Search Results for: "dantų priežiūra"

Kosmetologė: „Veido priežiūra turi būti toks pats kasdienis įprotis kaip ir dantų valymas“

Kosmetologė: „Veido priežiūra turi būti toks pats kasdienis įprotis kaip ir dantų valymas“

Turbūt neklysime pasakydami, jog gražią, lygią, sveiką ir švytinčią odą norėtų turėti kiekviena moteris, o dar geriau – jeigu ir priežiūros jai reiktų labai nedaug. Vis tik, pritardami posakiui, jog mokytis niekada nevėlu, taip pat, ir prižiūrėti odą, dar pridursime, jog tai geriausia daryti, patariant profesionalui ir išbandant praktiškai. Būtent to, savaitgalio stovykloje moterims „Madam išvyksta“, praktinio seminaro apie odos priežiūrą metu, ir sieks kosmetologė Dovilė Girdvainytė, o tuo tarpu, pašnekovė pasakoja, kokia turėtų būti kasdienė odos priežiūra, kokias priemones naudoti ir kodėl neužtenka veido nusiprausti tik vandeniu.

5 mitai apie veido odos priežiūrą pavasario metu

5 mitai apie veido odos priežiūrą pavasario metu

Nors atšilus orams labiausiai erzina išryškėję žiemos padariniai ant veido: odos sausumas, sudirgimas ir pleiskanojimas, tuo pačiu reikia kovoti su naujais pavojais – pavasario saule. Kiekviena moteris griebiasi visų būtiniausių priemonių odos būklei pagerinti, tačiau ne visuomet teisingų. Gydytoja dermatologė pateikia penkis populiariausius mitus apie veido odos priežiūrą pavasario metu ir pataria, kaip tinkamai prižiūrėti veido odą pasirodžius skaistesnei saulei.

10 mitų apie burnos priežiūrą

10 mitų apie burnos priežiūrą

Pirmas mitas. Dantų valymas keletą kartų per dieną labai kenkia emaliui. Šis mitas iš dalies teisingas, tačiau situacija nėra tokia dramatiška. Nors dantų emalis yra pati kiečiausia medžiaga, randama žmogaus organizme, odontologai pataria įsigyti labai minkštą dantų šepetėlį. Jei tokį naudojate, be baimės keletą sykių per dieną dantis valykite sukamaisiais judesiais – žalos nepadarysite ne tik emaliui, bet ir dantenoms.

3 mitai apie burnos priežiūrą ir spindinčią šypseną

3 mitai apie burnos priežiūrą ir spindinčią šypseną

Spindinti šypsena – pati gražiausia puošmena. Tad nenuostabu, kad prasidėjęs vasaros švenčių bumas prie odontologų kabinetų atgena eiles pacienčių, norinčių baltos šypsenos. Vis tik gydytoja odontologė teigia, kad dantų sveikata pradėti rūpintis reikėtų ne nuo to ir pastebi, kad pacientai neretai yra įtikėję klaidingais mitais apie burnos priežiūrą bei veiksnius, darančius didžiausią įtaką dantų spalvos pokyčiams.

Odos priežiūra šaltuoju metų laiku: natūralios veido kaukės

Odos priežiūra šaltuoju metų laiku: natūralios veido kaukės

Šaltis ir vėjas – dideli grožio priešai, todėl šaltuoju metų laiku savo oda reikia rūpintis itin atsakingai, kad ji netaptų sausa, nepradėtų šerpetoti ir neatrodytų pavargusi. Žmonėms, kurių oda itin jautri, šaltis ir vėjas gali padovanoti labai nemalonią „dovaną“ – egzemą. Kaip apsisaugoti?

Kaip atsikratyti varginančio dantų jautrumo?

Kaip atsikratyti varginančio dantų jautrumo?

Ar kada nors teko pajusti staigų ir aštrų skausmą valgant ledus arba geriant karštą arbatą? O gal tai buvo nemalonus jausmas, primenantis šalto vėjo gūsį burnoje? Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dantų jautrumas vargina apie 90 proc. žmonių. Dantų jautrumo priežastys gali būti įvairios – pavyzdžiui, vidaus organų ligos, uždegiminiai procesai burnoje, dėl stipraus fizinio arba cheminio poveikio atsiradę emalio pažeidimai. Vis dėlto, dažniausiai dantų jautrumo priežastys būna susijusios su netinkamais burnos higienos ir mitybos įpročiais.

Mitai apie burnos priežiūrą

Mitai apie burnos priežiūrą

Sveiki-dantys.lt profesionalai aiškinasi, kiek pagrįsti yra mitai apie dantų priežiūrą ir pataria, kaip užtikrinti deramą burnos ertmės higieną.

Įdomi naujovė – sukurtas prietaisas dantų valymui liežuviu (foto)

Įdomi naujovė – sukurtas prietaisas dantų valymui liežuviu (foto)

Dantų valymo ritualas kartais būna varginantis, nors ir labai įprastas, trumpas kasdieninis darbelis. Dėl to atsiranda visokių keistų prietaisų dantų valymo darbams palengvinti, bet naujausias ir, tikriausia, keisčiausias išradimas – dantų valymas su liežuvio pagalba. Žinoma, juk tai puiki „laisvų rankų įranga“, kol valysite dantis liežuviu galėsite suplauti indus, bendrauti internetu su bičiuliais, rašyti laišką draugui išvykusiam į Angliją ir pan. Daugiafunkciškumas klesti.

Kaip tinkamai pasirinkti dantų pastą?

Kaip tinkamai pasirinkti dantų pastą?

Kiekvienas mūsų rytas prasideda įvairiais ritualais: mylimo žmogaus pabučiavimu, pasisveikinimu su saule, stikline vandens su citrina ir…dantų valymu. Vis garsiau šnekama apie tai, kiek pavojingų ingredientų kasdien susidedame ant savo kūno, dabar pakalbėkime apie tai, ką dedame į burną.

7 itin nesveikos protėvių grožio procedūros

7 itin nesveikos protėvių grožio procedūros

Moterys jau nuo seniausių laikų prisigalvodavo įvairiausių būdų, kaip tapti gražesnėmis ir patrauklesnėmis. Kai kurie iš jų būdavo itin pavojingi sveikatai, skausmingi ir reikalaujantis ištvermės. Jei vyrai būtų sužinoję tikrąją grožio kainą su visomis smulkmenomis, tikriausiai neliktų itin sužavėti savo damomis.

Pristatome senovėje populiarias procedūras, kurios, ko gero, ir lėmė frazės „Grožis reikalauja aukų“ atsiradimą.

Krokodilų išmatų vonia
Senovės Graikijoje buvo tikima, kad krokodilų išmatos turi odos senėjimo procesą stabdančių savybių. Taigi tos moterys, kurioms itin rūpėjo jų jauna graži oda, mirkdavo šiltose krokodilų išmatų ir purvo voniose.

Plaukų dažai iš karvės kraujo
Plaukų dažymas – modernios moters bruožas, tačiau jau senovės Irane moterys tai darydavo. Dažai tada būdavo gaminami iš chna ir juodos karvės kraujo. Taip plaukus jos ne tik tamsindavo, bet ir gerindavo jų būklę. Iraniečiai tikėdavo, kad kraujas lemia juodą karvės spalvą, tad taip pat veikia ir žmogaus plaukus.

Veido pudra iš paukščių išmatų
Pirmosios Japonijos geišos naudodavo veido balinimo pudrą iš ryžių miltų ir paukščių išmatų. Žinoma, ja tepdavosi ir nosies šnerves, akių vokus bei lūpas.

Perukai, sukeliantis kraujavimą iš nosies
Anglijos moterys iki šiol garsėja keistomis grožio rutinomis. Viena tokių – karalienės Elžbietos epochoje nešioti raudonos spalvos perukai. Jie buvo itin madingi, nepaisant jų kenksmingumo sveikatai. Raudona spalva būdavo išgaunama naudojant miltelius iš sieros ir dygminų žiedlapių. Šis mišinys sukeldavo galvos skausmą, pykinimą ir dažnai kraujavimą iš nosies.

Nuodingi akių šešėliai
Senovės Egipte apsinuodijimas sunkiaisiais metalais būdavo įprastas dalykas. Čia vyrai ir moterys beveik kasdien savo akis dažydavosi mišiniu iš tamsiai pilko švino. Žalią spalvą išgaudavo iš vario rūdos. Tačiau pastarasis „kosmetinis“ ingredientas buvo iš dalies ir naudingas dėl didelio antimikrobinio aktyvumo, nes apsaugodavo nuo įvairių infekcinių ligų ir vabzdžių įgėlimų.

Itin nuodingo cheminio elemento arseno pudra
Viduramžiais Europoje moterys savo veidą balindavo itin nuodinga pudra iš arseno, švino rūdos ir kitų cheminių elementų.

Dantų balinimas šlapimu
Apie dantų priežiūrą senovėje duomenų beveik nėra, tačiau rastas vienas šaltinis, teigiantis, kad romėnai tam naudodavo šlapimą. Keisčiausia, kad ne savo tautos, o portugalų. Romėnai tikėjo, jog portugalų šlapimas turi daugiau dantų priežiūrai reikalingų savybių – skalaujant juo burną naikinami mikrobai, slopinamas dantenų uždegimas.