Senas dviratis prieš naują! Kur, už kiek, ir kurį pirkti

Atšilus orams tikriausiai ne vienas pagalvojate, kaip gerai ryt į darbą ar paskaitas būtų nuvažiuoti su dviračiu – pasportuoti, sutaupyti laiko ir pan. Rinkdamiesi dviratį deriname jį prie savo naujos suknelės, džinsų, sportbačių spalvos. Tad kur ir kokį dviratį pirkti?

Pirmiausia, reikia nuspręsti – pirkti naują ar dėvėtą dviratį. O tada lieka paieškos turguose, skelbimų puslapiuose ir, žinoma, parduotuvėse (prekybos centrų neminiu, nes sakoma, jog ten pardavinėja vienkartinius dviračius). Nuspręsti nesunku, kai žinai savo piniginės turinį. Tačiau kartais negalėjimas dviračiui išleisti didelės sumos, priverčia visiškai atsisakyti minties jį pirkti. Taigi naujas dviratis prieš dėvėtą.Galbūt jų dvikova jums padės apsispręsti, ko norite, ir nugalėti baimę nusipirkti netikusį dviratį.

Nuvykome į Kalvarijų turgų ir radome dviratį už 80 litų. Jis truputį surūdijęs, girgžda, bet labai mielas. Taigi kiek kainuotų tokio dviračio priežiūra ir ar iš viso verta pirkti tokį seną dviratį? Kas gi geriau patars nei patys dviračių „gydytojai“?

Kalbuosi su dviračių taisymu užsiimančiais „Veloklinika.lt“ vyrukais.

Su kokiomis problemomis susiduria žmogus, įsigijęs dėvėtą dviratį?

Kartais tiesiog sunku rasti senam, pavyzdžiui, 20 metų dviračiui reikalingų detalių. Gali būti, kad reikalingą padangą užtiksi tik šeštoje aplankytoje parduotuvėje, arba iš vis to nepavyks padaryti. Tokiais atvejais reikia kreiptis į meistrus, kurie turi sukaupę vadinamąjį „aukso fondą“. Mes visada priimame išmetamus senus dviračius, kad prireikus turėtume retų detalių.

Galbūt seną dviratį sutaisyti kainuoja pigiau nei naują?

Prieš perkant seną dviratį apskritai reikia pagalvoti, ar iš viso rasi, kas tau jį taisys. Meistrai dažnai atsisako tai daryti jau vien dėl to, kad tam kartais prireikia daug laiko. Pavyzdžiui, naujam dviračiui pakeisti centrinę ašį kainuoja 20 litų, o senam – kartą prireikė net trijų dienų. Tada jau, žinoma, klientas moka nebe tik už ašį, o ir už sugaištą laiką.

Tai seno dviračio geriau nepirkti iš viso?

Ne, taip tikrai nesakome. Jei nusipirksi seną, bet tvarkingą dviratį, su juo galėsi važiuoti dar 10 metų ir nesukti sau galvos. Su nauju dviračiu – priešingai. Šiandien jų dalys nebegaminamos tokios kokybiškos kaip seniau, tad tarnauja daug trumpiau. Pavyzdžiui, prieš 20 metų pagaminto dviračio grandinę reikia keisti nuvažiavusus 7 000–9 000 km, o dabar – 4 000 km, kartaisis net 2 000 km. Senas dviratis dar gerai dėl to, kad nebus labai gaila, jei jį pavogs.

O kaip nusipirkti tą, kaip jūs minėjote, seną tvarkingą dviratį?

Gan sudėtinga patarti. Ar dviratis tvarkingas, reikia pajausti. Žinoma, tai lengviau padaryti, kai perki nebe pirmą dviratį. Jei tik yra galimybė, eidami pirkti dviračio, pasiimkite kartu apie tai nusimanantį žmogų.
Šiaip visada gerai yra apžiūrėti priekinį ratą, jį pakėlus į orą ir pasukus. Svarbu, kad nekreivuotų. Visada pabandykite su juo pavažiuoti. Dviratis neturi girgždėti.

Aišku, kad naujus dviračius geriausia pirkti parduotuvėse. O kur pirkti dėvėtus dviračius?

Pagrindinis taškas – Rietavo turgus. Ten yra prekeivių, užsiimančių dviračių prekyba ilgą laiką. Jie patikimiausi, dažniausiai paruošia dviračius pardavimui.

Naujas dažnas reiškinys – skelbimų portaluose perpardavinėjami dviračiai, pirkti būtent iš minėto turgaus. Žinoma, didesnėmis kainomis.

O kiek turguje kainuoja dėvėti dviračiai?

Nuo kainos priklauso ir rizika „apsipirkti“. Iki 150 litų kainuojantys dviračiai yra prastesni. Padorų dviratį galima įsigyti už 300–400 litų.

Patariama – nusipirkus seną dviratį, atvežti jį apžiūrėti meistrams. Kažkur už 100 litų jie paruoš dviratį važinėjimuisi. Dar vienas svarbus dalykas – nepagailėkite pinigų spynai. Geriau įsigyti brangesnę – už 70–100 litų. Taip jausitės saugiau, o jei reikės, tą pačią spyną galėsite panaudoti ir kitiems savo dviračiams rakinti.

Parduotuvėse parduodami nauji dviračiai turi dokumentus. Pirkdami iš turgaus ar pagal skelbimus, rizikuojame įsigyti vogtą dviratį, nes jie dažniausiai būna be dokumentų.

Taip, nemalonu nusipirkti vogtą dviratį, nes nesinori, kad tau kas jį pavogtų ir pan. Tačiau pirkti dviratį iš turgaus ar skelbimų portalo ir gauti dokumentus – nėra dažnas reiškinys, bet tai įmanoma. Yra žmonių, perkančių dviračius Vokietijos, Danijos aukcionuose ir po to juos parduodančių Lietuvoje. Tokie dviračiai turi dokumentus. Aukcionuose parduodami dviračiai, kurie buvo laikomi neleistinoje vietoje ir pan. Tokį dviratį įmanoma įsigyti už kokius 300 litų.

Šiaip mūsų šalyje dar nėra išsivysčiusi dviračių kultūra, tad čia jų dokumentų tiesiog niekas netikrina. Žinoma, visada maloniau žinoti, kad turi dviratį, kurio niekas neieško.

Kiek kainuoja prižiūrėti tiek naują, tiek seną dviratį?

Profilaktikai dviratį parodyti meistrams reikia kasmet. Tokia apžiūra bent jau pas mus kainuoja 60 litų. Dviratį visuomet reikia paruošti naujam sezonui, tada jis tarnaus ilgiau. Tačiau yra nemažai žmonių, kurie gaili dviračio eksploatacijai pinigų.

Naujiems dviračiams dažniausiai nusidėvi grandinės su žvaigždžių bloku ir stabdžių kaladėlės. Padangas reikia keisti kas 3–4 sezonus. Žinoma, priklauso nuo to, kur tą dviratį laikai. Jei, pavyzdžiui, kokiam garaže, gali reikėti padangas keisti ir kas sezoną, nes jos suskeldėja.

Su dviračiu įveikiame tūkstančius kilometrų, jis – mūsų susisiekimo priemonė, tad nesvarbu, ar jis naujas, ar senas – jį vis tiek reikia prižiūrėti ir į jį investuoti.

Šiuo straipsniu tikrai neskatiname nelegalios prekybos ir nenorime sužlugdyti dviračių parduotuvių savininkų verslo. Tiesiog negalintiems dviračiui išleisti tūkstančių, siūlome alternatyvas. Juk svarbiausia važinėtis dviračiais!

Dviračių ir jų savininkų stilius - nuotraukų galerijoje.

Parengė Dovilė Raustytė
Nuotr. Ievos Varkojytės ir Photos.com

dviraciai, kur pirkti dviratį, senoviniai dviračiai

Naujausi komentarai
fixa
2013-05-24, 08:39
Dviraciu entuziastai privalo susiburti ir pareikalauti, kad visi senamiesciai Lietuvoje bent vasaros laikotarpiu, kai daug turistu, butu uzdaryti automobiliams, arba brangiai apmokestinti (bus pinigeliu gatviu remontui), tai dviraciu padauges kelis kartus, o dabar tik pavieniai pasisakymai uz ekologija. Pavyzdziui, as vazinedamas dviraciu vasaros laikotarpiu sutaupau vien automobilio kurui apie 3000-5000 lt., o mano automobilis vidutinis, ka kalbet apie dzipus ir sportines masinas. Kas organizuoja dviratininku kritines mases, lengvai galetu toki reikaliuka suorganizuoti, manau labai daug pritarianciu butu.
jeli
2011-05-12, 13:00
o aš savo dviratuką pirkau maximoje prieš 5 metus ir dar važinėju su juo
Pritariu Roweriui
2011-05-06, 15:02
Kol gyvenau mažame miestukyje, dviratis būdavo nebent pasivažinėjimui kaip sportui. Važiuoti tvarkyti reikalų su dviračiu gi ne lygis. Ir dar, dviratis turėdavo būti būtinai pavarinis, nes tai rodė "lygį". Smagu Vilniuje matytis kitokius žmones. Ypač tą vyruką su kostiumu :)
roweris
2011-05-06, 13:34
labai grazu ir stilinga, bet deja ne kiekvienam mieste zmones pamate tokio stiliaus apranga ir dvirati nudazyta ryskiomis spalvomis apsidziaugs. ypac jaunimas kuris apart sportiniu kostiumu nieko stilingo nezino.
Man
2011-05-06, 13:01
taip gražu tie miesto dviračiai. Ypač seni, su istorija...
Ir labai gražu, kad žmonės išties stilingai apsirengę sėda ant dviračių
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai