Now Reading
Kalėdų eglutė – natūrali ar dirbtinė?

Kalėdų eglutė – natūrali ar dirbtinė?

Kalėdų eglutė – natūrali ar dirbtinė?

Laukiamiausiai metų šventei lipant ant nosies daug žmonių susiduria su problema: kaip teisingai pasirinkti Kalėdų eglutę? Kokia ji turėtų būti? Gyva ar plastikinė?

Kvepianti Kalėdų puošmena

Paklausėme savo skaitytojų, kodėl jie nusprendė pasirinkti gyvas žaliaskares. Pagrindinis respondentų atsakymas buvo, kad natūralus medelis kvepia Kalėdomis, suteikia gyvybės namams, norisi vaikams parodyti gyvą augalą. Daugelis iš jų pasakojo, kad eglutes perka medelynuose arba iš prekyviečių, tačiau nedaugelis pasidomi, kur ji buvo auginama.

Reikia pastebėti, kad eglutė neužauga per metus. Pirmiausia yra pasėjamos iš kankorėžių išlukštentos sėklos. Vėliau, maždaug trečiais – ketvirtais eglutės augimo metais, galima sodinti ją į vazonėlius ir tik po metų ar dviejų – kirsti.

Pastaruoju metu sparčiai populiarėja eglutės vazonuose. Tai gan diplomatiškas pasirinkimas, kaip sakant, ir avis lieka sveika ir vilkas sotus – miškas nenukenčia nuo kirtimo, o pavasariui atėjus, jūs padarote naudingą darbą – pasodinate medelį. Nubyrėję spygliai nebetemdys šventinės nuotaikos, praėjus šventėms, nereikės rūpintis, kur ją padėti ir šeima išlaikys gražią tradiciją – rinktis pagrindinę Kalėdų puošmeną kartu.

Beje, jei jau turite namuose nukirstą eglaitę, būkite atsargūs su degiais daiktais šalia jos. Šiame video galime matyti, kaip eglė išdžiūvusiais spygliais sudega net per 22 sekundes.

Ar plastikas gali papuošti namus?

Vienas iš svarbiausių motyvų, kodėl žmonės pasirenka dirbtines Kalėdų eglutes, – gamtos apsauga. Nusipirkę plastikinį atributą, daug metų galite būti ramūs, kad dėl jūsų nebuvo nukirstas nei vienas medelis. Be abejonės, tai labai patogu. Pasibaigus šventėms, sudedate eglutę atgal į dėžę, sandariai supakuojate ir nebekyla jokių papildomų rūpesčių.

Besirūpindami meile gamtai, turime nepamiršti, kad gaminant dirbtines eglutes, į aplinką išmetamas nemažas kiekis teršalų, kurie kenkia ne tik tos vietos gyventojams, bet naikina ozono sluoksnį, kuris saugo mus nuo biologiškai aktyvios saulės ir ultravioletinės spinduliuotės.

Kuomet rinksitės plastikinį spygliuotį, būtinai atkreipkite dėmesį į jo sudėtį, ar nėra pridėta sveikatai pavojingų plastiko rūšių. Nors patys gamintojai teigia, kad dirbtinių eglučių poveikis sveikatai yra minimalus, tačiau prieš pirkdami pasidomėkite, ką perkate, nes skirtingos plastiko rūšys skirtingai veikia žmogaus organizmą.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Kūrybinės dirbtuvės namuose

Dar vienas gražus ir daug pastangų nereikalaujantis būdas papuošti namus stebuklingiausiai šventei – pamėginti patiems sukurti eglutę. Kūrybai galite panaudoti pačias įvairiausias medžiagas: kartoną, blizgučius, plasteliną, modeliną ar net senas pakabas. Pasitelkite fantaziją ir kibkite į darbą, turėsite nepranokstamą ir unikalią Kalėdų eglaitę savo namuose.

Štai kelios nuorodos, kur rodoma, kaip galima susikurti eglutę, tad pasinaudokite pavyzdžiais:

http://www.enchantedlearning.com/crafts/christmas/papertree/
http://www.youtube.com/watch?v=lDvpQn3fUcg
http://www.wikihow.com/Make-a-Christmas-Tree-Pop-up-Card-(Robert-Sabuda-Method)
http://www.ehow.com/how_4604395_christmas-tree.html


View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt