Now Reading
Kosmetologė: „Veido priežiūra turi būti toks pats kasdienis įprotis kaip ir dantų valymas“

Kosmetologė: „Veido priežiūra turi būti toks pats kasdienis įprotis kaip ir dantų valymas“

Kosmetologė: „Veido priežiūra turi būti toks pats kasdienis įprotis kaip ir dantų valymas“

Turbūt neklysime pasakydami, jog gražią, lygią, sveiką ir švytinčią odą norėtų turėti kiekviena moteris, o dar geriau – jeigu ir priežiūros jai reiktų labai nedaug. Vis tik, pritardami posakiui, jog mokytis niekada nevėlu, taip pat, ir prižiūrėti odą, dar pridursime, jog tai geriausia daryti, patariant profesionalui ir išbandant praktiškai. Būtent to, savaitgalio stovykloje moterims „Madam išvyksta“, praktinio seminaro apie odos priežiūrą metu, ir sieks kosmetologė Dovilė Girdvainytė, o tuo tarpu, pašnekovė pasakoja, kokia turėtų būti kasdienė odos priežiūra, kokias priemones naudoti ir kodėl neužtenka veido nusiprausti tik vandeniu.

Tinkamai rūpintis savo oda turime išmokti

Įprasta manyti, jog kosmetologų kabinetuose lankosi tik tos moterys, kurios turi nusiskundimų savo oda arba labiau susirūpinama oda jau sulaukus trisdešimties, tačiau specialistė pastebi, jog toks stereotipinis požiūris nėra teisingas: „Dažna moteris galvoja, jog jei oda neproblematiška, nereikalauja specifinės priežiūros, tai ir jos priežiūrai nereikia skirti laiko, o juolabiau, pasikonsultuoti su kosmetologu. Vis tik, čia jos klysta, kadangi į kosmetologą kreiptis reikia ne tuomet, kai turite problemų, o anksčiau – tam, kad žinotumėte, kaip tinkamai prižiūrėti savo veido odą ir kokios priemonės Jums tinkamiausios.“

D. Girdvainytė sako, jog apie veido priežiūrą pradėti galvoti reikia jau nuo 16 – 18 metų, atsižvelgiant į individualius poreikius. „Aš visuomet labai žavuosi, kai moterys pas kosmetologę atsiveda savo dukras – ir visai ne tam, kad ieškotų odos problemų, o tam, kad išmokytų merginas tinkamai prižiūrėti odą“ – pasakoja kosmetologė.

Veido odai būtina kasdienė priežiūra

Kaip teigia pašnekovė, odos problemų galima išvengti tik tada, kai įprasime ja rūpintis reguliariai: „Taip, kaip mes kasdien prausiamės, valomės dantis, taip turėtume valyti ir odą. Pagrindinis akcentas kasdienėje veido priežiūroje – odos valymas.“

Specialistė pabrėžia, jog veido vien vandeniu nuplauti tikrai neužtenka – būtina naudoti prausimo priemonę. „Tai viena iš pagrindinių odos priežiūros taisyklių, kurios paisyti turėtų tiek moteris, visai nenaudojanti dekoratyvinės kosmetikos, tiek ta, kuri mėgsta padailinti ir pabrėžti savo veido bruožus. Ir žinoma, vyrai netūrėtų būti išimtis, pagalvokite, kiek visokių nešvarumų patenka ant jūsų veido per dieną“, – aiškina D. Girdvainytė.

Kosmetologė pataria prausiklį rinktis pagal savo odos tipą, problematiką: „Kosmetika, visų pirma, yra „skonio reikalas“, pagal tai renkamės ir kremus, ir valymo priemones. Ypatingai moterims labai svarbu smulkmenos, tokios kaip kvapas, tekstūra (gelis, pienelis), net ir pakuotė. Tik nepatarčiau rinktis valymo priemonių du viename ar trys viename. Renkantis atkreipkite dėmesį į prausimo priemonės sudėtį ir aktyvius ingredientus“.

Po vasaros – ypatingas dėmesys drėkinimui

Veido ir kūno priežiūros specialistė, pirmiausia, rekomenduoja vasarą odą saugoti ir nepiknaudžiauti buvimu saulėje. Nusprendus pasilepinti saulės voniomis, derėtų naudoti įvairius apsauginius kremus, tačiau reiktų nepamiršti kremų gerai nuplauti, kadangi jie yra komedogeniniai ir kemša poras – švariai nuplauti odą geriausia būtų gelinės tekstūros prausikliu.

„Ypatingai odą drėkinti reikia po saulės vonių, ir ne tik veido, bet ir viso kūno. Renkantis drėkinimo priemones, nepriklausomai nuo metų laiko, siūlyčiau laikytis šios taisyklės – intensyvesnes priemones, atsižvelgiant į odos tipą ir problemą (oda riebi, sausa ar pigmentuota) – naudojame vakare. Ryte geriau rinktis lengvesnes tekstūros priemones, kurios neapkrauna odos, kad jaustumėtės komfortiškai“, – patarimais dalijasi D. Girdvainytė.

See Also
Avel.lt-maisto-papildai

Odos švytėjimas priklauso ir nuo gyvenimo būdo

Paskutinį rugsėjo savaitgalį savo patirtimi su moterimis savaitgalio stovykloje „Madam išvyksta“ besidalinsianti kosmetologė teigia, jog net ir įsidėmėjus kelias pagrindines kasdienės veido priežiūros taisykles, reikia įvertinti ir savo gyvenimo būdą.


Dovilė Girdvainytė, savaitgalio stovykla „Madam išvyksta“

„Oda yra vienas iš didžiausių žmogaus organų ir galvoti, kad tik kosmetika padės išspręsti visas problemas yra labai naivu. Tam, kaip atrodo Jūsų oda reikšmės turi gyvenimo būdas, vanduo ir mityba. Nors neseniai skaičiau, kad nebereikia versti savęs gerti dideliais kiekiais vandenį, siūlau paeksperimentuoti – pabandykite kurį laiką valgyti kuo sveikiau, gerti daugiau vandens ir net neabejoju, jog Jūsų oda taip pat tai įvertins“, – sako D. Girdvainytė.

Yra ir dar vienas svarbus dalykas, ką turėtų įsisamoninti kiekviena moteris, atvirauja specialistė: „Žiūrėdama filmą nugirdau labai taiklią mintį „kaip kiti gali mylėti tave, kai pati savęs nemyli“. Tai reiktų taikyti ir kalbant apie odos priežiūrą. Pradėkime nuo to, jog kiekviena moteris turėtų pamilti save – tuomet ir rūpinimasis savimi taptų malonumu, o ne kažkokia prievole.“

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt