Search Results for: "parodos"

Kaip tuščios sienos virto kažkuo daugiau (parodos „Mylios valanda“ apžvalga)

Kaip tuščios sienos virto kažkuo daugiau (parodos „Mylios valanda“ apžvalga)

Visi žinome, jog pamatuoti, kiek mylių nuvažiuosime, nueisime ar nuskrisime per valandą – nėra sunku. O per kiek valandų galime įveikti mylią? Būtent šis iki begalybės besitęsiantis, fundamentalių sąvokų apsikeitimą įprasminantis matmuo vienija galerijoje „Vartai“ neseniai atidarytos parodos „Mylios valanda“ darbus.

Labdaringos šunų parodos „BIG Match Show“ nugalėtoju tapo mišrūnas Džekis (foto)

Labdaringos šunų parodos „BIG Match Show“ nugalėtoju tapo mišrūnas Džekis (foto)

Vakar didžiulėje palapinėje prie prekybos centro „Panorama“ vyko labdaringa visų veislių šunų paroda „BIG Match Show“, kurią trečią kartą rengė gyvūnų globos organizacija „Lesė“ kartu su banku BIGBANK. Iš beveik šimto keturkojų, tarp kurių ir prabangūs grynaveisliai, ir paprasti mišrūnai, absoliučiu nugalėtoju tapo išauklėtas mišrūnas Džekis su šeimininku Saulium Girniukaičiu.

Parodos „Ryžaplaukių portretai“ atidaryme raudonplaukių šturmas (Foto

Parodos „Ryžaplaukių portretai“ atidaryme raudonplaukių šturmas (Foto, video)

Antradienio vakarą kino teatre „Pasaka“ įvyko rekordinės raudonplaukių fotosesijos „Ieškomi Ryžaplaukiai“ parodos atidarymas. Šis įvykis pritraukė ne tik gausų būrį Lietuvos raudonplaukių bei jų draugų, bet ir televizijos laidų kūrėjus. Atidarymo metu žiniasklaidos atstovai bendravo su raudonplaukiais ir domėjosi ne tik jų išvaizdos ypatumais, bet ir jų asmenybėmis.

S. V. Mitchello parodos lankytojai LOFTE klaidžiojo po labirintą (Foto)

S. V. Mitchello parodos lankytojai LOFTE klaidžiojo po labirintą (Foto)

Menų fabrike „Loftas“ – nauji vėjo gūsiai. Čia pirmą kartą suorganizuota… paroda – daugiajutiminis S. V. Mitchello labirintas „Bardo“. Parodos atidaryme apsilankė ir žinomi Lietuvoje žmonės. Meno labirintu vaikštinėjo ir dizaineris Giedrius Paulauskas su žmona, ir muzikos kritikas, gyvos muzikos renginių organizatorius, lietuviško roko pasaulio legenda Dovydas Bluvšteinas, ir muzikologas Darius Užkuraitis su Nijole Statkute bei kiti.

„Dar anksčiau išgirdęs parodos pavadinimą, iškart pagalvojau apie Brigitte Bardot, tačiau ši paroda nė kiek nepanaši į ją. Bardo Tibeto kultūroje reiškia tarpinį pasaulį, vietą, kur žmogaus siela nukeliauja po mirties tam, kad būtų įvertinta prieš sugrįždama į žemę reinkarnacijos būdu. Tai vieta, kur susiduriame patys su savimi“, – į parodos atidarymą susirinkusieims svečiams garsiai brito S. V. Mitchello kūrybą pristatė geras menininko bičiulis Darius Užkuraitis.

Sudėtingas labirintas buvo montuojamas tris dienas. Tai konstrukcija, kuri lankytojus veda per skirtingus paveikslus ir patyrimus, taip pat šios konstrukcijos dalys parodos svečius izoliuoja nuo realybės ir perkelia į kitą jutimų dimensiją.

Ši paroda – tai šešių metų kūrybinės veiklos rezultatas. „Bardo“ paveikslai – daugiau, nei tik piešiniai: „Linkstu juos vadinti „šventais veidrodžiais”, kurie suteikia galimybę kiekvienam žvilgtelti į savo paties „bardo“. Taip, mano piešiniai tamsūs, tačiau tamsa reikalinga tam, kad įžvelgtume šviesą”, – ekspozicijos prasmę aiškina pats menininkas.

Į brito parodos atidarymą Vilniuje svečiai suvažiavo iš viso pasaulio (Didžioji Britanija, Portugalija, Šveicarija ir pan.) – tiek menininko draugai, tiek kolekcionieriai, tiek buvę S. V. Mitchello klientai.

Praeityje garsus tatuiruočių meistras Steve’as dirbo ne viename tatuiruočių salone Europoje, o Didžiojoje Britanijoje netgi turėjo savąjį. Taigi pasaulyje gyvena daug žmonių, kurie ant daugiau nei pusės savo kūno „nešioja“ jo amžinus kūrinius – tatuiruotes. Atidaryme dalis jų pademonstravo kūrėjo darbus ant savo kūnų. „Tatuiravimas man suteikė daug žinių apie žmogaus kūną ir protą“, – savo kūrybos ištakas paaiškina S. V. Mitchellas.

Mintis kurti „Bardo“ ir užsilikti Lietuvoje britui kilo ne iškart. Menininkas iki to daug keliavo, pusantrų metų gyveno su Navajų ir Hopi genčių indėnais JAV. O paskutinės kelionės į Indiją metu, kur S. V. Mitchellas įsiliejo į tremtyje reziduojančių Tibeto pabėgėlių buitį, kūrėjas gavo palaiminimą iš paties orakulo. Tai įkvėpė imtis „Bardo“ projekto.

„Mano darbai nėra tradiciškai nutapyti teptuku – jie sukurti naudojant specialią techniką-purškimą aerografu, kiekvienas vaizdas kuriamas sluoksnis po sluoksnio. Mes negalime paliesti savo svajonės, bet galime ją išgyventi ir jausti. Dėl to aš neliečiu savo paveikslų nei ranka, nei teptuku. Visi jie sukurti be fizinio kontakto“, – savo kūrybos techniką ir principus paaiškina britų menininkas.

Paroda „Bardo“ veiks spalio 14-19 dienomis nuo 14.00 iki 22.00 h. Parodą galima bus apžiūrėti ir specialaus meno turo metu – šį šeštadienį vidurnaktį. Daugiau informacijos apie parodą www.menufabrikas.lt.

Tibeto apeigų ir šamanizmo įkvėptos parodos premjera

Tibeto apeigų ir šamanizmo įkvėptos parodos premjera

Spalio 13–19 d. menų fabrikas „Loftas“ virs mistikos, šamaniškų ritualų, budistinio lengvumo ir fantastikos elementų erdve – čia bus atidaryta unikali britų kilmės menininko Steveno Vincento Mitchello darbų paroda.

„Bardo“ projektas – tai kvapą gniaužiančių paveikslų ir skulptūrų serija, gimusi ritualinių Tibeto apeigų, šamanizmo ir meditacinių praktikų fone. Paskutinės kelionės į Indiją metu, kur S. V. Mitchellas gyveno su tremtyje reziduojančiais Tibeto pabėgėliais ir kur jam buvo suorganizuotas susitikimas su Dalai Lamos ir Tibeto vyriausybės vyriausiuoju dvasiniu patarėju, tapo svarbiu įvykiu dailininko gyvenime. Dvasinio skaitymo, ateities spėjimo metu jis gavo palaiminimą iš paties orakulo – tai ir buvo įkvėpimas imtis „Bardo“ projekto.

„Mane įkvepia tai, kas mistiška. Tapydamas aš išeinu į „kitokį“ pasaulį – tamsos ir simbolių pasaulį”, – sako pats menininkas.

Parodos pavadinimas, kilęs iš tibetiečių kalbos, „bar“ reiškia „tarp“, o „do“ – „du“. Šia sąvoka apibrėžiama dvasios būsena, pažodžiui verčiama „tarp dviejų“ – gimimo ir mirties. Pagal Tibeto „Mirusiųjų knygą“, turime tik du pasirinkimus: pasiekti amžinąjį nušvitimą ir išsilaisvinti iš žemiškųjų vargų, arba atgimti naujame kūne. „Bardo“ – tai tarpinė būsena, „erdvė“ tarp gimimo ir mirties, būtent šios erdvės atvaizdavimo savo kūriniais ieško Stevenas.

Kiekviena menininko paroda – ištisa vizualinė kelionė ne tik per parodos kūrinius, bet ir juos supančią aplinką. „Vilniaus parodoje paveikslai tikrai vien nekabės ant sienų. Ši paroda – tai kompleksinė patirtis. Čia naudosiu šventą Tibeto geometriją ir paleisiu žiūrovus į meno labirintą. Per judėjimą šiuo labirintu ir vyks parodos patyrimas. „Patirtis” – esminis raktažodis, o detales, įdomumo dėlei, kol kas palaikysiu paslaptyje“, – tęsia darbų autorius.

S. V. Mitchello darbai buvo eksponuojami žymiausiose Europos sostinių galerijose. 15 metų patirtis studijuojant šamanų, žynių meną JAV, Kanadoje, gyvenimas su indėnų gentimis padarė didelę įtaką jo kūrybai.

Siurrealistas, magiškojo realizmo, fantastikos ir eksperimentinio meno atstovas S. V. Mitchellas kūrybinį kelią pradėjo kaip tatuiruočių meistras: „Tatuiruotės yra atskira meno forma. Ji padeda žmogui išreikšti savo viziją ir įamžinti ant savo odos. Tai taip pat ir puiki šamanizmo praktika. Jaučiu didelę pagarbą šiam menui. Jis buvo didžiulė dalis mano gyvenimo – iš abiejų adatos pusių“. Šiuo metu menininkas garsėja savo preciziškomis skulptūromis ir darbais, sukurtais specialia purškimo technika aerografu – taip kiekvienas vaizdas kuriamas sluoksnis po sluoksnio.

„Mes negalime paliesti savo svajonės, bet galime ją išgyventi ir jausti. Dėl to aš neliečiu savo paveikslų nei ranka, nei teptuku. Visi jie sukurti be fizinio kontakto. Tai sukuria magišką svajonės jausmą piešiant. Įvaldyti ir ištobulinti šią techniką užtruko apie 5 metus – dabar tai tarsi mano kūno dalis“, – procesą nupasakoja autorius.

S. V. Mitchellas parodos „Bardo“ premjerai Vilnių pasirinko neatsitiktinai: „Lietuva – pirmoji Europos šalis, kur eksponuosiu savo darbus. Norėjau pagerbti šios šalies žmones, tad didžioji dauguma „Bardo” kūrinių yra sukurti čia. O po netikėtos pažinties su muzikantu Viktoru Diavara menų fabrike „Loftas”, iškart žinojau, kad tai bus ta vieta, kur pristatysiu bus pristatyta.“ Tuo pačiu tai ir pirmoji meno paroda surengta „Lofte”.

Laikas.lt

Grafikos parodos įkvėpėjas – „Facebook“ ir virtualus bendravimas

Grafikos parodos įkvėpėjas – „Facebook“ ir virtualus bendravimas

Trečiadienį, gegužės 25 d. 19val. galerijoje „Actus magnus“ bus atidaryta grafikės Jūratės Rekevičiūtės paroda „Komentuoti. Patinka“, kurioje menininkė tyrinėja virtualų bendravimą ir jo kuriamus spąstus.
„Į SMS žinutes, komentarus įpakuoti intymūs jausmai, pakliuvę į virtualią erdvę, tampa vieši ir įgauna kitą kokybę. Nuoširdus prisipažinimas tampa melu, o melas – paminklo dydžio tiesa. Širdies riksmas „gelbėkit!..“ virsta viso labo dar vienu reklaminiu plakatu, pro kurį lengvabūdiškai praeiname. Kur mūsų jausmų saugykla? Mobiliajame telefone, socialiniame tinklapyje?“,- klausia dailininkė, versdama apie tai susimąstyti ir žiūrovus, tarp kurių, be abejo, bus ir daugybė šventai įtikėjusių, jog “jeigu nesi užsiregistravęs Facebook‘e – vadinasi neegzistuoji“.
Kurį laiką stebėjusi tikrovę (kas vyksta socialiniuose tinkluose, kokias žinutes galima rasti komentaruose ir t.t.) menininkė savo pastebėjimus perkelia į paveikslus. Jūratės Rekevičiūtės darbai – kaip elektroninių laiškų faksimilės ar Facebook‘o atvaizdai, kuriuose grafikė žaidžia raudona, balta, juoda spalvomis, šrifto ir vaizdo deriniais. „Tu esi džentelmenas“, „Nuotraukoje, kur Jūs nusisukusi, ir plaukai atidengia kaklą, norisi prieiti ir pabučiuoti. Turėtų kvepėti labai skaniai…“, „Na ką. Beliko tik išsirinkti gerus batus pavasariui“,- tai tik keletas virtualaus pasaulio nuoplaišų, patekusių į menininkės paveikslus.
Kaip sako galerijos „Actus magnus“ direktorė Jolita Zykutė „Pasirinkusi tokią šiuolaikiniam pasauliui ypač aktualią temą, dailininkė Jūratė Rekevičiūtė savo kūriniais nemoralizuoja, nebara ir nepamokslauja. Ji pasitelkia humoro jausmą, kuris ko gero yra geriausias būdas priversti šiuolaikinį žmogų reflektuoti, kas gi vyksta, kad vis labiau neriame į virtualią erdvę ir kartais ten paskęstame“.
Paroda vyks iki birželio 15d.
Birželio 11d. (šeštadienį) 14val. galerijoje „Actus magnus“ įvyks susitikimas su Jūrate Rekevičiūte, kurioje grafikė plačiau papasakos apie savo parodą ir kūrybą. Įėjimas laisvas.

Šįvakar NDG - naujos parodos atidarymas

Šįvakar NDG – naujos parodos atidarymas

Vasario 11 d., penktadienį, 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje atidaroma paroda ZOO fotografija. Kaunas. Paskutinis sovietmečio dešimtmetis. 11 val. kviečiame į parodos atidarymui skirtą spaudos konferenciją, kurioje dalyvaus Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gintaras Česonis, specialiai į parodos atidarymą iš Jungtinių Amerikos Valstijų atskridęs fotografas Arūnas Kulikauskas, fotografai Giedrius Liagas ir Saulius Paukštys, parodos kuratorės Margarita Matulytė ir Ieva Mazūraitė-Novickienė.

Parodos “Madamorfozės 2010” nugalėtojai (Foto)

Parodos “Madamorfozės 2010” nugalėtojai (Foto)

Ketvirtadienį, sausio 6 d., Grožio terapijos ir chirurgijos klinikoje buvo atidaryta IV Tptautinės mados fotografijos paroda – konkursas “Madamorfozės 2010“. Šio jau tradiciniu tapusio renginio iniciatorius ir organizatorius – gyvenimo būdo ir mados žurnalas “Ieva”.

Parodos atidarymo metu, į kurį susirinko ypač gausus būrys mados fotografijos meno gerbėjų, Lietuvos žiniasklaidos atstovų, visuomenės veikėjų bei garsių dizainerių, mados fotografų, kurie pirmieji išvydo įdomiausias, iš 400 konkurso atrankai pateiktų darbų, fotografijas. Jų autoriai – Lietuvos profesionalūs mados fotografai ir kūrybingiausi fotografai mėgėjai, taip pat profesionalūs mados fotografai iš užsienio.

Autoritetingi komisijos nariai – mados dizainerė Sandra Straukaitė, žurnalo „Ieva“ redaktorė Aurika Merkienė, dailininkas ir dizaineris Vitalis Čepkauskas, fotografas Tomas Kauneckas, mados dizaineris Giedrius Paulauskas, plastinės chirurgijos specialistas Dr.Darius Radzevičius, Fotomenininkų sąjungos pirmininkas fotografas Jonas Staselis ir praėjusių metų parodos – konkurso mados fotografo-profesionalo nominacijos nugalėtojas fotografas Tomas Vyšniauskas po karštų diskusijų išrinko nugalėtojus – po vieną įdomiausios fotografijos autorių iš lietuvių darbų mados fotografo mėgėjo ir profesionalo kategorijose.

Mados fotografo-profesionalo kategorijoje laimėtoja tapo fotografė Milda Vasiliauskaitė. Mados fotografo-mėgėjo kategorijoje nugalėtoja – Marija Kablytė. Komisija fotografei mėgėjai Živilei Geina įteikė specialų apdovanojimą – „Garbės diplomą“, nes jos darbas sukėlė daugiausiai ginčų. Konkurso laimėtojai sulaukė malonių staigmenų, kurias Speciali komisijos padėka atiteko užsieniečiui fotografui Nicoles Guerin (Prancūzija). Dar viena nominacija – „Žiūrovų simpatijos“ – bus paskelbta parodos eksponavimo eigoje, susumavus parodos lankytojų balsus. Nugalėtojams malonius siurprizus įsteigė Grožio terapijos ir chirurgijos klinika, bei Druskininkų sanatorija „Draugystė“. Trys fotografai – R.Kijakauskienė, O.Točickaja ir A.Bakas – gavo ypatingą dovaną – renginyje apsilankiusi prof. Kazimiera Prunskienė pakvietė juos į pavasarį vyksiantį plenerą.

Tarptautinė mados fotografijos paroda „Madamorfozės“ – vienintelis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje. Vilniuje parodą apžiūrėti galima iki vasario pabaigos, vėliau ja pasigrožėti galės kitų šalies miestų gyventojai.

Neįtikėtini pieštukų viražai

Neįtikėtini pieštukų viražai

Pieštukas yra skirtas piešimui. Na kartais su juo dar rašome. Štai ir viskas. Ką čia dar su tuo pieštuku išgalvosi? O pasirodo galima. Ir dar kaip galima! Yra pasaulyje kūrybingų žmonių, kurie iš pieštukų kuria originalias skulptūras bei neįtikėtino grožio geometrines figūras. Vieniems tai menas, kitiems – savotiška simbolių kalba.

Amerikietė Jennifer Maestre iš pieštukų kuria skulptūras. Įkvėpimo šaltinis – jūrų ežiai, kurie yra ne tik labai dygūs, bet ir nuostabūs savo forma. Gamta, mitologija, gyvūnija suteikia naujų idėjų, o atsitiktinė klaida jungiant atskiras skulptūros dalis nuveda naujų ieškojimų bei puikių atradimų keliu. Jennifer Maestre kūryba įkūnija dvilypį pradą – aštrumą glaudžiai susietą su švelnumu. Skulptūroms sukurti reikia tūkstančių spalvotų pieštukų. Juos Jennifer Maestre supjausto į 2,5cm ilgio gabalėlius, pragręžia juose skylutes, nudrožia ir sujungia į vientisą objektą specialiu siūlu.

Koks naminis gyvūnas jums tinka pagal horoskopą (Foto)

Koks naminis gyvūnas jums tinka pagal horoskopą (Foto)

Tikriausiai ne kartą pastebėjote, kokie gyvūnai yra panašūs į savo šeimininkus arba atvirkščiai. Meilę tam tikros rūšies augintiniams taip lemia ne kas kitas, o astrologija.