Search Results for: "gestai"

Negalia ne kliūtis: kone su kiekvienu graiku studentas lietuvis susikalbėjo gestais

Negalia ne kliūtis: kone su kiekvienu graiku studentas lietuvis susikalbėjo gestais

„Graikai gali tau paaiškinti bet ką, net nenaudodami kalbos, o tik gestikuliuodami“, – šypsodamasis sako Lukas Gužauskas, Kauno technologijos universiteto (KTU) Informatikos fakulteto antrakursis. Praėjusį semestrą Lukas praleido saulėtoje Graikijoje, Tesalijos technologijų ir mokslo institute.

Ar gali vyras ir moteris būti tik draugais?

Ar gali vyras ir moteris būti tik draugais?

Ar gali moteris ir vyras būti tik draugai? Jokio sekso, jokio geismo ar aistros, jokių slaptų svajonių ir troškimų – tik draugai. Kartu paieškokime atsakymo į šį klausimą.

Kaip tapti daugiau nei draugais?

Kaip tapti daugiau nei draugais?

Kaip pereiti nuo draugystės į santykius? Ar draugai gali tapti pora? Sakoma, kad stipriausios santuokos yra tos, kuriose sutuoktiniai yra tikri draugai, atvirai ir pagarbiai bendraujantys vienas su kitu, todėl draugystė – geri santykių pamatai, tačiau reikia mokėti „nutiesti tiltelį“ nuo vieno etapo į kitą.

Testas: koks tavo požiūris į emocijas?

Testas: koks tavo požiūris į emocijas?

Už kiekvieną atsakymą „ne“ gaunate 1 tašką. Ar jaučiatės kaltas, kai verkiate viešai?Ar manote, jog verkimas – silpnumo požymis?Ar manote, kad vaikinai ir vyrai turi būti skatinami slėpti ašaras?
Ar susigėstate, kai apsiverkiate žiūrėdami filmą ar skaitydami knygą?
Kai esate laidotuvėse, stengiatės neverkti?
Ar nepasitikėtumėte politikais, verkiančiais viešai?
Ar manote, kad ašaros – netinkamas būdas emocijoms reikšti?
Ar visada stengiatės paslėpti nusivylimą?
Ar jaučiatės sutrikęs, kai išvystate verkiantį suaugusį vyrą?
Ar apsimestumėte, kad kažkas įkrito į akį, jei jus pastebėtų verkiant?
Ar visada stengiatės paslėpti pyktį?

Už kiekvieną atsakymą „taip“ gaunate 1 tašką

Ar mąstote apie dalykus, kurie jus pykdo?
Ar pykdami jūs prarandate savikontrolę?
Ar jūsų pyktis jums sukelia nemalonumų?
Ar manote, kad gerai atsikratyti pykčio?
Ar leistumėte kažkam paguosti jus, kai verkiate?
Ar greitai supykstate?
Ar paliečiate žmogų, kurį mylite, nors kartą per dieną?
Ar jums patinka fiziniai meilinimosi gestai?
Ar, kai pamatote mažą vaiką, susimąstote, kad norėtumėte kūdikio?
Ar laikotės susikibę už rankų su žmogumi, kurį mylite, viešai?
Ar jums patinka būti masažuojamam?
Ar dažnai išreiškiate šiltas emocijas tiems, kuriuos mylite?
Ar kada turėjote mylimą gyvūnėlį?
Ar jums patinka būti bučiuojamam ir apkabinamam žmonių, kuriuos mylite?
Ar juokiatės garsiai, kai žiūrite juokingus filmus?
Ar judinate koją, kai klausotės muzikos?
Ar dažnai pagaunate save vienintelį plojant per koncertus ir kitus renginius?
Ar kada sušunkate, norėdami paskatinti sporto ar TV herojus?
Ar pamenate, kada paskutinį kartą nuoširdžiai juokėtės ir mėgavotės savimi?

Rezultatai:

Surinkote 17 – 30 taškų

Jūsų požiūris į emocijas sveikas. Nesigėdijate kartais jų parodyti ir esate dėl to tik laimingesnis. Galite būti geras visuomeninis patarėjas.
reklama

Surinkote 8 – 16 taškų

Žinote, kaip parodyti savo emocijas, tačiau tai darote nedažnai. Turite leisti emocijoms išsilieti. Kai jums liūdna – verkite, kai esate piktas – parodykite pyktį, kai esate laimingas – šypsokitės! Tai gali padaryti stebuklus jūsų fizinei ir protinei būklei.

Surinkote 7 taškus ir mažiau Esate įsitempęs. Jums reikia parodyti savo emocijas. Tikrai nėra blogai parodyti žmonėms, kaip jaučiatės.

„Mokslo sriuba“: lietuvių kalbą tyrinėjo visi žymiausi pasaulio kalbų mokslininkai

„Mokslo sriuba“: lietuvių kalbą tyrinėjo visi žymiausi pasaulio kalbų mokslininkai

Jungtinės Tautos įvardija, jog pasaulyje šiuo metu yra 195 šalys, tačiau kalbų esama kelis kartus daugiau – apie 5-7 tūkstančius. Mūsų protėviai tarpusavyje mintis ir jausmus atskleisdavo gestais, veido išraiškomis bei emociniais sušukimais. Galbūt skambės neįtikėtinai, tačiau kalbos užuomazgas Homo sapiens sukūrė tik prieš maždaug 100 tūkstančių metų. Dėl genų mutacijų pasikeitė žmogaus gerklų struktūra ir tai leido aiškiau artikuliuoti. Pirmieji žmonijos žodžiai buvo susiję su gamtos pavadinimais ir giminystės ryšiais.

Keliavimo autostopu gidas arba trijų lietuvaičių nuotykiai Europos keliuose

Keliavimo autostopu gidas arba trijų lietuvaičių nuotykiai Europos keliuose

Keliones mėgstame visi: pažintines, poilsines, egzotines. Tačiau kiek iš jūsų esate keliavę autostopu? Tai vienas prieštaringiausių, avantiūristiškiausių, o galbūt net pavojingiausių keliavimo būdų, bet jis tikrai yra populiarius. Tiesa, Lietuvoje tas populiarumas minimalus, bet užsienyje turbūt sunku būtų surasti niekada nykščio į viršų pakelėje nekėlusį žmogų. Praėjusią vasarą trijų nuotykių ieškotojų kompanija: Dora, Viktorija ir Domantas autostopu nukeliavo iš Lietuvos į tolimąją Kroatiją, o šiandien, už lango užsibuvus rudeniui, jie dalinasi savo patirtais įspūdžiais.

Sukantis kino juostai: J. Cassaveteso kasdienio gyvenimo beprotybė

Sukantis kino juostai: J. Cassaveteso kasdienio gyvenimo beprotybė

Filmuose veikėjai būna geri arba blogi. Be pastarųjų nebūtų intrigos, konflikto, o ir geriesiems nejaustume tokių didelių simpatijų. Tačiau gali būti ir kitaip: kai charakteriai pernelyg tikri ir žmogiški, kad juos skirstytum į teigiamus ir neigiamus. Juos sunku pamilti ar imti jų nekęsti, paprasčiau – pasistengti suprasti. Būtent tokioje situacijoje atsidurtumėte žiūrėdami JAV nepriklausomo kino krikštatėviu vadinamo – režisieriaus Johno Cassaveteso – filmą „Paveikta moteris“ (Woman Under The Influence, 1974).

Moterų siunčiamos žinutes

Moterų siunčiamos žinutes, kurias turėtų išgirsti visi vyrai

Nors daugumos žmonių visai nestebina pravažiuojančių vaikinų pypsinimas merginoms, tačiau tai gali sukelti tikrą nepasitenkinimo bangą. Tvirtindama, kad tokie gestai yra įžeidžiantis ir vyrai taip bando pademonstruoti savo pranašumą prieš moteris, iliustratorė Tatyana Falalizadeh Niujorko gatves papuošė plakatais, kurias skatina nesielgti su moterimis kaip su daiktais, ar tik vyro pramogai sukurtais žaisliukais. Jos darbai labai greita tapo diskusijų objektu. Vieni tvirtino, kad čia nieko tokio, perdėtas moterų jautrumas ir priekabių ieškojimas, o kiti sutiko su autorės teigimu, kad tai opi problema ir prašymas moters nusišypsoti , nes tada ji atrodo gražesnė, prilygsta jos nužmoginimui, vyriškos galios demonstravimui. Kai kurios moterys (ir keletas vyrų) taip susižavėjo projektu, kad pačios siunčia Tatyanai savo nuotraukas su užrašais, kuriuose pasako tai, ką norėtų, kad išgirstų ir įsidėmėtų visi vyrai, todėl projekto apimtis sparčiai plečiasi.

Rutina - natūralus poros santykių etapas?

Rutina – natūralus poros santykių etapas?

„Viską žinau atmintinai: pirmiausia jis pabučiuos mane į kaklą, po to atseks liemenėlę, po to… Žodžiu, nieko naujo ir taip jau dešimt metų…“, – prie kavos puodelio draugėms dejavo simpatiška moteris. Ar įmanoma išvengti sekse rutinos? Ji žlugdo santykius ar yra natūralus poros santykių raidos etapas?

Kodėl kalbėdami mes gestikuliuojame?

Kodėl kalbėdami mes gestikuliuojame?

Už savo įprotį kalbant gestikuliuoti rankomis galime būti dėkingi žuvims. Mokslininkai išsiaiškino, jog kalbos kontrolės ir rankų judesių evoliucija užgimė tame pačiame smegenų regione. Tai turėtų paaiškinti, kodėl savo kalbą mes pagyviname rankų mostais.