Now Reading
Didieji išpardavimai – pinigų taupymas ar metimas į balą?

Didieji išpardavimai – pinigų taupymas ar metimas į balą?

Didieji išpardavimai – pinigų taupymas ar metimas į balą?

Prekybininkų viliojimai naktiniais išpardavimais, savaitgalio, sezoninėmis ar šventinėmis akcijomis jau tapo beveik kasdienybe. Daugelis net negalvodami čiumpame verslininkų siūlomą jauką – akcijas, pasiduodame neplanuoto pirkimo impulsui, o vėliau graužiamės žvelgdami į nereikalingais daiktais nukrautas lentynas ir vos užsidarančias spintų duris.

Taigi, kaip atsispirti norui plačiai atverti piniginę,įsigyjant daiktus, kurių mums visai nereikia?

Nepirkite tik todėl, jog prekei taikoma nuolaida

Daugelis žmonių prisipažįsta perkantys išpardavimų metu, nes juos vilioja žemos kainos. Prekių nukainavimų metu visada pabrėžiama buvusi ir dabartinė, sumažinta, kaina. Tai – psichologinė priemonė įpiršti prekę pirkėjui: „Kainavo tiek, tačiau dabar gali nusipirkti vos už …”. Būtent sudarytas sumažintos prekės kainos įspūdis ir verčia daugelį lankytojų įsigyti prekes, kurių jiems šiuo metu galbūt nereikia, bet norisi pasinaudoti žema kaina. Atpigintą daiktą ypač stengiasi įsigyti gaunantieji mažas bei vidutines pajamas. Tačiau retas, užkibęs ant prekybininkų kabliuko, pagalvoja, kad pirkdamas nereikalingą, nors ir pigesnį daiktą, ne sutaupo, o tik išlaidauja.

Stebėkite daiktų kainas prieš išpradavimą

Per išpardavimą anaiptol ne visas prekes perkame pigiau. Tai pastebi ne kiekvienas. Pažvelgus atidžiau, suprastume, kad gana dažnai nurodoma pradinė kaina, kuria daiktai buvo parduodami prieš nukainavimą, yra išpūsta ir iš tikro tokia net nebuvo. Arba naujoji kaina nuo ankstesnės skiriasi labai daug. Kartais pasitaiko net tokių kuriozų, jog senoji kaina nubraukta ir naujoji, akcijinė, už ją didesnė. Pasitaiko ir klaidinančios reklamos, kuomet prekybininkai pirkėjus vilioja žadėdami net 80 procentų nuolaidą. Tačiau užėję į parduotuvę ir viltingai tikėdamiesi kosminės nuolaidos, prekių beveik už dyką nerandame. Tiesa, taip yra tikrai ne visada ir kartais naujoji kaina, taikant nuolaidą, iš tiesų yra žymiai mažesnė už senąją. Tad, norint neapsigauti ir pirkti pigiau, svarbu stebėti ir įvertinti situaciją.

Atsiskaitykite tik grynaisiais pinigais

Dar vienas patarimas mėgstantiems išlaidauti – atsiskaitykite tik grynaisiais pinigais ir visada žinokite, kiek jų turite savo piniginėje. Kreditinės banko kortelės sukuria klaidingą iliuziją, jog leidžiate ne savo pinigus, be to, trukdo kontroliuoti išlaidas. Atsiskaitydamas grynaisiais, žmogus jaučia, kiek iš tikro pinigų išleidžia, o mokant kortele atrodo, jog tarsi nieko neatidavei, bet turi nuostabų naują daiktą.

Į parduotuvę eikite su sąrašu

Nereikalingo daikto pirkimas pigiau – ne taupymas, todėl iš anksto apgalvokite pirkinių sąrašą ir pirkite tik tai, ko išties reikia. Visi žinome, jog turtingiausi yra ne tie, kurie turi daug pinigų, o tie, kurie turi mažiausiai išlaidų. Laimingiausi – ne tie, kurie gali sau daug leisti, bet tie, kurie, ko nors neturėdami, geba be to išsiversti. Racionaliai mąstantys laukia, kol bus taikomos nuolaidos konkrečiai reikalingai prekei, ir tik tada ją perka, kad išties sutaupytų. Taigi, jei nenorite pinigų išmesti balą, pradėkite pirkinius planuoti iš anksto. O jei pamatėte daiktą, kuris išties labai patinka, nepirkite jo iš karto, paprašykite palaikyti iki rytojaus. Paprastai noras pirkti dingsta, kai daiktas nebešmėžuoja prieš akis.

Apsipirkimas – ne streso mažinimo priemonė ar laisvalaikio leidimo būdas

Ši problema turbūt geriausiai pažįstama dailiosios lyties atstovėms. Apsipirkimą jos neretai linkusios naudoti kaip streso ir įtampos mažinimo priemonę. Yra dar viena grupė žmonių, kuriems išpardavimas – savotiškas sportas, ir į parduotuvę veržiamasi tik dėl paties pirkimo. Žmonėms visiškai nereikia daikto, bet jų akys nori. Svarbiausia – laukimas, troškimas, o įsigytas daiktas tiesiog išmetamas.

Nepasiduokite bandos jausmui

Ši taisyklė ypač svarbi didžiųjų išpardavimų metu, kai perkama viskas, kas pakliuvo po ranka.
Dažnai žiūrint į margaspalves vitrinas, skelbiamas kosmines nuolaidas bei plūstančius į parduotuves žmones, ne vieną apima bandos jausmas: eiti – būtina, o pirkti – kuo daugiau. Atrodytų, jei pigiau, tai vos ne veltui, tad kodėl visko godžiai nesusišlavus? Visgi pernelyg nesižavėkite išpardavimų teikiama malone ir į parduotuvę su savimi pasiimkite ne tik piniginę, bet ir kritišką mąstymą.

Išlošia racionalieji

Visgi nereiktų apie išpardavimus kalbėti vien pesimistiškai. Perkant per akcijas ar išpardavimus nebūtinai išlošia tik prekybininkai. Sutaupyti gali ir pirkėjas, tačiau tik tuomet, jei perka ilgai planuotą ir tikrai reikalingą daiktą.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Gerai įvertinkite prekės kokybę

Vartotojų teises ginančios institucijos pastebi tendenciją, kad po nuolaidų sezonų visada padaugėja besiskundžiančių pirkėjų. Jog vartotojai ne visuomet yra patenkinti nuolaidomis, nesunkiai galime įsitikinti ir patys – paskaitę galybę skundų internete. Vieni per išpardavimus įsigyja nekokybiškų prekių, kiti tik parėję namo supranta, kad nusipirktas daiktas jam nereikalingas ir nori jį grąžinti atgal.

Geriausias būdas sutaupyti – išvengti pagundos

Jei išties norite sutaupyti ir neturite iš anksto apgalvotų ir suplanuotų pirkinių – aplenkite parduotuves. Nėra patikimesnio būdo, kuris leistų išvengti spontaniško pirkimo pagundos. Beje, moterims nepatartina eiti į parduotuves, likus 10 dienų iki menstruacijų. Britų mokslininkai padarė išvadą, kad neapgalvotų pirkinių priežastimi dažnai tampa hormonų pokyčiai, kuriuos sukelia artėjančios menstruacijos.

Ieva Varkojytė

 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top