Now Reading
Grikių košės virimo paslaptys

Grikių košės virimo paslaptys

Grikių košės virimo paslaptys

Lsveikata.lt

Grikių košė padeda lieknėti, tinkama valgyti sergant diabetu arba širdies ir kraujagyslių ligomis. Dietologai šia košę rekomenduoja valgyti dienos pradžioje – per pusryčius ar pietus, nes grikiuose yra lėtai pasisavinamų angliavandenių, kurie ilgam pasotina ir suteikia organizmui energijos.

Geriausiai grikių košei virti tinka neemaliuoti indai su storu dugnu. O jeigu dar dugnas bus šiek tiek išgaubtas, dar geriau, nes taip maksimaliai išgaruos vanduo. Ir nepamirškite virdami košę sandariai uždengti košę. Vedant dangčio nekilokite ir košės nemaišykite.

Prieš virdami kruopas galite šiek tiek pakaitinti ant sausos keptuvės. Tačiau galima įpilti ir porą šaukštelių aliejaus.

Ilgai grikių košės virti nederėtų – ji gal ir nesudegs, tačiau išdžius. Košei visiškai pakanka 15 min. Tiesa, išjungus ugnį, puodo dar neatidenkite, o pilkite pastovėti dar 10 min., kad kruopos dar geriau išbrinktų.

Galima grikių košę pagardinti svogūnais. Kai košė būna pavirusi pusę laiko, smulkiai supjaustytus svogūnus reikia greitai įmesti į puodą, košės nemaišyti ir vėl uždengti dangčiu. Galima taip pat pagardinti ir džiovintais, smulkintais grybais.

Išvirusią košę taip pat galima gardinti keptais svogūnais, grybais, virtais kiaušiniais, sviestu. Pagardus geriausia dėti, kai košė jau išbrinkusi. Sudėjus juos indą su koše uždengtą reikia palaikyti dar 5 minutes.

Verta žinoti:

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Grikiai garsėja ir kaip visavertis puikus mėsos pakaitalas. Tai ypač vertina taupios šeimininkės. 86 proc. bendro grikių kruopų kiekio sudaro gerai tirpstantys baltymai (pavyzdžiui, kviečiuose tik 11 proc.). Be to, grikiuose daug geležies, įvairių rūgščių, kurios pagerina maisto pasisavinimą.


View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt