Now Reading
Išgyventi apokalipsę stilingai – požeminiai apartamentai turtingiesiems

Išgyventi apokalipsę stilingai – požeminiai apartamentai turtingiesiems

Išgyventi apokalipsę stilingai – požeminiai apartamentai turtingiesiems

Laikas.lt

Parenga pagal dailymail.co.uk informaciją. 

Paranojiškai bijantiems senųjų pranašysčių, stichinių nelaimių, ateivių invazijų ir kitų būtų ar nebūtų bėdų Kanzaso verslininkai siūlo pauikią išeitį – nuostabiai jaukius, prabangius ir stilingus apartamentus po žeme už… 1 arba 2 milijonus JAV dolerių. 

„Doomsday shelter“ nė per nago juodymą neprimena įprastinio bunkerio vaizdo – čia nėra nei drėgnų sienų, nei pilko betono, bet šiame komplekse rasite baseiną, kino teatrą, biblioteką, medicinos centrą bei mokyklą. Viduje įrengta ir ferma, kuri 70 gyventojų aprūpins žuvimi bei daržovėmis tiek laiko, kiek reikės, o sandėliuose galima sutalpinti sausų produktų penkiasdešimčiai metų. Bendro naudojimosi patalpos užims septynis aukštus iš keturiolikos, o likusiuose bus įrengti apartamentai – norint būsto, apimančio visą aukštą teks pakloti 2 milijonus JAV dolerių, o pusė aukšto kainuoja dvigubai mažiau. 

Prabangiais apartamentais, įrengiamais apleistoje raketinėje šachtoje giliai po Kanzaso žeme, jau susidomėjo keturi pirkėjai, kurie investavo ~7 milijonus JAV dolerių. Idėjos sumanytojas Larry Hallas tikina, kad esant poreikiui, jis jau numatė tris papildomas vietas, kuriose būtų galima įrengti panašius kompleksus.

„Pirkėjai nerimauja dėl daugelio dalykų – pradedant padidėjusiu saulės aktyvumu, pandemijomis ir teroristų atakomis, baigiant pasauline maisto krize. Aš pats nerimauju dėl saulės aktyvumo ir vienus apartamentus pasilikau sau,“ – pasakojo 55 – erių idėjos autorius. Jis tai pat teigia, kad jeigu jokių nelaimių nenutiks, tai savo apartamentais jo šeima naudosis kaip vasarnamiu.

Trijų metrų storio sienos ir 53 metrai po žeme daugeliui nė iš tolo neprimena idiliško vasarnamio, tačiau pirminė turtuolių bunkerio funkcija, apsaugoti nuo visų įmanomų nelaimių, apgalvota iki smulkmenų: elektros energija teikiama kompleksiškai – tiek iš generatorių, tiek iš saulės baterijų bei vėjo jėgainių, esančių paviršiuje. Požemiuose įmontuotos milžiniškos vandens saugyklos, kuriose vanduo nuolat filtruojamas per smėlį ir anglį. Kompleksas bus nuolat saugomas – liftas veiks tik nuskanavus pirštų antspaudus, išorinė bei vidinė aplinka bus stebima vaizdo kameromis, o potencialūs įsbrovėliai nepaklausę išpėjimo gali atsisveikinti su savo gyvybe: „Jeigu jie bandys perlipti tvorą mes galime juos apsvaiginti. Jeigu jie bandys įsilaužti mes tam padarysime galą,“ – tikino komplekso autorius.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Antropologijos profesorius Johnas Hoopesas bandė paaiškinti pastaruoju metu itin dažnai pasireiškiančią žmonių baimę ir apokalipsės laukimą: „Baimę parduoti lengviau nei seksą. Visa planeta įsipainiojo į baimę ir to priežastis yra internetas. Manau, kad žmonės nenori jaustis vienišais ir bejėgiais. Jiems nepatinka mintis, kad jie vieninteliai bijo neišvengiamo, kalbu apie mirtį,“ – žmonių poreikį burtis į nuo apokalipsės apsaugančias bendruomenės komentuoja mokslininkas.

„Doomsday shelter“ autorius teigia tiesiog norėjęs sukurti saugią erdvę bendruomenei, kurioje žmonės galėtų patogiai išgyventi išorinio chaoso metu, dalindamiesi pareigomis ir bendraudami tarpusavyje. 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top