Search Results for: "vaidas voronavičius"

Bilietai į muzikos festivalius pradedami pardavinėti iki jų likus daugiau nei pusmečiui

Bilietai į muzikos festivalius pradedami pardavinėti iki jų likus daugiau nei pusmečiui

Kasmet augant Lietuvoje vykstančių muzikos festivalių skaičiui, jų organizatoriams tenka gerokai pasukti galvą ieškant būdų, kaip prisivilioti žiūrovus. Be to, konkuruoti tenka ne tik su Lietuvos, bet ir užsienio valstybėse vykstančiomis masinėmis muzikos fiestomis, vasarą arenose vykstančiais garsių grupių koncertais, kurių taip pat sparčiai gausėja.

„Kadangi Lietuvos jaunimas europėja ir atsiranda masinių muzikos festivalių poreikis, natūralu, kad jų daugėja. Daugiausiai naujų atsiranda šiuolaikinės, elektroninės muzikos festivalių, tačiau jaučiame, kad kopijuoja ir mus. Didėjanti festivalių pasiūla žiūrovams nėra blogai – aštresnė renginių konkurencija kasmet skatina mus kelti kokybės kartelę į vis aukštesnį lygį. Visgi, pavyzdžiui, džiazo festivalių kiek buvo Lietuvoje, tiek ir yra, – jų daryti daugiau nėra prasmės. Su bliuzo festivaliais situacija ta pati – turime vieną festivalį, nes bliuzas nėra lietuvių muzika“, – aiškina muzikos festivalių „Galapagai / Roko naktys“ ir „Bliuzo naktys“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka bei pripažįsta, jog anksčiau prisivilioti žiūrovą buvo kur kas lengviau.

A. Barniškiui – Blėkai antrina Anykščiuose vykstančio festivalio „Velnio akmuo“ organizatorius Vaidas Voronavičius: „Konkurencija žiauri ir ji yra ne tik tarp festivalių, bet ir tarp koncertų. Žmonių pajamos yra ribotos, todėl jie atsakingai planuoja vasarą, renkasi koncertus ar festivalius, kuriuos nori aplankyti. Be to, yra užsienio festivaliai, su kuriais konkuruoti mes neturime jokių galimybių, nes mūsų biudžetai kelis kartus mažesni“, – kalba V. Voronavičius.

Bilietų platinimo bendrovės „Tiketa“ vadovas Andrius Žiauberis pastebi, jog nemaža dalis lietuvių pastaraisiais metais renkasi užsienio festivalius. Populiariausi jų – „Positivus“ festivalis Latvijoje ir „Heineken“ Lenkijoje. „Nors jie žymiai brangesni už vykstančius Lietuvoje, tačiau visuomet išparduodavome organizatorių Lietuvos auditorijai skirtus bilietus. Manau, kad lietuvius vilioja šiuose festivaliuose koncertuojančios žvaigždės, kurių netenka pamatyti Lietuvoje vykstančiuose festivaliuose“, – teigia A. Žiauberis.

Pasak A. Barniškio – Blėkos, pastaraisiais metais jaučiama ir mažų muzikos festivalių, kurie suburia 300-400 žmonių, banga Lietuvoje. Tokie, dažniausiai labai specifiniai festivaliai, taip pat atsiriekia dalį didesnių festivalių auditorijos, todėl net ir didesniems festivaliams nebepakanka vien vardo ar to, jog pasikviečia žinomesnius atlikėjus ar grupes.

Todėl didžiųjų festivalių Lietuvoje organizatoriai, norėdami išlaikyti jų renginiams lojalią auditoriją, neretai siekia ankstinti bilietų pardavimo laiką. „Anksčiau organizatoriai bilietus platinti pradėdavo likus 5-6 mėnesiams iki renginio, dabar pastebime, jog kai kurie festivalių organizatoriai bilietus į prekybą paleidžia dar prieš Kalėdas, t. y. prieš 9 – 10 mėnesių, ir taip bando pasinaudoti kalėdinių dovanų pirkimo piku“, – atskleidžia A. Žiauberis.

Šiemet pirmieji bilietai į vienus populiariausių Lietuvos muzikos festivalių „Galapagai / Roko naktys“ ir „Bliuzo naktys“ „Tiketoje“ pasirodė lapkričio 11 d., kuomet dar net nebuvo žinoma festivalio programa.

„Didieji ir gilias tradicijas jau turintys festivaliai per eilę metų visuomenėje spėjo susikurti tam tikrą autoritetą ir turi savo vardą. Tokie festivaliai kaip šiemet 20-ąjį jubiliejų švęsiantis „Bliuzo naktys“ ar 10-ąjį jubiliejų švęsiantis „Galapagai / Roko naktys“ turi išsiauginę savą auditoriją, kuri bilietus į juos perka net nežinodama visos programos“, – sako A. Žiauberis.

A. Barniškio – Blėkos skaičiavimais, apie 60 proc. jų festivalių auditorijos sudaro žmonės, kurie festivalyje lankosi ne pirmą kartą. „Ši auditorijos dalis jau „užgrūdinta“ ankstesnės patirties – net nežinodami, kas vyks festivalyje, kas konkrečiai gros, tokie žiūrovai įsitikinę, kad mes nenuvilsime. Iš dalies ankstyva bilietų prekyba ir yra daroma dėl ištikimų festivalio gerbėjų. Jiems suteikiame galimybę nusipirkti bilietą labai nebrangiai, nes prieš festivalį bilietas pabrangsta daugiau negu dvigubai. Tokia praktika taikoma ir užsienio festivaliuose“, – sako jis.

Jau 4 metus vyksiančio festivalio „Velnio akmuo“ organizatoriaus teigimu, šiemet į savo festivalį žiūrovus jie vilios tomis pačiomis priemonėmis kaip ir pernai – inovatyviomis idėjomis ir kūrybiškais jų sprendimais. „Stengsimės konkuruoti išsiskirdami festivalio metu siūlomomis pramogomis. Bandysime publiką pavergti ne tiek per atlikėjus, kiek per pačią festivalio idėją, kad atėję pas mus ypatingai gerai praleisite laiką“, – aiškina V. Voronavičius.

Tuo tarpu A. Barniškis – Blėka sako, jog šiemet, kaip ir paskutiniais keliais metais, jo komanda ypač daug dėmesio skiria festivalių viešinimui pasitelkiant reklamą, ryšių su visuomene akcijas, įvairius pagalbinius renginius Lietuvos klubuose, kuriais stengiamasi parodyti festivalio turinį, su juo supažindinti.

„Anksčiau nereikėjo apie save tiek daug ir taip garsiai „rėkti“. O šiandiena – tai būtina. Dabar mes turime labai pasistengti, kad žmogus pamatytų, kas vyksta mūsų festivalyje. Anonsinius renginius ir išankstinę komunikacijos kampaniją rengiame kartu su ilgamečiais festivalių partneriais, savanorių komanda – siekiame, kad viešinimas ir reklama neturėtų didelės įtakos bilietų kainai, o iš žiūrovų surinkti pinigai būtų skirti kokybiškos muzikos atlikėjų honorarams“, – įvardina A. Barniškis – Blėka.

Praėjusiais metais į 20 muzikos festivalių bilietus platinusios „Tiketos“ darbuotojai pardavė 44 281 bilietą, tai yra 38 proc. daugiau nei 2010 metais, kuomet buvo parduoti 27 502 bilietai. Pasak A. Žiauberio, tokiam šuoliui įtakos turėjo vis didesnis festivalių kiekis bei muzikos festivalio, kaip pramogos, išaugęs populiarumas.

2010 metais bilietų kainos į muzikos festivalius vidurkis buvo 59 litai, 2011-aisiais – 44 litai. Tačiau, „Tiketos“ vadovo teigimu, šį kainos mažėjimą lėmė kai kurių festivalių organizatorių su partneriais vykdomos akcijos, dėl kurių bilietai pigo.

Šiuo metu „Tiketoje“ jau galima įsigyti bilietus į šešis muzikos festivalius: „Galapagai / Roko naktys“ (vyks rugpjūčio 3-5 d.), „Bliuzo naktys“ (vyks liepos 6-8 d.), „Satta Outside 2012“ (vyks rugpjūčio 10-12 d.), „Velnio akmuo“ (vyks liepos 12-15 d.), „Gers 2012“ (vyks birželio 15-17 d.), „Kaunas Jazz“ (vyks balandžio 26-30 d.).

„Tiketa“ yra pirmaujanti bilietų platinimo bendrovė Lietuvoje. Ji priklauso grupei „SEVEN Entertainment. 2011 metais „Tiketa“ išplatino daugiau nei 719 tūkst bilietų, o apyvarta augo daugiau nei dvigubai ir pasiekė 57 mln. litų. Bendrovė valdo populiariausią prekybos bilietais internete sistemą www.tiketa.lt bei 64 bilietų pardavimo kasų tinklą dešimtyje didžiausių Lietuvos miestų.

Ekstremaliosios muzikos festivalis „Velnio akmuo“ – jau šį savaitgalį

Ekstremaliosios muzikos festivalis „Velnio akmuo“ – jau šį savaitgalį

Muzikos festivalis „Velnio akmuo“, kasmet sulaukiantis prieštaringų vertinimų, bandomas užgniaužti dvasininkų ir jau patekęs teisėtvarkininkų akiratin, nepaisant negandų ir kritikos kuo taikiausiomis nuotaikomis jau šį savaitgalį Anykščių Dainuvos slėnyje įvyks trečią kartą.

„Velnio akmuo“ prasidės jau ketvirtadienį įžanginiu trijų jaunų Lietuvos grupių pasirodymu didžiųjų festivalio koncertų išvakarėse. Nuo to momento įsisukęs veiksmas įtrauks festivalio lankytojus į muzikalią, pozityvią ir energingą savaitgalio iškylą klausant daug gyvos, kūrybiškos muzikos iš įvairių pasaulio šalių.

„Festivalį išplėtėme iki keturių dienų ir tikimės, kad jis bus įsimintinas ir publikai, ir atlikėjams. Svarbiausia, kad būtų geras oras. Taip pat labai viliamės, kad iki festivalio bus baigti didieji Šventosios pakrantės rekonstrukcijos darbai ties slėniu ir publika galės įsikurti ne prasčiau nei pernai. Deja, šių dviejų dalykų lemti negalime, tačiau tai, kas priklauso nuo mūsų, vyksta sklandžiai ir bus įgyvendinta aukštame lygyje, kad festivalis lankytojams paliktų tik geriausius įspūdžius“, – renginio išvakarėse dalijasi nuotaikomis festivalio organizatorius Vaidas Voronavičius.

Kaip ir kasmet didžiojoje scenoje pasirodys daugiau nei 20 grupių iš įvairių pasaulio šalių: Norvegijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos, Airijos, Italijos bei JAV. Itin galingas lietuviškos muzikos desantas – net devyni kolektyvai. Jaukiame gamtos prieglobstyje aidės black, death, doom, thrash, heavy, metalo garsai. Anot organizatorių, šiemet nėra svarbiausių, svarbesnių ar pagrindinių grupių. Surinktos tikrai stiprios ir kiekvieną stilių savitai reprezentuojančios komandos. Tačiau verta paminėti sunkiosios muzikos pasaulyje puikiai žinomus ir dominuojančias pozicijas užimančius metalo grandus, tokius kaip britus „Benediction“, vienus sėkmingiausių ir ryškiausių death metalo veteranų, amerikiečius „Inquisition“, išsiskiriančius nesumeluota ideologija ir profesionalumu, italus „Forgotten Tomb“, vienus iš depresyvaus metalo pradininkų, taip pat švedus „Octovber Tide“, norvegus „Susperia“.

Deja, viena iš anksčiau paskelbtų grupių, death metalą grojantys prancūzai „Destinity“, neatvyks dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių: „Labai gaila, kad festivalyje norėję sudalyvauti „Destinity“ to padaryti negalės. Kaip visai neseniai paaiškėjo, paties grupės būgnininko nusivylimui, jo įsipareigojimai darbe jam neleidžia atvykti šį savaitgalį į Lietuvą. Sėkmingai pakeisti būgnininko kitu grupei per trumpą laiką taip pat nepavyko. Tikimės, „Destinity“ netrūks koncertų laisvesniu metu, ir viliamės, festivalio programa nuo to per smarkiai nenukentės“, – neslepia organizatoriai.

„Velnio akmens“ programoje svarbią vietą užims kūrybinės dirbtuvės – Muzikos laboratorija – kuriose save išbandyti kviečiami visi muzikuojantys, grojantys ir dainuojantys entuziastai. Čia pat visi būgnininkai galės pademonstruoti savo miklumą Greičiausio būgnininko konkurse, o sugebantys „plėšyti“ gerkles laukiami „MC Growl“ kovose. Festivalio programa aktyviai vyks ir naktį. Visi naktinėtojai kviečiami šėlti smagioje rokotekoje arba ramiai įsitaisyti naktiniame kine, kuriame bus rodoma kultinė ir radikali animacija. Aktyviausieji laukiami futbolo varžybose šeštadienį. Be viso to, kaip ir kasmet festivalio svečiai galės mėgautis arbatos meistrų kurta arbata, atsigaivinti Šventosios upėje ar tiesiog grožėtis jaukiu Anykščių miesteliu ir jį supančia gamta.

Iki festivalio liko kelios dienos. Bilietus platina „Tiketa“. Kaina 90 Lt. Renginio dieną bilietai brangs.

Daugiau informacijos www.devilstone.net.

Festivalyje „Velnio akmuo“ – kultinės animacijos programa

Festivalyje „Velnio akmuo“ – kultinės animacijos programa

Muzikos festivalyje „Velnio akmuo“ liepos 15 – 17 dienomis publika galės mėgautis ne tik gyva sunkiąja ir autentiška senąja roko muzika, bet ir kultiniu, „X-rated“ arba „S“ ženklu žymimu kino menu.

Festivalio naktinei kino programai atrinkti filmai – tai unikali animacija, kuri lengvai patraukia dėmesį nuo bet kurio epizodo, yra smagiai žiūrima, spalvinga, dinamiška ir muzikali. Tuo pačiu šis 8-10 dešimtmečių animacijos menas yra skirtas tik suaugusiems, kupinas šokiruojančių scenų, juodo humoro ir drąsių minčių.

„Nuo pat pirmo festivalio gyvavusią naktinio kino idėją pagaliau pavyks įgyvendinti šiais metais. Rengdami programą siekiame išvengti šabloniško ir nuspėjamo kino, tačiau tuo pačiu norime, kad jis lengvai kaustytų dėmesį ir būtų vienu iš festivalio traukos centrų. Tam puikiai tinka gana sunkiai prieinama, beprotiška animacija. Šias istorijas suvaidinus – tai būtų kraupūs filmai. Tačiau piešti vaizdai kartais yra gražesni, ir į juos galima žiūrėti su humoru, kad ir kiek šiose scenose būtų nuogumo, purvo, skandalų, kvailybės ir aštrių pasisakymų“, – komentuoja festivalio organizatorius Vaidas Voronavičius.

Kino programoje garbingą vietą užims ne vienas amerikiečių animatoriaus Ralph Bakshi kurtas šedevras. „Fritz the Cat“, „Heavy Traffic“ ir „Coonskin“ hiperbolizuotai, ironiškai, tačiau taikliai vaizduoja miesto gatvėse verdantį gyvenimą. „Juodas humoras, stiprus groteskas ir stulbinantis, nenušlifuotas grožis, kūrybingiausia animacija šio meno industrijoje nuo Walt Disney laikų“, – taip atsiliepia R. Bakshi kūrybą gerai vertinantys kritikai. Nors 1973 m. Amerikoje „Heavy Traffic“ buvo pripažintas vienu geriausių filmų, tuo pat metu Cenzūros taryba jį draudė viename iš Kanados regionų.

Dar vienas kultine klasika vadinamas šio stiliaus animacijos perlas – kanadiečio Gerald Potterton 1981 metų filmas „Heavy Metal“. Tai mokslinės fantastikos istorijos, persmelktos smurtu, nuogumu, seksualumu. Dėl problemų, susijusių su autorių teisėmis į šiame filme panaudotą muziką, jo bent 15 metų nebuvo įmanoma įsigyti jokioje laikmenoje, nors filmo populiarumas beprotiškai augo parodžius jį per kai kurias televizijas. Pats pavadinimas sufleruoja apie filme skambančią roko ir heavy metalo muziką, kuri puikiai dera su fantastiniu vaizdu.

Turbūt daugiausiai absurdiškų, neįtikėtinų scenų bus galima išvysti amerikiečio Bill Plympton 1998 metų filme „I Married a Strange Person“. Pagrindinis herojus per kvailą incidentą įgyja galią – viskas, apie ką tik jis pagalvoja, virsta realybe. Nesvarbu, ar tai seksualinė fantazija, ar keisti buitiniai vaizdiniai, kylantys iš nuovargio ir nuobodulio. Ilgainiui tai pradeda varginti ir jo žmoną, kuriai tenka pavirsti ir vienuole, ir susiraukšlėjusia močiute, ir balionus vietoj krūtų turinčiu padaru…

Be šios pristatytos ir kitos į kino programą įtrauktos animacijos bus parodytas vienintelis dokumentika paremtas filmas. Tai jaunos režisierės Dainos Pupkevičiūtės šiais metais baigta kurti juosta „Trys dienos“, pasakojanti apie legendinę Anykščių black / thrash metalo grupę „Dissimulation“. Pasak filmo režisierės, „Trys Dienos“ pirminė mintis buvo atskleisti „Dissimulation“ istoriją, kuomet manyta, kad grupė baigė savo egzistenciją. Tačiau su muzikantais paruošti interviu apie tai, dėl ko ir kaip grupė gyvavo, paskatino trijulę atsikurti koncertiniu pasirodymu gimtajame grupės mieste – Anykščiuose, sunkiosios muzikos festivalyje „Velnio Akmuo“ dar 2009-aisiais. Praėjus dvejiems metams nuo festivalio debiuto ir grupės atsikūrimo jame, gerbėjai išvys „Dissimulation“ vėl, tik šįkart ne scenoje, o filmo juostoje.

Ekstremalios muzikos festivaliui parinkta ir anot organizatorių puikiai jam tinkanti radikalaus kino programa bus rodoma naktimis. Pasibaigus koncertams publika galės įsitaisyti jaukiame festivalio kino teatre po atviru dangumi ir stebėti filmus didžiuliame, lauko sąlygoms pritaikytame ekrane.

Festivalis „Velnio akmuo“: 23 grupės

Festivalis „Velnio akmuo“: 23 grupės, 8 šalys ir velniškas savaitgalis gamtoje

„Velnio akmuo“, liepos 15 – 17 dienomis Anykščiuose vyksiantis festivalis, jau trečiąkart sudrebins Dainuvos slėnį ekstremaliosios muzikos skambesiu. Festivalio metu iškilsiančiose dviejose scenose bus surengti 4 koncertai, kuriuose pasirodys 14 įvairių sunkiosios muzikos žanrų atlikėjų iš užsienio šalių bei 9 iš Lietuvos.

Pasak „Velnio akmens“ organizatorių, šiemet į renginį sukviesti itin stiprūs ir puikiai žinomi sunkiosios muzikos grandai, tokie kaip britai „Benediction“, amerikiečiai „Inquisition“, švedai „October Tide“, italai „Forgotten Tomb“, airiai „Gama Bomb“ ir kt. Neliko pamiršti ir šiuo metu vieni geriausių lietuviškos metalo scenos reprezentatorių „Obtest“, „Soul Stealer“, „Paralytic“, „Pergalė“, „Mandragora“ bei „Anomaly“, ir dar trys nauji lietuvių kolektyvai, grosiantys festivalio išvakarėse mažojoje scenoje.

Kaip ir kasmet festivalis pasižymi itin plačia koncertuosiančių kolektyvų geografija. Renginyje pasirodys grupės iš Norvegijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos, Airijos, Prancūzijos, Italijos bei JAV. Tokiai šalių įvairovei daug įtakos turi viena iš pagrindinių festivalio idėjų – kiek įmanoma platesnis skirtingų sunkiosios muzikos žanrų spektras. Šiemet jaukiame gamtos prieglobstyje aidės black, death, doom, thrash, heavy, stoner metalo garsai. Tarp festivalio dalyvių yra ir tikrų žanro grynuolių (pvz., death metalo veteranai „Benediction“, thrash kolektyvas „Gama Bomb“), ir kūrėjų, jungiančių keletą stilių (doom / death atliekantys „October Tide“, black / doom grupė „Forgotten Tomb“).

Vienas svarbiausių festivalio korifėjų – death metalą atliekanti grupė iš Didžiosios Britanijos „Benediction“. Tai itin sėkmingas šio žanro kolektyvas, galintis pasigirti ir plačia koncertinių turų geografija, ir šimtatūkstantiniu parduotų albumų kopijų skaičiumi. „Benediction“ sudaro patyrusių profesionalų komanda, garsėjanti puikiais gyvais pasirodymais.

Black metalą atliekanti grupė iš Kolumbijos / JAV „Inquisition“ bei melodingojo black / thrash kolektyvas iš Norvegijos „Susperia“ – kiti garbūs „Velnio akmens“ svečiai. „Inquisition“ – visame pasaulyje žinomi savo žanro profesionalai, išsiskiriantys nesumeluota ideologija bei skiriantys itin daug dėmesio grojimo technikai. Ekspresyvių, charizmatiškų ir šiek tiek melodingų skandinavų „Susperia“ sudėtyje – ne ką mažiau talentingi muzikantai, groję tokiose grupėse kaip „Dimmu Borgir“ bei „Satyricon“.

Muzikinė festivalio programa pasižymės ir stipriu thrash metalo desantu. Bent trys stiprūs thrash‘o kolektyvai iš Britų salyno – „Gama Bomb“, „Savage Messiah“ bei „Mutant“ – pamalonins šio ekstremalaus žanro mėgėjus bei visus, kuriems nesvetima veržli ir energinga muzika.

Taip pat verta paminėti, jog „Velnio akmuo“ tęsia grupių su moterimis vokalistėmis tradiciją. Šįkart festivalio publiką kaitins ne tik vasara, bet ir švedų melodingojo death metalo grupės „Decadence“ lyderė Metallic Kitty. Žavioji šiaurietė – ne tik įspūdingas grupės veidas, bet ir muzikine prasme svarbiausia „Decadence“ narė, kurianti ir muziką, ir dainų tekstus.

„Šių metų „Velnio akmenyje“ nėra išskirtinių, svarbiausių ir pagrindinių grupių: po ilgų svarstymų, paieškų ir derybų pavyko suburti itin stiprią bendrą festivalio atlikėjų visumą, taigi kiekvienas festivalio lankytojas atras sau įdomią bei vertingą muziką grojančių kolektyvų“ – teigia festivalio organizatorius Vaidas Voronavičius.

Alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ pristato pirmuosius vardus

Alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ pristato pirmuosius vardus

Alternatyviai muzikai ir rokenrolui dedikuotas festivalis „Devilstone“ devintą kartą įvyks tradiciškai Anykščiuose liepos 13–16 d., dar kartą akcentuodamas festivalio turinio maksimalią kokybę. Muzikos atlikėjų sąrašą sudarys virš penkiasdešimt vardų – tiek jau pripažinti, gerai melomanams žinomi kolektyvai, tiek kylančios, perspektyvios grupės. Šiais metais be ekstremalaus skambesio ir roko garsų taip pat netrūks ir elektroninio prieskonio. „Devilstone“ nuostata nesikeičia – pateikti tai, kas aktualu šiuolaikinės alternatyvios muzikos pasaulyje!

Ekstremalaus rokenrolo kurortas „Devilstone“ – 2017 liepos 13-16 d. Anykščiuose

Ekstremalaus rokenrolo kurortas „Devilstone“ – 2017 liepos 13-16 d. Anykščiuose

„Devilstone“, ekstremalaus rokenrolo festivalis, devintąjį kartą 2017 m. liepos 13–16 d. tradiciškai vyks Anykščiuose, Dainuvos slėnyje ant Šventosios upės kranto. Nuo 2009 m. augti nenustojantis festivalis yra vienas ryškiausių alternatyvios muzikos renginių po atviru dangumi Baltijos šalyse. Festivalio muzika išsiskiria žanrų įvairove: kokybiškas, madingas rokas derinamas su ekstremaliu, rinktiniu metalu ir originalaus skambesio elektronika. Tokio plataus alternatyvios muzikos spektro galima tikėtis ir artėjantį vidurvasarį.

Ketvirtadienį Anykščiuose startuos aštuntasis „Devilstone“ festivalis

Ketvirtadienį Anykščiuose startuos aštuntasis „Devilstone“ festivalis

Jau šį savaitgalį, liepos 14–17 dienomis, Anyksčių Dainuvos slėnį užtvindys laukiamiausias vasaros alternatyviosios muzikos renginys – festivalis „Devilstone“. Keturios scenos, intriguojantys meno projektai, aktyvios pramogos ir kartais taip reikalingos ramaus poilsio erdvės kviečia jau aštuntąjį kartą pamesti galvą ir įsilieti į keturių dienų ekstremalaus rokenrolo maratoną. Jau nuo antradienio festivalio teritorijoje pluša per 50 žmonių, kurių tikslas – nepraleidžiant pro akis nė vienos smulkmenos užtikrinti maksimalią garso ir šviesų kokybę bei kiek įmanoma sklandesnį festivalinio aparato veikimą viso renginio metu.

„Evile“ - XXI a. thrash metalo lyderiai festivalyje „Velnio akmuo“

„Evile“ – XXI a. thrash metalo lyderiai festivalyje „Velnio akmuo“

Iki festivalio „Velnio akmuo“ liko mažiau nei mėnuo – skelbiamas paskutinis, visą festivalio grupių sąrašą vainikuojantis kolektyvas. Liepos 11–14 dienomis Anykščių Dainuvos slėnyje drauge su kitomis 26 grupėmis vienoje iš dviejų pagrindinių scenų pasirodys britų thrash metalo atstovai „Evile“.

Festivalyje „Velnio akmuo” – kūrybinės dirbtuvės bei išskirtinių pramogų gausa

Festivalyje „Velnio akmuo” – kūrybinės dirbtuvės bei išskirtinių pramogų gausa

Iki vieno karščiausių, patį vidurvasarį vyksiančio festivalio „Velnio akmuo“ liko mažiau nei mėnuo. Ketvirtąjį kartą į Anykščius publika kviečiama ne tik klausyti gausybės gyvos, ekstremalios ir alternatyvios muzikos koncertų, bet ir įdomiai, linksmai, kūrybingai leisti laiką.

Festivalyje „Velnio akmuo“ bus įkurta „Metaloklinika“

Festivalyje „Velnio akmuo“ bus įkurta „Metaloklinika“

Muzikos festivalyje „Velnio akmuo“ be metalo ir roko scenų stovės ir trečioji scena – „Metaloklinika“. Tai – erdvė kūrybinėms dirbtuvėms, kuriose būtent publika turės galimybę kūrybiškai realizuoti save ir dalintis patirtimi su kitais muzikantais. Unikalią šio festivalio erdvę – „Metalokliniką“ – įkurs profesionalūs muzikantai, įvairų muzikos sričių specialistai. Dirbtuvės bus atviros visai publikai – ir grojantiems, ir mėgstantiems paklausyti.