Search Results for: "vestuvių nuotraukos"

Sugadintos vestuvių nuotraukos: kai į kadrą pakliūva kai kas nepageidaujamo... (foto)

Sugadintos vestuvių nuotraukos: kai į kadrą pakliūva kai kas nepageidaujamo… (foto)

Bene gražiausią dieną gyvenime (taip, mes apie vestuves) nuotaiką kiek sugadinti gali daug kas: subjuręs oras, netikėtai nepavykęs makiažas, spaudžiantys bateliai, vėluojantys svečiai ir t.t. O kas gali sugadinti vestuvių fotografijas? Bent pažiūrėjus į šias nuotraukas, galima teigti, jog dažniausiai tai būna netikėtai į kadrą pakliuvę giminaičiai, gyvūnai ar šiaip keistuoliai. Taigi jūsų dėmesiui – kiek nevykusių, tačiau juokingų vestuvių fotografijų kolekcija!

Labiausiai nevykusios vestuvių nuotraukos (Foto)

Labiausiai nevykusios vestuvių nuotraukos (Foto)

Vestuvių sezonui įsibėgėjant, kiekviena pora nori tobulų vestuvinių nuotraukų prisiminimui. Tačiau kartais ne viskas vyksta taip sklandžiai…

Vestuvių fotografė Aistė apie „nuotakas siaubūnes“ ir kitus darbo užkulisius (foto)

Vestuvių fotografė Aistė apie „nuotakas siaubūnes“ ir kitus darbo užkulisius (foto)

Tikriausiai vienas labiausiai žmones kamuojančių gyvenimo klausimų – ką aš noriu veikti gyvenime? Štai ir Aistė, nors baigė verslo vadybos studijas, tapusi mama suprato, kad tai ne jos kelias. Visada turėjau norą kurti, mėginau save įvairiose srityse, bandžiau piešti, kurti eiles, šokti, tačiau tik užklupus motinystės džiaugsmams pagaliau supratau, kad noriu fotografuoti – sako Aistė. Taigi, kaip jai sekasi eiti savo atrastu keliu ir ką ji mano apie šventines fotosesijas.

Žmonai mirus nuo vėžio

Žmonai mirus nuo vėžio, vyras atkūrė vestuvių nuotraukas drauge su 4 metų dukrele (foto)

Benas ir Ali susituokė 2009 metais. Iš karto po vestuvių jie persikėlė į naują namą. Pora nepraleido progos tuščiuose kambariuose įamžinti ir savo svarbiausios gyvenimo dienos. Po dvejų metų, būdama 31-erių, Ali susirgo vėžiu ir mirė. Ji paliko ne tik vyrą, bet ir dviejų metukų dukrelę, kuri kartu su tėčiu prieš persikraustydami į naujus namus sugalvojo atkurti vestuvių nuotraukas senuosiuose. Vietoje būsimos žmonos greta Beno šį kartą stovėjo 4 metukų Olivia.

Lizos ir Alexo 20 vestuvių skirtingose pasaulio vietose (foto)

Lizos ir Alexo 20 vestuvių skirtingose pasaulio vietose (foto)

Britų pora Liza ir Aleksas niekaip negalėjo nuspręsti, kokioje šalyje jiems susituokti, tad nusprendė apsilankyti kuo daugiau šalių ir išbandyti jų vestuvines tradicijas. Jų žemėlapyje atsidūrė 20 raudonų taškų, žyminčių aplankyti planuojamas vietas. Savo įspūdžius jie aprašinėja tinklaraštyje 2people1life (liet. Du žmonės vienas gyvenimas).

Juokingiausios vestuvių fotografijos (foto)

Juokingiausios vestuvių fotografijos (foto)

Didžioji diena turbūt retai būna tokia tobula, kokią ją įsivaizduojame. Visgi kartais tie maži nesusipratimai ar papokštavimai tampa vienu smagiausių vestuvių prisiminimų… Kita vertus, juk tądien pasižadi visą gyvenimą praleisti su vienu žmogumi, tad, matyt, ir kitur logikos ar protingo elgesio ieškoti neverta. Taigi jūsų dėmesiui – juokingiausios vestuvių nuotraukos!

Fotografas M.Binkis: „Vestuvių fotografų aplink kaip grybų po lietaus“

Fotografas M.Binkis: „Vestuvių fotografų aplink kaip grybų po lietaus“

Mikas Binkis – fotografas, informatikas ar pedagogas? Matyt, pats šio interviu herojus pastarojo klausimo sau neužduoda, nes, pasak jo, šios kelios sritys (o kur dar ir įvairūs hobiai…) puikiai sugyvena viename asmenyje. Nuo prisiminimų iš „muilinės“ laikų iki profesionalių fotosesijų studijoje – apie visa tai kalbame su kauniečiu fotografu, kuris, greičiausiai, nesutiktų fotografuoti Jūsų vestuvių, Miku Binkiu.

Vestuvių fotografai: TOP 10

Vestuvių fotografai: TOP 10

Ne, tai tikrai ne geriausio Lietuvoje vestuvių fotografo rinkimai. Išrinkti vieną būtų per daug sudėtinga ir nesąžininga, nes jų yra daug ir labai gerų. Užuot tai dariusi mūsų redakcija ilgai naršė po internetą, rinkosi, lygino, žiūrėjo nuotraukas ir galų gale nusprendė pateikti savo kuklią nuomonę apie originaliausius ar kuo nors išsiskiriančius fotografus. Atidžiai peržvelgėme daugiau nei 100 žinomiausių fotografų (www.wed.lt, klausinėjome draugų, pažįstamų, atsižvelgėme į skaitytojų rekomendacijas, išsakytas laiškuose) nuotraukas. Ir sudarėme dešimtuką. Fotografai pristatomi bet kokia tvarka, nes visi iki vieno verti pirmosios vietos už išskirtinumą ir ženklą, kurį palieka vestuvių fotografijos istorijoje. Nuoširdžiai sakome, kad buvo be galo sunku – patys nustebome, kiek daug šaunių fotografų yra Lietuvoje. Trumpai ir kaip įmanoma objektyviau pamėginome aprašyti jų išskirtinumus, nuotraukų stilių, fotografavimo specifiką. Beje, savo kailiu pajautėme, koks vargas nuotakoms rasti tą vienintelį… fotografą.

Vestuvių planuotoja – slapta šventės dirigentė (Interviu)

Vestuvių planuotoja – slapta šventės dirigentė (Interviu)

Kokią suknelę rinktis? Baltos ar mėlynos gėlės? O kaip dėl limuzinų? Panašūs klausimai iškyla daugeliui sužadėtinių. Tačiau nuo jų gelbsi ne vien vaistai nuo galvos skausmo, bet ir vestuvių planuotojos, kurios kaip gerosios fėjos yra nematomos, tačiau labai reikalingos. Laikas.lt susirado ir pakalbino vestuvių planuotoją Laurą Vagonę arba dar kitaip Lapę, kuri net nebesuskaičiuoja, kiek vestuvių yra suorganizavusi.

15 puikių patarimų pradedantiems fotografams

15 puikių patarimų pradedantiems fotografams

Kiekvienas pradedantis ar profesionalus fotografas bėgant laikui sužino apie tokius fotografijos triukus ir paslaptis, kurias būtų norėjęs žinoti nuo pirmos dienos. Šie patarimai bus gera pradžia kiekvienam, turinčiam fotoaparatą ir norinčiam nekartoti svetimų klaidų.

1 patarimas: Įsivaizduok, suplanuok ir atlik

Nėra nieko blogo pasisemti įkvėpimo iš svetimų nuotraukų. Taigi gerai apgalvok, kokio tipo nuotraukos norėtum ir kaip ją būtų galima nufotografuoti. Toliau imkis darbo. Geriausios nuotraukos dažniausiai atsiranda po sunkios savaitės darbo. Retai nutinka taip, jog viskas savaime susidėlioja į vietas ir tu nufotografuoji tinkamą modelį tinkamoje scenoje. Žinoma, kiekviena nuotrauka privalo būti kitokia (kartais tam pakanka ir skirtingo apšvietimo ar kompozicijos).

2 patarimas: Histograma yra privaloma

Sugaišęs vos 5 ar 10 minučių ir išmokęs naudotis histograma, ženkliai pagerinsi savo nuotraukas. Iš tiesų histograma reikėtų naudotis nuolat. Ypač jei nori, kad draugo vestuvių nuotraukose nuotakos suknelė nebūtų „perlaikyta“ arba gamtovaizdžio nuotraukos gautų pakankamai šviesos. Taigi, išmoksi naudotis histograma – išmoksi pagauti pakankamai šviesos.

3 patarimas: Išmok naudotis belaide ir prie fotoaparato nepritvirtinta blykste

Nuėmęs nuo fotoaparato blykstę, gali dramatiškai pagerinti savo nuotraukas. Kryptinė šviesa sukuria smagius šešėlius, kurie paryškina, pavyzdžiui, modelio veido bruožus. Minimą belaidį blykstės spragtuką gali įsigyti vos už 50 litų, be to, tau nereikės pakeisti fotoaparato nustatymų. Tiesiog uždėk spragtuką ant fotoaparato blykstės antgalio, o imtuvą prijunk prie blykstės apačios. Ir viskas. Dabar pamėgink padaryti seriją nuotraukų, kad susipažintum su pokyčiais.

4 patarimas: Išmok pakeisti aktyvų fokusavimo tašką

Beveik visoje fotografijoje (bet ne visuomet) reikėtų naudoti vienintelį automatinį fokusavimo tašką ir neleisti fotoaparatui pasirinkti kelių taškų. Kai fotografai išmoksta naudotis fokusavimo taškais, jie dažniausiai naudoja tik centrinį. Pavyzdžiui, nuotrauka yra sufokusuojama ties subjekto akimis arba tam tikru kraštovaizdžio tašku ir tuomet, laikant pusiau nuspaudus užrakto mygtuką, yra pakeičiama nuotraukos kompozicija. Pasirinkus teisingą kompoziciją galima galutinai nuspausti užrakto mygtuką. Pasėdėjęs bent minutę ir pamėginęs rankomis pakeisti fokusavimo tašką, ateityje žymiai dažniau teisingai sufokusuosi kadrus.

5 patarimas: Trikojai – nusipirk tinkamą, kad reikėtų mokėti tik kartą

Šią pamoką daugelis fotografų išmoksta pačiu sunkiausiu būdu – įsigiję tris ar keturis pigius trikojus, galiausiai jie nepagaili pinigų tokiam trikojui, kuris laikys visą gyvenimą. Taigi pamoka labai paprasta – kad ir kaip viliotų pigaus trikojo pasiūlymas, tokiems daiktams nešvaistyk veltui pinigų.

6 patarimas: Fotografijoje svarbiausia kompozicija ir šviesa

Beveik visi fotografai pirmaisiais metais švaisto brangų laiką techninėms detalėms tikėdamiesi, jog jų nuotraukas pagerės. Deja, puikios nuotraukos yra sudaromos iš įdomaus apšvietimo ir stiprios kompozicijos. Visa kita yra bereikalingi papuošimai.

7 patarimas: Rankinis režimas

Jokiu būdu nereikia bijoti rankinio režimo. Tiesiog įjunk jį ir pradėk žaisti – netrukus jį perprasi. Jei žinai, kas yra užrakto greitis, diafragma ir ISO, tuomet net nepajusi, kaip greitai išmoksi fotografuoti rankiniu režimu. Galbūt didžiausia klaida, kurią daro mėgėjai fotografai, yra tai, jog jie tikisi, kad viskas pavyks iš pirmo karto. Rankinis režimas yra tolygus nuolatiniams mėginimams ir klaidoms. Laikui bėgant tu išmoksi vis greičiau ir greičiau pasirinkti teisingus nustatymus, tačiau privalome pripažinti, jog kiekvieną kartą pirmieji kadrai bus visiškai nevykę.

8 patarimas: „Atšokusi“ blykstė

Daugelis fotografų pirkdami fotoaparatą įsigyja ir blykstę, tačiau visi pradedantieji tiesiog nukreipia ją į subjektą ir fotografuoja. Jei nukreipsi blykstę į lubas arba šoninę sieną, tuomet ji apsispindės į modelį ir nuotraukoje šviesa bus švelnesnė bei jaukesnė. Tai paprasta pamoka, tačiau daugelis fotografų dvejoja ir niekuomet to neišmėgina.

9 patarimas: Išlaikymo kompensacija

Skamba sudėtingai? Jei nesi patyręs vartotojas, tuomet užtenka vargo ir su diafragma, o ką jau kalbėti apie išlaikymo kompensaciją pirmiausia išsprendžiant diafragmos klausimą. Tik pamėginęs gali suprasti, jog tai paprasta. Iš tiesų išlaikymo kompensacija yra paprastas būdas pasakyti fotoaparatui, jog dabartinis išlaikymas nėra toks, kokio tu norėtum. Pasinaudojęs mažu rateliu pasirink +1 arba +.7, kad kompensuotum išlaikymą, arba -1 ar -.7, kad gautum tamsesnę nuotrauką. Taigi pasirinkęs norimą nustatymą, pamėgink nufotografuoti objektą ir stebėk, kaip fotoaparatas parinkęs automatinius nustatymus bei atsižvelgęs į tavo pasirinkimą, šiek tiek pašviesins arba patamsins galutinį nuotraukos variantą.

10 patarimas: Photoshop naudojimas nėra sukčiavimas

Mūsų nuotraukos nėra naujienos, mūsų nuotraukos yra menas. Panašiai kaip dailininkas nutapo ką tik nori savo paveiksle, taip pat ir mes galime daryti su savo nuotraukomis ką tik panorėję (žinoma, jei virš miško prilipdyti delfiną, nereikia meluoti kitiems, kad tai yra originali nuotrauka).

11 patarimas: Nepirk naujos įrangos, kol visiškai neišnaudojai jau turimos

Beveik visi fotografijos forumai kenčia nuo pradedančių fotografų žinučių, kuriose jie prašo patarti, kokį objektyvą reikėtų pirkti, nes standartinis 18–55 objektyvas nėra pakankamai geras ar ryškus. Atvirai galime teigti, jog pasaulyje turbūt retai pasitaiko toks fotografas, kuris, turėdamas mažiau nei metų patirtį, fotografuotų geriau nei standartinis objektyvas. Negalime teigti, jog fotografijoms nepagelbėtų šiek tiek ryškesnis objektyvas, tačiau egzistuoja 100 svarbesnių dalykų, kuriuos turėtų įvaldyti kiekvienas pradedantysis prieš įsigydamas naują objektyvą. 99 % ryškumo problemų slypi prastame fotografavime, o ne objektyve. Pagrindus perpratęs fotografas gali pradėti galvoti apie investavimą į naują, ryškesnį objektyvą. Tačiau mes kalbame ne tik apie objektyvus, bet apie visą fotografijos įrangą. Tikrai neverta pirkti 10 000 litų vertės studijos įrangos, jei dar nemoki elgtis su 100 litų vertės blykste. Panašiai, kam reikalingas 5 000 litų makroobjektyvas, jei dar neišmėginai artimo nuotolio filtro. Ši taisyklė turbūt negalioja tik lomografams. Vis dėlto mes visi trokštame naujos įrangos, tačiau verčiau išeitume į lauką ir dažniau fotografuotume.

12 patarimas: Prieš pirkdamas 5 000 litų portretinį objektyvą išmėgink 50 litų vertės reflektorių

Apšvietimas… yra… viskas! Pakvaišę fotografai ir toliau verčiau perka 5 000 litų vertės 70–200 mm f/2.8 objektyvus, bet net nemano išmėginti paprasto apšvietimo komplekto, kuris gali kainuoti vos 50 litų. Žinoma, kas nemėgsta atplėšti siuntinio ir jame rasti naujo objektyvo, tačiau mes rekomenduojame pataupyti ir prieš tai pamėginti įsigyti paprastą reflektorių ar pigų apšvietimo komplektą, kuris žymiai labiau pagerins tavo nuotraukas.

13 patarimas: Užstatas turi būti privalomas

Šią pamoką savu kailiu yra išmokęs kiekvienas profesionalus fotografas. Kad taip nenutiktų tau, laikykis auksinės taisyklės – prieš įvesdamas į kalendorių naujo kliento vardą, būtinai paimk iš jo užstatą. Dar geriau, pasirašyk sutartį. Tai pirmoji verslo pamoka.

14 patarimas: Padaryk daugybę kadrų, tačiau nefotografuok tos pačios scenos 10 kartų

Prisipažįstame, jog ši pamoka yra šiek tiek ginčytina. Daugelis fotografų (įskaitant ir garsius fotografus) mėgsta padaryti 10 ar net 15 tos pačios scenos kadrų. Vis dėlto pirmas kadras nuo paskutinio turėtų skirtis. Jei pamatei patinkančią sceną, nufotografuok ją kartą (ar du), išanalizuok nuotrauką, pakeisk kampą ar išlaikymą ir padaryk dar keletą kadrų. Rezultatas – pasinaudojęs šiuo patarimu, vietoj 50 tos pačios scenos kadrų turėsi 50 menkai besiskiriančių nuotraukų. Bet viena iš šių nuotraukų bus išskirtinė.

15 patarimas: Išmok sufokusuoti vaizdą fotografuodamas grupę žmonių

Trumpa, paprasta, bet itin svarbi pamoka! Fotografuodamas grupę žmonių sufokusuok vaizdą ties arčiausiai esančiu žmogumi. Net jei fotografuoji apsikabinusią porelę, geriau sufokusuok vaizdą ties šiek tiek arčiau prie tavęs esančiu asmeniu. Jei sufokusuosi vaizdą grupės pabaigoje, tuomet vaizdas bus išplaukęs.