pelninga batų valytojo profesija. Arletei sunkiai susirgus ir atsigulus į ligoninę, įprastinis Marselio gyvenimas pasikeičia – savo kelyje jis sutinka iš Afrikos pabėgusį nelegalų imigrantą Idrisą (akt. Blondin Miguel), kuris tėra mažas berniukas, kuriam reikalinga Marselio pagalba.

Nepaisant grėsmės abiems būti ištremtiems iš Prancūzijos, kuklaus batų blizgintojo ir pabėgėlio vaiko draugystė drauge su kaimynų solidarumu kovojant prieš represyvią teisminę sistemą, įtraukia žiūrovą į naują, optimizmu trykštantį pasaulį. Sociopolitinės emigracijos ir rasistinės integracijos temos filme pateikiamos lengvai ir su gera humoro doze savaitgaliui.

Trys priežastys žiūrėti filmą:
1. Emigracijos/imigracijos tema ne nauja, bet šįkart apie rimtus dalykus – su subtiliu humoru.
2. Už gerą – geru, arba kaip lengvai žmonės vienijasi, kai tikslas turi gražią prasmę.
3. Rokenrolo muzika – pasijusite kaip Elvio laikais, tik Prancūzijoje.

Trys priežastys, kodėl filmas gali nepatikti:
1. Esate sausumos gyventojas, nemėgstate jūros ir Lamanšo sąsiaurio.
2. Filmuose mėgstate greitus automobilius ir naujausius mobiliuosius telefonus. Vienintelis mobilusis telefonas filme priklauso blogam vyrukui
3. Nepalaikote pasakos versijos, kur Raudonkepuraitė suvalgo vilką.

Lėtas gyvenimo tempas, bohemiška aplinka, mylimi žmonės, maži kasdieniai rūpesčiai ir optimizmas susidūrus su dideliais – tai lyg režisieriaus meilės laiškas Prancūzijai. Pagrindinės aktorės personažui suteiktas Arletės vardas, prisimenant žymią 1930-1940 metų prancūzų aktorę bei dainininkę. Taip pat daugiau besidomintys šios šalies kinu pastebės, jog jame vaidina ir vienas žymiausių aktorių Pranzūzijoje – Žanas Pjeras Darusinas. Filme vyrauja dvidešimtojo dešimtmečio muzika, kurią atlieka garsus šalies roko muzikantas Roberto Piazza, geriau žinomas „Little Bob“ pseudonimu.

Garsusis suomių režisierius Akis Kaurismakis šį prancūzakalbį filmą laiko pirmąja trilogijos apie uostamiesčius dalimi. Kitus du filmus režisierius ketina statyti Ispanijos bei Vokietijos uostamiesčiuose ir žada, kad juose taip pat bus kalbama vietinėmis kalbomis.

2009 m. Akis Kaurismakis lankėsi Vilniuje ir dalyvavo festivalyje ,,Kinas prieš melą“, skirtame kovoti už žmogaus teises. ,,Išfilmavau” visą Suomiją, visą Helsinkį, kiekvieną metrą, kiekvieną pakampę. Helsinkis toks išblizgintas ir švarus, jis – ne man. Galėčiau imtis Vilniaus. Tikrai yra ką parodyti”,– komentavo pasaulyje pripažintas suomių režisierius Akis Kaurismakis.

Komiška drama „Havras“ kino ekranuose nuo lapkričio 18 dienos. Filmas startuoja ,,Forum Cinemas Vingis“ kino teatre Vilniuje.

Įdomūs faktai apie aktorius:

André Wilms (Marselis)
Pradėjęs nuo namų dažytojo bei scenos darbuotojo darbų, Andre Wilmsas tapo gerai vertinamu aktoriumi Prancūzijoje, yra nusifilmavęs šešiuose Akio Kaurismakio filmuose.

Kati Outinen (Arletė)
Aktorė apibūdinama kaip Akio Kaurismakio mūza, ji pasirodė devyniuose jo filmuose, taip pat ir 2002 metų juostoje „Žmogus be praeities“, už kurią Kanų kino festivalyje pelnė geriausios aktorės apdovanojimą.

Jean-Pierre Darroussin (inspektorius Monet)
Garsus prancūzų aktorius, nusifilmavęs daugiau nei 60-yje kino juostų, tačiau Akio Kaurismakio filme vaidinantis pirmą kartą. Pats režisierius juokauja, jog Jean-Pierre visada buvo šalia, bet niekada anksčiau neleido jam vaidinti, tik vakarais išvalyti studiją.

Blondin Miguel (Idrisa)
Visiškas naujokas aktoriniame mene, ,,Havras“ – Blondino debiutas kino juostuose. Kūrybinė komanda berniuką rado Paryžiaus priemiestyje, kur jis gyveno su savo šeima. Be to, Blondinas visiškai nemokėjo nei prancūzų, nei anglų kalbų, todėl režisierius su juo susišnekėti buvo privestas ženklais ir akių kontaktu.

Little Bob („Little Bob“ – dainininkas)
Jo tėvynė – Italija. Roberto Piazza, geriau žinomas „Little Bob“ pseudonimu, 1974 metais buvo legendinės naujos prancūzų kartos grupės „Little Bob Story“ pagrindinis vokalistas. Grupė keliavo po turus su tokiomis pasaulinio garso grupėmis kaip „The Sex Pistols“, „The Clash“.

Laika (Laika – šuo)
Laika yra ,,penktosios kartos“ Akio Kaurismakio šuo. Visos penkios kartos vaidino Akio filmuose, o Laikos giminaitė šuo Tahti 2002 metais laimėjo auksinę šunų kino apdovanojimų palmės šakelę už vaidmenį Kaurismakio juostoje „Žmogus be praeities“.

Režisierius, prodiuseris, scenarijaus autorius: Aki Kaurismäki („Rūpinkis savo skara, Tatjana“ , „Aš pasisamdžiau žudiką“ , „Žmogus be praeities“ , „Plaukiantys debesys“)

Vaidina: André Wilms, Kati Outinen, Blondin Miguel, Jean-Pierre Darroussin, Elina Salo, Evelyne Didi, Roberto Piazza, Laika.

Oficialus lietuviškas puslapis: www.havras.lt
Treileris: http://www.youtube.com/watch?v=2TsizqzMF7w

Atgimusios legendinės grupės: niekada nevėlu sugrįžti?

Atgimusios legendinės grupės: niekada nevėlu sugrįžti?

Per pastaruosius metus labai daug muzikinių grupių nutilo ir beveik tiek pat daug sugrįžo. Nuo rokenrolo iki pop muzikos legendų – visi sugrįžta, nes turi, ką pasakyti, arba tiesiog… Pritrūko pinigų ir pasiilgo šlovės.

Vieniems pasiseka sugrįžti ir kurti taip pat įspūdingai ir netgi dar geriau (pertrauka išeina į gera), kitiems – geriau būtų, jei neterštų kažkada gero įvaizdžio ir nebandytų dirbtinai „pritempti“ kažkada aktualios muzikos į šias dienas.

Žinoma, kaip ir visada – nepavykusių bandymų daugiau negu vykusių, tačiau šį kartą apsistokime tik ties dėmesio vertais.

„Primus“

Nors amerikiečių „Primus“ muziką sunku apibrėžti stiliumi, kažkada jie taikliai buvo pavadinti „psichodeline polka“. „Primus“ gerbėjai juos pirmiausiai pažins iš itin stiprių bosinės gitaros partijų.

2000 m. po „Antipops“ albumo turo, grupė nutilo. Nors grupės nariai kartais pasirodydavo kituose projektuose, prodiusavo kitas grupes ir panašiai.

Pailsėję primusai grįžo 2003 m. ir dabar, po 12 metų pertraukos, išleido naują albumą.

„The Specials“

Linksmieji britai „The Specials“ jau nuo 1977 m. groja dviejų tonų ska muziką. Nors jie per karjerą jau du kartus buvo paskelbę apie iširimą, visada sugrįžta su nauja jėga. Legendiniai „rude boy” vyrai scenoje iš kojų verčia negęstančia energija ir naujomis dainomis.

„AC/DC“

„AC/DC“ yra viena iš tų grupių, kurių pavadinimą yra girdėję visi, net niekada negirdėję jų dainų, o „Highway to hell“, „Hells Bells“, „Thunderstruck“ ir panašius hitus kartu traukia seneliai su anūkais. Nors oficialiai „AC/DC“ niekada nebuvo išsiskyrę, kai 8 metus (2000-2008) „AC/DC“ neleido albumų ir vos kelis kartus pasirodė scenoje, gerbėjai buvo ėmę panikuoti, kad grupės nariai paseno ir išsisėmė. Tačiau kai 2008 m. pasirodė „Black Ice“, abejonių neliko – „AC/DC“ senukai vis dar turi šarmo.

„Pixies“

Kai britai „Placebo“ 2003 m. į savo albumą įdėjo „Where is my mind“ koverį, mažai kas žinojo, kad daina iš tiesų dar 1988 m. buvo sukurta amerikiečių „Pixies“. 2003 m. netikėti skambučiai vienas kitam po 11 metų pertraukos suvedė „Pixies“ narius ir jau kitais metais jie paskelbė apie sugrįžimą.

„Rage against the machine“

„Rage against the machine“ (arba „R.A.T.M.“) buvo viena tų retų grupių, kurie nors ir pasiekusios didelio populiarumo, neparsidavė ir neišsižadėjo savo idėjų. Prieš kapitalizmą, Amerikos imperializmą kovoję muzikantai nutilo 2000 m. Po 7 metų „R.A.T.M.“ vis šen bei ten pasirodydavo. Tačiau garsiausias įvykis buvo 2009 m. „Facebook’e“, buvo paskelbta akcija, kurioje „R.A.T.M.“ daina „Killing in the name“ turėjo aplenkti kiekvienais metais Kalėdiniuose topuose pirmiaujančius realybės šou „X Factor“ dalyvius. Akcija susilaukė beveik milijono pritariančiųjų, todėl „R.A.T.M.“ surengė keletą nemokamų pasirodymų ir dėkojo gerbėjams už iniciatyvą.

„Big audio dynamite“

Legendinę pankroko grupę „The Clash“ palikęs, jos kompozitoriumi vadintas Mickas Jonesas, įkūrė naują projektą – „Big audio dynamite“ („B.A.D“). Šį kartą kiek ramesnę „alternatyvią šokių muziką“ groję britai nutilo 1997 m. Pasak Micko, po daugybės metų scenoje, jis tik nusprendė užleisti kelią jaunesniems. Šiais metais „B.A.D“ paskelbė apie sugrįžimą. Tikra tiesa – rokenrolui per senų nebūna.

„The Darkness“

Vieni iš nedaugelio pasaulyje likusių ir į pop sceną besiveržiančių glam roko grupių – „The Darkness“. Kaip ir įprasta roko grupėse, „The Darkness“ savo veiklą nutraukė 2006 m., kai vokalistas pernelyg įniko į alkoholį ir narkotikus. Tiesa, jie dar gana gėdingai bandė pasirodyti „Eurovizijos“ konkurso atrankoje.

Pailsėję vieni nuo kitų, nuo narkotikų (galbūt?), „The Darkness“ įrašinėja naują albumą. Ar jis vertas dėmesio – sužinosime jau šią žiemą.

„The Vaselines“

Škotai „The Vaselines“ labiausiai išgarsėjo, kai „Nirvana“ albume „Incesticide“ perdarė net kelias jų dainas. Deja, tada „The Vaselines“ jau buvo paskelbę apie iširimą. Pagroję kituose projektuose, „The Vaselines“ vėl susirinko 2008 m. ir jau spėjo išleisti net du albumus.

Lietuvoje taip pat yra nemažai naujam gyvenimui prisikėlusių grupių. Viena jų – „Antis“. Tik klausimas – ar Sąjūdžio metais išpopuliarėjusi, apie sovietus ir panašiai dainuojanti grupė „įsipaišo“ šiomis dienomis? Ir ar naujoji „Anties“ kūryba nėra tiesiog pagyvenusių ir išsisėmusių verslininkų hobis? Spręskite Jūs.
Žinote dar dėmesio vertų sugrįžusių grupių? Maloniai prašome pasidalinti su mumis.
Rinko Goda Raibytė

Lietuviški dainų „koveriai“ – ne tik juoką kelianti parodija

Lietuviški dainų „koveriai“ – ne tik juoką kelianti parodija

Pasaulinėje muzikos industrijoje svetimų dainų perdarymas („koveriavimas“) tapo neatsietina ir pilnaverte verslo dalimi. Lietuvos muzikantai taip pat neatsilieka. Tiesa, kartais tai pavirsta į apgailėtiną parodiją, tačiau ne visada. Kaip sakoma, iš šimto blogų, bent vienas būna tikrai geras.

Kartais kalbama, kad gerą koverį sunkiau padaryti negu originalią dainą. Štai, prancūzai „Novelle voyage” išgarsėjo perdainuodami ir naujam gyvenimui prikeldami įvairaus stiliaus senus dainų topus. Muzikos legenda – Johnny Cashas – kitų dainas perdarydavo taip gerai, kad net didžiausi melomanai pasimesdavo ir prirašydavo jas prie autorinių Casho darbų.

Deja, Lietuvoje tokių koverių išties mažai. Turbūt visi gerai prisimename realybės šou žvaigždūnų perdarytus pop kūrinius, kurie tiesiog keldavo juoką. Tačiau ir mes turime kuo pasidžiaugti. Tiesa, ar verta perdaryti kitų dainas, ar ne – palieku spręsti jums.

Pateikiame keletą įdomesnių Lietuvos muzikantų dainų, perdarytų tiek iš vietinių, tiek iš užsienio atlikėjų kūrinių:

„Keistuolių teatras“

Šie linksmieji teatralai ne tik metų metus džiugina nuostabiais spektakliais, bet ir pasižymi profesionaliais pasaulinių muzikos hitų koveriais. Tiesa, jie teisybės neslepia ir albumą pavadino „Vogtos dainos“.

„Keistolių teatras“ – „O mes vaikai“

Originalas „USA for Africa“ – „We are the world“

Jazzu

Turbūt viena perspektyviausių ir daugiausiai žadančių Lietuvos atlikėjų. Šilkinio balso savininkė perdarė SEL’o dainą:

Jazzu – „Kiemas“

Originalas SEL – „Kiemas“

„Bora“

Viena pirmųjų ir turbūt pati populiariausia Lietuvoje ir Europoje hardkoro stiliaus grupė Lietuvoje. Perdarė pankroko legendų „The Clash“ kūrinį:

„Bora“ – „Vilnius Dega“

Originalas „The Clash“ – „London’s burning“

„Atsitiko“

Švelniosios „Atsitiko“ perdarė seną lietuvišką pop hitą „Novelle voyage” stiliumi:

„Atsitiko“ – „Kas mes tokie? (ne metalistai)“

Originalas „D.A. 17“ – „Kas mes tokie? (ne metalistai)“

„Arklio galia“

Tikri blizenai iš Lietuvos. Labai jauni ir labai įdomus. Jie pasirinko J. Hendrix’o kūrinį:

„Arklio Galia“ – „Ei, Juozai“

Originalas Jimi Hendrix – „Hey Joe“

„Antis“

Legendinė roko grupė beveik neatpažįstamai interpretavo senos pop grupės dainą:

„Antis“ – „Zombiai“

Originalas „Down Under – Men at work“

Stasys Povilaitis

Mūsų mamų ir močiučių numylėtinis ir pop estrados ikona. Dainą perdarė taip, kad netgi A. Mamontovui koveriavus šią versiją, skliausteliuose buvo rašoma S. Povilaičio autorystė!

Stasys Povilaitis – „Švieski man vėl“

Originalas Tony Ronald – Get Me Some Help

Rinko Goda Raibbytė

Geriausi šių metų albumai

Geriausi šių metų albumai

Jau beveik prabėgę metai mums atnešė daugybę muzikinių albumų, kuriuos galima drąsiai vadinti tikrai pasiekusiais. Tačiau iš visų jų „The Rolling Stone“ atrinko dešimt pačių geriausių ir didžiausios sėkmės susilaukusių muzikinių albumų.

Nepatikėsite: šios kultinės grupės pradžioje turėjo visai kitokius pavadinimus (foto)

Nepatikėsite: šios kultinės grupės pradžioje turėjo visai kitokius pavadinimus (foto)

Būtų iš tiesų keista, jei, sakykime, šiuo metu niekas nebūtų girdėjęs apie grupę „Queen“ arba „Nirvana“, o visi linksniuotų „Smile“ ir „Pen Cap Chew“ pavadinimus. Pasirodo, kad tai buvo visai realu, nes šie kultiniai muzikantai pradžioje būtent taip ir vadinosi, tik vėliau pakeitė savo vardą. Kaip, beje, ir daugelis kitų. Taigi, pasmalsaukime!

Kur švęsite Naujuosius? Sostinės renginių gidas

Kur švęsite Naujuosius? Sostinės renginių gidas

Ką gi, jau šiandien pasitiksime 2013-uosius – kodėl to nepadarius su trenksmu? Arba bent jau taip, kad atsimintumėte dar gana ilgai. Iš anksto atsprašydami ne vilniečių, parengėme paskutiniosios metų dienos sostinės renginių gidą – gal tai padės atrasti savo kryptį šventiniame šurmulyje.