Now Reading
Genijų prisimenant: 100-osios M. K. Čiurlionio mirties metinės

Genijų prisimenant: 100-osios M. K. Čiurlionio mirties metinės

Genijų prisimenant: 100-osios M. K. Čiurlionio mirties metinės

Turbūt daugelis sutiktų su mintimi, kad Mikalojus Konstantinas Čiurlionis buvo ir tebėra ryškiausias lietuvių kultūros šviesulys.

Kūrėjo muzika, paveikslai, net ir po šimto metų nuo jo mirties, išlieka puikiausiais mūsų šalies reprezentatoriais visame pasaulyje.

Šimtosioms kompozitoriaus mirties metinėms paminėti, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas prof. Donato Katkaus, balandžio 8 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje rengia išskirtinį koncertą „Drauge su M. K. Čiurlioniu”.

Programoje skambės paties M. K. Čiurlionio, taip pat jo bendraamžių, draugų – Eugeniuszo Moravskio ir Carlo Reineckės – kūryba. Lenkų kilmės E. Moravskį su M. K. Čiurlioniu sieja ne tik bendras požiūris į meną, bet ir studijų laikais užsimezgusi draugystė bei nelaimingos meilės istorija: lietuvių klasiko širdyje užgimus šiltiems jausmams E. Moravskio seseriai Marijai, merginos tėvas prievarta ją ištekino už kito vyro…

Jaunąjį M. K. Čiurlionį profesinių paslapčių mokė nemažai akademikų, tačiau C. Reineckė buvo vienas artimiausių jo mokytojų ir įkvėpėjų. Kompozitoriaus kūriniai, nors pripažinti Europos kultūrinio paveldo dalimi, mūsų šalyje skamba retai; šis koncertas – puiki proga susipažinti su muzika, įtakojusia ir ugdžiusia lietuvių klasiką.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Daug stebuklų yra pasaulyje, tik ne visiems jie prieinami; vieniems dėl to, kad jų negirdi ir nemato, kitiems dėl to, kad jų nesupranta” – šiais lietuvių genijaus žodžiais Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kviečia nepraleisti išskirtinės galimybės ir balandžio 8 dieną, penktadienį, pasinerti į M. K. Čiurlionio ir jo draugų sukurtą svajų ir pasakų pasaulį. O įėjimas į šį koncertą tokia gražia ir įsimintina proga – laisvas.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top