Now Reading
10 mitų apie seksą

10 mitų apie seksą

10 mitų apie seksą

Seksas — viena iš dažniausių pokalbio temų, todėl iš tokios gausos kalbų kartais labai sunku atsirinkti kur tiesa, o kur melas. Dėl to, kad mes jau suvokiame žmonių sugebėjimą pagražinti ar padauginti, šiandien gana sunku mus išmušti iš vėžių ir apakinti nauja tiesa, tačiau, anot toptenz.net, mūsų visuomenėje vis dar sklando keletas mitų, kurias šventai tikima. Pažvelkime į dešimt mitų apie seksą.

Šaltas dušas užslopina lytinį potraukį

Sakoma, kad šaltas dušas užslopina lytinį potraukį, nes sumažina vyriškojo hormono tostesterono ir moteriškojo estrogeno kiekį. Šis mitas nėra įrodytas, nes anglų trombozės studijos parodė, kad šaltas dušas stimuliuoja geidulį keldamas hormonų lygį. Taigi nusiprausus po šaltu dušu, seksualinis apetitas tampa didesnis, nei buvo prieš tai. Ponios ir ponai, sakoma, kad kūjis ir priekalas daro stebuklus malšinant bet kokį lytinį potraukį…

Įsimylėjėlių žvilgsnių galia

Įsimylėjėlių žvilgsnių galia buvo aprašyta romantinėse istorijose dar tada, kai plunksna pirmą kartą palietė pergamentą. Buvo sakoma, kad jie valandų valandas galėdavo žiūrėti vienas kitam į akis įsimylėdami iš naujo ir visai nepavargdami. Vis dėlto, tyrimų metu buvo nustatyta, kad spoksojimas į mylimąjį lemia apie 50/50 proc. tikimybę, kad toks žiūrėjimas pagilina jausmus ir aistrą. Keletas peštynių ir ginčų tyrimų parodė, kad likusieji 50 proc. skatina agresiją ir pyktį. Tikriausiai tai tiesa… kare ir meilėje viskas leidžiama!

Seksas nėštumo pabaigoje

Dauguma porų bijo, kad gali sužeisti savo kūdikį lytinio akto metu, ypač per paskutinįjį trejų mėnesių nėštumo laikotarpį. Dauguma šiandieninių tyrimų parodo, kad seksas nėštumo metu ne tik yra visiškai saugus vaisiui, bet iš tikrųjų gali padėti sveikiau ir greičiau pagimdyti. Tai tik močiučių pasakaitės, kad seksas kenkia vaisiui tuomet, kai pasiekia tam tikra augimo etapą. Dauguma gydytojų sako, kad poros gali gyventi sveiką seksualinį gyvenimą iki pat gimdymo dienos. Tikėdami šiuo mitu, vyrai pernelyg didžiuojasi savo „įrankiu“…

Mąstymas apie kitą asmenį sekso metu — blogas ženklas

Ar žinojote, kad maždaug 90 proc. žmonių visame pasaulyje sekso metu galvoja apie kitą partnerį? Iš tiesų tai visiškai natūrali sveikų lytinių santykių dalis. Dauguma žmonių sekso metu galvoja apie savo draugus, kaimynus, bendradarbius ir tik mažytė dalis (apie 25 proc. kanadiečių vyrų) fantazijose regi įsivaizduojamus žmones. Ištisais dešimtmečiais įsimylėjėlių galvose šmėkščioja nesuskaičiuojama galybė minčių nuo Betty Boop iki Lone Ranger, todėl tai neturėtų būtų laikoma santykių griūties priežastimi.

Moterys ir greitos mašinos (modernusis mitas)

Jeigu šiuolaikinės moters paklaustumėte ar ji susijaudintų nuo galingo automobilio variklio urzgimo, ko gero, ji pradėtų juoktis. Tiesą sakant, atsižvelgiant į populiarėjantį žaliųjų judėjimą, dabar moterys pirmenybę teiktų vyrams, kurie vairuoja ekologiškas transporto priemones, pavyzdžiui, „Toyota Prius“. Vis dėlto, neseniai atlikti tyrimai sako visai ką kitą. Paaiškėjo, kad moterys rodo žymiai didesnį seksualinį susijaudinimą (pamatuojant testosterono lygį seilėse), kai klausosi aukštos kokybės Maserati garso, nei žemo Volkswagen (VW). Iš tiesų VW garsas sumažina susijaudinimo lygį taip pat kaip ir stebint kompiuterių fanatikus išbandančius įrangą. Ar tai ne anafrodiziakas?

Vaikas gims su trimis galvomis, jei jo tėvai giminės

Na, apsvarstykime šį anekdotą, ar tikrai įvaisa (artimos giminystės individų poravimasis) gali būti viso to, apie ką kalbama (nuo trigalvio vaiko iki X-meno mutanto), priežastimi? Iš tiesų įvaisa nebūtinai turėtų būti laikoma geru dalykų, tačiau tai nėra taip blogai, kaip žmonės mano. Trisdešimt metų vakarų Australijoje buvo tyrinėjamos kultūros, reguliariai praktikuojančios vedybas tarp pusbrolių, ir tarp jų vėlesnių palikuonių nebuvo rasta jokių pokyčių, kokių nesitikėtume iš tradicinės, giminystės ryšiais nesusietos poros. Toks pats mitas taikomas ir gyvūnams, kurių rūšis nėra pati silpniausia…

Rasė parodo vyro seksualinį talentą

Nors dauguma džiaugiasi ir mėgaujasi dėl šių gandų būdami dėmesio centre, iš tiesų pagrįsti mitą nėra jokių mokslinių įrodymų. Nors tavo pusbrolio draugas, kuris pažinojo merginą, kuri susitikinėjo su profesionaliais krepšinio žaidėjais tikino, kad šis mitas gali būti tiesa, tyrimai, atlikti „Porterbeck“ klinikoje, „Royal Hallamshire“ ligoninėje ir „St. James’ Hospital“, sako ką kitą. Tyrimais įrodyta, kad vyro fiziniai talentai neturi nieko bendro su jo rase, religija ar spalva. Žymiai daugiau nulemia atsitiktinumas ir tėvų genetika.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Dažniau mylisi vienišiai

Nors yra tikima, kad, kai tik susituoki, seksas išmetamas pro langą, dauguma tyrimų rodo, kad susituokusios poros mylisi dažniau nei vienišiai. Taip yra dėl to, kad gyvenant poroje yra daugiau galimybių mylėtis. Vidutiniškai susituokusioms poroms progų pasimylėti pasitaiko nuo 25 iki 300 proc. Nors santuokos metu sekso poreikis mažėja, tačiau lyginant su vienišiaus gyvenimu, dažnumas išlieka toks pat. Vienintelė galimybė išvengti sekso mažėjimo ir dažniau mylėtis — tuoktis keletą kartų. Kita vertus, stresas, kurį sukelia vestuvės/skyrybos gali padėti atsigulti į ankstyvą kapą, liekant visai be sekso…

Seksas kas septynias sekundes

Dauguma moterų mano, kad vyrai apie seksą pagalvoja bent kartą per septynias sekundes. Tiesa ta, kad šiandien vyrai per daug prislėgti minčių apie sėkmę ir finansus, kad galėtų sutelkti mintis į tokį dalyką. Iš tiesų, anot „Kinsey“ instituto, tik pusė vyrų (54 proc.) susimąsto apie seksą kartą per dieną, nors kita pusė — 43 proc. — apie tai pafantazuoja tik kartą per savaitę. Visai nedaug vyrų (apie 4 proc.) apie seksą pamąsto kartą per visą mėnesį. Apie tai vulgariai šneką ir viską išpučia šovinistės liežuvautojos.

Išankstinė ejakuliacija — nenormalu

Nei vienas vyras nesididžiuoja savo mylimosios pavadintas „per anksti baigiančiu“, bet iš tiesų, tai labiau „aparatinė“ išlikimo sistema nei nenormalumas. Vidutiniškas vyras gali išlaikyti 5,4 minutes iki „pakilimo“, o šis faktas egzistavo dar senaisiais laikais. Tuomet, kai žmogaus mytybos racione atsirado mėsa ir vienu iš verslų tapo medžioklė — vyrui atlikti „darbą“ reikėjo dar greičiau. Nebūdavo laiko gėlėms, dainoms, meilės poemoms. Baimė sekso metu būti užkluptam Tiranozauro, privertė juos būti dar greitesniais. Štai kodėl „susirūpinimas“ vis dar vienas iš pagrindinių per ankstyvo „baigimo“ priežasčių.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top