Search Results for: "korėja"

Per kiek laiko siunta pasieks Pietų Korėją

Per kiek laiko siunta pasieks Pietų Korėją, JAE, JAV ar Australiją?

Jei dvejojate ar siunta spės pasiekti artimuosius emigracijoje dar iki švenčių, tai į jūsų klausimus atsakys atliktas eksperimentas, kurio metu iš Lietuvos kartu su GPS įranga buvo išsiųstos 5 siuntos į D. Britaniją, JAV, Australiją, P. Korėją ir Jungtinius Arabų Emyratus.

Tokios skirtingos: nuotraukos

Tokios skirtingos: nuotraukos, lyginančios Pietų ir Šiaurės Korėjas (foto)

Kadaise buvusios vieninga valstybė, dabar Pietų ir Šiaurės Korėjos yra viena kitos priešingybė – pirmoji sėkmingai žengia į priekį, tuo tarpu antroji vis dar gyvena stalininės diktatūros realybe. Vokiečių fotografui Dieteriui Leistneriui nusišypsojo sėkmė gauti leidimą fotografuoti įvairias, itin saugomos vietas Šiaurės Korėjos sostinėje Pchenjene. Pasinaudojęs šia galimybe, menininkas užfiksavo ir kaimyninės šalies sostinę Seulą bei palygino šiuos miestus tarpusavyje. Nors nuotraukose įamžintos vietos, situacijos nėra visiškai identiškos, tačiau dažniausiai visai nesunku nuspėti, kurioje valstybėje ši fotografija daryta. Beje, ne taip seniai šis be abejonės dėmesio vertas D. Leistnerio projektas dienos šviesą išvydo knygos, pavadinimu „Korea–Korea“, pavadalu.

Apie egzotiškąją Pietų Korėją – iš pirmų lūpų

Apie egzotiškąją Pietų Korėją – iš pirmų lūpų

Nors Pietų Korėja geografiniu požiūriu yra labai toli nuo Lietuvos, tačiau tam tikra prasme ir labai artima – užtektų suskaičiuoti, kiek lietuvių nešiojasi mobiliuosius įrenginius ar vairuoja automobilius, pagamintus šioje šalyje. Ir vis tik, apie šią šalį žinome palyginus mažai, gal todėl dažnai korėjiečius tapatiname su japonais, taip suformuodami stereotipus, kaip antai – korėjiečiai itin tykūs, mandagūs, ramūs ir nuolankūs.

Visa tiesa apie Šiaurės Korėją

Visa tiesa apie Šiaurės Korėją

Kas gali geriau numanyti apie gyvenimą Šiaurės Korėjos jei ne kaimyninės šalies sostinėje dirbantis CNN korespondentas Andrew Salmonas!? Štai jo pastebėjimai iš autoritarinės šalies kasdieninio gyvenimo, apie kuriuos galbūt net nenutuokėte.
Gyveno gerai

Šiaurinė Korėjos pusiasalio valstybė – Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika – po Antrojo Pasaulinio karo turėjo dvigubai mažiau gyventojų nei Pietų Korėja, tačiau joje telkėsi daugiau pramoninės ir gamtinių išteklių. Šiaurė tvirtai laikėsi komunistinių šalių bloke ir sėkmingai atsistatė. Ji klestėjo net labiau už pietinę kaimynę, kol pastarojo 7-ojo dešimtmečio pabaigoje pagaliau tapo „pramonės stebuklu“.

Sužinokite

Sužinokite, kur geriausia keliauti rudenį, kad negąsdintų kainos ir oras

Lietus ir permainingas oras verčia prisiminti posakį, kad Lietuvoje visus metus lauki vasaros, o vasarą lauki, kol bus šilta. Vis dėlto, net jei šiais metais oras nelepina, daugelis yra įpratę vasaras leisti prie Baltijos jūros, o atostogauti svetur šaltuoju metų laiku. Jei ir jūs mėgstate pratęsti vasaras užsienyje, dabar – pats geriausias metas suplanuoti, kur atostogausite rudenį. Pateikiame rugsėjo-gruodžio mėnesiams rekomenduojamų šalių sąrašą, kuris sudarytas atsižvelgiant į orą bei kainų lygį.

Ieškantiems nuotykių – 3 egzotinių kelionių kryptys

Ieškantiems nuotykių – 3 egzotinių kelionių kryptys

Lietuviams keliaujant dažniau ir mažėjant kelionių sezoniškumui, vis daugiau mūsiškių poilsiui renkasi egzotinių kelionių kryptis. Drąsiausi ir nuotykių išsiilgę keliautojai yra linkę tradicines atostogas saulėtuose kurortuose išmainyti į galimybę pasivaikščioti po džiungles, pamatyti civilizacijos nepaliestas gentis ar atrasti laukinius paplūdimius. Nors kartais tokios kelionės kelia nerimą dėl saugumo, skirtingų tradicijų, religijų ar elgesio normų, iš jų parsivežti įspūdžiai bei patirtis atperka viską.

2018 ir 2020 metų olimpines žaidynes transliuos TV3 televizija

2018 ir 2020 metų olimpines žaidynes transliuos TV3 televizija

TV3 televizija tapo 2018 Pjončango (Pietų Korėja) žiemos olimpinių žaidynių ir Tokijuje vyksiančios 2020 metų vasaros olimpiados transliuotoja. Didžiausi ir įspūdingiausi pasaulio sporto renginiai bus rodomi dviem TV kanalais – TV3 ir TV6 bei portale tv3.lt., todėl žiūrovams žadama rekordiškai daug sporto transliacijų.

Debiutinis A. Blaževičiaus filmas „Šventasis“ – prestižiniuose Varšuvos ir Busano kino festivaliuose

Debiutinis A. Blaževičiaus filmas „Šventasis“ – prestižiniuose Varšuvos ir Busano kino festivaliuose

Vieno perspektyviausių jaunosios kartos režisieriaus Andriaus Blaževičiaus vardas kino pasaulyje įsitvirtino 2011 m. Tuomet jo debiutinis trumpametražis filmas „Dešimt priežasčių“ pelnė pagrindinį prizą festivalio „Scanorama“ konkursinėje programoje „Jauna Lietuva trumpai“, o kitąmet buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“ kaip geriausias trumpametražis vaidybinis filmas. Už pagrindinį vaidmenį šiame trumpuke „Sidabrine gerve“ įvertintas ir Marius Repšys. Vidutinio gyventojų sluoksnio problemas su šiuo aktoriumi priešakyje A. Blaževičius narplioja ir savo pirmajame pilnametražiame filme „Šventasis“ („The Saint“). Nors šios dramos premjera Lietuvoje įvyks tik 2017 m. rudenį, šiemet ją į savo konkursines programas suskubo įtraukti didieji Varšuvos ir Busano kino festivaliai.

Išdalinę apdovanojimus „Vilniaus kino šortai“ keliauja į kitus miestus

Išdalinę apdovanojimus „Vilniaus kino šortai“ keliauja į kitus miestus

Sostinėje kelionę baigęs sekmadienį, 9-asis tarptautinis trumpų filmų festivalis „Vilniaus kino šortai“ keliauja į kitus Lietuvos miestus. Jau nuo rytojaus, ketvirtadienio, geriausius trumpametražius filmus iš viso pasaulio pamatys Šiaulių, o nuo savaitgalio – Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio žiūrovai. Programose bus parodyti ir uždarymo metu tarptautinės komisijos geriausiais paskelbti vaidybiniai, dokumentiniai ir animaciniai filmai.

Maistas skirtingų šalių ligoninėse (foto)

Maistas skirtingų šalių ligoninėse (foto)

Ligoninė daugeliui žmonių asocijuojasi ne tik su skausmu ar baltais chalatais, bet ir su ligoninės maistu, vien dėl kurio nesinori sunkiau susirgti. Štai kaip atrodo dienos davinys skirtingų šalių ligoninėse.