Now Reading
Naujametis pažadas mūsų odai: kelių dienų grožio atostogos

Naujametis pažadas mūsų odai: kelių dienų grožio atostogos

Naujametis pažadas mūsų odai: kelių dienų grožio atostogos

Ar nepamiršote Naujųjų metų naktį pasižadėti darbų, siekių ir kasdienių rūpesčių sūkuryje šiemet daugiau dėmesio skirti tik sau? Jeigu taip, dar ne vėlu susigriebti, nes būtent žiema yra palankiausias metas iš esmės pasirūpinti savimi ir savo oda. Tačiau dažnai moteris sulaiko klaidingas įsitikinimas, kad norint atgaivinti ar atjauninti odą, tam reikia skirti itin daug pastangų. Todėl gydytoja dermatologė primena, kad priemonių tam yra tiek naminių, tiek profesionalių, tereikia pasitelkti truputį fantazijos ir skirti šiek tiek laiko ir meilės sau.

„Kiekviena moteris susiduria su skirtingomis odos problemomis. Bene visos pergyvena dėl ryškėjančių raukšlių, tuo tarpu vyresnės – dar ir dėl matomų veido porų, jaunos merginos – dėl aknės sukeltų problemų, o nereta ir dėl įvairių uždegimų, paūmėjančių žiemos metu. Sprendimų odos problemoms gydyti yra įvairių, bet moterys pasimeta, kai reikia juos atsirinkti ir dažnai numoja ranka galvodamos „kitą kartą“. Tačiau Naujieji metai yra puiki proga prisiminti senas taisykles, kad pagrindinis moters aksesuaras yra lygi ir graži oda, o geriausias laikas stengtis dėl savęs yra būtent dabar“, – Naujų metų proga suimti save į rankas ragina klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatologė Natalija Jasaitienė.

Tereikia – šiek tiek laiko sau ir fantazijos

Palankiai vertinanti ir visuomet mielai rekomenduojanti namines grožio priemones, N. Jasaitienė akcentuoja, kad būdų išlaikyti grožį yra įvairiausių: tiek namų, tiek profesionaliomis sąlygomis. Svarbiausia – rasti šiek tiek laiko sau bei pasitelkti fantaziją ir bent retkarčiais palepinti savo odą. Tai padaryti galime tiesiog naudodamos kiekvienuose namuose randamas priemones, pavyzdžiui, medų, cukrų, sodą, kokosų aliejų.

„Norinčios lygesnės ir švaresnės odos, kiekviena iš mūsų namuose galime pasidaryti veido šveitiklį su ruduoju cukrumi ir kokosų aliejumi. Mat šiltame aliejuje ištirpintos cukraus granulės nėra tokios aštrios ir nepažeis mūsų jautrios veido odos. Kitas itin paprastai pagaminamas šveitiklis – du šaukštai medaus su trupučiu sodos“, – patarimais dalijasi dermatologė.

Tačiau čia gydytoja skuba įspėti dėl dažnai internete randamų rekomendacijų šveisti veidą su kavos tirščiais: „Tai viena dažniausių moterų daromų klaidų – kavos tirščiai, gal ir tinka šveisti kūno odai, tačiau mūsų veidui tai yra pernelyg agresyvi priemonė“.

Moterims, kurios pergyvena dėl išsiplėtusių veido odos porų gydytoja taip pat siūlo paprastus naminius receptus grožiui, pavyzdžiui, žalioji arbata, alavijas turi poras sutraukiantį poveikį. Taip pat ji teigiamai vertina ir veido valymo aparatus, kuriuos galima naudoti namuose – saikingai juos naudojant, oda tampa švaresnė ir skaistesnė, susitraukia poros.

Palankiausias laikas grožio atostogoms – žiema

N. Jasaitienė teigia, kad netikinčioms naminėmis gydomosiomis priemonėmis ir norinčioms greito ir efektingo poveikio odos sveikatai ir grožiui, žiema yra pats palankiausias metas kreiptis į specialistus.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Žiema yra pats geriausias metas atlikti lazerinėms procedūroms. Ne tik dėl to, kad praėjus šventiniam šurmuliui kiekviena moteris svajoja apie laiką tik sau ir kelių dienų ramybę bei poilsį, bet taip pat šiuo metu nereikia saugotis tiesioginių saulės spindulių, kurių įprastai būtina vengti kelias savaites iki ir po lazerinių procedūrų. Savo universalumu ir gydomuoju poveikiu unikali procedūra yra frakcinis veido odos atjauninimas, galintis išspręsti visą puokštę odos negalavimų: panaikinti raukšles, gydyti aknės pažeistą odą, naikinti randus ir pigmentines dėmes, sutraukti poras bei grąžinti odai sveiką spindesį, kurį žiemą dėl vitaminų stygiaus bei sauso ir šalto oro pokyčių, tenka pamiršti“, – aiškina N. Jasaitienė.

Šios procedūros metu veido odos paviršius yra veikiamas taškiniu – frakciniu būdu. Lazeris odai siunčia impulsus, kurie veikia tik tam tikras jos dalis ir suformuoja tūkstančius mikroskopinių „stulpelių”, o aplinkiniai audiniai lieka nepažeisti. Tokiu būdu yra skatinami atsinaujinimo procesai giliuosiuose dermos sluoksniuose: susidaro nauja, švelni oda, suaktyvėja kolageno gamyba. Iš karto po procedūros vyksta aktyvūs odos atsinaujinimo ir persitvarkymo procesai. Pasikeitimai tokie intensyvūs, kad tampa matomi jau po pirmos procedūros, tad sveikai odai pakanka atlikti ją vos kartą per metus.

Vienintelis šios procedūros „trūkumas“, nors šio žodžio gydytoja ir vengia, yra tai, kad kelias dienas po jos veido negalima šlapinti ir reiktų pabūti namuose. Tačiau ji tame įžvelgia tik teigiamą pusę.

„Kada paskutinį kartą esate leidęsi į grožio atostogas? Kada gi galite leisti sau kelias dienas ramiai iš tikrųjų pailsėti su knyga ir arbatos puodeliu namuose? Šiek tiek priverstinį poilsį po šios procedūros aš vadinu tikromis grožio atostogomis, nes grįžusios į darbus moterys atrodo, kaip po ilgo ir kokybiško poilsio“, – šypsosi gydytoja, Naujuosius metus ragindama pradėti pažadais savo odai.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt