Now Reading
Jūsų Twitter žinutė populiari? Kinijoje už tai gali grėsti kalėjimas

Jūsų Twitter žinutė populiari? Kinijoje už tai gali grėsti kalėjimas

Jūsų Twitter žinutė populiari? Kinijoje už tai gali grėsti kalėjimas

Faceit.lt

Kinijos valdžia paskelbė, jog įsigalioja naujas įstatymas, kuris skirtas užkirsti kelią gandų plitimui. Naujienų agentūra Reuters praneša, jog kinų vartotojai, kurie publikuoja melagingą informaciją, gali netekti laisvės ir už grotų atsidurti iki trijų metų.

Kaip galima pasiekti tokio rezultato? Viskas labai paprasta. Užtenka, kad jūsų gandą socialiniame tinkle Weibo (Twitter analogas) kiti vartotojai perpublikuotų 500 kartų arba žinutę peržiūrėtų 5000 kartų.

Kinijos valdžios atstovų teigimu, patys šalies piliečiai prašo ką nors daryti su tais žmonėmis, kurie platina melagingą informaciją. Kartu pastebima, jog nė vienoje pasaulio šalyje „šmeižtas nevertinamas kaip žodžio laisvė“.

Kinijos komunistinė valdžia jau seniai kontroliuoja Internetą, tačiau paskutiniu metu imamasi vis griežtesnių kontrolės veiksmų. Tiesa, negalima drąsiai teigti, kad visa tai daroma, jog elitas būtų apsaugotas nuo piliečių. Greičiau, atvirkščiai. Pavyzdžiui, visai neseniai 14 metų nelaisvės atėmimu buvo nuteistas vienas iš valdininkų po to, kai vartotojai Internete išplatino jo nuotrauką su itin brangiu laikrodžiu ant rankos riešo.

Naujasis Kinijos valdžios priimtas įstatymas numato, kad iki trijų metų nelaisvės galima užsitarnauti tuo atveju, jei bet kokia melaginga informacija sukėlė masinius protestus, neramumus bendruomenėje, siekiama sukčiauti ar pasipelnyti, kaip vienu iš užfiksuotų atvejų Guangdong provincijoje, kai iš negyvų kūdikių buvo padarytas muilas ir po atitinkamų žinučių Internete išplatinimo imtas pardavinėti visiems norintiems.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai


View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt