Now Reading
Alkaniems beglobiams – 5 tonos ėdalo iš jautrių piliečių rankų (foto)

Alkaniems beglobiams – 5 tonos ėdalo iš jautrių piliečių rankų (foto)

Alkaniems beglobiams – 5 tonos ėdalo iš jautrių piliečių rankų (foto)

Socialinė iniciatyva „Padėkime gyvūnams“ įgavo pagreitį – per pirmąsias akcijos savaites beglobiams gyvūnams jau paaukota per 5 tonas ėdalo. Akcijos iniciatoriai gyvūnų ėdalo kompanija „Purina“ ir RIMI bei gyvūnų priežiūros organizacijos neslepia džiaugsmo – kiekvieną savaitę prekybos centruose – tikras beglobiams jautrių žmonių antplūdis. Jų paaukoto ėdalo ir priežiūros priemonių užtenka išdalinti visoje Lietuvoje esančioms gyvūnų prieglaudoms.

„Esame maloniai nustebinti, kad yra tiek daug neabejingų gyvūnams žmonių, kurie taip noriai ir gausiai aukoja. Vien sostinėje jau pirmąją akcijos savaitę vilniečiai paaukojo 2279 kg ėdalo šunims, katėms – 833 kg. Negana to, beglobių gyvūnų laikymo sąlygas neabejotinai pagerins ir paaukotas kraikas, nameliai katėms bei įvairūs žaisliukai. Visa tai parodo, kad geros valios žmonėms noras padėti gyvūnams tikrai nėra svetimas. Jei anksčiau apie aukojimo gyvūnams procesą trūko informacijos arba nebuvo galimybės atvykti ir paremti prieglaudų, dabar tai padaryti labai lengva“, – apie pirmuosius projekto rezultatus pasakojo „Purina“ prekinio ženklo vadovė Asta Tomaševičienė.

Nuo šiol visi, norintys paremti gyvūnų prieglaudas, tai padaryti gali paprastai ir patogiai, įmesdami ėdalo ir gyvūnų priežiūros priemonių į RIMI prekybos centruose esančias specialias akcijos dėžes. Kiekvieną savaitę surinkta parama išdalinama gyvūnų prieglaudoms ir organizacijoms.

„Džiaugiuosi galėdama prisidėti prie tokios gražios akcijos ir jaučiu didelį dėkingumą visiems, kurie taip dosniai aukojo. Pirmą kartą lankiausi gyvūnų prieglaudose ir man tai paliko dviprasmiškus jausmus. Iš vienos pusės – gera matyti, kad gyvūnais deramai rūpinamasi, prižiūrima jų sveikata, gydomi sužalotieji. Tačiau liūdina tai, kad beglobių ir pamestų gyvūnų, kurie neturi šeimininkų yra tiek daug. Po šių apsilankymų svarstau apie galimybę priimti į savo namus beglobį katiną, nuoširdžiai tikiu, kad „Padėkime gyvūnams“ iniciatyva pasibels ir į kitų žmonių širdis“, – sakė prie iniciatyvos aktyviai prisijungusi DJ Samanta Savickytė.

Per 2015 m. į Lietuvoje veikiančias gyvūnų prieglaudas pateko beveik 45 000 gyvūnų, 70% jų surado namus. Privačioms gyvūnų prieglaudoms gyvuoti padeda paaukotos lėšos, gyventojų skiriama 2% parama, ėdalas ir kiti gyvūnų priežiūrai reikalingi daiktai. „Padėkime gyvūnams“ surinktas ėdalas ir gyvūnų priežiūros priemonės keliauja į šešių didžiųjų Lietuvos miestų gyvūnų prieglaudas ir organizacijas: „Lesė“, „SOS Gyvūnai“, „Rainiukas“, „Tautmilės globa“, „Naminukai“, „Mažoji Liza“, „Beglobis“, „Makatukai“ – Vilniuje, „Penkta koja“, „Katino svajonė“, „Lesė“, „Gyvūnų gerovės tarnyba PIFAS“, „Nuaras“ – Kaune, „Būk mano draugas“, „Nuaras“ – Klaipėdoje, „Šiaulių gyvūnų globos namai“, „Binada“, „Šiaulių letenėlė“ – Šiauliuose, „Panevėžio gyvūnų globos draugija“ Panevėžyje ir „Nuaras“ Alytuje.

„Akcijos metu paaukotas ėdalas ir kiti gyvūnams reikalingi daiktai mums be galo praverčia, dabar net palepiname šunis ir kates paįvairindami jų mitybą užkandžiais ir skanėstais. Negana to, džiaugiamės padidėjusiu susidomėjimu prieglaudų gyventojais – „Padėkime gyvūnams“ akcijos atidarymo šventėje dalyvavusi kalytė Runa, netrukus po renginio rado nuostabius namus“, – pasakojo gyvūnų prieglaudos „SOS gyvūnai” savanorė Linksminė Daugnoraitė.

Prisidėti prie „Padėkime gyvūnams“ akcijos galite aukodami gyvūnams RIMI prekybos centruose esančiose dėžėse:

Vilniuje: Žirmūnų g. 64, Kedrų g. 4, Linkmenų g. 22, Vikingų g. 3 (prekybos centre „Nordika“), Saltoniškių g. 9 (prekybos centre „Panorama“), Ateities g. 91 (prekybos centre „Mandarinas“), Bieliūnų g. 1 (prekybos centre „Domus Pro“).

Kaune: Islandijos pr. 32 (prekybos centre „Mega“), Savanorių pr. 346 (prekybos centre „Savas“).

Klaipėdoje: Taikos pr. 64 (prekybos centre „Arena“), Taikos pr. 139 (prekybos centre BIG).

Šiauliuose: Tilžės g. 109 (prekybos centre „Saulės miestas“), Gegužių g. 30 (prekybos centre „Arena“).

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Panevėžyje: Savitiškio g. 61 (prekybos centre RYO).

Alytuje: Naujoji g. 7E/1

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt