Now Reading
Gydytojų konsultacijos dėl sutrikusios sveikatos užsienyje gali patuštinti pinigines

Gydytojų konsultacijos dėl sutrikusios sveikatos užsienyje gali patuštinti pinigines

Gydytojų konsultacijos dėl sutrikusios sveikatos užsienyje gali patuštinti pinigines

Įsibėgėjus atostogų sezonui, neišvengiamai padaugėja susirgimų ir kitų negalavimų užsienio šalyse, kai turistams prireikia medikų pagalbos.

Draudimo bendrovė BTA praneša, kad šiemet, kaip ir kasmet, daugiausia kreipimūsi sulaukiama ne tik iš į Egiptą ir Turkiją išvykusių turistų, bet ir iš į Skandinavijos šalis bei kaimynines Lenkiją, Rusiją ir Baltarusiją išvykusių poilsiautojų. Šiemet tokių atvejų, kai turistams prireikia būtinosios medicinos pagalbos užsienyje, yra 1,5 karto daugiau nei pernai.

„Pranešimus iš lietuvių pamėgtų Turkijos ir Egipto kurortų gauname nuolat, tačiau šiemet sulaukiame ir pastebimai daugiau pranešimų iš tokių šalių kaip Norvegija Italija, Lenkija, ar Švedija. Dažniausiai klientai skundžiasi įvairiais apsinuodijimais, žarnyno infekcijomis, pilvo skausmais, ausų uždegimais, alerginėmis saulės spindulių sukeltomis reakcijomis. Tuo tarpu traumos neretai patiriamos maudantis: galvos smegenų sukrėtimai, kirstinės kūno žaizdos“, – sakė BTA akcinės draudimo bendrovės filialo Lietuvoje Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova.

Anot draudimo specialistės, gydytojo konsultacija, priklausomai nuo sveikatos diagnostikos centro ir patirto sveikatos sutrikimo pobūdžio, Rusijoje, Baltarusijoje ar Lenkijoje kainuoja nuo 350 litų, o Egipto, Tuniso ar Kretos ligoninėje ta pati konsultacija keliautojui gali atsieiti nuo 600 iki 900 litų. Minėtų šalių ligoninėse vienos paros hospitalizacija gali kainuoti nuo 1600 iki 4 tūkstančių litų. Tuo tarpu už parą, dėl ne itin sunkaus susirgimo, praleistą Norvegijos ar Švedijos ligoninėje gali tekti mokėti ir 10 tūkstančių litų.

Kalbėdama apie sunkesnius susirgimus ar traumas patiriančius lietuvaičius užsienyje, pašnekovė minėjo keletą konkrečių atvejų, kai už ligonio gydymą intensyviosios terapijos skyriuje tenka sumokėti ir šimtatūkstantines sumas.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Turėjome atvejį, kai apdraustasis sunegalavo Švedijoje. Jo būklė buvo labai rimta, todėl švedų medikai kategoriškai atsisakė ligonį išleisti į namus. Teko užsakyti medicininės paskirties Liuksemburgo oro linijų lėktuvą ligonio parvežimui į Lietuvą. Ligonis saugiai buvo transportuotas lėktuvu ir greitosios pagalbos automobiliu nuvežtas į ligoninę, kurioje gydymas buvo tęsiamas toliau”, – pasakojo K.Karpova.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top