Search Results for: "trafaretai"

„Vilnius Street Art” festivalyje savo kūrinius jau baigė menininkai M-City ir Tank Petrol

„Vilnius Street Art” festivalyje savo kūrinius jau baigė menininkai M-City ir Tank Petrol

Šiuo metu vykstančiame antrajame „Vilnius Street Art“ festivalyje savo kūrinius ant išskirtinių miesto pastatų jau baigė du menininkai – iš Lenkijos atvykęs M-City, tapęs Profsąjungų rūmų fasadą bei lenkų kilmės menininkas iš Mančesterio Tank Petrol. Šiam menininkui buvo patikėta ypatinga vieta – 100 metų sukaktį mininčio Lukiškių kalėjimo apsauginė tvora. Moterų portretais įvairių miestų sienas visame pasaulyje puošiantis menininkas į Vilnių atvyko su „Vilnius Street Art“ festivalio partnere iš Berlyno – meno platforma „Urban Nation“.

„Talentų banke“ – trafaretų kūrėjas Aleksas ir jo garsiojo Banksy įkvėpta kūryba (foto)

„Talentų banke“ – trafaretų kūrėjas Aleksas ir jo garsiojo Banksy įkvėpta kūryba (foto)

Turbūt daugeliui teko matyti menininko, slapyvardžiu Banksy, darbų: vieni jais žavisi, kiti pyksta už vandalizmą, o štai šiandieniniam „Talentų banko“ herojui Aleksui Dagiui, autografus dėliojančiam NANNY arba NANNY GOAT slapyvardžiais, jie tapo įkvėpimo šaltiniu bei paskatu kurti.

Socialinius stereotipus muzikantas siūlo griauti kūryba

Socialinius stereotipus muzikantas siūlo griauti kūryba

Lietuvos scenos žvaigždėms rūpi socialinę atskirtį patiriantys vaikai. Savo rūpestį jie išreiškia konkrečiais darbais. Prie globos namų auklėtinių ir profesionalių aktorių statomo spektaklio savo ranką pridėjo ir muzikantas Gabrielius Liaudanskas-Svaras.
Stato muzikinį spektaklį
Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų proga spektaklį kuria Panevėžio teatrų aktoriai ir A. Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų auklėtiniai. Muzikinis spektaklis statomas pagal Vytauto V. Landsbergio pasaką „Arklio Dominyko kelionė į žvaigždes“.
„Daiktas yra tarsi žuvies davimas, aš manau, kad geriau yra dovanoti meškerę. Jei gauni vien tik dovanas, kartu ateina ir suvokimas, kad esi neįgalus ar nuskriaustas. Neretai prie šios būsenos prisirišama. Kūryba, knygos, spektaklių statymas vaikus išmoko kurti. O jei gali sukurti pasaką, tai gali sukurti ir gyvenimą, gali perkurti savo ir bičiulių likimus. Tai labai svarbu“, – sakė V. V. Landsbergis.
Arklys Dominykas leidžiasi į kosminę kelionę. Aplankydamas įvairias planetas, arklys mokosi ir astronomijos, ir gyvenimo tiesų. Šiais takais keliaus ir jaunieji spektaklio aktoriai. Kiekviena planeta pažadina tam tikras galias, padeda tobulėti. Spektaklyje planetų išmintį atskleis dainos.
Norėdami realizuoti kūrybinius sumanymus į G&G Sindikato įrašų studiją Vilniuje atvyko hiphopo stiliaus muziką, beatbox‘ą ir breiką mėgstantys vaikai. G. Liaudanskas-Svaras pasiūlė sukurti dainą karo planeta vadinamam Marsui. Po geros valandos Marso gyventoją vaidinsiantis Audrius prie mikrofono jau repavo: „Na ką, na ką, išsigandai arkly? / Tu – mano svečias ir nebijot gali / Žiūrėk man drąsiai į akis / Kol pas mane esi tau nieko nenutiks / Nors apvalus ir danguje raudonas / Ne obuolys aš ar koks nors balionas / Neatsikąsi ir nepradursi tu manęs / Nes karo dievas Marsas – aš“.
Domino ne tik muzika
Su garsios muzikos grupės G&G Sindikatas nariu susitikę vaikai, atlikėjui turėjo daugybę klausimų. G. Liaudanskas-Svaras demonstravo, kaip kompiuteriu kuriama muzika, mokė groti plokštelėmis, pasakojo apie gatvės meną (angl. street art).
Susitikimo metu paaiškėjo, kad kai kuriems vaikams, muzikos kūrimas jau ne naujiena. Jie muzikantui turėjo konkrečių klausimų apie muzikai kurti skirtą programinę įrangą ir guodėsi, kad ne visa ji prieinama globos namuose.
„Vaikai tikrai geri, manau bus šaunus spektaklis. Daug kalbėjomės, jie domisi muzika, jos kūrimu. Pradėti kurti gali ir jie patys, tereikia programinės įrangos ir konsultacijų“, – pasakojo G. Liaudanskas-Svaras.
Jaunieji artistai sužinojo ir apie kitus muzikanto pomėgius. Svečius itin sudomino trafaretiniai piešiniai. Pamatę trafaretais dekoruotus laikrodžius, vaikai atlikėjo prašė tekstiliniais dažais išmarginti jų marškinėlius. G. Liaudanskas-Svaras noriai pildė visus prašymus, o vaikus skatino domėtis įvairiomis meno rūšimis.
Socialinės iniciatyvos – ne naujiena
G. Liaudanskui-Svarui šis susitikimas – jau ne pirmoji socialinė iniciatyva, į kurią muzikantas aktyviai įsitraukia. Metų pradžioje šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė jam įteikė Gerumo ambasadoriaus ženklą. Gerumo ambasadoriai – tai žmonės, kurie savo iniciatyvomis ir prasminga veikla dar iki 2010-ųjų paskelbimo kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metais, darė viską, kad socialinė atskirtis Lietuvoje būtų kuo mažiau jaučiama.
„Su vaikais teko dirbti ne kartą. Mano principas – nieko nedaryti už juos, vaikai patys turi viską daryti, tai turi būti jų sukurta. Bet koks pasiekimas, bet koks sukurtas dalykas reikalauja įdėto darbo. Kartais dėl šios priežasties pradinis entuziazmas sumažėja, tačiau visada lieka dalis vaikų, kurie ima ir padaro, kuriems muzikos kūrimas patinka“, – sakė G. Liaudanskas-Svaras.
Vaikus žaloja stereotipai
Muzikantą piktina visuomenėje gajūs stereotipai apie globos namuose ar socialinės rizikos šeimose augančius vaikus. Atlikėjo nuomone, aplinkinių nuostatos, su kuriomis susiduria vaikai, juos veikia tiesiogiai ir gali būti labai žalingos tiek patiems vaikams, tiek visuomenei.
„Jeigu visuomenėje vyrauja stereotipas, kad jis yra blogas vaikas, kad jis yra piktas, visuomenė automatiškai jį atmeta, atstumia, tai anksčiau ar vėliau jis iš tikrųjų pasidaro piktas. O ką jam daryt?!“, – klausia kūrėjas.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotas spektaklio statymas – viena iš Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų veiklų. Spektakliu siekiama parodyti, kad vaikai gali būti kūrybingi, linksmi, padėti atskleisti jų talentus bei atkreipti visuomenės dėmesį į socialinės atskirties problemas Lietuvoje. Spektaklio kūrimo akimirkas fiksuoja vaizdo kamera – kuriamas dokumentinis filmas, kurį televizijos žiūrovai galės pamatyti jau lapkričio mėnesį.

Išėjimas per suvenyrų krautuvę

Banksy – visame pasaulyje žinomas grafičių kūrėjas, kurio kūrinių galima aptikti tiek ant uragano nusiaubto Naujojo Orleano pastatų sienų, tiek…

Graffiti piligrimai Lietuvoje

Graffiti piligrimai Lietuvoje

Lietuvos miestai lėtai, bet vis dėlto – tampa stotele, kurioje apsistoja pasaulinės gatvės meno tendencijos. Skverbiamės į pasaulinį graffiti žemėlapį, ir tai rodo ne tik išskirtiniai vietinių graffiti meistrų darbai, bet ir pasitaikantys tarptautinių gatvės žvaigždžių (Above, Os Gêmeos ir netgi… Banksy!) vizitai ramiose mūsų miestų gatvėse.