Now Reading
3D radijas netrukus pasieks mūsų ausis

3D radijas netrukus pasieks mūsų ausis

3D radijas netrukus pasieks mūsų ausis

Didžiausiais žiniasklaidos transliuotojas pasaulyje BBC ėmėsi tirti garsinių sistemų „ambisonics“ ir „periphony“ galimybes. Išskirtinumas – prieš, už ir virš klausytojo esantys garsiakalbiai suteiktų „pasinėrimo“ garsuose įspūdį.

Pristatyme BBC panaudojo aštuonis garsiakalbius tam, kad supažindintų su ateities radijo galimybėmis. Mėgdžioti „Duxford Air Show“ atmosferiniai pakylančių lėktuvų garsai, chorinis dainavimas ir radijo draminis žanras, skelbia „The Telegraph“. 

„Ambisonic“ išvertus iš lotynių kalbos reikštų „ambien“ (vykstantis aplink) ir „sonus“ (garsas). Pažodžiui – „apimanti garsą“.

Nors masiniai tokios paslaugos bandymai dar toli, interneto tiekėjai klausytojams, turintiems tinkamą įrangą, gali pakankamai lengvai pasiūlyti 3D transliavimą. Keletas vartotojų tokia technologija galėtų naudotis svetainėse namuose, tačiau technologiją galima pritaikyti ir automobilyje, garsiakalbius išdėstant minėtose vietose – virš, už ir prieš klausytoją.

Kompanijos BBC garso ir muzikos vadovas Timas Davie taip pat svarsto naujos technologijos tobulinimo galimybes, vartotojui namuose sukuriant patogesnę sistemą. Televizorių gamintojų šiuo metu naudojami „garsiniais tonai“ sukuria garsą už klausytojo, tad galėtų vystyti ir šį projektą.

Nors „Ambisonics“ sistemos principai sukurti dar 8-ojo dešimtmečio pradžioje, tuomet ją įgyvendinti buvę nepraktiška ir brangu. Tačiau pastarųjų metų pokyčiai ir atsiradusios galimybės naudotis nebrangia kompiuterine technologija reiškia, kad ji pagaliau tapo perspektyvi, rašo BBC.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Technologiškai sistema naudoja daugiau kanalų, garsą paskleisdama vienodai ir nepriklausomai nuo vartotojų kiekio.

Gruodį transliuotojas paskelbė, kad „Radio 3“ programa internetu imta transliuoti aukštos kokybės garsu, taip pasiūlydama platesnį paslaugų asortimentą interneto klausytojams. Skaitmeninio garso transliavimui (DAB) ir FM radijo transliacijoms šis sprendimas įtakos neturės. Kompanijos atstovo teigimu, „BBC mokslinių tyrimai ir plėtra remsis 3D garso potencialo vystymusi“. Artimiausioje ateityje BBC šios paslaugos neteiks.

Parengė Nerijus Drochneris

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt