Search Results for: "oro uosto bagažas"

3 patarimai

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Makalius. Registruojamas bagažas oro uoste: mitai ir tiesa

Makalius. Registruojamas bagažas oro uoste: mitai ir tiesa

Ar žinojote, kad maždaug kas 60 registruotas kelioninis bagažas dingsta? O kad didžiausios kontrabandos randamos ne kur kitur, o būtent registruojamame bagaže? Šiandien pabandysiu paneigti kai kuriuos mitus apie registruojamą bagažą.

Atostogos be daiktų: ką daryti dingus bagažui?

Atostogos be daiktų: ką daryti dingus bagažui?

Kai oro uoste pamatote savo didelį lagaminą ant bagažo išdavimo juostos – palengvėja. Tačiau ką daryti, jei jūsų bagažas nepasirodo? O jei pasirodo sugadintas? Viena vilniečių pora šios vasaros pradžioje keliaudami į saulėtąją pietų Įtaliją ne juokais sunerimo, kai jų vienintelis lagaminas neatvyko, o oro uoste stovėjo tik su sportine kaitavimo įranga. „Viskas buvo tame lagamine, daiktai, higienos priemonės, rūbai. Mes turėjome tik kaitavimo įrangą, kompiuterį, telefonus ir asmens dokumentus. O prieš akis laukė visos atostogos“, – savo patirtimi dalinasi poilsiautoja Jolanta.

Kaip išsirinkti lėktuvo bilietus internetu?

Kaip išsirinkti lėktuvo bilietus internetu?

Kaip sėkmingai įsigyti lėktuvo bilietus internetu ir išvengti klaidų, kurios dar gali ir papildomai patuštinti pinginę, praktiškais patarimais dalijasi pigių skrydžių sistemos atstovė.

Kelionė lėktuvu: patarimai

Kelionė lėktuvu: patarimai, kaip išvengti nepatogumų

Net ir dažnai keliaujantiems lėktuvu skrydis asocijuojasi su stresine būsena: rūpesčiai dėl bagažo, neaiškių papildomų mokesčių, registracijos tvarkos, galimo reiso vėlavimo ar net tikimybės, kad iš viso netilpsi į lėktuvą. Dalis šių rūpesčių gula ant kelionių agentūrų vadybininkų pečių, kai nepatenkinti keliautojai reikalauja greitų sprendimų ir lieja emocijas, kita dalis užgriūna oro uosto darbuotojus. Todėl kelionių agentūros ir oro uosto atstovai pataria iš anksto pasirengti galimiems netikėtumams.

Makalius: „Ryanair“ kompanijos teikiamų paslaugų  privalumai ir trūkumai

Makalius: „Ryanair“ kompanijos teikiamų paslaugų privalumai ir trūkumai

Lėktuvai mus supa visur – ūžia virš galvų lakstant po miestą, nuolat „makaluojasi“ portalų ir žinių naujienose, apie juos kasdien kalba draugai, jais į Angliją emigruoja giminės… Galų gale, lėktuvais skraidote ir patys Jūs, skaitytojai.

Įvairios avialinijos kasdien iš vieno taško į kitą nuskraidina milijonus keleivių – už skrydį tenka pakloti tūkstančius, o kartais – ir vos kelis litus. Štai, pavyzdžiui, pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ suteikia galimybę skraidyti sumokėjus vos 10-30 litų į vieną pusę. Galbūt dėl pavydo kainoms, o galbūt ir visai pagrįstai, „Ryanair“ yra tituluojama kaip „nekenčiamiausia oro kompanija“ Europoje…..

Šiandien panagrinėkime pigių skrydžių kompanijos „Ryanair“, kasdien iš Kauno į dangų pakeliančios tūkstančius keleivių, pliusus ir minusus. Asmeniškai man su šia kompanija teko skristi daugiau nei 50 kartų – o nusivylęs buvau vos du.
Kodėl sakau taip?

Konkurencingos kainos palyginus su kitomis panašiomis avialinijomis (dažnai pigiau nuskristi į kitą šalį nei nuvažiuoti iš Vilniaus į Klaipėdą).
Puikiai išvystytas skrydžių tinklas, todėl galima naudotis „Ryanair“ paslaugomis tiek laisvalaikiui, tiek verslo skrydžiams.
Saugumas. Visi lėktuvai – nauji, o tuo negali pasigirti net prabangios kompanijos. Aviakompanijai labiau apsimoka pirkti naujus lėktuvus, nei bandyti nuolat taisyti senuosius.
Nors „Ryanair“ bazės ir oro uostai įsikuria prie mažesnių miestelių gana toli nuo didmiesčių ar sostinių, o persėdimui laiko turite nedaug, šiek tiek pasidomėjus jų lankytinomis vietomis, galima atrasti tikrų rojaus kampelių;
Savo vykdoma bagažo politika (mokamas bagažas, limituotas svoris), „Ryanair“ išmokė visus keliauti tik su itin reikalingais daiktais (rankiniame bagaže), t.y. netapti nereikalingo šlamšto vergu. Ačiū!

Kodėl sakau ne?

Nelankstumas klientų aptarnavimo atžvilgiu. Skirtingai negu kitos kompanijos, „Ryanair“ vadovaujasi principu: „Jeigu kažkas nepatinka, tai pirkis bilietą skrydžiui kitomis avialinijomis.Atsiras, kam tiksime“;
„Ryanair“ bazės įsikūrusios gana toli nuo miesto, todėl dažnai už kelionę iki jo tenka sumokėti daugiau negu už patį bilietą. Pavyzdžiui, nuo Paris Beauvais oro uosto iki Paryžiaus centro – 15 eurų į vieną pusę, o nuo Londono Lutono iki miesto stoties – net 14 svarų.
„TV šou“ ore. Nesustabdoma televitrina kasdien vyksta kiekviename „Ryanair“ skrydyje, todėl jeigu reikia pailsėti, ar esate jautrūs pašaliniams garsams, skrydis su Ryanair paliks slogius prisiminimus. Štai, pavyzdžiui, vos pakilus, pradedami dalinti maisto ir gėrimų meniu, vėliau – aviakompanijos žurnalai, tuomet – parduodamas maistas. Skrydžio viduryje būsite supažindinti ir su netikromis cigaretėmis, kurias galite rūkyti lėktuve, ir su loterijos bilietais, kurių niekas neperka. Dar Jums gali būti pasiūlyta įsigyti autobuso bilietus iš oro uosto iki miesto centro, tuomet – įvairūs suvenyrai, parfumerija ir kosmetika. Galiausiai nusileidus lėktuvui, būsite pasitikti griausmingomis fanfaromis.
Chaosas. Pasiruošimas skrydžiui (bilietų patikra, lipimas į lėktuvą) primena lyg garsiuosius moterų mūšius dėl prabangių drabužių per „-95%“ išpardavimus.
Įvairūs papildomi mokesčiai. Kartais žmonėms kyla toks jausmas, kad už pigų „Ryanair“ bilietą vėliau tenka susimokėti dvigubai. Pamiršite atsispausdinti įlaipinimo kuponą – mokėsite 100 eurų (o po mėnesio įsigaliojus naujoms taisyklėms visiškai nebūsite įleidžiami į skrydį). Viršysite bagažą – mokėsite po 25 svarus už kilogramą. Neatitiksite rankinio bagažo išmatavimų – mokėsite 120 litų baudą ir po skrydžio atgausite purviną ir sutraiškytą savo lagaminą.
Nėra jungiamųjų skrydžių. Tai reiškia, kad jeigu pirksite du bilietus su persėdimu, o vienam skrydžiui pavėlavus, nespėsite persėsti į kitą – teks pakloti nemažą sumą už naujus bilietus iki galutinio taško.

Ne veltui sakoma, kad pigių skrydžių bendrovės labiausiai orientuojasi į gyvenimo „nenukamuotus“ žmones – studentus ir moksleivius. Šie atostogas dažniausiai gali planuotis prisitaikę prie pigių skrydžių kainų, o ne prie laisvų dienų. Todėl atmetus visus neigiamus dalykus apie „Ryanair“ arba tiesiog su jais susitaikius, Jums gali pavykti leistis į nepakartojamą eurotripą kartu su pačiais nuostabiausiais draugais.

Makaliaus kelionių konsultacijos

Makaliaus kelionių konsultacijos

Norite sužinoti karščiausius kelionių pasiūlymus? Norite keliauti pigiai ir pamatyti daug? Rimvydas Širvinskas, lietuviams geriau atpažįstamas kaip Makalius, žino sėkmingos kelionės receptą ir skuba su jumis juo pasidalinti.

Turite klausimų? Reikia patarimų apie keliones, geriausius būdus nuvykti į svajonių šalį ar tiesiog nežinote, kaip įsigyti pigų lėktuvo bilietą. Rašykite adresu: [email protected]