Search Results for: "myletis sveika"

Nesveikai laiminga

Nesveikai laiminga

Sykt lykkelig NESVEIKAI LAIMINGA Happy Happy Norvegija 2010, 85 min. RežisierėAnne Sewitsky ScenarijusRagnhild Tronvolls OperatoriusAnna Myking Montažas: Christoffer Heie MuzikaGunn…

Prognozė: „Nesveikai laiminga” Norvegijai pelnys pirmąjį istorijoje „Oskarą”

Prognozė: „Nesveikai laiminga” Norvegijai pelnys pirmąjį istorijoje „Oskarą”

Norvegija ir Švedija – laimėjimais įvairiose srityse galinčios pasigirti kaimyninės šalys, tačiau, kai pradedama kalbėti apie filmų tarptautinį pripažinimą, norvegai tyliai nudelbia akis. Nuo 1950-ųjų abi šalys kasmet teikia kandidatus „Oskaro” apdovanojimui, tačiau iki šiol Švedijai sekėsi kur kas geriau.
Prestižiniam JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimui per daugiau nei 60 metų buvo nominuoti tik 4 norvegiški filmai, iš kurių nė vienas nelaimėjo „Oskaro”. Tuo tarpu Švedijos derlius gerokai solidesnis – 14 nominuotų filmų ir trys laimėtos statulėlės.
Kino kritikai prognozuoja, kad šiemet išmus ir Norvegijos valanda. Anne Sewitsky filmas ,,Nesveikai laiminga” (angl. ,,Happy Happy”), šiuo metu Europos šalių kino forumo „Scanorama” rodomas Lietuvos kino teatruose, jau laimėjo pagrindinį žiuri prizą Tarptautiniame „Sundance” kino festivalyje, kas filmui atvėrė duris į Jungtines Amerikos Valstijas. Filmas sėkmingai renka pilnas sales žiūrovų JAV. Visa tai leidžia manyti, kad „Oskaro” statulėlė už geriausią užsienio filmą pagaliau nukeliaus į Norvegiją.
Filmo režisierė Anne Sewitsky viename iš interviu yra sakiusi, kad tokia filmo sėkmė – labai netikėta. ,,Nesveikai laiminga” – iš dalies dogmos taisyklėmis kurtas filmas. Tai itin mažo biudžeto filmas, kurį nufilmavome per 20 dienų, vos dviejose lokacijose”, – pasakoja režisierė. Jos teigimu, sunkiausia buvo pabaigti scenarijų – jis buvo rašomas beveik trejus metus. ,,Įkvėpimo sėmėmės kasdienėse situacijos; iš žmonių, kuriuos pažįstame – gal todėl filme kiekvienas vienaip ar kitaip aptinka save,” – sakė A. Sewitsky.
Įdomu tai, kad ,,Nesveikai laiminga” – tik moterų kurtas filmas. Visą filmavimo komandą sudarė beveik vien tik moterys. Pagrindinė filmo operatorė taip pat moteris.
Filmas „Nesveikai laiminga” pasakoja istoriją apie Kają, nepalaužiamą optimistę, bet kokia kaina siekiančią tapti laiminga. Kajai šeima – didžiausia vertybė. Jos laimės nesudrumsčia nei nuolatinės vyro išvykos medžioti ar konvulsyviu tapęs nenoras mylėtis, nes žmona, esą, „nepatraukli“. Toks gyvenimas.
Tačiau vieną dieną į gretimą namą atsikrausto „tobula pora“ ir Kajos laimė ima sprūsti iš rankų. Šie daug pasiekę, gražūs, įdomūs žmonės dainuoja chore, negana to, turi įsūnį iš Etiopijos! Kajai pradeda vertis nepažintas pasaulis, ji griebiasi neregėtų viražų ir Šiaurės Norvegijos vienkiemyje ima dėtis keisti dalykai. Atėjus Šv. Kalėdoms paaiškėja, kad, nepaisant Kajos pastangų, viskas nebe taip, kaip anksčiau. Tai komedija apie neištikimybę, briedieną, baltus ir anglies juodumo melus, svetimoteriavimą ir… savotišką vergovę.
Anne Sewitsky juosta „Nesveikai laiminga” šiuo metu rodoma kino teatre „Forum Cinemas Vingis” Vilniuje.

Top 10: Mitai apie saugų seksą!

Top 10: Mitai apie saugų seksą!

Egzistuoja 10 pagrindinių mitų apie saugų seksą. Panagrinėkime kiekvieną jų atskirai.

Kodėl moterys nepatiria seksualinio pasitenkinimo

Kodėl moterys nepatiria seksualinio pasitenkinimo

„Jos nemoka atsiduoti savo pojūčiams ir priimti kito – būtent dėl to seksualinio pasitenkinimo nepatiria 58 proc. moterų,“ – teigia prancūzė gydytoja ginekologė Danielė Flomenbaum.

Vyrų privalumai ir trūkumai pagal horoskopą

Vyrų privalumai ir trūkumai pagal horoskopą

Ne paslaptis, vyrai – amžini vaikai. Motiniškos globos jiems reikia iki pat žilos senatvės. Mes, moterys, jais besirūpindamos, stengiamės perauklėti savo mylimuosius, jų kompleksus ir žalingus įpročius nugename giliai į pasąmonę. Jie prisitaiko prie mūsų troškimų, prisidengia maloniomis kaukėmis, bet, deja, nuo prigimties nepabėgsi. Stiprioji lytis lieka ištikima savo vyriškoms silpnybėms.

10 mitų apie seksą

10 mitų apie seksą

Seksas – viena iš dažniausių pokalbio temų, todėl iš tokios gausos kalbų kartais labai sunku atsirinkti kur tiesa, o kur melas. Dėl to, kad mes jau suvokiame žmonių sugebėjimą perdėti ar padauginti, šiandien gana sunku mus išmušti iš vėžių ir apakinti nauja tiesa, tačiau, anot toptenz.net, mūsų visuomenėje vis dar sklando keletas mitų, kurias šventai tikima. Pažvelkime į dešimt mitų apie seksą.

Trys žalios šviesos naujiems santykiams

Trys žalios šviesos naujiems santykiams

Didžiausia ieškančių antros pusės klaida – trūkumų medžioklė ir privalumų neigimas. Turime milžinišką pasirinkimą ir lengvai nurašome potencialius partnerius, nes jiems šiek tiek pritrūksta iki mūsų idealios vizijos. Privalumų nematome, nes jų neieškome.

Seksologas: afrodiziakai veikia. Tik kiek kitaip nei galvojote

Seksologas: afrodiziakai veikia. Tik kiek kitaip nei galvojote

Po sunkios bei sočios, nors ir romantiškos vakarienės, noras mylėtis neretai sumažėja arba visai išnyksta. Bet kartais netikėti maisto produktų deriniai, regis, veikia priešingai – pakursto aistrą ir užveda seksualiems nuotykiams.

Erekcijos sutrikimo gydymas: nuo negyvėlio pirštakaulio iki persodintų beždžionės sėklidžių

Erekcijos sutrikimo gydymas: nuo negyvėlio pirštakaulio iki persodintų beždžionės sėklidžių

Seksualumas – neatskiriama ir labai svarbi žmogaus gyvenimo dalis. Erekcija atspindi fizinę ir psichinę vyrų sveikatą, tad, net menkiausias jos sutrikimas vyrų galvoje įjungia aliarmą. Nors nepakankamą erekciją ar jos nebuvimą bent kartą gyvenime patiria kone kiekvienas vyras, nuo seniausių laikų šią disfunkciją buvo bandoma pateisinti pačiais netikėčiausiais dalykais. Pasak dr. urologo Vytauto Kamarausko, neretai viduramžių vertų pasiteisinimų ir gydymo metodų jam tenka išgirsti ir kasdienėje savo gydymo praktikoje.

Abortą pasidariusios moterys – paslėpto smurto aukos

Abortą pasidariusios moterys – paslėpto smurto aukos

Medicinos sesuo pasidarė abortą, nes jautė šeimos spaudimą nesusigadinti karjeros. Mažame miestelyje gyvenančiai moteriai, anot jos pačios, aptemo protas, kai ėmė lauktis trečio vaiko ir nė vienas artimasis nepasisiūlė būti šalia. Mergina išsigando, kad yra nepilnametė, nepasiruošusi tapti mama, vaikinas davė pinigų ir liepė „susitvarkyti“. Tai tik kelios istorijos, kurias patyrusios abortą moterys pasakoja prieš keletą mėnesių įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos „Krizinio nėštumo centras“ darbuotojams. Kol parlamentarai pliekiasi „už“ ir „prieš“ abortus, jie atsako į aklavietėje atsidūrusių moterų laiškus, lydi jas pas ginekologus, renka naujagimių kraitelius, poliklinikose dalija lankstinukus ir aiškina, kad valstybė turėtų labiau prisidėti, jeigu jai iš tikrųjų rūpi krizinėse situacijose atsidūrusių moterų likimai. Moralizavimas čia netinka – daug veiksmingesnis būtų gydytojo išrašytas siuntimas psichologo ar socialinio darbuotojo konsultacijai ir tęstinės pagalbos pasiūlymas bei artimųjų, visuomenės palaikymas.