Now Reading
JAV ir Vakarų Europos akcijų indeksai smuko žemyn

JAV ir Vakarų Europos akcijų indeksai smuko žemyn

JAV ir Vakarų Europos akcijų indeksai smuko žemyn

Po penktadienio augimo JAV ir Vakarų Europos akcijų indeksai vėl traukėsi. Baltijos biržose vyravo priešingos Vakarų Europai nuotaikos. Vario kainai nepavyko perkopti 8 000 JAV dolerių už toną.

JAV

Nepaisant, pirmadieninio aktyvumo kompanijų įsigijimų ir prisijungimų fronte, JAV akcijų indeksai prekybos sesijos gale pasuko žemyn. Viena vertus, korekcija turėtų būti natūralus reiškinys po įspūdingos penktadienio sesijos, kita vertus, vakar nebuvo jokių svarbių ekonominių naujienų, kurios galėtų skatinti investuotojus pirkti akcijas.

Mažmeninės prekybos milžinė „Wall –Mart“ pranešė, jog už 4 mlrd. dolerių ketina įsigyti Pietų Afrikos prekybos tinklą „MassMart“. Po pranešimo pastarųjų akcijų kaina šoktelėjo 11 proc. „MassMart“ yra trečias pagal dydį prekybos tinklas Afrikoje.

Net 61 proc. kainos šuoliu vakar pasižymėjo „AirTran“ bendrovė po pranešimo, kad ją ketina įsigyti kita šio segmento kompanija – „Southwest Airines“ už 1,4 mlrd. dolerių. Pagal sandorį, tai net 69 proc. akcijos kainos premiją palyginti su penktadienio uždarymo kaina.

Šiandien investuotojai lauks Case-Shiller 20 namų kainų indekso ir vartotojų pasitikėjimo duomenų.

Vakarų Europa

Vakarų Europos akcijų indeksai, kaip ir JAV, po penktadienio augimo pirmadienį vėl pasuko žemyn. Ekonominių gausa didžiosios rinkos vakar nepasižymėjo, tačiau JAV prastesni nei tikėtasi gamybos ir nacionalinio aktyvumo indeksai pajėgė pakirsti investuotojų pasitikėjimą.

Šią savaitę rinkose numatoma nemažai reikšmingų naujienų abiejose Atlanto pusėse – tai D. Britanijos ir JAV patikslinti II ketv. BVP duomenys bei vartotojų pasitikėjimo rodikliai. Daug lems ar nauji duomenys sugebės numalšinti ekonomistų nuogąstavimus dėl ekonomikos atsigavimo lėtėjimo.

Baltijos šalys

Pirmadienio prekybos sesijos metu NASDAQ OMX Baltijos šalių biržų indeksų grąža buvo teigiama. Vilniuje aktyviausiai prekiauta bendrovės ”Apranga” vertybiniais popieriais. „Lietuvos energijos” valdyba patvirtino bendrovės atskyrimo sąlygas, pagal kurias perdavimo sistemos operatoriaus veikla bus perduota naujai bendrovei „Litgrid turtas”. Talino biržoje daugiausiai suprekiauta „Tallink Grupp“akcijomis. Tačiau apyvartomis jokia įmonė neišsiskyrė. NASDAQ OMX Rygos biržoje prekyba buvo gana aktyvi. Daugiausiai suprekiauta buvo „SAF Tehnika“ vertybiniais popieriais.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Žaliavos

Pirmąją savaitės dieną „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje šiek tiek pakilo, tačiau prekyba buvo permaininga. Po pietų naftos kaina perlipo 77 JAV dolerius už barelį, bet vėliau, pradėjus kristi akcijų indeksams, ji smuko žemyn. JAV dolerio kursas vakar sugebėjo truputį atsitiesti po užsitęsusio silpnėjimo, o tai tapo nepalankiu veiksniu visoms žaliavoms.

Kuveito naftos ministras vakar teigė, kad jam kol kas nekelia rūpesčių lėtėjantis naftos paklausos augimas ir jis nemato reikalo, kodėl OPEC turėtų keisti naftos gavybos kvotas per ateinantį susitikimą spalio 14 d. Kaip tapo įprasta, vėl buvo užsiminta apie būtiną griežtesnį dabartinių kvotų laikymąsi. Ministro teigimu, ateinančių metų pradžioje naftos kaina svyruos nuo 75 iki 85 JAV dolerių už barelį. Tiesa, Nigerijos atstovo komentarai buvo truputėlį kitokie – jis pageidauja, kad OPEC didintų jo šaliai naftos gavybos kvotą, o tai yra suprantama, nes po to, kai šalyje baigėsi didieji kovotojų išpuoliai prieš naftos gavybos verslus, šalyje ėmė sparčiai didėti naftos gavyba. Artimiausiomis dienomis atidžiausiai bus sekamos naujienos, susijusios su naftos atsargų pokyčiais JAV, kurie, panašu, nenudžiugins rinkos dalyvių.

Vario kaina vakar Londono metalų biržoje truputėlį krito, bet vis dar išsilaikė aukščiau 7 900 JAV dolerių už toną. Panašu, kad vario kainą artimiausiu metu slėgs galimas pelnų fiksavimas, nes priartėjimas prie 8 000 JAV dolerių už toną psichologiškai yra patrauklus rinkos dalyviams padidinti pardavimus. Reiktų pastebėti, kad tai jau antras vario bandymas perkopti 8 000 JAV dolerių už toną ir vargu, ar šįkart pavyks šis bandymas. Tiesa, vario kainą palaiko vis dar krintančios metalo atsargos Londono, Čikagos ir Šanchajaus metalų biržų sandėliuose, rodančios, kad reali metalo paklausa yra ganėtinai didelė.

Apžvalgą parengė Rūta Medaiskytė, Tadas Povilauskas, Martynas Tamošauskas ir Simonas Jurgionis, banko „Finasta“ kapitalo rinkų departamentas.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt