Now Reading
Alkoholį pirkti galėsime iki vidurnakčio

Alkoholį pirkti galėsime iki vidurnakčio

Alkoholį pirkti galėsime iki vidurnakčio

Seimo nariai prieš didžiąsias metų šventes pasirūpino tautiečių šventinės nuotaikos pratęsimu, priimdami alkoholio kontrolės įstatymo pataisą, pagal kurią alkoholiu prekiauti ir jį nusipirkti bus galima iki vidurnakčio.

Tiesa, ne visai vieningai: Už šią pataisą balsavo 60 Seimo narių, prieš – 40, susilaikė 9. Pataisos iniciatoriai – parlamentarai Edvardas Žakaris ir Jonas Juozapaitis.

Tačiau leidimas galios ne visur vienodai: draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais nuo 22 iki 8 val. galios tik daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose esančiuose mažmeninės prekybos vietose. Šis nutarimas įsigalios nuo kitų metų sausio 1 dienos.

Šis draudimas, kaip ir ligi šiol, nebus netaikomas alkoholiniams gėrimams, parduodamiems tarptautinio susisiekimo traukiniuose, laivuose, orlaiviuose, vežančiuose keleivius tarptautiniais maršrutais, neapmuitinamose parduotuvėse ir specialiose prekybos vietose, kuriose alkoholiniai gėrimai parduodami tik iš Lietuvos Respublikos išvykstantiems keleiviams.
 
Pasak projekto iniciatorių parlamentarų Eriko Tamošausko ir Audriaus Endzino, šias pataisas paskatino rengti legaliai parduodamo alkoholio mažėjimas bei nelegalios apyvartos ir nelegalaus alkoholio vartojimo didėjimas. Pataisoms nepritariantys parlamentarai tikino, kad pataisos prieštarauja pagrindiniam Alkoholio kontrolės įstatymo tikslui – mažinti alkoholio suvartojimą.

Prekybos alkoholiniais gėrimais pasikeitimai turėtų įsigalioti nuo Naujųjų metų. Prekybininkai per šį laikotarpį tikina turėsiantys apsispręsti, ar keisti parduotuvių darbo laiką.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Alkoholinių gėrimų parduotuvių tinklą „Bravo Alco“ valdančios UAB „Darija“ direktorė Aušra Valavičienė teigė, kad galutinio sprendimo dar nėra, bet greičiausiai parduotuvių darbo laikas bus pailgintas. Esą nuspręsti yra dar visas mėnuo.

„Parduotuvių darbo laiką formuojame atsižvelgdami į pirkėjų poreikius. Žmonės į parduotuves užsuka ne vien alkoholio įsigyti. Vieni dirba ilgiau, kiti mėgsta apsipirkti ramiai, kai parduotuvėse nebūna daug žmonių, tad į jas užsuka vėlai vakare. Atsižvelgdami į tai ir formuojame parduotuvių darbo laiką. Šiuo metu turime vieną „Maxima XXX“ formato parduotuvę Vilniuje (Mindaugo g. 11), kuri veikia visą parą. Dalis „Maxima“ parduotuvių veikia iki 23 ar net 24 valandos. Tad artimiausiu metu neplanuojame koreguoti mūsų parduotuvių darbo laiko“, – nurodė MAXIMA LT, UAB Įvaizdžio ir komunikacijos departamento direktorė Lina Muižienė.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt