Now Reading
Būsimas Šiaurės Korėjos lyderis: daug pinigų proto neduoda (Foto)

Būsimas Šiaurės Korėjos lyderis: daug pinigų proto neduoda (Foto)

Būsimas Šiaurės Korėjos lyderis: daug pinigų proto neduoda (Foto)

Laikas.lt

Neseniai mirus kontroversiškai vertintam Šiaurės Korėjos lyderiui, jo įpėdiniu taps sūnus – Kimas Jongas Unas. Naujausi šaltiniai išduoda, kad vaikinas mokykloje buvo tikras nevykėlis bei sugebėjo tik žaisti kompiuterinius žaidimus ir krepšinį.

28 metų Kimas pirmą kartą iš tėvo šešėlio išlindo rugsėjo mėnesį, per 65 darbo partijos gimtadienį. Vaikiškų bruožų vyras atrodė gan kontrastingai ir atrodė pasipuošęs tarsi generolo kostiumu, kurį gavo už „praktiką“ žiauriose gulaguose. Iš vienos pusės, Vakarų politologijos ekspertai pranašauja radikalius pokyčius – Kimas nuo seno rodė susidomėjimą Vakarų kultūra. Iš kitos – vyras gali būti „per skystas“ imti radikalių pokyčių ir greičiausiai tiesiog plauks pasroviui.

Kai Kimui buvo 15 metų, tėvas perkėlė jį iš vienos brangiausių pasaulio mokyklų Berne (Šveicarija), kur metai kainavo apie 70 tūkst. litų, į privačią, kur kas kuklesnę.

Dėvėdamas „Nike“ sportbačius ir „Chicago Bulls“ džemperį, jis buvo pristatytas klasei kaip diplomato iš Šiaurės Korėjos sūnus Unas Pakas. Tėvas sūnaus lokaciją norėjo laikyti griežtoje paslaptyje. Tuomet jo geriausių draugu tapo portugalas Joao Micaelo, dabar dirbantis virėju. „Nebuvome kvailiausi vaikai klasėje, bet kartu ir ne protingiausi“, – pasakojo Micaelis.

Unas, kaip tuomet Kimą vadindavo pažįstami, gerai nemokėjo (deja, taip ir neišmoko) nei anglų, nei vokiečių kalbų. Jis paliko mokyklą taip ir neišlaikęs nei vieno egzamino. Tačiau visai gerai žaidė krepšinį ir labai domėjosi kompiuteriniais žaidimais. Tiesa, Kimo vos nepašalino iš mokyklos, kai viena mokytoja kuprinėje rado… pornografinį žurnalą. Vaikinas stojo prieš mokyklos tarybą, bet, žinoma, pašalinta nebuvo.

Sūnui taip blogai sekėsi mokslai, kad Kimas Jongas II galiausiai pavargo mokėti tūkstančius už bevaisį mokslą ir parsivežė sūnų atgal į Šiaurės Korėją. Tiesa, sklido gandai, kad tai įvyko ne tik dėl mokslų, bet ir dėl „uždraustos“ Kimo meilės Amerikos kultūrai. Šiaurės Korėjos ambasada Berne sekė Kimą ir tėvui pranešdavo apie kiekvieną „nukrypimą“ į vakarietiškumą.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Kimo butas buvo perkrautas šiuolaikinėmis technologijomis, o maistą jam gamino asmeninis virėjas.

„Kartu praleisdavome beveik visą laisvalaikį. Žaisdavome, kalbėdavome apie ateities planus. Keista, tačiau Kimas negerdavo nei lašo alkoholio ir visiškai nesidomėjo merginomis“, – pasakojo Micaelis.

O dabar belieka pažiūrėti, kaip bus iš tiesų? Galbūt Šiaurės Korėjai atėjo radikalių pokyčių metas?

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt