Search Results for: "Save da Hip-Hop"

Elektroninės muzikos kūrėjas E. Kaušylas-Brokenchord: „Mama turbūt norėjo

Elektroninės muzikos kūrėjas E. Kaušylas-Brokenchord: „Mama turbūt norėjo, kad būčiau daktaras“ (interviu)

Jį Lietuvos žiniasklaida jau spėjo pakrikštyti laimės kūdikiu, o jo gyvenimo istoriją – primenančia pasaką. Iš Utenos kilęs 22-ejų metų Ernestas Kaušylas, elektroninės muzikos gerbėjams žinomas Brokenchord pseudonimu, neseniai apšildė žymiojo Bonobo koncertą, jo muziką jau spėjo įvertinti „Radiohead“, kūrybą transliavo populiari britų radijo stotis „BBC Radio 1“ ir … Ir kalbėti apie visa tai žvaigždžių ligos nepaliestam jaunam kūrėjui jau labai atsibodo. Hagoje (Olandija) akademinę elektroninę muziką studijuojantis vaikinas dabar nėrė į naujus vandenis – jau šį savaitgalį Lietuvos nacionalinio dramos teatro žiūrovai išvys neeilinį spektaklį visai šeimai „Kosmosas+”, kurio garso takelį Ernestas kuria kartu su bendramoksliu Miša Skalskiu. „Nesu aš toks kietas, kad galėčiau ilgai pasakoti apie savo muziką. Labiau bandantis“, – kuklumu suspindi E. Kaušylas. Na, o mes visgi galvojame, jog nepaklausti būtų neatleistina…

Milda Arčikauskaitė: sukelti stiprų įspūdį galima ir muzikuojant tyliai! (interviu)

Milda Arčikauskaitė: sukelti stiprų įspūdį galima ir muzikuojant tyliai! (interviu)

Džiazo dainininkė Milda Arčikauskaitė dainuoja ir teigia, kad dainavimas yra gyvybė ir grožis. Ji kuria muzikinius projektus, tačiau nesiveržia į jokius televizinius šou, sako esanti nepriklausoma ir nesaistanti savęs su jokiais muzikiniais stiliais, bet stengiasi derinti lengvumą, polėkį bei discipliną.

Joe Strummeris: „Niekada nepasiduok“

Joe Strummeris: „Niekada nepasiduok“

1999-ieji, birželio penktosios vakaras Šefildas, Anglija. Salėje susirinkę žmonės su nekantrumu laukia, kol po ilgos pertraukos su savo nauja grupe „The Mescaleros“ ant scenos užlips Johnas Grahamas Melloras geriau žinomas kaip Joe Strummeris.

Festivalis TARP atvyksta į Klaipėdą

Festivalis TARP atvyksta į Klaipėdą

Slem poetų kovos, stand-up komedijos pasirodymas, grupių „Sheep got waxed” ir „Kamanių šilelis“ koncertai, parodos pagal Šamano poeziją atidarymas – visa tai ir dar daugiau ateinantį savaitgalį Klaipėdai parodys į uostamiestį pagaliau atvykstantis festivalis TARP.
Skirtingas meno disciplinas apglėbianti festivalio TARP tema šiais metais – miesto šamanų regėjimai – visus naujo poetinio požiūrio ieškotojus kviečia naujai pažvelgti į poeziją, tekstams jungiantis su muzika, kinu, fotografija, gyvu kalbėjimu ir naujausiomis technologijomis. Spalio 7 dieną Vilniuje prasidėjęs festivalis, prieš pabaigdamas savo renginių maratoną, paskutinį spalio savaitgalį kartu su festivalio partneriu Klaipėdos kultūros komunikacijų centru uostamiesčio gyventojus kviečia į renginius.

Spalio 28 d.: „Ypatingas pasiūlymas…“ ir poezijos filmai

Poetas ir pogrindžio kultūros populiarintojas Mantas Gimžauskas (1976 m. – 2007 m.), draugų vadintas Šamanu, išsiskyrė gebėjimu jungti vaizdus ir tekstus dėmesį prikaustančiu būdu. Vieną iš Manto Gimžausko – Šamano eilėraščių – „Atigravitacinė Voruta“, prasidedantį žodžiais „YPATINGAS PASIŪLYMAS visiems poetams ir poetėms, kuriems raidės ir žodžiai nebekelia fizinio pasitenkinimo” būrys Lietuvos fotografų perteikė savo darbuose. Jie eksponuojami fotografo Dariaus Jurevičiaus kuruojamoje parodoje „Ypatingas pasiūlymas…“.
Festivalio TARP atidarymo dieną (spalio 7 d.) Vilniuje pradėjusi veikti paroda spalio 14 d. keliavusi į Kauną, klaipėdiečius išvysti „Antigravitacinės Vorutos“ interpretacijas fototekstuose kviečia jau ateinantį savaitgalį, spalio 28 d., 18 val., KKC kiemelyje.
Tą patį spalio penktadienį į Parodų rūmus klaipėdiškius kvies ir festivalio TARP organizuoto poetinių filmų pagal Birutės Pūkelevičiūtės poeziją konkurso darbai. Nuo 18.30 val. bus galima pamatyti įdomiausius konkursui atsiųstus poetinius filmus bei jų tarpe išvysti ir laureatų darbus.

Spalio 29 d.: Džiazas, folkas, stand-up comedy ir slem poezija

Paskutinį mėnesio šeštadienį TARP festivalis – mažiau lyriškas ir rafinuotas, labiau atviras, ir drąsus – pakvies į energijos tiek iš dalyvių, tiek iš atlikėjų reikalaujančius renginius klube „Tema“.
Programą 21 val. pradės slem poezijos varžybos, o nuo 22.30 ją tęs lietuviško folk atstovai „Kamanių šilelis“. Pagrindinis grupės duetas Mantas Zemleckas ir Kamilė Gudmonaitė leis išgirsti lietuvių muzikinėje padangėje išsiskiriančius, Skandinavija dvelkiančius kūrinius. Melodingumu, nuoširdumu ir ramybe žavintis duetas trumpam lietuviško folk muzikoje leis išgirsti naujus poetinius skambesius.
Nuo 23.30 val ramią atmosferą išjudins komiko Domo Raibio humoras. Standup komedijos Lietuvoje istorija prasidėjo 2008 – ųjų rugpjūtį, kai į „Humoro Klubą“ susibūrę komikai amerikietiškąją gyvų komedijos pasirodymų tradiciją ėmė skleisti ir įtvirtinti lietuviškuose baruose, muzikos klubuose, kultūros namų salėse, internete, televizijoje. Kelerius metus įvairias publikas kvatoti vertę susibūrusio kolektyvo nariai kartkarčiais surengdavo ir individualius stendapus. Vienas iš šių komikų – Domas Raibys, gimęs Švėkšnoje, gyvenantis sostinėje, stendup programoje „Lyriškai iškrypęs Raibys“ privers atsitokėti, pažvelgti į save iš šalies ir paklausti savęs – o gal tikrai yra iš ko pasijuokti?
Lygiai vidurnaktį sceną okupuos ir publiką kaitins laisvai improvizuojantys ir gerą energiją skleidžiantis trio „Sheep got Waxed“. Šis spontaniškai užgimęs muzikinis orga(ni)zmas, kurio pagrindinė varomoji jėga – improvizacija – tai energingi LMTA džiazo katedros studentai (esami ir buvę): saksofonininkas Simonas Šipavičius, būgnininkas Adas Gecevičius ir gitaristas Paulius Vaškas, nuo 2010 metų rudens beveik kasdien vakarus leidę studijoje, kol bendrų idėjų suvienyti galiausiai susijungė į muzikinę trijulę „Sheep got waxed“. Grupės nariai teigia: „Geriau įsiklausius galima išgirsti vaškuojamos avelės verksmą.“

Klaipėda – parodyk savo slem poetus!

Vienas ryškiausių viso festivalio TARP bei Klaipėdoje vykstančios programos akcentų – slem poezijos varžybos. Šeštadienio programą (29 d.) klube „Tema“ pradedančios Slem poezijos varžybos – tai Lietuvoje jau beveik du metus besiskleidžianti gyvai atliekamos poezijos tradicijos apraiška.
Aš nesu nei už, nei prieš. Aš suteikiu galimybę būti išgirstam“, – tokiu principu vadovaujasi slem poezija, kas mėnesį sostinėje vykstančių varžybų metu į svetingą sceną kviečianti visus, turinčius, ką pasakyti.
Amerikos kabokėliuose gimusi ir populiariu judėjimu tapusi slem poezija prieš pusantrų metų įsitvirtino ir Lietuvoje. Nors jos apraiškų mūsų šalyje buvo ir anksčiau, tačiau kiekvieną paskutinįjį mėnesio ketvirtadienį sostinėje rengiamos varžybos tik prieš metus pavirto augančio susidomėjimo sulaukiančia tradicija. Pradžioje slem scena sau vietą rado „Fluxus Ministerijoje“, vėliau įsikūrė „BIX“ bare. Iš čia varžybos kartais iškeliauja pasisvečiuoti į kitus miestus, įvairius festivalius, savo atstovą kasmet siunčią į tarptautinį Europos slemą.
Komiko Domo Raibio vedamos slem poezijos varžybos – tai gyva poezijos ir energijos iškrova, sujungianti atlikėjus ir publiką. Kaip viskas vyksta? Varžybose poetams dažniausiai yra taikomos trys pagrindinės taisyklės: galima skaityti tik savo darbus, negalima naudoti jokių specialių kostiumų, makiažo ar dekoracijų, vieno skaitymo trukmė – iki trijų minučių. Poetų pasirodymus vertina penkių narių komisija, sudaryta iš atsitiktine tvarka parinktų žiūrovų. Varžybos skirstomos į tris etapus: pirmajame pasirodo visi poetai, vėliau iškrenta mažiausiai taškų surinkusieji, kol galų gale pasibaigus paskutiniam etapui paskelbiami du daugiausiai taškų surinkę dalyviai. Finale visų žiūrovų simpatijos lemia, kas paskelbiamas nugalėtoju. Jam atisitenka pereinamoji simbolinė taurė – 10 litų.
Varžybų vedėjas Domas Raibys teigia: „Slemas yra poezija, kuri kalba čia ir dabar, ir kurią turi suprasti čia ir dabar. Tai taip pat gali būti ir tavo pirmas žingsnis į pažintį su literatūrą.“

Anot nuolatinio slem poezijos propaguotojo, varžybų dalyvio bei hip-hopo kultūros atstovo Žygimanto Kudirkos, paprastoje poezijoje žmogus tampa teksto tranzistoriumi, tai yra, išlaiko tokį tekstą, koks jis yra. O sleme raiška gali suteikti tekstui papildomo turinio, tekstas nėra vien pats savaime visas turinys. Išraiška – kaip papildomas prasminis lygmuo.
Slem poezijos scena atvira, todėl dalyvauti gali visi norintys. Į Klaipėdą atvykstantis poetinis festivalis TARP iki spalio 27 dienos kviečia registruotis visus, norinčiuosius atrasti ir parodyti savo slam poezijos gebėjimus ir spalio 29 d. sudalyvauti slam poezijos skaitymuose. Reikalavimai dalyviams: pasiruošti perskaityti ar pasakyti 3 ne ilgesnius kaip 3 minučių trukmės autorinius tekstus, scenoje nenaudoti jokių papildomų įrankių, kostiumų, scenografijos. Registracija adresu: [email protected] arba [email protected] .

„Tundra“ pakėlė uždangą virš debiutuojančios „Live“ scenos

„Tundra“ pakėlė uždangą virš debiutuojančios „Live“ scenos

Išaušo ta diena, kai pakeliame uždangą virš šių metų naujienos – penktadienį ir šeštadienį dienos metu prie Bass kranto prisišvartuosiančią Live sceną. Nors „gyvas” garsas „Tundros“ elektroninėje karalystėje jau kelerius metus kruopščiai ieškojo savo vietos šalia patefonų ir CD grotuvų, festivalis juos pirmąkart suburs dedikuotoje scenoje. Tikro, kadaise ežerų vandenis skrodusio, o dabar į sausumą iššokusio laivo denyje pasirodys tiek gerai žinomi, tiek švieži muzikos kūrėjų daigai.

Vieni iš mažiau girdėtų, bet puikiųjų – Insearch ir Domo Strupinsko bendras projektas „No Dog Barking“, save nuo punk iki industrial išbandę ir galop prie indie, išradingai jungiamo su electro ir d’n’b elementais apsistoję The Deflux, taip pat Days of Eclipse – industrinio/eksperimentinio roko grupė, vadinama viena perspektyviausių alternatyviosios muzikos scenoje, savo kūryboje elektroniką perpinantį su maištingąja rokenrolo dvasia.

