Search Results for: "motoroleriai"

Dviračiai

Dviračiai, motoroleriai, elektromobiliai… – ima viršų

Užsižiopsoję į kamieną išrietusią pajūrio pušį, pastebime šalia važiuojančią, pilną besišypsančių veidų, transporto priemonę… Nustembame sužinoję, jog tai elektromobilis. Gan naujas ir dar daugeliui neatrastas ekologiškas transportas. Apie išgirstas įdomybes skubame pasidalinti su jumis…

Dizainerių duetas „MK Drama Queen“: „Mes nedirbam

Dizainerių duetas „MK Drama Queen“: „Mes nedirbam, o tiesiog tuo gyvenam“

Monikai Paulikaitei ir Kotrynai Armonaitei (25 m.) iš Tauragės neprireikė nė metų, kad sukurtų savo prekės ženklą „MK Drama Queen“, įsiveržtų į madų pasaulį, užkariautų žurnalų puslapius ir savo suknelėmis imtų rengti žvaigždes. Svajonės prie kavos puodelio materializavosi nežmonišku greičiu – dabar merginos jau darbuojasi kartu su penkiomis siuvėjomis, o jas giria net pati Agnė Jagelavičiūtė.

7 priežastys po Europą keliauti rudenį

7 priežastys po Europą keliauti rudenį

Kaip kad populiarus posakis skelbia, kad nėra blogo oro, o tik prasti drabužiai, taip ir netinkamo laiko keliauti ar atostogauti – taip pat nėra! Turizmo sektoriaus specialistai lygina vasaros ir rudens keliones bei išskiria ryškiausius jų skirtumus. Tad ką rasime įsigiję bilietus į vieną populiariausių Europos sostinių kad ir… šiam savaitgaliui?

Reti

Reti, keisti ir nebrangūs: mažiausių pasaulio automobilių kolekcija

Simboliška, kad būtent Saarlande – mažiausioje Vokietijos žemėje – yra mažiausių pokarinių automobilių muziejus. Tačiau įspūdingos kolekcijos savininkas , 68 metų Stefanas Voitas, tvirtina, kad mažus automobilius sugalvojo kolekcionuoti dėl paprasčiausio praktiškumo: esą tokia kolekcija užima kur kas mažiau vietos, nei jos pareikalautų didelių automobilių kolekcija.

Seniai nebegaminami linksmų spalvų „Goggo“, „Messerschmidt“, „ Zündapp“, „Gutbrod“ mažieji modeliai, miniatūriniai motoroleriai – S. Voito kolekcijoje yra daugiau nei 50 retų egzempliorių.

Pirmąjį keturratį mažylį vokietis nusipirko dar prieš 20 metų – tai buvo mažasis „Messerschmitt Kabinenroller“. Vėliau jis vis labiau domėjosi mažųjų automobilių istorija ir vieną po kito kaupė unikalios kolekcijos egzempliorius.

Žodis „maža“ tinka ir kalbant apie šių automobilių kainą. „Spiegel“ kalbintas S. Voitas prisipažino, kad už sumą, kokią jis išleidžia vienam senoviniam automobiliui, „Porsche“ ar „Mercedes“ kolekcininkas neįpirktų net šių automobilių sparno.

Iš pradžių S. Voitas stengėsi kolekcionuoti tik tuos automobilius, kurie buvo gaminami Vokietijoje ir tik iki 1965 m. Tačiau vėliau jis savo kriterijus išplėtė, ir dabar jo kolekcijoje yra mažųjų automobilių, gamintų Italijoje, Anglijoje, Nyderlanduose, Austrijoje bei JAV.

Privati kolekcija nėra nuolat atvira visiems norintiesiems – dėl vizito su S. Voitu būtina susitarti iš anksto. Tačiau kolekcininkas tikina noriai įsileidžiantis besidominčius mažųjų automobilių istorija ir pats aprodantis savo kolekciją.

Blogiausios 2011 metų filmų scenos pagal IMDB

Blogiausios 2011 metų filmų scenos pagal IMDB

Pirmoje vietoje ne veltui atsidūrė blogiausių filmų scenų „karalius“ – „Brėkštanti aušra“. Pirma, visi, kurie žiūrėjo šį „šedevrą (nesu tikra, ar net ironiškai taip galima pavadinti) ir kam jau yra virš 16 metų, turbūt žinote, ką reiškia tragiška, baisiai vienoda ir „dūsaujanti“ Kristen Stewart vaidyba. Kelis kartus net atrodo, kad vargšelė serga astma ir jai reikėtų rimtai pagalvoti apie inhaliatorių. Apie kitus super jautrius ir madingai apsirengusius herojus kalbėti net neverta. Antra, dūsaujimų ir lėkštų dialogų „Brėkštančioje aušroje“ lėkštų scenų tiek daug, kad vietos veiksmui tiesiog neliko. Žiūrėdama šį filmą, reikėtū padėkoti Franciui Fordai Coppolai už tai, kad augome su vampyrais, kurie neblizga Saulės šviesoje ir nėra taip kokčiai „jautrūs“.

Grupė „Sportas“: Ūdra ir Latvijoje Ūdra

Grupė „Sportas“: Ūdra ir Latvijoje Ūdra

Kokia muzikinė grupė ar atlikėjas Jums asocijuojasi su sporto tema? Lietuvaičiai turbūt kels rankas už Marijoną Mikutavičių, sukūrusį nemirtingą himną „Trys milijonai“. O mes manome, kad sportą geriausiai atspindi grupė… „Sportas“, su kuria mus supažindina muzikos apžvalgininkas Mindaugas Peleckis.
Vilniečių grupė „Sportas“, tik 2009 m. rugpjūtį išleidusi debiutinį albumą „Žemiau juostos“, tapo tikru atradimu. Nuo 1993 m. pavadinimu „Už tėvą“ (lengva ironija grupei „Už Tėvynę!”, su kurios lyderiu Nėriumi Pečiūra jie ne kartą yra koncertavę) grojantys vaikinai 2001 m. pasivadino „Sportu“ ir išgarsėjo tokiais hitais kaip „Policija“ arba „Odė Mamontovui“. Albumo pavadinimą, pasak muzikantų, sugalvojo „dėdulė, kuris sėdėjo prie garažų Fabijoniškėse“.
„Sportas“ per šešerius metus sugrojo daugiau kaip 60 koncertų. Grupė šešis kartus dalyvavo TV laidoje „Lietuviškų dainų dešimtukas“, o 2004 m. laimėjo pirmąją vietą LRT TOP 10 su daina „Policija“. „Sportininkai“ – bene linksmiausia Lietuvos grupė, sugebanti suderinti ironiją, juodąjį humorą ir smagią, net šokiams tinkamą, bet nekomercinę muziką.
 Pagrindinis „sportininkas“ Marijus Bernotas-Marukas atsako į klausimus.
Kada ir kokiomis aplinkybėmis atsirado grupė „Sportas“? Gal sporto klube? Jūs – sportininkai?
Tiesiog netoli repeticijų studijos buvo sporto prekių parduotuvė. Nuolat matydavome užrašą „Sportas“. Po dviejų savaičių „pjautynių“ tarp manęs, bosisto Gaudriaus ir gitaristo Pupų Dėdės nusprendėme pasivadinti būtent šitaip.
Kaip gimė hitais tapusios dainos „Kalėdos“, „Ūdra“, „Policija“ ir – ypač – „Odė Mamontovui“? Ar su Andriumi Mamontovu esate pažįstami? Tai meilės ar neapykantos jo muzikai išraiška? Ar buvo kokia nors jo reakcija į šią dainą? Jei taip, kokia?
Su Mamontovu kažkada grojome visą naktį kažkokioje vaikų stovykloje po atviru dangumi. Nejaučiu Mamontovui jokių ypatingų simpatijų ar antipatijų. Daina yra tokia, kokia yra. Deja, Andrius paskatino šimtus lietuvaičių dainuoti beprasmius kratinius iš žodžių dangus, lietus, skristi, kristi, jūra, diena ir t. t. Tema jau narpliota tūkstančius kartų. Man mielesnės undergroundo grupės su prasmingais ir tikslingais tekstais (kadaise tai buvo „Turbo Reanimacija“, dabar – „SC“).
Kas naujesnio nutiko paties ir „Sporto“ gyvenime per pastaruosius keletą metų (po albumo „Žemiau juostos“ išleidimo)? Ar „Sportas“ dar koncertuoja? Ar pasikeitė grupės sudėtis?
Grupės sudėtis 4 metus yra stabili. Puikiai susigrojome.
Teko pastebėti, kad be „Sporto“, egzistuoja ir side-project (o gal atskira asmeninė grupė, kaip geriau pavadinti?) „Marukqs“/“Marukas“. Kuo jis skiriasi nuo „Sporto“ stilistiškai ir tematiškai?
Tai mano „soliniai“ muzikiniai kvailiojimai, kuriems didžiausią įtaką padarė ciniška avangardinė grupė „The Residents“. Juose daug tiesmukiškos satyros, gerokai aštresnės už „Sportą“. Bandau vaizduoti silpnąsias žmonių sielos puses.
Kiek teko girdėti, nevartojate svaigalų. Galbūt esate vegetaras ar net veganas (kaip sakė vienas mano pažįstamas, veganai – tai tie, kurie valgo tik akmenis)?
Geras žmogus visada atsako už savo veiksmus, gerbia savo tėvus ir mokytojus, nerizikuoja ir neskatina rizikuoti kitų nekaltų žmonių gyvybe bei sveikata, neskleidžia paskalų, neskriaudžia gyvūnų. Lai būna ir vegetarizmas, ir veganizmas – man jie netrukdo. Jei būtų daugiau domimasi mokslu, o ne statomos niekam nereikalingos verslo piramidės, būtų realu sukurti pakaitalus visam gyvuliniam maistui. Deja, produktų gamintojai prikuria nebūtų dalykų, neegzistuojančių tradicijų ir bando ironizuoti visai neblogas idėjas. Žmonės, kurie dėl geros minties plaukia prieš srovę (t. y. nepasiduoda bandos jausmui, o vadovaujasi humanizmu ir sveiku protu), verti pagarbos.
Kuo domitės laisvalaikiu, kokią muziką klausote? Ar tikrai mokate japonų kalbą?
Japonų kalba – tai tik vienas iš mano hobių (beje, grupėje „Sportas“ yra savo jėgas bandęs ir žymusis Lietuvos japonas Fumito Tomoi – grojo bosine gitara, – aut. pastaba).
Marijaus laisvalaikis: japonų kalba, motoroleriai, motociklai, astronomija, kompiuteriai. Marijaus muzika: „Sex Pistols“, „Ladytron“, „Freezepop“, „Depeche Mode“, „Dir En Grey“, „X-Japan“, „Merzbow“, „Aphex Twin“, „Iron Maiden“.
Seržo laisvalaikis: muzika, filmai, piešimas. Seržo muzika: Davidas Bowie, Nine Inch Nails, „Fantomas“, „Blue man group“, „Photek“.
Andriaus laisvalaikis: kinas, savaitgaliais – pool‘as, važinėjimasis dviračiu saulėtais vakarais ir krepšinis. Andriaus muzika: „Antis“, „Pink Floyd“, Ozzy Ozbourne, ELO, „Helloween“, Jimi Hendrix, „Sonata Arctica“, INXS, „Gravel“, „Gorillaz“, „Röyksopp“, Yngwie Malmsteen.
Ar dažnai sportuoji? Kaip? Ar lauki krepšinio festivalio?
Sportuoju saikingai – t.y. niekada! Užtenka pašokinėti su bosine gitara po porą valandų per dieną. Man nerūpi krepšinis – turiu savo „Sportą“, kuris man svarbiausias.
Grupę „Sportas“ dabar vadini neurowave. Kas tai – neurowave?
Tai tas pats, kas dance rock ar disco funk electro punk. Tiesiog marketingas.
Kuri publika geresnė – Lietuvos ar Latvijos, kurioje irgi esate koncertavę? Kuo jos skiriasi?
Latvijos publika kitokia – latvių oda baltesnė ir jų akys didesnės. Latviai panašūs į lietuvius, bet svečioje šalyje lietuvių kalbos praktiškai niekas nemoka. Manau, kad jie klausosi tik priedainių. Dainos „Ūdra“ sėkmė buvo labai netikėta.
Kuo pats dabar užsiimi? Neemigravai?
Darau tą patį – mano pagrindinis užsiėmimas muzika. Emigruoti neplanuoju — būtų sunku išmokti rašyti tekstus svetima kalba, įsijausti į svetimą kultūrą.
Artimiausi planai (nuobodus klausimas, bet būtinas).
Kurti klausomą lietuvišką muziką normaliems žmonėms. Permiegoti su Lady Gaga.

P.S. Galbūt kažkas galėtų apkaltinti „Sportą“ primityvizmu. Tačiau tokiems žmonėms patarčiau patyrinėti dailininkų Marco Shagallo arba Andy Warholo kūrybą. O tada paaiškės: „Viską matė tik au au au/ Aukso žvaigždė/O konspektavo me me me me/Medžiai“.
Mindaugas Peleckis

Kelionė  į Maroką – vasariška žiema ir tobula kava (I dalis)

Kelionė į Maroką – vasariška žiema ir tobula kava (I dalis)

Kai Lietuvoje kaulus laužo žiemos speigai, o piniginėje švilpauja šiauriniai vėjai, tikrai pradedi galvoti apie keliones ten, kur metų laikas vienas – vasara.

Būtent tokios mintys sukosi Laikas.lt redakcijai galvoje ir turėdami kelionių konsultantą Makalių ir jo naudingus straipsnius, išvyko į pigią ir įspūdingą dešimties dienų kelionę – saulėtąjį Maroką. Ir Jums parvežė lauktuvių – straipsnių apie Maroką, kurie, tikimės, padės ketinantiems ten keliauti. Tad mažiau kalbų, daugiau informacijos. Važiuojam…