Search Results for: "aknė"

Individualūs kosmetologės-visažistės patarimai. Randai nuo aknės

Individualūs kosmetologės-visažistės patarimai. Randai nuo aknės

Pristatome GATINEAU grožio salono kosmetologę-vizažistę Norą Vanagaitytę, kuri mūsų skaitytojams patars, kaip prižiūrėti veido odą, kokia kosmetika geriausiai tinka etc.

Mityba ir spuogai: kaip jie susiję?

Mityba ir spuogai: kaip jie susiję?

Visi yra bent viena ausimi girdėję, kad maistas vienaip ar kitaip veikia odos būklę. Ir nors dėl šio reiškinio vis dar verda diskusijos, yra ne vienas realus pavyzdys, kaip pakoreguota mityba padėjo atsikratyti odos problemų.

Patarimai norinčioms ilgesnių ir tankesnių blakstienų

Patarimai norinčioms ilgesnių ir tankesnių blakstienų

Kerinčio žvilgsnio paslaptis – tankios ir ilgos blakstienos. Vienos vargsta ieškodamos stebuklingo blakstienų tušo, kitos jas prisiaugina, o trečios renkasi natūralius ir laiko patikrintus receptus. Jeigu nori, kad efektas būtų ilgalaikis, siūlome tau paskutinį variantą. O kad nereikėtų jų ilgai ieškoti, duosime keletą naudingų patarimų.

Kosmetologas nebeišsprendžia odos problemų? Yra kita išeitis

Kosmetologas nebeišsprendžia odos problemų? Yra kita išeitis

Dažnai pažįstama situacija, kai kosmetologės rekomenduojamos odos gydymo procedūros padeda tik laikinai arba apskritai nebesuteikia norimo efekto. Arba investuojama į brangią kosmetiką, kurios „stebuklingo“ poveikio pajusti nepavyksta. Tad kaip gydyti odos problemas nešvaistant pinigų, kai, rodos, jau išbandėte viską?

Lietus

Lietus, vėjas ir saulė – rudens puokštė, kurią turi atlaikyti veido oda

Nors ruduo vienas gražiausių metų laikų, tačiau mūsų veido odai jis yra tikras išbandymas. Šiuo metų laiku oras labai permainingas – ryte gali šviesti saulė, o po kelių valandų jau lis lietus ir pūs žvarbus vėjas. Todėl ypatingai svarbu pasirinkti tinkamas kosmetikos priemones, kurios tiktų ir veido odai, ir oro sąlygoms, ir apsaugotų veidą nuo odos ligų.

Odos priežiūros žingsnis

Odos priežiūros žingsnis, kurio nevalia praleisti

Rytai prie veidrodžio, lydimi įvairių grožio procedūrų – dažno iš mūsų kasdienybė. Nuo drėkinančių, maitinančių kremų iki pudros, skaistalų ir kitų kosmetikos priemonių – rodos, savo odos puoselėjimui laiko negailime. Visgi, specialistai pastebi, jog neretai pamirštamas vienas svarbiausių odos priežiūros etapų ir primena, kad gražia bei sveika oda galima džiaugtis tik tada, jei kasdien ją rūpestingai valome.

VDU botanikos sode skleidžiasi didžiausia tulpių ekspozicija per pastaruosius du dešimtmečius

VDU botanikos sode skleidžiasi didžiausia tulpių ekspozicija per pastaruosius du dešimtmečius

Pakako vos kelių vasariškai šiltų dienų, kad Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodo parke Kaune viena po kitos sužystų per dvi dešimtis ankstyviausiųjų tulpių rūšių ir veislių. Veržlia ryškių spalvų banga prasideda bene lankomiausias ne tik kauniečių, bet ir svečių iš visos Lietuvos tulpių žydėjimas: šiemet jų romantiškoje, dar grafo J. Godlevskio laikais suformuotoje, Aukštosios Fredos dvaro parko saloje prisodinta kaip niekad daug – per 9 arų plote puikuojasi visų 15 grupių tulpių, netoli pusės tūkstančio rūšių ir veislių.

Naujametis pažadas mūsų odai: kelių dienų grožio atostogos

Naujametis pažadas mūsų odai: kelių dienų grožio atostogos

Ar nepamiršote Naujųjų metų naktį pasižadėti darbų, siekių ir kasdienių rūpesčių sūkuryje šiemet daugiau dėmesio skirti tik sau? Jeigu taip, dar ne vėlu susigriebti, nes būtent žiema yra palankiausias metas iš esmės pasirūpinti savimi ir savo oda. Tačiau dažnai moteris sulaiko klaidingas įsitikinimas, kad norint atgaivinti ar atjauninti odą, tam reikia skirti itin daug pastangų. Todėl gydytoja dermatologė primena, kad priemonių tam yra tiek naminių, tiek profesionalių, tereikia pasitelkti truputį fantazijos ir skirti šiek tiek laiko ir meilės sau.

5 dažniausiai nustatomos lytiškai plintančios infekcijos

5 dažniausiai nustatomos lytiškai plintančios infekcijos

Giedrė Macaitienė, visuomenės sveikatos specialistė

Lytiškai plintančios infekcijos pavojingos, nes dažniausiai nejaučiami jokie simptomai arba jie pasireiškia ne iškart. Lytiškai plintančių infekcijų nesunku išvengti, tereikia rūpintis savo lytine sveikata.

Visuomenės sveikatos specialistė Giedrė Macaitienė įspėja, kad kiekvienam savo sveikata besirūpinančiam žmogui būtina saugotis lytiškai plintančių ligų. Šios ligos dar vadinamos LPI (lytiškai plintančiomis infekcijomis), nes jas žmonės vieni kitiems perduoda lytinių kontaktų metu. Lytiniai kontaktai tai ne vien lytiniai santykiai, bet ir bučiniai, oraliniai, analiniai santykiai bei sekso reikmenų naudojimas. Kai kurios LPI perduodamos kontakto su oda metu arba iš motinos kūdikiui gimdymo ar žindymo krūtimi metu.

5 lytiškai plintančios infekcijos, kurių geriau išvengti:

1. Chlamidiozė

Tai labai dažnai pasitaikanti infekcija, kurią sukelia bakterija. Dažnai nėra jokių simptomų. Jei jie pasireiškia, dažniausiai jaučiamas nemalonus pojūtis, skausmas pilvo srityje, deginantis pojūtis šlapinantis. Negydoma liga gali sukelti šlapimtakių, gimdos kaklelio, išeinamos angos gleivinių, akių junginės uždegimus, nevaisingumą, pažeisti sąnarius.

2. Sifilis

Tai rimta, tačiau pirminiuose ligos vystymosi etapuose antibiotikais pagydoma liga. Liga pasireiškia bėrimais lyties organuose, plaukuotoje galvos dalyje, burnos gleivinėje. Negydoma infekcija sukelia skausmus sąnariuose, plaukų slinkimą bei kepenų uždegimą. Vėliau sifilis paveikia nervų sistemą, širdį bei kaulus, paskutinėje ligos stadijoje žmogus suserga psichine liga arba paralyžiumi. Šia liga gali būti užkrečiamas infekuotos motinos vaisius.

3. Gonorėja

Gonorėją sukelia bakterija, gyvenanti lyties organų, akių, gerklės, išeinamosios angos gleivinėje. Simptomai pasireiškia praėjus 3–5 dienoms po infekcijos patekimo į organizmą. Dažniausiai atsiranda pūlingos išskyros ir skausmas šlapinantis, kartais nepastebimi jokie ligos simptomai. Laiku nediagnozuota ir negydoma liga progresuoja ir gali sukelti nevaisingumą.

4. ŽPV (žmogaus papilomos virusas)

ŽPV sukelia genitalijų karpas. Jos atsiranda lytinių organų srityje ir labai lengvai perduodamos lytinių santykių metu. Karpos lengvai pastebimos, jei jų yra kūno išorėje, tačiau sudėtinga jas aptikti, jei jos yra makšties viduje ar ant gimdos kaklelio. Kiekvienai karpai šalinti taikomi skirtingi metodai. Nustatyta, kad maždaug 90 proc. ŽPV infekcijos atvejų praeina savaime per porą metų. Tačiau kartais ŽPV infekcija organizme sukelia uždegimą arba kitų sveikatos problemų. Kai kurių tipų ŽPV gali sukelti audinių supiktybėjimą ir onkologinius susirgimus. Nuo kai kurių, ypač pavojingų, ŽPV tipų yra galimybė pasiskiepyti.

5. Genitalijų herpis

Šią infekciją sukelia virusas (Herpes genitalis), kuris įsitvirtina nervų šaknelių galuose ir išlieka visą žmogaus gyvenimą. Infekcijos vietoje (ant lūpų, veido, burnoje ar ant lytinių organų) atsiranda nedidelės pūslelės. Pūslelės plyšta po 2–4 dienų ir pamažu sugyja. Ligos požymiai gali pasireikšti 3–4 kartus per metus, tačiau pamažu jos intensyvumas mažėja. Gydoma simptomiškai antivirusiniais preparatais.

LPI požymiai

Dažnai LPI užsikrėtę asmenys nejaučia jokių simptomų. Pasitaiko, kad užsikrėtęs asmuo pastebi simptomus, kurie greitai pranyksta, arba LPI požymiai pasireiškia po keleto savaičių, mėnesių ar metų. Pasireiškiantys požymiai: niežėjimas ar bėrimas, paraudimas, skausmas lytinių organų srityje; skausmas šlapinantis, neskaidrus, stipraus kvapo šlapimas; žaizdelės ar pūslelės ar ant aplink lytinius organus, prie išangės ar burnoje; spazmai, maudimas pilvo srityje; genitalijų karpos; kraujo pasirodymas po lytinių santykių; išskyros iš šlapimo-lytinių organų.

Kaip išvengti LPI?

100% veiksmingas būdas apsisaugoti nuo LPI yra visiškas susilaikymas nuo lytinių santykių. Ištikimybe pagrįsti santykiai su vienu partneriu taip pat laikomi saugiais. Kitas būdas apsisaugoti nu LPI yra prezervatyvų naudojimas. Verta reguliariai apsilankyti pas bendrosios praktikos gydytoją, dermatologą, venerologą, ginekologą ar urologą, atlikti laboratorinius tyrimus.

Bakterijų sukeliamas LPI galima išgydyti vaistais (antibiotikais ir kitais antimikrobiniais preparatais). Nenustatytos ir laiku negydomos LPI gali sukelti nevaisingumą, persileidimą arba infekcijos gali būti perduodamos vaikui.

Kaip rūpintis grožiu artėjant žiemai?

Kaip rūpintis grožiu artėjant žiemai?

Atvėsę orai reikalauja ir greitos reakcijos keičiant kasdienių grožio procedūrų ritualą. Šaltas ir sausas oras, žvarbus vėjas, išsausėjęs patalpų oras – pagrindiniai veiksniai, nuo kurių reikia saugoti odą šaltuoju metu laiku.