Now Reading
Buvęs „Facebook“ darbuotojas: neįmanoma draugauti su visais (Video)

Buvęs „Facebook“ darbuotojas: neįmanoma draugauti su visais (Video)

Buvęs „Facebook“ darbuotojas: neįmanoma draugauti su visais (Video)

Socialiniuose tinkluose „Twitter“, „Facebook“ ir „LinkedIn“ kasdien „sėdi“ tūkstančiai vartotojų, kurių kiekvienas vidutiniškai turi po 130 draugų, skelbia CNN.

Tačiau „Facebook“ kompaniją palikęs Dave Morinas teigia, jog draugauti su daugiau nei 50 žmonių nereikėtų. Kodėl? Paprasta. Pasvarstykite, su keliais iš jų bendravote pastarąjį mėnesį. O kiek jų laukia jūsų atsakymo ar vieno kito žodelio daugiau nei pusmetį, metus ar dar ilgiau?
 
D. Morinas „elektroninių“ draugysčių kiekį pats nusprendė apriboti, tačiau nepamiršo ir likimo draugų – sukūrė socialiniams tinklams skirtą programėlę „Path“ (Kelias). Programa leidžia draugų kiekį apriboti iki 50-ies arba dar mažesnio kiekio. Tikslas – didinti asmeninę erdvę ir atsiminimu paremtą bendravimą.

Neseniai vykusioje technologijų konferencijoje Ostine (Teksasas, JAV) kūrėjas teigia, esą „Path“ leidžia susikoncentruoti į artimiausius draugus ir šeimą. Programėlė padeda giliau bendrauti ir palaikyti labiau asmeniškus ryšius.

Naudotis „Path“ paprasta. Iš esmės – tai nuotraukų apsikeitimo programėlė. Mobiliajame telefone matysite į „Path news feed“ sudėtas artimiausių draugų nuotraukas iš vietovių, kuriose jie neseniai lankėsi ir ką veikė, taip pat trumpus nuotraukų aprašus.

Šią savaitę ėmė veikti dar viena į programėlę įdiegta nauja funkcija „stacks“ (krūvos), kuri visą šią informaciją suskirsto į katalogus pagal asmens būvimo vietą ir laiko praleidimo būdą.

Pokalbiai per „Path“ yra visai kitokie nei didžiuosiuose socialiniuose tinkluose. Tai programėlė, kurioje galite atvirai skelbti apie nuobodulį, stresą ir pykčius darbe. Čia tikrai galėsite būti savimi, kitaip nei įprastame socialiniame tinkle, kur vartotojai drovisi būti tais, kuo yra iš tiesų.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Path“ naudojasi „šimtai tūkstančių“ vartotojų, tačiau tai – ne „šimtai milijonų“, kasdien įsijungiančių „Facebooką“, – teigia D. Morinas, kviesdamas išbandyti naująją programėlę.

Knygos „Kiek draugų reikia vienam žmogui“ autorius Robinas Dunbaras yra pateikęs kiek kitokį, palankesnį mums verdiktą: „Žmogaus smegenys negali suvaldyti socialinio tinklo, kuriame daugiau nei 150 žmonių“.

Tad kiek draugų reikėtų apjungti į socialinį tinklą? O gal geriau turėti vieną artimiausių draugų ratą, o kitą – pažįstamų…

Laikas.lt
Nuotrauka: CNN, Youtube

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top