Search Results for: "išmaniosios technologijos"

„Įdomioji inžinerija“: išmaniosios daugiamatės statybos (video)

„Įdomioji inžinerija“: išmaniosios daugiamatės statybos (video)

Ar girdėjote apie 7 Senovės pasaulio stebuklus? Ką bendro turi Gizos piramidė ir… Vilniaus Vakarinis aplinkkelis? Ar gali traktorius būti išmanusis? Kas bendro tarp bičių avilio ir statybų aikštelės? Ar žinote, kad robotai ir dirbtinis intelektas atkeliauja į statybas? Ką bendro turi stygų teorija ir… statybų planas? Paranormalūs reiškiniai, telepatija, kolektyvinis protas – visą tai galime rasti išmaniųjų statybų aikštelėje. Taip žiūrovą suintriguoja „Įdomiosios inžinerijos“ vedėjai, vieni pirmieji pasivažinėję statomu Vilniaus Vakariniu aplinkkeliu.

Išlaidauti neleis „išmaniosios“ piniginės (Video)

Išlaidauti neleis „išmaniosios“ piniginės (Video)

Kalėdinės karštinės metu labai lengva pamiršti, kiek pinigų išleidžiame. Pinigėliai tirpte tirpsta, o tai pajusti šiais „skaitmeniniais laikais“ ne taip jau ir paprasta. Tačiau išradingumo nestokojantys inžinieriai pasistengė surasti sprendimą ir šiai problemai. Masačiusetso technologijų laboratorijos instituto inžinierius Johnas Kostneris su kolegomis sukūrė „išmaniąsias“ pinigines, kurios savo savininką įvairiausiais būdais įspėja, kai joje ima mažėti pinigų.

Virtualus muziejaus gyvenimas –  nuo interaktyvių žaidimų iki papildytos realybės ekspozicijų

Virtualus muziejaus gyvenimas – nuo interaktyvių žaidimų iki papildytos realybės ekspozicijų

Elektroninei erdvei užimant vis svarbesnį vaidmenį mūsų gyvenimuose, pažangiosios technologijos veržiasi ir į muziejų pasaulį. Istorija alsuojantis Vatikano muziejus Italijoje ar žymusis Ermitažas Sankt Peterburge? O gal prancūziško meno simbolis – Luvro muziejus? Šiandien išmaniosios technologijos atveria galimybes apkeliauti garsiausius pasaulio muziejus, neiškeliant kojos iš savo namų.

5 gudrybės

5 gudrybės, padedančios greičiau išsiristi iš lovos

Trumpėjant dienoms ir artėjant šaltajam metų laikotarpiui, atsikelti ryte darosi vis sunkiau. Ką jau kalbėti apie žmones – pelėdas iš prigimties. Tiems, kuriuos lova rytais traukia tarsi magnetas, pateikiame keletą patarimų, kaip iš ryto atsikelti laiku ir jaustis išsimiegojus.

Kaip nepamiršti aktyvaus laisvalaikio žiemą?

Kaip nepamiršti aktyvaus laisvalaikio žiemą?

Iškritus pirmam sniegui, po truputį pratinamės prie artėjančios žiemos. Lauke darosi vis atšiauriau, o šiltuoju metų laiku propaguotas aktyvus poilsis daug kam nueina į antrą planą. Tačiau tingiai žiemojantis mūsų kūnas nėra gerai sveikatai – fizinio aktyvumo stoka nulemia ne tik prastėjančią fizinę formą, tačiau ir silpnėjančią imuninę sistemą. Tad kokia fizine veikla užsiimti žiemą ir kaip tam pasiruošti?

Trijų lietuvių dizaino idėjos – tarp 100 geriausių (foto)

Trijų lietuvių dizaino idėjos – tarp 100 geriausių (foto)

Šiemet net trys lietuvės prasiveržė į geriausių dizaino projektų šimtuką tarptautiniame dizaino konkurse „Electrolux Design Lab 2013”, sulaukusiame apie 1700 darbų iš 29 šalių. Šiemet dizaino studentai konkursui galėjo kurti ne tik buitinius prietaisus, bet ir aksesuarus, pakuotes ar paslaugas, atitinkančias “Įkvepiamo gyvenimo mieste” temą.

Naujoviški sprendimai gali pakeisti jūsų požiūrį į laisvalaikį virtuvėje!

Naujoviški sprendimai gali pakeisti jūsų požiūrį į laisvalaikį virtuvėje!

Naujausios technologijos vos spėja vytis vieną kitą, o žodis „išmanusis“ tapo mūsų kasdienybe. Šiandien jis tinka ir kalbant apie virtuvę.

Jūsų išsvajota išmanioji virtuvė – jau čia!

Jūsų išsvajota išmanioji virtuvė – jau čia!

Mes gyvename pašėlusiu tempu – nuolat kur nors skubame ir bėgame, ramybę atrandame namuose, neretai – būtent virtuvėje. Čia kiekvienas nori susikurti savitą atmosferą bei estetiką.

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – pražūtinga tendencija ar ateities inovacija?

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – pražūtinga tendencija ar ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. Mašinų mokymasis jau yra taikomas paieškos varikliuose, automobiliuose, kalbos atapažinimo mechanizuose, interneto saugumo sprendimuose ar netgi skalbimo mašinose. Tačiau šių dienų pasaulyje mašinių darbas darvis yra neatsiejamas nuo žmogaus įsikišimo, tad ar tikrai mašinos geba išmokti ir veikti savarankiškai?

VDU profesorius: „Neurotechnologijų sričiai skiriamos milžiniškos investicijos“

VDU profesorius: „Neurotechnologijų sričiai skiriamos milžiniškos investicijos“

Neurotechnologijos – nauja, jau šį rudenį Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Gamtos mokslų fakultete (GMF) pradedama vykdyti bakalauro studijų programa. „Neurotechnologijos apjungia kompiuterines technologijas, smegenų skenavimo ir stimuliavimo technologijas, neurofiziologinių signalų registravimo technologijas, signalų apdorojimą ir neurobiologiją“, – apie tarpdisciplininę programą pasakoja programos vadovas prof. dr. Saulius Šatkauskas.