Now Reading
Kas naujo maisto gaminimo pasaulyje? Burokėliai, socialumas ir kitos vingrybės (Foto)

Kas naujo maisto gaminimo pasaulyje? Burokėliai, socialumas ir kitos vingrybės (Foto)

Kas naujo maisto gaminimo pasaulyje? Burokėliai

Laikas.lt
Nuotr. Aina Kunigėlytė

Mada egzistuoja visur, net ir restoranų ir maisto gaminimo namuose pasaulyje, kuriame per paskutinį dešimtmetį įvyko išties daug pokyčių. Ir ne visi pasikeitimai greitai ateis į mūsų šalies gyventojų širdis bei skrandžius, nes bent jau mes, lietuvaičiai, vis dar esame pakankamai konservatyvūs. Tačiau visgi, kodėl neįsileidus burokėlių, grikių ir netradicinių sprendimų tiek restorano, tiek savo virtuvėje?

Ką reiškia virtuvės skaidrumas, kokie yra naujosios prabangos atributai, kuo šiandien paremtas statusas, kaip pasikeitė vaišių etiketas, su kokiais iššūkiais susidurs ateities virtuvė ir t.t.? Į visus šiuo klausimus antradienio vakarą „Kulinarijos studijos“ virtuvėje kartu su “Electrolux atstovais atsakė virtuvės šefai Darius Dabrovolskas ir Donatas Dabrovolskas, kurie susirinkusiems pagamino išties nepakartojamą desertą iš burokėlių, lietuviško sūrio griežinėlių, kuriuos pagardino riešutų paplotėliais, marinuotais svarainiais bei medumi. O pabaigai laukė pagrindinis lydekos patiekalas, apie kurį daugiau nepasakosime, nes bijome, kad ne visų skrandžiai šiuo metu pilni. Bet grįžkime prie maisto gaminimo tendencijų…

Valgyk tai, kas auga aplink

Kaip paaiškėjo po “Electrolux” apklausos, kurios metu apklausti 285 garsiausi pasaulio virtuvės šefai bei kulinarijos kritikai, svarbiausia tendencija restoranų pasaulyje yra lokališkumas ir natūralumas. Anne-Sophie Pic, šių metų geriausios pasaulio šefės (moters) apdovanojimo laimėtoja, teigia, kad reikia priartėti prie gamtos ir netransformuoti produktų skonio ar nesistengti jo pakeisti. T. y. jei gaminame vištieną, tai ir paliekame ją vištienos skonio. 

Taip pat pamažu pradeda vyrauti požiūris, kad naujoji prabanga – pagaminti patiekalą ne iš kuo brangesnių, bet iš kuo paprastesnių produktų. Kaip teigia restoranų žinovai – naujoji prabanga yra šviežumas ir natūralumas. Tad jei pietums užsisakysite burokėlių desertą su sūriu – tikrai būsite suprastas teisingai, nes šie produktai randami Lietuvoje ir tikrai nėra tik kaimiečių vartojami. Taip, taip, burokėliai pamažu grįžta į madą, nes tai išties skani ir įvairiuose patiekaluose vartojama daržovė.


 

D.Dabrovolskas ir D. Dabrovolskas dar kartą pabrėžė, kad pats laikas iš naujo atrasti kai kuriuos produktus. “Lietuviškas kuskusas – sorų kruopos, o grikiai, išties kokybiškas maistas, kodėl jis vis dar asocijuosi su mokyklos valgyklomis. Jau nekalbant apie valgomuosius runkelius…”, – retoriškai pasakojo virėjai.

Etiketas

Pamažu keičiasi ir pats valgymo bei maisto gaminimo etiketas. Jei seniau pakviestas į svečius jau rasdavai ant stalo garuojančius patiekalus, tai dabar laikai keičiasi: visiški normalu, kad atėjus į svečius vakarienė dar bus neparuošta ir ją teks gaminti kartu. O jei prieš pradedant gaminti nežinomas receptas – nereiktų vakaro šeimininkų kaltinti užmaršumu, nes receptą galima sukurti bendromis jėgomis, taip skatinant tarpusavio bendravimą. Nes beveik 60 proc. europiečių maisto gaminimas – socialinis procesas, tad kitą kartą prieš eidami vakarienės nepamirškite paklausti, ar nereikia atsinešti papildomo peilio.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Praktiškumas prieš grožį

Dar vienas labai svarbus maisto gaminimo aspektas – aplinka ir įrankiai. Jei seniau, pripažinkime, mums buvo svarbiausia turėti gražią virtuvę, dabar pamažu atsigręžiama į praktiškumą: aštrūs ir tik labai aštrūs peiliai, funkcionalus virtuvės baldų išdėstymas, gera viryklė ir šaldytuvas. 

Maistas atvirai

Kita labai svarbi tendencija maisto gaminimo – atviros erdvės, t. y., restoranuose virtuvės atviros, klientai gali matyti, kaip gaminami patiekalai. Kai kada net atsiranda prašymų staliuką rezervuoti ne prie lango, o prie atviros virtuvės. Lietuvoje galima rasti keletą tokio tipo restoranų, neskaitant rytietiškų virtuvių, kuriose atviras maisto gaminimas yra norma ir tradicija. Maisto gaminimo atvirai tendencija ypač matoma naujos staybos butų išplanavimuose, kuriuose virtuvė sujungiama su virtuve, kad namų šeimininkė/as galėtų stebėti aplinką gamindamas, o svečiai – ją/jį. Žinoma, tokiu atveju labai svarbu nuolat palaikyti virtuvės švarą, ypač tai aktualu atviroms virtuvėms restoranuose, kuriuose skudurėlis, kaip ir aštrus peilis, svarbiausi kulinaro atributai.

Tiek trumpai apie naujausias maisto gaminimo tendencijas. Skanaus vakaro, 

Laikas.lt
 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top