Now Reading
Sėkmingo automobilio pardavimo receptas – įtikinama priežastis

Sėkmingo automobilio pardavimo receptas – įtikinama priežastis

Sėkmingo automobilio pardavimo receptas – įtikinama priežastis

alfa.lt

Parduodu, nes išvažiuoju gyventi į užsienį. Parduodu, nes nusipirkau brangesnę. Parduodu, nes skubiai reikia pinigų. Tokias ir panašias automobilių pardavimo priežastis išgirsta transportą nusprendę įsigyti tautiečiai. Tačiau ar šie žodžiai išties garantuoja, kad parduodamas automobilis – tvarkingas?

Automobilių pardavimo tinklalapio autoplius.lt vystymo vadovas Viktoras Daukšas tikino, kad lietuviams ypač svarbu žinoti mašinos pardavimo priežastį. Vyras teigė, kad dažniausia priežastis parduoti automobilį – noras atsinaujinti.

Gudrybės – aiškios

Ne vienerius metus automobiliais prekiaujantis vilnietis Ramūnas Alfa.lt tikino, kad šalies automobilių rinkoje pastebima nemažai pasikeitimų – pirmiausia daugėja atvirumo.

„Norint parduoti automobilį, reikia surašyti kuo daugiau informacijos. Kuo daugiau informacijos bus surašyta, tuo mažiau klausimų kils pirkėjui, jei skelbimas parengtas teisingai, perkantysis dažnai klaus tiesiog kainos“, – pasakojo vyras.

Ramūno teigimu, jis pats niekad nemeluoja apie mašinos trūkumus. Tiesiog gyvybei grėsmės nekeliančios mašinos problemos nutylimos. Perspėjama tik apie pavojingus gedimus. Taip pat stengiamasi išryškinti privalumus.

„Labai padeda, jei nurodoma, kad automobilį galima tikrinti servise, bei pateikiamas jo kėbulo numeris. Pagal šį numerį galima sužinoti daug apie mašinos praeitį. Vakarų Europoje kiekvienas automobilis parduodamas nurodant tokius duomenis, Lietuvoje, deja, dar ne visi“, – apgailestavo Ramūnas.

Bent šiek tiek apie techniką nutuokiantys pirkėjai itin įtariai žiūri į mašinas, kurių varikliams ar kitiems mazgams darytas kapitalinis remontas.

Pardavėjai mažiau klastoja

Pašnekovo teigimu, pastaruoju metu pastebima tendencija, kad automobilių pardavėjai atsargiau žiūri į nuvažiuotų kilometrų klastojimą.

„Žinau keletą istorijų, kai paaiškėjus, kad buvo atsuktas kilometrų skaitliukas, pardavėjas turėjo atgal pasiimti automobilį ir grąžinti pinigus. Visi supranta, kad žmonės nėra kvaili, ir pradeda kovoti už pirkinį be apgavysčių“, – sakė vyras.

Tačiau situacija gerėja ne tik kalbant apie kilometražo klastojimą. Pasirodo, nemažai pardavėjų, parduodami po avarijų sutvarkytus automobilius be oro pagalvių, nebemeluoja, kad saugos sistemos veikia. Nenorėdami galimų nemalonumų, jie perspėja pirkėją, kad automobilyje tėra tik pagalvių imitacija.

„Žinoma, pasitaiko ir kitokių atvejų. Kartą pardaviau pažįstamam automobilių perpardavinėtojui iš Baltarusijos mašiną. Ji buvo sutvarkyta po nemažos avarijos. Sergejus tada paaiškino, kad automobilio būklė nėra labai svarbi, nes jį vis vien nupirks rusai. Kad padidintų mašinos vertę, baltarusis vėliau sumontavo kondicionieriaus mygtuką, kurį paspaudus užsidegdavo lemputė. Tai, kad kondicionieriaus išties nebuvo, pardavėjui neatrodė svarbu“, – pasakojo pašnekovas.

Derybos tinka ne visur

Tipine lietuvių savybe Ramūnas įvardija ir aukštesnę nei rinkos vertė mašinos kainą. Todėl Lietuvoje įprasta kone iškart klausti pardavėjo, kokią nuolaidą padarys.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Jei Vokietijoje iškart paklausite apie nuolaidą – įžeisite pardavėją. Šiek tiek derėtis galima tik nuvykus prie automobilio“, – pasakojo pašnekovas.

Ypatingą dėmesį pardavėjas siūlo atkreipti ir į dideliuose centruose parduodamus automobilius. Vyro manymu, čia parduodamų mašinų būklė dažnai būna neaiški. Todėl dėmesio verti automobiliai tik tie, kuriems siūloma garantija.

Pirkimas – kaip šukuosena

„Noriu paklausti, ar patys darotės vakarinę šukuoseną arba taisote dantis? Atsakymas – ne. Automobilio pirkimą irgi reiktų patikėti specialistui, kuris apžiūrėjęs pasakys, ar mašiną pirkti, ar ne. Jei pasakys nepirkti – sutaupysite nemažai pinigų, kuriuos išleistumėte remontui“, – apie sėkmingą automobilio pirkimo receptą sakė vyras.

„Pastebėjome, jog 23 proc. naudotų automobilių pirkėjų perka ir kartu parduoda dėl noro atsinaujinti. Naujus automobilius lietuviai dažniau perka dėl mažesnių kuro sąnaudų, o naujesnis naudotas automobilis perkamas dėl to, kad dabartinis tapo nefunkcionaliu. Portale autoplius.lt parduodamų automobilių komentaruose atsispindi ir emigracijos tendencija. Apie šimtas automobilių parduodami būtent dėl išvykimo į užsienį. Pasitaiko atvejų, kai transporto priemonė parduodama dėl prarasto vairuotojo pažymėjimo, pinigų stygiaus ar per brangaus draudimo, tačiau šie atvejai – pavieniai“, – situaciją pristatė V. Daukšas.

Jo teigimu, net 78 proc. privačių automobilių pardavėjų skelbime pateikia ir papildomą informaciją apie parduodamą automobilį; nurodo, dėl kokių priežasčių jis parduodamas, plačiau aprašo automobilio būklę ar naudojimo istoriją.

Pasak V. Daukšo, įdomu yra ir tai, kad lietuviai automobilį dažniausiai nusiperka per savaitę nuo aktyvios paieškos pradžios.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top