Trimis nežinomais perfekcionistais save vadinantys estai Aides – dar vienas gyvybingos alternatyvos gūsis. Įkvėpti tokių roko legendų kaip Radiohead ir Muse, paliesti ant pačios bangos viršūnės esančių Kings of Leon įtakos, Aides savo muzikoje talpina roko, ambient, punk, indie, metalo ir džiazo elementus. Išraiškingus pasirodymus rengiantys ir naujų muzikinių vizijų ieškantys atlikėjai Estonian Music Awards 2011 laimėjo „Best rock act“ titulą ir jau įrašinėja savo antrąjį albumą.

Interpretacijoms, eksperimentams ir stilistinei įvairovei visuomet atviras ir jau trečiąjį albumą rengiantis Golden Parazyth – lyrinės, o kartais veržlios ir visada užvedančios elektronikos kūrėjas, kurio „Tundros“ publikai atskirai pristatinėti nebereikia. Festivalyje kasmet jau penktą kartą grojantis ir itin šiltai pasitinkamas muzikantas senus ir naujus gerbėjus scenoje šį kartą žavės kartu su grupe „Monkeys Band“.

Gerbiamas MC Messiah aveles ganys kartu su savo abstraktaus hip-hopo orkestru, talkinančiu projekte „Messiah Goes Mad“, kuris dabar – dar labiau elektrifikuotas ir praturtintas ekstra klavišais bei boso takeliu. Tuo tarpu vieni iš alternatyviosios elektroninės scenos pradininkų Lietuvoje, šiuolaikinio vaizdo ir garso menininkai Fusedmarc dalinsis savo patirtimi ir vaizduote, publikai pateikdami ypatingą, laisvoms interpretacijoms atvirą audiovizualinį šou.

Live šturmanų būrys dar pasipildys keliais drąsiais vardais, o nuolat pildomą atlikėjų sąrašą rasite apsilankę www.tundrafestival.lt/muzika/live-scena

Festivalyje „Be2gether“ bus siekiama freestyle hip-hopo rekordo

Festivalyje „Be2gether“ bus siekiama freestyle hip-hopo rekordo

Muzikos ir meno festivalyje „Be2gether“ bus siekiama Lietuvos freestyle hip-hopo rekordo. Jau kitą savaitgalį Norviliškėse trupės „Impro241“ nariai Jama ir W be sustojimo repuos ištisas 3 valandas, o rekordinės dainos tekstą jiems vietoje padės kurti festivalio dalyviai.

Festivalyje „Be2gether“: žaismingieji „Casiokids“

Festivalyje „Be2gether“: žaismingieji „Casiokids“, kazokai „Haydamaky“ ir beatbox‘eriai „Bauchklang“

Muzikos ir meno festivalis „Be2gether“, vyksiantis birželio 25 – 27 dienomis, skelbia dar tris muzikos grupes. Norviliškių scenų programą papildė žaismingieji „Casiokids“, kazokai „Haydamaky“ ir beatbox‘eriai „Bauchklang“.

„Tamstoje“ – muzikalūs hiphopo ritmai širdims ir ausims

„Tamstoje“ – muzikalūs hiphopo ritmai širdims ir ausims

Hiphopas – daugiau nei muzika, greičiau net religija. Tačiau rimuojami žodžiai skamba kur kas geriau, jei yra atliekami kartu su kokybiška muzika. Būtent tokį derinį balandžio 22-ąją, penktadienį, siūlys gyvos muzikos klubas „Tamsta“, kur vyks septintasis ciklo „Save da Hip-Hop“ vakarėlis.

DJ Vadim: „Muzika yra mano narkotikas ir mano aistra“

DJ Vadim: „Muzika yra mano narkotikas ir mano aistra“

Nemiegantis, su savo kūryba daugiau nei 60 šalių aplankęs ir kasmet surengiantis po 170-180 pasirodymų džiunglių liūtas DJ Vadim šią vasarą apsilankys ir Lietuvoje vyksiančiame elektroninės muzikos festivalyje „Revolution Festival 2017“ ir yra vienas iš pagrindinių festivalio Jungle scenos atlikėjų.

Penktadienio DJ: Atlantos gatvėmis su DJ Swix

Penktadienio DJ: Atlantos gatvėmis su DJ Swix

Niujorkas, Los Andželas Kingstonas, Detroitas, Paryžius… Didžiuosius Amerikos (ir ne tik!) miestus šį sezoną aplankę repo virtuvės šefai DJ Swix ir DJ Mamania kviečia į paskutinę repo ekskursiją „Studio 9“ šokių salione. Galine maršruto stotele taps Atlanta, po kurios gatves sutiko pavežioti pats DJ Swix. Šokam į kadilaką, atsukam žemą ir varom!