Now Reading
Karališkosios vestuvės: jaunosios suknelė kainavo 116 tūkstančių litų

Karališkosios vestuvės: jaunosios suknelė kainavo 116 tūkstančių litų

Karališkosios vestuvės: jaunosios suknelė kainavo 116 tūkstančių litų

Vestminsterio abatijoje vestuvių ceremonija jau įvyko. Princas Williamo žiedas – jau ant jaunosios rankos. Pora pagaliau pasibučiavo Bekingemo rūmų balkone.

Tai bene prabangiausia per pastaruosius 30 metų ceremonija. Tai jau 20-osios karališkos vestuvės Vestminsterio abatijoje per pastaruosius 100 metų, skelbia CNN. Londone centre ją stebi apie milijonas smalsuolių. Kate tėvas Michaelis už jaunosios suknelę sumokėjo 30 tūkstančių Didžiosios Britanijos svarų sterlingų, už pirmosios pamergės – dar 20 tūkst. svarų. 

Laukimo valandos

Likus vos kelioms valandos iki ceremonijos pražios į abatiją pradėjo rinktis valdžios atstovai, diplomatai ir kiti oficialūs asmenys, jaunavedžių šeimų nariai ir draugai. 

Princo Harry „tai esama, tai buvusi“ draugė Chelsy Davy į abatiją atvyko vilkėdama pečių nedengiančią vandens / smaragdo spalvos suknelę ir dėvėdama smėlio spalvos skrybėlę. „Nekilmingųjų“ pora Davidas ir Victoria Beckhamai „tamsiai pasipuošę“ į iškilmių salę atvyko likus daugiau nei pusantros valandos iki ceremonijos pradžios.

Sulaukti ir „nepaprastai tradiciškai” pasipuošę muzikos legenda seras Eltonas Johnas su sutuoktiniu Davidu Furnishu.

Taip pat atvyko aktorius Rowanas Atkinsonas, filmų režisierius Guy Ritchie ir solo dainininkė Joss Stone.

Likus valandai iki ceremonijos atvyko buvęs ministras pirmininkas Johnas Majoras. Jis ir Margareta Thatcher buvo vieninteliai į vestuves pakviesti buvusių vyriausybių vadovai. Tačiau buvusi premjerė pareiškė ceremonijoje nedalyvausianti. Į ceremoniją atvyko ir dabartinis ministras pirmininkas Davidas Cameronas su žmona.

Panašiu metu š Klarenso rūmų „Rolls Royce” automobiliu į Vestminsterio abatiją išvyksta p rincas Williamas ir jo vyriausiasis pabrolys princas Harry. Šiandien jie abu pasipuošę išskirtinėmis karinėmis uniformomis.

Karalienė Elžbieta II ir Edinburgo hercogas princas Filipas, kaip ir buvo numatyta, į ceremoniją atvyko likus 15 minučių iki vestuvių pradžios. Karalienei suknelę sukūrė Angela Kelly. Ji pasisveikino su savo sūnumi princu Čarlzu, jo žmona Kornvalio kunigaikštiene Camilla.

Atvyksta jaunieji 

Jaunosios suknelės su V formos iškirpte autorė – „Alexander McQueen” namų dizainerė Sarah Burton. „Mis Middleton“ pasirinko britų gamintoją „Alexander McQueen“, nes tai – grožio išpuoselėtas meistriškumas ir pagarba tradicijoms“, – oficialiai skelbia Klarenso namai. Suknelė įkūnija britų meistriškumą , talentą ir ilgaamžę darbo kokybę. 


Kate, lydima savo tėvo Michaelio, į abatiją atvažiavo iš Londono Belgravijoje esančio „Goring“ viešbučio. Princas Williamas kelionę pradėjo iš Klarenso rūmų (Clarence House), kuriuose oficialiai gyvena.

Jie ištarė „taip”

Ceremonija prasidėjo 11 val. Londono laiku prasidės Vestminsterio vienuolyne (Westminster Abbey) ir truks apie valandą. Los Andžele tuo metu bus 3 val. nakties, Niujorke – 6 val. ryto, Paryžiuje – vidurdienis, Vilniuje – 13 val., Honkonge – 18 val., Sidnėjuje – 20 val. 

Kenterberio arkivyskupui Rowanui Williamsui jaunieji pažadėjo, kad žada vienas kitą mylėti, guosti, gerbti ir saugoti, kol gyvi bus.  Nei nuotaka su jaunikiu, nei salėje buvę svečiai nepasakė priežasties, kodėl santuoka neturėtų įvykti. 

Williamas jaunajai užmovė žiedą, tačiau sekdamas senelio Phillipo pavyzdžiu, apsisprendė vestuvinio žiedo nebenešioti. 

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Princui Williamui ir jo žmonai Kate numatyti nauji titulai – Kembridžo hercogas ir Jos Didenybė hercogienė. Princas taip pat bus paskelbtas Strathearno grafu ir Karikferguso baronu. Toks Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II įsakas įsigaliojo iškart po jungtuvių ceremonijos, , skelbia „The Guardian”.

Minios sutiktuvės

Po ceremonijos, 12.10 val. Londono laiku (14.10 val. Vilniaus laiku) jaunavedžiai, dabar jau kartu, išvyko  atgal į Bekingemo rūmus (Buckingham Palace) su visa žirgais pakinkytų penkių karietų procesija. Jaunuosius lydi karalienės procesija. 

 Atvira karieta, kurią lydi rūmų kavalerijos eskortas, jaunieji apvažiuoja žymias Londono vietas ir džiaugiasi tautiečių ir smalsuolių sveikinimais.

Jau Bekingemo rūmuose

Rūmus jaunieji pasiekė per 15 minučių. Bakingamo rūmuose karalienė suorganizavo priėmimą, į kurį buvo pakviesta 650 svečių.

Vakare pora draugams surengs didžiulę šventę.

Jaunavedžių pora, karalienė Elizabeth II ir kiti karališkosios šeimos nariai savo pasirodymu Bakingamo rūmų balkone minią pradžiugino 15.30 val. (Lietuvos laiku). Ilgai lauktas jaunavedžių bučinys „pavyko”. Net du kartus. Jų taip suartėjusių daugiau nepamatysime, mat karališkasis protokolas draudžia viešai demonstruoti intymius jausmus. Šis bučinys – vienintelė išimtis.

 

 

Laikas.lt
   Nuotrauka: Guardian

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt