Search Results for: "zoologijos sodas"

Kauno „Megoje“ – pirmasis Lietuvoje kontaktinis zoologijos sodas

Kauno „Megoje“ – pirmasis Lietuvoje kontaktinis zoologijos sodas

Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „MEGA“ duris atvers unikalus edukacinis projektas – „Zoopark“. Tai pirmas Lietuvoje kontaktinis zoologijos sodas, kuriame lankytojai iš arčiau susipažins su gyvūnais turint tiesioginį kontaktą – juos bus galima glostyti, maitinti ir bendrauti.

Zoologijos sodas Kaune: ką naujo ir neregėto pamatysime? (Foto)

Zoologijos sodas Kaune: ką naujo ir neregėto pamatysime? (Foto)

Sekmadienį į Vasaros sezono atidarymo šventę Kaune kviečiantis Lietuvos Zoologijos Sodas mažuosius ir jų tėvelius pasitiks su gausia jauniklių vada.

Lietuvos zoologijos sodo naujokai – lūšiukai ir kapucinas

Lietuvos zoologijos sodo naujokai – lūšiukai ir kapucinas

Lietuvos zoologijos sode prieš mėnesį gimusius 2 lūšiukus jau gali išvysti ir lankytojai. Jau antri metai iš eilės ši Pūkutės ir Girinio pora susilaukia palikuonių. Šiemet vėl džiugina ir pagausėjusi juodagalvių kapucinų šeimyna.

Baliniai vėžliukai sekmadienį visų laukia Lietuvos zoologijos sode

Baliniai vėžliukai sekmadienį visų laukia Lietuvos zoologijos sode

Lietuvos zoologijos sode iš inkubuotų kiaušinių išsirito pirmieji 2 baliniai vėžliukai. Tai kelių metų kruopštaus darbo rezultatas ir didžiulė šventė ne tik kolektyvui, bet ir lankytojams.

Pašto ženkluose – zoologijos sodo gyvūnai

Pašto ženkluose – zoologijos sodo gyvūnai

Susipažinti su Lietuvos zoologijos sodo gyvūnais nuo šiol bus galima ne tik apsilankius Kaune, bet ir siunčiant laiškus. Šeštadienį į apyvartą išleidžiamas Lietuvos zoologijos sodui skirtas keturių pašto ženklų blokas.
Naujuose pašto ženkluose dailininkė Evelina Paukštytė pavaizdavo žirafą, pelikaną, žydrataškę ciklazomą ir baltąjį lokį.
Kiekvieno iš šių pašto ženklų nominalinė vertė – 4 Lt. Blokas „Lietuvos zoologijos sodas“ bus išleistas 25 tūkst. tiražu. Kartu su juo išleidžiami ir pirmos dienos vokas bei suvenyrinis lapas.
Bloko išleidimo dieną šiuo pašto bloku apmokama korespondencija Kauno centriniame pašte bus antspauduojama proginiu pirmosios dienos datos spaudu.
Kauno zoologijos sodas oficialiai buvo atidarytas 1938 m. liepos 1 d. Jo įkūrimą iniciavo gamtininkas profesorius Tadas Ivanauskas. Atidarymo dieną sode buvo apgyvendinta tik 40 gyvūnų, kuriuos atgabeno pats prof. T. Ivanauskas. Kai kurie gyvūnai buvo dovanoti užsienio šalių zoologijos sodų atstovų.
Šiuo metu 15,9 ha ploto Kauno zoologijos sode gyvena apie 2,5 tūkst. gyvūnų. Daugiau kaip 10 sode gyvenančių gyvūnų rūšių įtrauktos į Lietuvos raudonąją knygą, daugiau negu 100 – į Tarptautinę raudonąją knygą. Zoologijos sode gyvena 6 klasių gyvūnai: vabzdžiai, žuvys, varliagyviai, ropliai, paukščiai ir žinduoliai.
Kauno zoologijos sodui respublikinio zoologijos sodo vardas suteiktas 1958 m. gruodžio 4 d.
Lietuvos zoologijos sodas priklauso Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijai ir dalyvauja retų bei nykstančių gyvūnų europinėje veisimo programoje. Jis taip pat yra Tarptautinės zooedukologų asociacijos ir Tarptautinės rūšių informacinės sistemos narys.
Per metus Lietuvos paštas vidutiniškai išleidžia 25–30 pašto ženklų. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos bei finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Varšuvoje yra ką veikti! (Foto)

Varšuvoje yra ką veikti! (Foto)

Savaitgalio kaimyninės Lenkijos sostinėje gali ir nepakakti. Net ir tuo atveju, jei užsimanysite pasivaikščioti tik po senamiestį ir atsipūsti miesto parkuose bei skveruose.

Pristatome tik dalį to, kur jums siūlo apsilankyti Varšuvos turizmo biuras.
Šviečiančių ir muzikuojančių fontanų parkas (Multimedialny Park Fontann)

Pilies pašonėje, netoli senamiesčio, fontanas įkurtas tik šiemet, tačiau savo grožiu prilygsta garsiausiems pasaulio fontanams Barselonoje (Ispanija), Las Vegase (JAV) ir Osakoje (Japonija).

Pro 367 kiaurymes fontanas per 1 minutę iššauna 30 tūkstančių litrų vandens ir yra apšviestas 300 LED reflektorių. Šviesos lazerių spektaklius čia lydi klaiskinė ir pop muzika. Tarp jų – ir Frederiko Šopeno bei Lady Gaga kūriniai.

Dviejų parko fontanų „Vandens – šviesos – muzikos“ šou galite išvysti kiekvieną penktadienį ir šeštadienį šiltuoju metų periodu. Gegužės ir rugsėjo mėnesiais šou prasideda 21.00 val., o birželį, liepą ir rugpjūtį – 21.30 val.
Varšuvos Praga (Warszawska Praga)

Istorinė Varšuvos širdis – Praga – garsėja menu. 2006-aisiais šioje miesto dalyje išdygo amžinai grosianti tautiškos muzikos grupė. Penketas muzikantų miestelėnams ir turistams primena apie neatsiejamą miesto kiemelių komponentą – muziką. Prie paminklo esantys suoliukai tiesiog „prašosi“ prisėsti.

ageidaujate kokio seniai girdėto gabalo? O gal tarpukario muzikos? Bus! Tereikia iš vietinę SIM kortelę naudojančio mobiliojo telefono numeriu 7141 išsiųsti žinutę su tekstu KAPELA ir pageidaujamo kūrinio numeriu. Visas jų šimpukas išvardintas ant būgno.

Ir tai dar ne viskas Pragoje. Pramoniniai pastatai čia virto meno studijomis, teatrais ar pramogų klubais. Ząbkowska ir Lapkričio 11-osios (11 Listopada) gatvės džiugina ir dabar – net ir po pasaulinių karų joje išsaugotas praeities autentiškumas.
Frederiko Šopeno keliais (Miejsca związane z Fryderykiem Chopinem)

Lenkų pianistas ir kompozitorius yra bene garsiausias Varšuvos gyventojas. Šiame mieste jis praleido pirmuosius 20 savo gyvenimo metų. Per šį laikotarpį Fryderyk Franciszek Chopin studijavo muziką ir net spėjo išgarsėti.

Eidami Lenkijos sostinės gatvėmis pamatysite ne vieną pastatą, kuriame jis lankėsi ar buvo apsistojęs. Jei tingite bastytis, keliaukite tiesiai į muziejų, esantį Ostrogskių rūmuose (pałac Zamoyskich, Okólnik g. 1).

50 kilometrų į vakarus nuo sostinės yra F. Šopeno gimtinė – Żelazowa Wola kaimelis, kurioje jis praleido vos kelis mėnesius. Čia taip pat veikia muziejus (Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, Żelazowa Wola 15).
Senamiestis (Stare Miasto)

Pasivaikščiojimas senamiesčio gatvelėmis leis jums pailsėti nuo miesto centro šurmulio. Siauri skersgatviai ir jaukių kavinių apsuptos aikštės leis pasinerti į amžių istoriją. Vasarą ir senamiestyje ir naujamiestyje nuolat girdisi muzika, vyksta teatro spektaklių pasirodymai, po atviru dangumi veikia meno galerijos.

Nepamirškite apsilankyti ar bent praeiti Karalių rūmų, Zigmanto Vazos kolonos, Sapiegų rūmų, Pacų rūmų, Graikų ortodoksų bažnyčios, Šv. Jono Krikštytojo Katedros, Račinskių rūmų, Šv. Martino, Jėzuitų, Šv. Dvasios, Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo, Šv. Pranciškaus Asyžiečio, Šv. Kazimiero, Šv. Inocento bažnyčių, Kanauninkų skvero, Senosios ir Naujojo miesto turgaus aikščių, paminklo Varšuvos simboliui Undinei, Istorijos muziejaus, paminklo Varšuvos sukilimui, Keturių vėjų rūmų, gynybinės sienos ir Barbakano, Aukščiausiojo teismo pastato, Krasinskių, Muodzejovskių, Branickių rūmų, Colegium Nobilium, Varšuvos arkyviskupijos namų, Krokuvos vyskupijos rūmų, 1794 m. Kosciuškos sukilimo herojaus Jano Kilińskio paminklo, Nobelio premijos laureatės Marijos Sklodovskos-Kiuri muziejaus, Mažojo kareivėlio statulos.

Taip pat atodangos buvusiame viduramžių laikų sąvartyne Góra Gnojna, kuriame dabar veikia skulptūrų parkas. Pasivaikščiojimas akmeniniais senamiesčio laiptais taip pat išliks atmintyje.
Vandens rūmai ir karališkasis parkas (Zespół pałacowo-ogrodowy Łazienki Królewskie)

Nuostabus parko ir rūmų kompleksas įvardijamas kaip vienas gražiausių Europoje. Pastatytus 17 amžiuje rūmus supa unikalus kraštovaizdis. Šis architektūros paminklas iškilo Abiejų Tautų Respublikos karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio – paskutinio bendros Lenkijos ir Lietuvos valstybės valdovo – dėka. Tuo metu rūmai tarnavo kaip vasaros rezidencija ir garsėjo kaip ketvirtadienio vakarienių vieta.
Povonzkų kapinės (Cmentarz Powązkowski)

Varšuvos senamiesčio Volios (Wola) rajone esančios kapinės užima 43 ha. Palyginkite su Vatikano miestu – 44 ha. Kapinėse laidota nuo 1792 metų. Čia ilsisi daugybė garsių asmenų, o jų paminklai – unikalūs mažosios architektūros šedevrai.
Vilanovo rūmai ir parkas (Zespół pałacowo-parkowy w Wilanowie)

Tuometinis Varšuvos priemiestis Vilanovas buvo Lenkijos karalių ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių Jono III Sobieskio ir Augusto II bei aristokratijos vasaros rezidencija. Tai puikus Europos baroko pavyzdys. Rūmus supaitališko baroko stiliaus sodas ir angliško stiliaus parkas. Šiuo metu Vilanovas tarnauja kaip svarbių kultūros renginių ir koncertų vieta. Buvusiose arklidėse veikia Plakatų muziejus.
Kultūros ir mokslo rūmai (Pałac Kultury i Nauki)

pastatas iškilęs 1955 metais kaip „tarybinių žmonių dovana“. Tai socialistinio realizmo architektūros pavyzdys ir iki šiol aukščiausias pastatas Lenkijoje. Rūmuose įsikūrę teatrai, muziejai, kino ir koncertų salė. Iš 31-ojo pastato aukšto atsiveria nuostabi Lenkijos sostinės panorama.
Varšuvos sukilimo muziejus (Muzeum Powstania Warszawskiego)

Minint 60-ąsias Varšuvos sukilimo metines ir visiems kovojusiems ir žuvusiems už šalies nepriklausomybę atminti, 2004 m. atidarytas šiuos įvykius įamžinęs muziejus. Lankytojus buvusiame tramvajaus elektros stoties patalpose įrengti interaktyvūs ekranai, rodoma vaizdo ir grafinė medžiaga.
Nacionalinis muziejus (Muzeum Narodowe)

Šiame muziejuje sukaupta turtinga eksponatų kolekcija – nuo antikos iki moderniųjų laikų. Pastatas iškilo tarpukario laikotarpiu. Antrojo Pasaulinio karo metais čia slapta saugoti Karališkosios pilies lobiai. Šiuo metu muziejuje lankytojams pristatomos ne tik nuolatinės, bet ir kilnojamos parodos iš viso pasaulio. Muziejaus kieme pristatoma Lenkijos kariuomenės muziejaus paroda.
Koperniko mokslo centras (Centrum Nauki Kopernik)

Tai bene naujausias pramogų centras Varšuvoje, duris atvėręs vos praėjusių metų lapkritį. Centro misija – kelti lankytojų žingeidumą, padėti geriau pažinti pasaulį. Čia galima atlikti įvairius bandymus ir pagaliau suprasti, dėl kokių priežasčių kyla vienas ar kitas gamtos reiškinys. Lankytojų čia laukia šimtai atrakcijų, tarp kurių poemų kūrimo mašina, žemės drebėjimo simuliatorius, viesulas ir skraidantis kilimas. Mokslo centras įsikūręs Wybrzeże Kościuszkowskie g. 20.
Varšuvos zoologijos sodas (Warszawski Ogród Zoologiczny)

Įkurtas dar tarpukariu, 1928 metais. Dabar sode gyvena keli tūkstančiai gyvūnų. Norint pamatyti rudąsias meškas meškas, net nebūtina užsukti į patį Zoologijos sodą. Jis įkurdintos gerai praeiviams matomoje vietoje šalia Solidarumo alėjos. Zoologijos sodas yra Ratuszowa g. 1/3.
Varšuvos universiteto biblioteka (Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego)

Pastato fasadas kiek primena atverstą knygą ir yra vienas iš įdomiausių šiuolaikinės architektūros sprendimų Lenkijos sostinėje. Po ant pastato stogo įrengtą sodą galima pasivaikščioti bet kuriam.
Sunku išsirinkti?

Visada padės Varšuvos turizmo biuras, turintis specialių pasiūlymų vaikams, parkų ir gėlynų mylėtojams, norintiems pakeliauti Frederiko Šopeno maršrutu. Čia taip pat rasite įvairiausių renginių tvarkaraštį.

2016 metais Varšuva taps Europos kultūros sostine.
Parengė Nerijus Drochneris
Nuotraukos: WarsawTour.pl

Išrinkite vardus dviem baltosioms tigriukėms

Išrinkite vardus dviem baltosioms tigriukėms

Klaipėdos zoologijos sodas pagausėjo trim naujais gyventojais – baltoji tigrė atsivedė tris tigriukus. Šie baltieji tigriukai – pirmieji ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Ką veikti viename geriausių Europos kurortų – Druskininkuose?

Ką veikti viename geriausių Europos kurortų – Druskininkuose?

Nuo rudens iki pavasario Druskininkų kurortas pastebimai atgyja. Daugiau žmonių, ypač užsieniečių, ilgesniam laikui atvyksta pailsėti ir gerai praleisti laiką, o lietuviai mėgaujasi kurorte organizuojamais netradiciniais renginiais ir dar neaplankytomis vietomis.

Savo žaliais pušynais, vandens telkiniais ir jaukia bei gaivia aplinka traukiantis miestelis žavi visus. Todėl šiandien Laikas.lt dovanų konsultantai Justina ir Tadas dalinasi idėjomis, ką reikėtų aplankyti Druskininkuose – vasaros savaitgalių sostinėje.
1. Druskininkų gydyklos

Čia galite paragauti tikro mineralinio vandens ir atsipalaiduoti ant čia pat esančių krėslų. Tai pagrindinė kurortinio gydymo įstaiga, pastatyta ant mineralinių šaltinių, todėl procedūroms naudojamas mineralinis vanduo į gydyklą patenka tiesiai iš gręžinių (gylis apie 300 metrų).
2. Dviračių takai

„Žilbino takas“ (maršruto ilgis: 6 km, 8 km, 10 km, o trukmė: 2–3 val., 5 val.) ir „Žvaigždžių orbita“ (maršruto ilgis: 9 km, 12 km, 24 km, o trukmė: 2–4 val., 6 val.).
3. Druskininkų vandens parkas

Čia laiką su visa šeima praleisite smagiausiai.
4. Grūto parkas

Sovietinių skulptūrų ekspozicija, bibioteka ir muziejus, sovietinių patiekalų kavinė, mini zoologijos sodas, vaikų žaidimų aikštelė.
5. Grožio šaltinis

Daugelis su buteliukais patraukia prie versmės, iš akmeninio bareljefo trykštančios šalia Nemuno. Juo siūloma nusiprausti veidą – tai suteikia grožio ir atjaunina.
6. A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas

Čia 30 metų gyvena ir kuria tautodailininkas, medžio drožėjas Antanas Česnulis. Svečius sutinka autoriaus sukurtas vėjo malūnas, kurio keturiuose aukštuose sukauptos autoriaus drožtos skulptūros, atspindinčios visą kūrybos kelią.

7. Miško muziejus „Girios aidas“

Jame veikia žvėrių ir paukščių ekspozicijos. Ąžuolo drevėse slepiasi raganos, nykštukai, kiti pasakų personažai, skamba paukščių balsai ir miško ošimas. Šis muziejus puikiai tiks vaikų ekskursijoms ir nedidelėms šeimos išvykoms.
8. Ištroškusiems ekstremalių pojūčių naujas iššūkis – skrydis per Nemuną!

9. Smagiai praleisti laiką galite ir „Grand SPA Lietuva“ vandens parke

Išbandykite skirtingas pirtis, baseinus bei „Saulės pievelę“ – tikro smėlio paplūdimį!
10. O kur dar Eglės tvenkinys, Ilgio ir Grūto ežerai, Ž. Lipšico Druskininkų skulptūrų parkas, Ratnyčios ir Nemuno santakos tiltelis.

Taigi Druskininkuose tikrai rasite ką nuveikti. Gero poilsio!

Daugiau pramogų Druskininkuose galite rasti ČIA.

Latviai siūlo pažinti techninį paveldą ir išmėginti kalėjimo „patogumus"

Latviai siūlo pažinti techninį paveldą ir išmėginti kalėjimo „patogumus”

Penktą kartą vykstantis tarptautinis turizmo projektas „Didysis žygis po Baltijos šalis” siūlo keliautojams aplankyti dešimt rinktinių turistinių vietovių ir objektų Latvijoje.

Vienas iš lankytinų objektų – Bauskėje baigiamas kurti Rygos automobilių muziejus. Dviejuose didžiuliuose angaruose, kurių fasadai išradingai dekoruoti senomis padangomis, kaupiama turtinga istorinių automobilių, sunkvežimių, kitų ratinių transporto priemonių kolekcija. Tarp eksponatų galima aptikti labai retų egzempliorių – sovietinių laikų aukščiausią valdžią vežiojusių prabangių automobilių „Pobeda” ir „Čaika”, taip pat senųjų amerikietiškų automobilių modelių, įvairiausių sunkvežimių, lengvųjų automobilių, motociklų ir motorolerių. Ateityje muziejaus direkcija žada eksponuoti ir istorinio karinio transporto pavyzdžius.

Mėgstantiems techninį kultūros paveldą siūloma nuvykti ir į vieninteliu, pasak latvių, Baltijos šalyse iki šiol istoriniu sąstatu keleivius vežiojančio siaurojo geležinkelio atkarpą Gulbenė-Alūksnė. 750 mm pločio geležinkelio vėže lokomotyvo traukiami du vagonai per valandą pradunda vaizdingomis maršruto apylinkėmis, be to, kelionėje, jei nusišypso laimė, keleivius linksmina šmaikštūs persirengėliai su vaišėmis.

Linksmą muzikinę valandėlę keliautojams žada ir Gaigalavos miestelyje įsikūrusio latvių tradicinių instrumentų kolekcininko, muzikanto Gunaro Igaunio, kažkada pasirodžiusio ir lietuviškoje televizijos laidoje „Duokim garo!”, dirbtuvė-muziejus. Čia ant lentynų išrikiuoti senieji akordeonai, armonikos, citros, kuoklės (lietuviškų kanklių atitikmuo), cimbolai, smuikai, gausybė mušamųjų instrumentų. Įdomu, kad kolekcininkas leidžia lankytojams patiems išbandyti savo eksponatus, o pabaigoje net suburia triukšmingą muzikantų kapelą.

Dar vienas netikėtumas laukia užsukusiųjų į ramų Preilių miestelį – čia įsikūrusioje nykštukinėje karalystėje galima aplankyti ir neįprastą lėlių muziejų bei pačiam ar pačiai pavirsti puošnia lėle. Profesionali dailininkė scenografė Jelena Michailova iš specialaus plastiko kuria lėles ir žaismingas kompozicijas. Muziejuje galima lengvai atpažinti „lėlinį” Baraką Obamą, karalienę Elžbietą II su princu Čarlzu, latvių kompozitorių Raimundą Paulą su rusų dainininke Ala Pugačiova, kitas garsenybes. Norintiems turėti savo asmenį primenančią lėlę dailininkė gali ją sukurti, žinoma, ne už ačiū, tačiau kiekvienas užsukęs į muziejų gali pasimatuoti spalvingą stilizuotą istorinį kostiumą.

Visai kitokių emocijų keliautojams sukels garsusis Karo uosto kalėjimas (Karosta) šalia Liepojos – viename iš daugybės karinio miestelio pastatų visi norintys patirti išbandymus sutinkami belangės drėgme, šalčiu ir sekinančiu darbu – tokiomis sąlygomis čia buvo drausminami neklusnūs caro laikų karininkai. Pro daugiau kaip 30 kamerų grotuotais koridoriais lydintis ir į ilgas kalbas nesileidžiantis ginkluotas kapitonas gali parodyti ir karcerį, kuriame uždarytam šiuolaikiniam „kaliniui” net keletas minučių pavirsta valandomis. Į neeilinę ekskursiją įtrauktas ir kalėjimo bufetas su to meto gėrimais ir užkanda, vado kabinetas su Lenino portretu, kvapą gniaužiančios sanitarinės patalpos. Be viso to, norintys savo kailiu išbandyti kalėjimo gultų patogumus gali vienoje iš kamerų pernakvoti.

Į Latvijos projekto maršrutą įtraukta ir unikali Vijciemo kankorėžių džiovykla miškingose šalies vietovėse. Europos kultūros paveldo objekto statusą pelniusi džiovykla įkurta 1895 metų mūriniame pastate. Muziejų valdo senųjų džiovintojų palikuonys, besiverčiantys ekologine miškininkyste ir savo užaugintus pušų ir kitų rūšių medžių sodinukus eksportuojantys į Suomiją ir Lietuvą. Pušų kankorėžių sėklos čia išgaunamos senoviniu būdu – lyg kokiame malūne kankorėžiai maišuose virvėmis keliami į viršutines džiovyklas, jose džiovinami 45 laipsnių Celsijaus temperatūroje, o vėliau tol grumdomi specialiuose rankomis sukamuose įrenginiuose, kol išbyra sėklos, iš kurių auginama vertinga ekologiška mediena.

„Didžiojo žygio po Baltijos šalis” dalyvių Latvijoje šįmet taip pat laukia viduramžių Cėsių pilies kompleksas, jaukus zoologijos sodas Dobuli, išpuoselėtas Laumos gamtos parkas su žvakių liejykla bei paslaptingas Juodalksnių pelkės pažintinis takas Kemerų nacionaliniame parke.

Iki rugsėjo vidurio truksiančio trijų Baltijos šalių turizmo projekto „Didysis žygis po Baltijos šalis” dalyviams bilietai į minėtus objektus Latvijoje, kaip ir į dar dvidešimtį atrinktų objektų Lietuvoje ir Estijoje, kainuos perpus pigiau, be to, projekto konkurso laimėtojų laukia vertingos dovanos.

Gegužės pradžioje startavusį „Didįjį žygį po Baltijos šalis”, skatinantį vidaus turizmą ir keliones po kaimynines šalis, įgyvendina Valstybinis turizmo departamentas prie Lietuvos ūkio ministerijos, Latvijos turizmo plėtros agentūra ir Estijos turizmo agentūra.

Visą informaciją apie projektą, lankytinus objektus ir dalyvių konkurso sąlygas galima rasti internete adresu: www.greatbaltic.eu.

Atostogų scenarijus besiruošiantiems į Patają: nuo auksinio Budos iki viešbučio be elektros ir iš lovos verčiančių dramblių

Atostogų scenarijus besiruošiantiems į Patają: nuo auksinio Budos iki viešbučio be elektros ir iš lovos verčiančių dramblių

Didžiausias Tailando kurortas Pataja – rojus žemėje tiems, kas per atostogas nori suderinti paplūdimius, aktyvias pramogas ir pažintines ekskursijas bei ryškias naktinio gyvenimo šviesas. Parankiausias laikas atostogauti Siamo įlankoje, kuri dar vadinama Tailando Rivjera, prasideda jau dabar, kai sulig lapkričiu šalyje baigiasi lietingasis periodas ir įsivyrauja švelnus bei saulėtas klimatas, kuris idealiai tinka ir paplūdimio malonumams, ir pažinimui. Tad kaip dėlioti atostogų scenarijų, jei jūsų lėktuvo bilietas žada, kad skrendate į Patają Tailande?