Now Reading
Į „Scanoramą“ atvyko suomių kino žvaigždė Tommi Korpela

Į „Scanoramą“ atvyko suomių kino žvaigždė Tommi Korpela

Į „Scanoramą“ atvyko suomių kino žvaigždė Tommi Korpela

Laikas.lt

Daugybę vaidmenų kine ir televizijoje atlikęs suomių aktorius Tommi Korpela lankosi Europos šalių kino forume „Scanorama“. Jau rytoj, lapkričio 11 d., jis žiūrovams pristatys filmą „Viskas, ką darom dėl meilės”. Jame aktorius vaidina neseniai iš kalėjimo išėjusį vyrą, negalintį susitaikyti su mintimi, kad buvusi žmona turi kitą gerbėją. Anot dr. Gražinos Arlickaitės, festivalio direktorės, ši subtili istorija leis pažvelgti į kiekvieno mūsų silpnybes ir stiprybę išgyvenant svarbiausią jausmą gyvenime – meilę.

„Beveik po dešimt metų pertraukos į kino ekranus grįžęs suomių režisierius Matti Ijäs naujame filme stebina nuoširdumu ir labai taikliomis įžvalgomis apie kiekvieno mūsų troškimus ir baimes. Tai šiltas ir nepaliksiantis abejingų kūrinys“, – sako G. Arlickaitė.

„Viskas, ką darom dėl meilės“ nukels į kraštovaizdžiu kerinčią Laplandiją. Visai netoli Arkties vandenyno gyvena nedrąsus ir santūrus Varalas. Jo aistra – fotografuoti vienišą suoliuką atokiuose gamtos kampeliuose. Šis suoliukas – tai jo vienatvės išraiška. Vieną dieną vyras susipažįsta su žavia ir energinga Ansa. Varalas ją įsimyli, tačiau judviejų meilė patiria ne vieną išbandymą. Vyras turi įveikti save ir savo silpnybes, atlaikyti T. Korpelos vaidinamo buvusio Ansos vyro priešiškumą ir suvaldyti pačią Ansą.

Kritikai atkreipė dėmesį į talentingų aktorių meistrystę. Vyrus aplink pirštą viliojančią Ansą stulbinamai suvaidinusi suomių aktorė Krista Kosonen, anot jų, tikrai išliks suomių kino istorijoje. Pats režisierius aktorės personažą įvardijo kaip moterį, kuri tave palieka taip greitai, kaip ir įsimyli.

Po premjerinio filmo seanso lapkričio 11 dieną su žiūrovais Vilniuje susitiksiantis ir į jų klausimus atsakysiantis T. Korpela nacionaliniuose Suomijos kino apdovanojimuose „Jussi“ jau du kartus buvo pripažintas geriausiu metų aktoriumi. Vieną iš įvertintų filmų – „Vyro darbą“ – prieš šešerius metus rodė ir „Scanorama“.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Aktorius nusifilmavo ir bendrame Lietuvos ir Suomijos gamybos filme – Mariaus Ivaškevičiaus „Santoje“, kurio premjera numatoma gruodžio mėnesį. Čia jis suvaidino Kalėdų seneliu per šventes persirengiantį vyrą, kuris įsimyli į Laplandiją atvykusią lietuvaitę.

„Viskas, ką darom dėl meilės“ seansai Vilniuje vyks lapkričio 11 ir 16 dienomis. Ketvirtadienį, lapkričio 7 dieną, prasidėjęs Europos šalių kino forumas „Scanorama“ Vilniuje tęsis iki lapkričio 17 d., Kaune festivalis vyks lapkričio 14–24, Klaipėdoje – lapkričio 14–17, Šiauliuose – lapkričio 23–24 dienomis.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt