Now Reading
Lietuva įveikė antrąjį varžovą lenkus

Antrose rungtynėse iš eilės puikiai dvitaškius, tritaškius ir baudas metusi Lietuvos (2-0) krepšinio rinktinė tęsia pergalingą pasirodymą Europos čempionate.

Šeimininkai po 14 metų pertraukos 97:77 (25:20, 28:18, 23:14, 21:24) nugalėjo Lenkijos (0-2) rinktinę bei įsirašė antrą pergalę A grupėje iš tiek pat galimų.

Prasidėjus antrajam kėliniu lietuvių persvara siekė vos 3 taškus (27:24), bet solo pasirodymą surengęs ir 10 taškų iš eilės pelnęs Darius Songaila padėjo mūsiškiams įgyti dviženklį pranašumą – 41:28.

Po pertraukos Lenkijos rinktinė bandė atkurti intrigą (53:45), bet šturmą atlaikę ir spurtu 15:2 atsakę šeimininkai to padaryti neleido – 68:47. Per likusį laiką lenkai didesnio pavojo lietuviams nesukėlė, o pastarieji iškovojo pergalę.

Paskutinį kartą lietuviai kaimynus buvo įveikę 1997 m., o po to du vykusius susitikimus buvo laimėję lenkai. Paskutinę pergalę Lenkijos rinktinė buvo iškovojusi 2009 metų Europos čempionate savo žiūrovų akivaizdoje.

Trečiąją turnyro dieną Lietuvos rinktinei teks rimčiausias išbandymas šiose Senojo žemyno pirmenybėse. Rytoj (09.02) mūsiškiai surems ginklus su taip pat be pralaimėjimų kol kas žengiančia pasaulio vicečempione Turkija (2-0).

Rungtynių eiga

1 min.: Kelati pelno pirmuosius taškus – 0:2.
1 min.: Kaukėnas atsako dviem taikliomis baudomis – 2:2.
2 min.: Hryčaniukas vėl išveda lenkus į priekį – 2:4.
3 min.: Kalniečio metimas iš vidutinio nuotolio pataiko – 4:4.
3 min.: Lenkai pelno 4 taškus paeiliui – 4:8.
4 min.: Jasaitis pataiso netaiklų metimą – 6:8.
4 min.: Kalniečio tritaškis išveda lietuvius į priekį – 9:8.
5 min.: Koszarekas atsako tuo pačiu – 9:11.
5 min.: Javtokas ir Kalnietis pataiko po vieną baudą – 11:11.
6 min.: Abi komandos apsikeičia tiksliomis atakomis – 13:13.
6 min.: Kalnietis pelno dar du taškus – 15:16.
7 min.: Juvelyrinis Kalniečio perdavimas Songailai – 17:16.
7 min.: Lavrinovičius sumeta abi baudas – 19:16.
8 min.: Jasikevičius smeigia tritaškį, o lenkai prašo minutės pertraukėlės – 22:16.
8 min.: Skibniewski pataiko iš vidutinio nuotolio – 22:18.
8 min.: Jasikevičius pakabina Valančiūnui kamuolį ir šis krauna jį iš viršaus – 24:18.
9 min.: Sudėtingas lenkų metimas – 24:20.
10 min.: Pocius atidaro savo taškų sąskaitą – 25:20.

Lietuva: Mantas Kalnietis 10, Šarūnas Jasikevičius 3.

Lenkija: Dardanas Beriša 5, Robertas Skibniewski ir Thomas Kelati po 4.

11 min.: Lenkų dvitaškis, puikus Pociaus perdavimas Songailai – 27:22.
12 min.: Songaila pataiko iš vidutinio nuotolio – 29:22.
14 min.: Keturi Songailos taškais paeiliui – 33:22.
14 min.: Sczewczyko dvitaškis, o Songaila žaidžia nesulaikomai – 35:24.
15 min.: Kelati pataiko iš toli – 35:27.
15 min.: Jasaitis atstato dviženklį pranašumą – 37:27.
16 min.: Lenkai pelno vieną, o lietuviai du taškus – 39:28.
16 min.: Kalnietis apeina visą Lenkijos gynybą – 41:28.
17 min.: Abi komandos apsikeičia tiksliomis atakomis – 43:30.
17 min.: Lietuvių persvara ir toliau auga – 45:30.
18 min.: Pamulos pirmasis tritaškis – 45:33.
19 min.: Jankūnas užmyna tritaškio liniją – 47:33.
19 min.: Leonczykas sumeta abi baudas – 47:35.
19 min.: Abi Jankūno mestos baudos pasiekia tikslą – 49:35.
20 min.: Delininkaitis pelno pirmuosius taškus čempionate – 51:35.
20 min.: Kelati pataiko per rankas – 51:38.
20 min.: Delininkaitis ketvirtį užbaigia dvitaškiu – 53:38.

Lietuva: Mantas Kalnietis ir Darius Songaila po 12, Paulius Jankūnas ir Rimantas kaukėnas po 6.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Lenkija: Thomas Kelati 10, Dardanas Beriša ir Adamas Hryčaniukas po 5.

21 min.: Penki lenkų taškai iš eilės – 53:43.
22 min.: Lietuviai išlaiko dviženklę persvarą – 55:45.
23 min.: 5-asis Jasikevičiaus perdavimas – 57:45.
23 min.: Jasaitis smeigia tritaškį, o lenkai priversti prašyti minutės pertraukėlės – 60:45.
24 min.: Sudėtingas lenkų metimas ir Pociaus tritaškis – 63:47.
25 min.: Pocius taikliai meta baudas – 65:47.
25 min.: Jasikevičius pataiko iš toli – 68:47.
27 min.: Kelati pataiko su sirena – 68:49.
28 min.: Lavrinovičiaus ir Kalniečio duetas suveikia be priekaištų – 70:49.
28 min.: Lavrinovičiaus taiklus metimas iš vidutinio nuotolio – 72:49.
29 min.: Kalnietis įmeta baudą – 73:49.
30 min.: Lenkai pelno taškus po ilgesnės pertraukos – 73:52.
30 min.: Valančiūnas pelno du taškus su pražanga – 76:52.

Lietuva: Mantas Kalnietis ir Darius Songaila po 12, Simas Jasaitis ir Šarūnas Jasikevičius po 8.

Lenkija: Thomas Kelati 16, Piotras Pamula 6.

31 min.: Delininkaičio tritaškis pradeda ketvirtą kėlinį – 79:52.
32 min.: Gudrus Kalniečio metimas – 81:52.
34 min.: Lietuvių persvara pasiekia 30 taškų ribą – 86:56.
34 min.: Lenkai pelno 5 taškus paeiliui – 86:61.
35 min.: Kaukėno metimas pasiekia tikslą – 88:61.
35 min.: Songaila baudžiamas nesportine pražanga.
35 min.: Lenkai tuo pasinaudoja ir mažina skirtumą – 88:64.
36 min.: Teisėjai nesportine pražanga baudžia ir lenkus, bet Kaukėnas įmeta tik vieną baudą – 89:64.
36 min.: Lenkai vagia kamuolį iš Delininkaičio ir pelno taškus – 89:66.
37 min.: Lenkai pelno 4 taškus paeiliui – 89:70.
37 min.: 14-asis Songailos taškas – 91:70.
38 min.: Wisniewski sumeta abi baudas – 91:72.
39 min.: Lenkai ir toliau tirpdo mūsiškių persvarą – 91:74.
40 min.: Įspūdingas Valančiūno dėjimas – 93:74.
40 min.: Lavrinovičius sumeta abi baudas – 95:74.
40 min.: Lenkų ataka pasibaigia dėjimu – 95:76.
40 min.: Kaukėno reidas į baudos aikštelę – 97:76.