Search Results for: "vidinė ramybė"

„Yaga Gathering 2014“: ko laukti ramybės scenoje ir idėjų erdvėje

„Yaga Gathering 2014“: ko laukti ramybės scenoje ir idėjų erdvėje

Ketvirtadienį, liepos 31 dieną, prasideda festivalis „Yaga Gathering 2014“ – penkias dienas trunkanti magiška muzikos ir menų fiesta, praturtinta sveikatingumo užsiėmimais, įvairiomis edukacijomis ir kitais užsiėmimais. Likus dienai iki festivalio pradžios organizatoriai atskleidžia, ko laukti ramybės scenoje bei pirmą kartą pristatomoje idėjų erdvėje.

Vidinės atostogos

Vidinės atostogos

Kai su kolegomis pradedam kalbėti apie artėjančias atostogas, pirmiausiapasigirsta atodūsis „ach… atostogos“ ir jį palydi ilgesinga, palaiminga šypsena. Bet ar visada atostogos, kurių taip labai norime ir laukiame, būna tokios, apie kokias svajojame?

Man atrodo, kad egzistuoja dviejų rūšių atostogos: išorinės ir vidinės. Ir nebūtinai jos vyksta vienu metu.

Tarp svajonių ir realybės

Tyrimai rodo, kad svajodami ir planuodami savo atostogas žmonės daug labiau mėgaujasi jomis nei paskui atostogų metu. Kitaip tariant, vaizduotėje mes atostogaujame maloniau nei realybėje.

Kita vertus, nereikia bijoti svajoti apie atostogas, nes taip pat nustatyta, kad atostogas planuojantys ir tuo planavimu besimėgaujantys žmonės patiria kur kas daugiau džiaugsmo nei atostogoms besiruošiantieji minimaliai. Ir pasitenkinimo pačiomis atostogomis, kad ir kokios jos būtų, atostogų planuotojai jaučia daugiau nei ne planuotojai, nes pastarieji patiria daugiau streso jau pačių atostogų metu ieškodami, kur apsistoti, skaičiuodami, kiek santaupų tam gali skirti, ir tiesiog bandydami „persijungti“ į atostogas. Taigi, svajokime, ruoškimės ir mėgaukimės pačiu ruošimusi. Tačiau vis tik norisi savo įsivaizduojamas atostogas priartinti prie realybės, ar ne?

Nors vien tik pliusai

Jau minėjau, kad aš atostogas skirstyčiau į išorines ir vidines. Išorinės atostogos susideda iš šių dalykų: ką konkrečiai mes veikiame atostogų metu, kokią vietą pasirenkame (ar ilsimės įprastoje vietoje gerai pažįstamame kurorte, sodyboje, ar keliaujame į dar neaplankytą šalį); koks poilsio būdas: aktyvus ar pasyvus; kiek aplinkybės yra palankios (oras, gyvenamoji vieta, kompanija) ir atitinka mūsų lūkesčius. O vidines atostogas kuria jausmai ir pojūčiai, kuriuos iš tikrųjų patiriame per atostogas (ar net nebūtinai jų metu). Vidinės atostogos įvyksta tada, kai mes iš tiesų pailsime, atsitraukiame nuo rūpesčių ir kasdieninių užduočių, pasisemiame energijos, įkvėpimo ir mėgaujamės gyvenimu.

Išorinės atostogos gali būti visai vykusios: ir oras neblogas, ir su viešbučiu pasisekė, ir kompanija puiki. Prie visų šių „punktų“ galime padėti pliusiukus ir kitiems bei sau sakyti, kad atostogos buvo geros. Visgi vidinės atostogos gali taip ir neįvykti – tikrojo poilsio ir mėgavimosi jomis taip ir nepatiriam. Tuomet lyg ir džiaugiamės, kaip čia viskas gerai, kaip pasisekė, tačiau tarsi „per stiklą“: sąmoningai vertiname, kokios geros atostogos, bet iš tiesų to nejaučiam.

Iš kitos pusės, aplinkybės gali susiklostyti iš pažiūros visai nepalankiai, bet, nepaisant to, iš tikrųjų ilsimės ir mėgaujamės gyvenimu. Taigi, išorinių atostogų sėkmė itin priklauso nuo aplinkybių, o vidinių atostogų sėkmė – nuo mūsų pačių.

Norų išsipildymo link

Nenoriu nuvertinti ir išorinių atostogų. Tam tikros nepalankios aplinkybės iš tiesų gali apkartinti ir vidines atostogas. Pavyzdžiui, jei atostogausime su nemylimu ir net nemėgstamu žmogumi, visai gali būti, kad patirsime mažiau atostoginio džiaugsmo. Štai kodėl verta atostogoms ruoštis ir apgalvoti, kaip galime susikurti geresnes sąlygas, ypač tas, kurios priklauso nuo mūsų pačių. Vis tik kliautis tik aplinkybių palankumu – irgi neverta. Juk niekas „neužsisakys“ oro ir niekas nėra apsaugotas nuo visokių atostoginių „liapsusų“. Taigi kaip ruoštis ne tik išorinėms, bet ir vidinėms atostogoms?

Štai keletas patarimų, kaip padidinti tikimybę, kad išorinės atostogos bus kartu ir vidinės:

Pamąstykite, kokių atostogų iš tiesų norite, kas jums patinka. Galbūt poilsinė kelionė, gyvenant viešbutyje, kur „viskas įskaičiuota“, jums atrodo tikra nuobodybė, o gal – priešingai – į aktyvų poilsį orientuota kelionė, kurios metu patirsite daug netikėtumų ir išbandymų, dabar visai nėra jums tinkama, nes pastaruoju metu ir taip jūsų gyvenimas buvo labai įtemptas, trūko fizinio poilsio ir dabar visų pirma norite paprasčiausiai išsimiegoti. Taigi, neužkibkite ant „patrauklaus pasiūlymo“ kabliuko nepamąstęs, ar tai ir yra tai, ko jūs norite.
Kiekvieną atostogų dieną skirkite nors trumpą valandėlę pabūti vienumoje. Ne pro šalį būtų net įtraukti tai į atostogų dienotvarkę. Galbūt tai bus pasivaikščiojimas pakrante, atsitraukimas nuo draugų kompanijos ir pasėdėjimas su poezijos knyga rankose ar dienoraščiu. Jei jūs atostogaujate kartu su šeima ir jūsų vaikai – mažamečiai, dar prieš atostogas susitarkite su vyru (žmona), kad atostogų metu šiek tiek laiko pabūsite ir vienumoje. Galbūt to reikės ir jūsų partneriui (-ei).
Mokykitės „pagauti“ dabarties akimirką. Kad ir kur būtumėte, kad ir ką veiktumėte, kartais sustokite ir paklauskite savęs: „Kur dabar esu, ką jaučiu?“ Įsiklausykite į savo kūno pojūčius, užuoskite kvapus, grožėkitės spalvomis, mėgaukitės garsais, stebėkite veidus…
Nesitikėkite, kad jau pačią pirmą dieną jus apims atostoginė euforija. Gana dažnai per atostogas padaugėja šeimyninių konfliktų. Kodėl? Visų pirma, atostogaudami mes būname daugiau laiko drauge ir daugiau vienas kitą matom, o dėmesio nenukreipia kasdieniniai darbai ir rūpesčiai. Antra, dažnai tikimės, kad kartu leidžiamas laikas bus tikras džiaugsmas, tad net ir nedidelis partnerio suirzimas ar ne itin pageidautinas elgesys gali atrodyti labai labai nepriimtinas ir mes patys į tai reaguosime audringai. Tad geriau nusiteikti, kad gali būti, jog atostogų pradžioje teks šiek tiek „apsišlifuoti“. Nenusiminkite, jei pirmąją atostogų dieną jūsų neapims atostoginė ramybė ir euforija.
Atostogos – tai ne atostoginių užduočių vykdymas (nueiti į paplūdimį, papietauti, išsiaiškinti, kokie renginiai vyksta, kad ko nors įdomaus nepraleidus ir t. t.). Tiesiog leiskite sau neskubėti ir mėgautis buvimu. Jeigu jūs atostogaujate pajūryje ir ryte pabudęs matote, kad lyja, nenusiminkite ir neskubėkite kompensuoti šios „skriaudos“ kokiu nors „prablaškančiu“ užsiėmimu. Stebėkite, kaip lyja, pasivaikščiokite per lietų, gerkite gaivos aromatą – juk ne kasdien turite „prabangą“ tai daryti ir niekur neskubėti!
Minutė tobulo poilsio

Atlikite tokį pratimą: patogiai įsitaisykite, užsimerkite ir pabandykite įsivaizduoti, kokios būtų jūsų svajonių atostogos – kur tai būtų, kaip jūs atrodytumėte, ką veiktumėte. Tada įsivaizduokite tokią savo svajonių atostogų akimirką, kai visu kūnu ir siela jaučiate palaimingą atsipalaidavimą, poilsį, mėgavimąsi buvimu. Kur jūs esate? Ką jaučia jūsų kūnas, koks tai jausmas? „Pagaukite“ šią akimirką, išbūkite ją. Tada pabandykite įsivaizduoti, kur dar ir kaip dar jūs galėtumėte patirti panašią būseną. Galbūt prisiminsite panašų potyrį, išgyventą vaikystėje, galbūt tai bus vaizdinys iš knygos ar kino filmo, o gal praeitų metų atostogų momentas. Iškilus vienam vaizdiniui, kurį laiką išlaikykite jį ir savo vaizduotėje keliaukite toliau – paieškokite daugiau situacijų, kai jaučiatės panašiai. Pabandykite atrasti bent keletą tokių palaimingo atsipalaidavimo vaizdinių.

Šis pratimas padės išsiaiškinti, kas jums iš tiesų teikia atsipalaidavimą ir poilsį. Taip pat galbūt pamatysite, kad jūsų poilsio kokybė priklauso ne tiek nuo situacijos ir aplinkybių (kur tai vyksta ir su kuo būnant), kiek nuo vidinio nusiteikimo – juk atsipalaidavimą galite patirti skirtingomis aplinkybėmis. Priminkite tai sau kuo dažniau atostogų metu – tai padės jums mėgautis akimirka. O jei oficialios atostogos jau pasibaigusios, juk galite patirti nuostabių vidinių atostogų valandėlių ir ne per atostogas!

Okultizmo praktikos sėkmingai žlugdančios sąmoningumą

Okultizmo praktikos sėkmingai žlugdančios sąmoningumą

Burtai, magija, ekstrasensorika, bioenergetika, šamanizmas – tai gyvenimo klystkeliai, kuriais vis daugiau paslystama. Beveik kas antras žmogus per gyvenimą nors kartą apsilankė pas burėją, ekstrasensą, ar… Kaip sakoma yra paklausa, atsiranda ir pasiūla. Šiandien įvairių dvasinio tobulėjimo praktikų, okultizmo, šamanizmo centų Lietuvoje yra apstu, tik rinkis… Dalis žmonių ir renkasi, dažniausiai ekspermentuodami savo kūnu ir siela bando viską iš eilės: burtus, ekstrasensoriką, astrologiją, bioenergetiką, šamanizmą, meditacijas, jogą, įvairius ritualus, tikslų vizualizaciją, pozityvų mąstymą, sąmonės išvalymą, neigiamų emocijų išmetimą, stabų garbinimą ir t.t. Pasidomėjus akys raibsta, kiek daug mes visko galime, kuo tapsime, kiek daug apie save sužinosime, jei tik lankysimės pas įvairius dvasinio tobulėjimo „specialistus“… Bet kokiu atveju klientų tokiuose centruose netrūksta. Žmonės vejami kasdienių problemų, ligų, nežinomybės, stokodami sąmoningumo, laksto iš vieno būrėjo pas kitą, iš vieno užsiėmimo į kitą ir tikisi kažkokio stebuklo, nušvitimo, praregėjimo… Stebuklų nėra – didžiausias stebuklas esate Jūs.
Burtai, raganavimai, magija…
Kaip tai veikia? Vos užėjus pas būrėją, jis išsyk Jus apžiūri (išvaizda, rankos, akys labai daug pasako apie žmogų mums kiekvienam) ,“nuskaito” informaciją iš Jūsų biolauko, pagal kurią atkuria vykusias ar vykstančias gyvenimo peripetijas, kurias kartais pataiko, kartais ne visai… Kas vyksta toliau? Jei jau kreipiatės pas tokį žmogų, turbūt tikitės sužinoti, kas įvyks ateityje, kaip reikalai klostysis vienoje ar kitoje situacijoje. Sąmoningas žmogus supranta, kad visus savo gyvenimo ateities įvykius kuria pats, gyvenimas – jo rankose ir tik nuo jo pastangų ir Dievo malonės priklauso, kaip viskas vyks. Burėjai, raganiai, šamanai nusakydami, kad nutiks – “uždeda” pasąmoninę programą, kuri vėliau sėkmingai veikia. Paprasčiau tariant, instaliuoja tam tikrą programą kaip į kompiuterį (tik šiuo atveju programos mes nematome), kurią mes vėliau vykdome ir paskui dar stebimės: “kokia gera burėja, ką pasakė, viskas išsipildė” ir pan. Tokiais atvejais, dar gerai kai pasako teigiamų dalykų, tačiau neretai galima išgirsti apie išburtas artėjkančias ligas ar net mirtis, nesėkmes, nelaimes… Be viso to, žmonės lankydamiesi pas įvairaus plauko “visažinius” pasirenka įvairių pasąmoninių programų (kurios yra pačios būrėjos arba buvusių jos klientų), kurios gali pasireikšti ligomis, nelaimėmis, nesėkmėmis, priklausomybėmis… Vyksta energetiniai mainai. O po to, kilus nelaimingiems atsitikimams, susirgus pačiam ar šeimos nariams, dar kyla naivūs klausimai iš kur tai, kodėl man ir pan. Kaip šalies įstatymuose, taip ir Visatos dėsniuose, nežinojimas neapsaugo nuo atsakomybės.
Taip pat pažvelkite į pačių „visažinių“ gyvenimus (pvz. bulgarė Vanga, rusų ekstarsensė Džuna, G. Grabavojus ir t.t.) baisūs tragiški likimai, nelaimingi gyvenimai. Ar niekuomet nesusimąstėte, kodėl taip „tvarkydami“ kitų gyvenimus nesusitvarko savųjų? Kur tos jų galios dingsta tada?
Bet koks ateities spėjimas – prasižengimas Visatos dėsniams. Tik Tas, kuris viską sukūrė ir sprendžia mūsų likimą, gyvenimą. Jau vien nuėjimas pas tuos, kurie dedasi galį išpranašauti ateitį, reiškia labai didelį nepasitikėjimą Kūrėju.

Okultizmas praktikuojamas įvairiomis formomis:
1. Ateities burimas (pranašavimas) – neteisėtas žinių apie ateitį gavimas. Mediumas yra tiesioginėje piktųjų dvasių įtakoje.
2. Lemties būrimas – ženklų aiškinimas.
3. Raganavimas – burtai per okultines formules, užkeikimus ir mistinius užkalbėjimus.
4. Astrologija – pagoniškas ateities spėjimas dievinant žvaigždes, naudojant dvylika zodiako ženklų ir horoskopus, pagrįstus žmogaus gimimo momentu.
5. Psichometrija – žmogaus būdo bruožų, charakterio nustatymas per daiktus, kuriuos jis naudoja, arba drabužius, kuriuos jis vilki.
6. Telekinezė – daiktų judinimas per atstumą be matomos ar apčiuopiamos priežasties.
7. Burtų lazdelė – paslėptų objektų: vandens, naftos, mineralų ieškojimas, naudojant dvišakę lazdelę. Nuoroda į Ezechielio 8:17, kaip “laiko panosėje šakeles”.
8. Kerėjimas – okultizmo forma, kelianti didžiausią pavojų šiais laikais.
Kreipiasi į Dievą. Kurį?
Beje, šios srities “specialistai” atlikdami savo ritualus tegia, kad kreipiasi į Dievą, kad turi Dievo dovaną nuspėti ateitį ir pan. Tuomet iškyla klausimas, ar Dievas gali prieštarauti pats sau ar keisti savo nuomonę? Ekumeninėje Biblijoje (be religinės pakraipos skirtoje visems krikščioniams) teigiama: “Burimai, ženklų aiškinimas ir sapnai yra niekai; ko tu jau tikiesi, tą protas ir pavaizduoja” (Sir. 34,5). “Kaip žmogus, kuris gaudo šešėlį ar vejasi vėją, elgiesi tas, kas tiki sapnais. Kas matoma sapnuose, tai tik atspindys, atvaizdas veido, žiūrinčio į save patį“ (Sir. 34, 2-3). Šių dienų gyvenime, sapnų aiškinimasis, aptarimas ne vienoje darbovietėje tapęs rytinio kavos gėrimo ritualo dalimi. Dažniausiai moterys susirinkusios linkę aptarti, ką sapnavo, ką tai galėtų reikšti ir pan. ” Dievas perspėjo savo tautą per Mozę: “Kai būsi žemėje, kurią Viešpats Dievas tau duos, negarbink tų tautų stabų. Neaukok savo sūnaus ar dukters ant aukuro, neieškok patarimų pas žynius, ženklų aiškintojus ir burtininkus, žavėtojus, mirusių dvasių iššaukėjus, kerėtojus ir raganius. Viešpats smerkia visus tokius veiksmus, už tokius nusikaltimus Jis išnaikins tas tautas, prieš užimant tau tą kraštą. Nenusikalsk Viešpačiui, savo Dievui” (Pakartoto Įstatymo knyga 18:9-13). Tuomet į kokį Dievą kreipiasi tie “specialistai”? Bet kokia spiritizmo ar okultizmo forma faktiškai yra bendravimas su demonais ir ieškojimas jų pagalbos vietoje Dievo, Jo Žodžio, vedimo ir paramos ieškojimo. Taigi, jei žmogus įsipainiojęs į okultizmą (pats užsiima ar propoguoja pas tokius lankydamasis), jo gyvenimas yra rimtame pavojuje. Šiandien pasaulyje yra du dvasinės ir antgamtinės pagalbos šaltiniai: tikrasis Dievas, pas kurį ateiti galima per maldą Jėzaus vardu, ir okultizmas, už kurio slepiasi demoniškos jėgos.
Pasikliaudamas okultinėmis jėgomis, žmogus šaukiasi kito dievo – šio pasaulio dievaičio, melo tėvo, velnio, kuris naudoja horoskopus, būrimą kortomis, chiromantiją, būrimą arbatos tirščiais, Ouija lenteles, krištolinius rutulius, švytuokles, visas raganavimo formas, užkalbėjimus, spiritistų seansus, ekstrasensinius pojūčius, telepatiją, telekinezę, spiritistų susirinkimus, automatinį rašymą, baldų bilsnojimą, levitaciją, hipnozę, burtų ir t.t.
Religija ir tikėjimas – tai du skirtingi dalykai
Paklausite, kodėl turėtumėme tikėti Ekumeninės Biblijos teiginiais? Tai knygų knyga, kurioje slypi visi gyvenimo atsakymai. Ekumeninė Biblija iš kitų išsiskiria tuo, kad yra skirta visiems krikščioniams. Ji be jokios religinės pakraipos, skirta visiems ir kiekvienam, tik skaityk ir mokykis, nes čia sudėta visa gyvenimo išmintis, visi pamokymai. Visa kita literatūra yra kilusi iš Biblijos tik joje daugiau žmogaus proto, pamąstymų, patarimų, kuriais puolame naudotis nė nesusimąstę, ar tai mums tikrai tinka.
Šiandien yra labai painiojama ir tapatinama religijos ir tikėjimo sąvokos. Su kiekviena diena randasi vis nauji religiniai judėjimai su savomis taisyklėmis, praktikuojamomis dogmomis, ritualais. Šventasis raštas iškraipomas pagal kiekvieno judėjimo prioritetus, siekiant pritraukti ir užvaldyti kuo didenes mases žmonių. Tikėjimas yra žmogaus sugebėjimas sąmoningai nukreipti savo protą į norimą veiklą ir gauti rezultatus. Tikėjimas yra absoliučiai valdomas procesas, kuris padeda žmogui gyvenimo situacijose. Pavyzdžiui: tikėjimas esamu pasaulių Kūrėju veda žmogų į savęs pažinimą per jo paties išgyvenimus, savianalizę, pastabumą, skatina jo sąmoningumą… Tikėjimas savimi padeda žmogui nugalėti ligą, negalią ar pasiekti įvairius laimėjimus, tobulėti ir atrasti gyvenimo prasmę, džiaugsmą vidinę ramybę ir laisvę. Religijos – kieno tai sukurtos teorijos ir praktikos, ribos ir laisvės, asmenybėms, neturinčioms savo gyvenimo pagrindo ar gyvojo tikėjimo. Religijos yra tik vienas iš tikėjimo objektų, bet ne jo pagrindas. Pats tikėjimas yra religingų asmenų masių valdymo įrankis. Jį sužadina stebuklai, nežinojimas ir per didelis kai kurių žmonių jautrumas hipnozei. Galima teigti, kad tikėjimas yra paties žmogaus kaip asmenybės valdomo proto įrankis. Religija taip pat naudoja tikėjimą kaip įrankį, bet jau kitų žmonių protams valdyti. Jos egzistuoja kaip politika, valdymo struktūros. Ar religijos duoda žmonijai gėrį, nušvitimą, sąmoningumą, ar paklydimą, nuvedimą nuo Dievo – rodo dabartis. O kiekvienas žmogus turi galimybę rinktis ir yra visapusiškai atsakingas už savo pasirinkimo rezultatus.
Pagal. N. Kondratenko medžiagą straipsnį parengė A. Rutkauskaitė

Vyrų neištikimybė pagal Zodiako ženklą

Vyrų neištikimybė pagal Zodiako ženklą

Vyrai kur kas dažniau nei moterys pažeidžia ištikimybės priesaikas. Jų elgseną galima būtų nuspėti iš anksto, jei žinosite, kokią įtaką jų prieraišumui daro Zodiako ženklas.

Poros suderinamumas pagal horoskopą. Dvyniai

Poros suderinamumas pagal horoskopą. Dvyniai

Astrologija teigia, kad horoskopo ženklas gali lemti daugelį dalykų – poros santykių sėkmė taip pat priklauso nuo zodiako ženklo. Šiandien siūlome dvyniams pasirinkti tinkamiausią partnerį!

Poros suderinamumas pagal horoskopą. Jautis

Poros suderinamumas pagal horoskopą. Jautis

Astrologija teigia, kad horoskopo ženklas gali lemti daugelį dalykų – poros santykių sėkmė taip pat priklauso nuo zodiako ženklo. Siūlome ramiems ir žemiškiems, tačiau jausmingiems jaučiams pasitikrinti, kokio zodiako ženklo atstovai jiems labiausiai tinka.

Benediktas Vanagas: „Dakare ar maratone – didžioji dalis darbo turi būti atlikta dar ruošiantis“

Benediktas Vanagas: „Dakare ar maratone – didžioji dalis darbo turi būti atlikta dar ruošiantis“

Kuo panašus ruošimasis ir dalyvavimas itin didelės ištvermės reikalaujančiose Dakaro ralio varžybose ir norint įveikti maratono distanciją? Lenktynininkas Benediktas Vanagas tiki, kad tiek šių, tiek kitų ištvermės sportų sėkmės raktas – tinkamas pasiruošimas ir vidinė branda. Sportininkas apie ištvermę ir savo patirtį dalyvaujant varžybose su bėgikais ir visais susidomėjusiais pasidalins birželio 10 dieną „Citadele Kauno maratono EXPO“ metu. Artėjant renginiui sportininkui uždavėme keletą klausimų.

2017-ųjų horoskopas 12 Zodiako ženklų

2017-ųjų horoskopas 12 Zodiako ženklų

Kam 2017-ieji bus sėkmingi, o kuriems Zodiako ženklams reikėtų pasisaugoti? Kas gali tikėtis meilės, o kam derėtų saugoti sveikatą ar skirti ypatingą dėmesį karjerai? Pažvelkime į dangų ir sužinokime, ką šiemet žada žvaigždės.

Omerta pristato vaizdo klipą „Išpūsk“

Omerta pristato vaizdo klipą „Išpūsk“

Repo muzikos atlikėjas Omerta pristatė dainos „Išpūsk“ Elektrėnų „Vaikų pasaulis“ atrakcionų parke nufilmuotą vaizdo klipą. Šiandien Elektrėnų atrakcionų parko „Vaikų pasaulis“ tvora jau apkabinėta spynomis, dėl avarinės būklės jis greitu metu bus griaunamas.

Karjera pagal Zodiako ženklą

Karjera pagal Zodiako ženklą

Darbe praleidžiame didžiąją dienos dalį, tad labai svarbu, kad jis teiktų ne tik finansinį saugumą, bet ir moralinį pasitenkinimą. Suprantama, kad tinkamos karjeros pasirinkimas – svarbus žingsnis kiekvieno žmogaus gyvenime. Darbo pobūdis turėtų sutapti su žmogaus poreikiais, polinkiais, jo vidinėmis savybėmis ir būdo bruožais, kuriuos puikiai apibrėžia Zodiako ženklas.