Search Results for: "Wikipedia"

„Wikipedia“ protestą dėl kovos su piratavimu įstatymo vertina sėkmingai

„Wikipedia“ protestą dėl kovos su piratavimu įstatymo vertina sėkmingai

Didžiausios pasaulyje nemokamos interneto enciklopedijos „Wikipedia” įkūrėjas Jimmy Walesas pareiškė, jog protestas dėl kovos su piratavimu įstatymo buvo sėkmingas, praneša „telegraph.co.uk”.

Prie „Wikipedia“ streiko jungiasi ir lietuviai

Prie „Wikipedia“ streiko jungiasi ir lietuviai

Trečiadienį, sausio 18 dieną, tokie internetiniai tinklalapiai kaip „Wikipedia“, „Reddit“, „Mozzila“ nusprendė atsijungti nuo pasaulinio tinklo ir taip išreikšti protestą prieš planuojama JAV įstatymą, kuris, jų manymu įgalintų interneto cenzūrą. Internetinės svetainės bus „išjungtos“ vienai dienai.

Diskusijų internete apie SOPA jau pilna. Interneto erdvių kūrėjai ir vartotojai baiminasi, kad naujasis įstatymas leis mažai valdininkų grupelei „valdyti“ interneto turinį. Nors oficialiai skelbiama, kad šis reglamentas kovos prieš piratavimą ir padės ginti autorines teises, vis dėlto daugelis nerimauja, ar tai nebus cenzūros įrankis.

Pasirodo, kad prie pasaulinių internetinių tinklalapių „tylos“ streiko, žada prisijungti ir lietuviai.

Žianiatinklio kleckas.lt autorius rašo, kad trečiadienį „Buržujaus rašinėliai neveiks“. Autorius taip pat ragina prie JAV liečiančio įstatymo protesto prisijungti ir lietuvius.

„Wikipedia“ protestuos dėl kovos su piratavimu įstatymo

„Wikipedia“ protestuos dėl kovos su piratavimu įstatymo

Didžiausia pasaulyje nemokama interneto enciklopedija „Wikipedia” sausio 18 dieną bus neprieinama 24 valandas. Tokiu būdu protestuojama prieš JAV kovos su piratavimu įstatymą, kuris gali privesti iki cenzūros įvedimo interneto portaluose, „Wikipedia” skelbia savo tinklalapyje.

„Wikipedia“ gali būti uždaryta

„Wikipedia“ gali būti uždaryta

„Wikipedia“ įvairiems tikslams naudojama visame pasaulyje. Vienas iš enciklopedijos steigėjų – Jimmy Wales, paskelbė oficialų pranešimą, kad tinklapis gali netrukus išsijungti. Taip įvyks, norint sustabdyti JAV valdžios svarstomo antipiratavimo įstatymo priėmimą.

"Microsoft Research" ir "Wikipedia" tobulins daugiakalbį turinį

„Microsoft Research” ir „Wikipedia” tobulins daugiakalbį turinį

„Microsoft Research” tyrimų grupė šiandien pranešė apie „WikiBhasha” – „Wikipedia” daugiakalbio turinio kūrimo priemonės – beta versijos išleidimą. „WikiBhasha” priemonė leidžia „Wikipedia” autoriams rasti turinį kituose „Wikipedia” straipsniuose, išversti jį į kitas kalbas, o tuomet kurti naujus straipsnius arba patobulinti turimus daugiakalbėse „Wikipedia” svetainėse. „WikiBhasha” beta versija galima naudotis kaip atviro kodo „MediaWiki” plėtiniu pagal „Apache License 2.0” licenciją (http://svn.wikimedia.org/viewvc/mediawiki/trunk/extensions/WikiBhasha), ir kaip „Wikipedia” vartotojo prietaisu. Šį įrankį taip pat galima naudoti kaip įdiegiamą programėlę, kurią galima parsisiųsti adresu http://www.wikibhasha.org, esančiu „Microsoft Corp.” korporacijos „Windows Azure” platformoje. Pavadinimas „WikiBhasha” kilo iš gerai žinomo termino „wiki”, kuris reiškia bendradarbiavimą, ir „bhasha”, kuris hindi ir sanskrito kalbomis reiškia „kalba”.

(Logotipas: http://photos.prnewswire.com/prnh/20000822/MSFTLOGO)

(Logotipas: http://www.newscom.com/cgi-bin/prnh/20000822/MSFTLOGO)

„WikiBhasha” palaikys turinio kūrimą daugiau nei 30 kalbų. „WikiBhasha” beta versija leis lengvai sukurti turinį „Wikipedia” svetainėse ne anglų kalba, kaip informacijos šaltinį naudodama didelį kiekį angliško „Wikipedia” turinio. Iš pradžių „Wikimedia Foundation” ir „Microsoft Research” taip pat artimai bendradarbiaus su „Wikipedia” vartotojų bendruomenėmis, atkreipdama dėmesį į turinio kūrimą arabų, vokiečių, hindi, japonų, portugalų ir ispanų kalbomis.

„Mes visada džiaugiamės matydami gerėjantį daugiakalbį bendradarbiavimą tarp „Wiki” svetainių” sako vyriausiasis „Wikimedia Foundation” technologijų pareigūnas Danese Cooper. „Kompanija „Microsoft Research” atlieka labai įdomių patobulinimų su „WikiBhasha”, o mes džiaugiamės taip pat galėdami pasinaudoti jų kliento kodu savo atvirajame kode.”

Palengvindama daugiakalbio turinio kūrimą „Wikipedia” bendruomenei, „Wikipedia” ir „Microsoft Research” tikisi įkvėpti naują daugiakalbio turinio kūrimo bangą.

„Programos „WikiBhasha” beta versija leidžia lengvai sukurti turinį įvairiomis kalbomis, taip pat generuoja dideles lygiagrečių kalbos duomenų apimtis, su kuriomis tyrėjai galėtų dirbti, toliau plėtodami automatinio vertimo technologiją”, sako P. Anandan, „Microsoft Research” generalinis direktorius Indijoje. „Kokybiško turinio kūrimą keliomis kalbomis galima žymiai patobulinti ir pagreitinti, aktyviai dalyvaujant „Wikipedia” bendruomenėms.”

„WikiBhasha” beta versija – tai interneto naršyklėje veikianti priemonė, veikianti „Wikipedia” svetainėse. Joje yra intuityvus ir paprastas vartotojo sąsajos (VS) lygmuo, išliekantis paskirties kalbos „Wikipedia” svetainėje viso turinio kūrimo proceso metu. Šis VS lygmuo apima turinio atradimą, naudojant kalbines ir bendras tarnybas, pirmiausia dėmesį kreipiant į turinio sukūrimą „Wikipedia” paskirties svetainėje. Paprasto trijų etapų proceso metu vartotojas supažindinamas su turinio pateikimu ir išgavimu iš angliškų „Wikipedia” straipsnių, kuriant „Wikipedia” straipsnį vietos kalba ir publikuojant jį „Wikipedia” paskirties svetainėje. Nors tipinio seanso metu galima patobulinti „Wikipedia” straipsnį paskirties kalba, atliekant panašų procesą taip pat galima suskurti naujus straipsnius. „WikiBhasha” beta versija šiuo metu veikia su „Windows Internet Explorer” (7.0 ir 8.0 versija), „Windows XP”, „Windows Vista” ir „Windows 7” bei „Firefox” (3.5 ar naujesne versija), „Linux Fedora” (11 ir 12 versija), „Windows XP”, „Windows Vista” ir „Windows 7” sistemomis.

„WikiBhasha”, kurią palaiko kompanijos „Microsoft” automatinių vertimų sistema „Machine Translation” ir vertimų bendradarbiaujant sistema „Collaborative Translations Framework”, koncepciją sukūrė „Multilingual Systems” (http://research.microsoft.com/en-us/groups/mls/)

grupė „Microsoft Research” filiale Indijoje (http://research.microsoft.com/en-us/labs/india/). Grupė „Multilingual Systems Group” tyrinėja kelių kalbų ir kryžminių kalbų technologijas, kurios nepastebimai dirba su keliomis kalbomis ir kuria išteklius, kurie padės atliekant skaičiavimo lingvistikos tyrimus. Ši priemonė buvo sukurta bendradarbiaujant su „Natural Language Processing” (http://research.microsoft.com/en-us/groups/nlp/) grupe „Microsoft Research” Redmondo filiale.

Aš – Sophie Green: fotografė surado ir įamžino jos vardu besivadinančias merginas (foto)

Aš – Sophie Green: fotografė surado ir įamžino jos vardu besivadinančias merginas (foto)

Ar kada nors internete ieškojote taip pat kaip jūs besivadinančių žmonių? Na, mes tą tikrai esame išbandę. Kai kam, nešiojančiam populiaresnę pavardę, pavyksta surasti netgi ne vieną bendravardį.

Skaitytojo pusryčiai. Apie filmą „Pėdsakai“– viena dykuma

Skaitytojo pusryčiai. Apie filmą „Pėdsakai“– viena dykuma, neskaitant trijų kupranugarių ir šuns

Rašau ne apie filmą, kurį jau mačiau, bet, kurį labai noriu pamatyti. Tai filmas „Pėdsakai“ („Tracks“), kuriame vaidina mano numylėtinė Mia Wasikowska ir sparčiai kylantis aktorius Adamas Driveris.